👨🏻⚖️🚫 Суд в США визнав Google монополістом: чи розпадеться компанія? Міністерство юстиції США нещодавно виграло судову справу проти Google. Пошуковик офіційно визнано монополістом на ринку власне пошуковиків. Які санкції тепер можуть бути застосовані проти Google і що взагалі буде з компанією — давайте про це і поговоримо. Отже, судова справа Міністерства юстиції США проти Google тривала 4 роки. Тепер суддя, який оголосив Google «монополістом», має також обрати засоби обмеження проти пошуковика. Це може бути, наприклад, заборона на виплати Apple, Samsung та Mozilla, щоб ті ставили у своїх системах Google пошуковиком за замовчуванням (у 2021 році ці компанії отримали від Google $26 млрд). Більш серйозним покаранням буде примус виділення Chrome або Android в окрему компанію, що, по суті, розділить Google.Наскільки ймовірно взагалі, що справа дійде до реального покарання? Історія показує, що попереднє велике антимонопольне протистояння в США відбулось у 2000-х роках. Тоді уряд США судився з Microsoft. Суд також став на сторону антимонопольного комітету. Microsoft визнали монополістом і так само хотіли розділити компанію. Однак, після апеляції рішення було скасовано. А Microsoft згодом просто мирно домовились з новою адміністрацією Джорджа Буша, яка була більш прихильною до бізнесу.Насправді у Google і без антимонопольних розборок купа проблем. Основна з них: звісно, АІ, куди Google застрибнули із запізненням і дуже відстають. OpenAI вже заявили, що розробляють прототип інструменту для пошуку під назвою SearchGPT. Є також інші пошукові стартапи із вбудованим АІ, як от Preplexity та You.com, які швидко зростають. Все це може похитнути монополію Google і без судових рішень.А ви як думаєте, чи зможе Google вижити в цій новій епосі АІ? Ставте 🤩, якщо ви за команду Google. Ставте 😈, якщо думаєте, що OpenAI або інші АІ рішення можуть зжерти Google. Й ставте 👻, якщо все ще чекаєте, коли вистрілить український пошуковик Meta.Telegram | YouTube | TikTok
📈📉 Ринок венчурного капіталу йде на спад: чи означає це кінець індустрії?Після пандемії ринок венчуру проживав найкращі свої роки. Грошей море, всі хотіли зробити стратегічні інвестиції. Втім, через два роки, здається, інвестори впали в дофамінову яму. Business Insider написав текст про реальний стан сфери венчурного капіталу, поїхали.Піком венчурних інвестицій був 2021 рік. Тоді загальний обсяг інвестицій складав близько $643 млрд. Втім, вкладені інвестиції не принесли очікуваних результатів, в США були підвищені відсоткові ставки, погіршилась ситуація з виходом на IPO. Через це загальна ситуація на інвестиційному ринку теж погіршилась. Наприклад, у березні 2023 року Y Combinator звільнив 20% команди та скоротив інвестиції. Аналітики прогнозують, що цього року фонди залучать менше $200 млрд, що на 48% менше порівняно з піком у 2021 році. Для інвесторів також скоротились можливості карʼєрного просування. Все частіше їм доводиться погрожувати звільненням і переходом в іншу компанію, щоб отримати те саме підвищення. Через це багато молодих й перспективних інвесторів полишають індустрію. Зросла й конкуренція. Інвестори в фондах тупо крадуть один в одного угоди і дуже жаліються, що стало важче шукати хороші стартапи. Один з інвесторів анонімно пожалівся, що витрачає по шість годин на день, надсилаючи людям листи та переглядаючи списки потенційних клієнтів. Й сказав, що, якщо йому доведеться написати ще один холодний мейл якомусь засновнику про те, як він в захваті від того, що той роблять, то він зʼїде з розуму.Дуже цікаво, як розвертається індустрія. Експерти прогнозують, що до 2028 року кількість коштів в індустрії зростатиме на 2.9% щорічно, що триндець, як повільно. Ставте 🤓, якщо самі шукаєте куди вкласти свої куплені долари. Ставте 🤡, якщо намагаєтеся залучити інвестиції. Й ставте 👻, якщо у вас вистачає лише грошей інвестувати у вечерю в Пузатій Хаті. Telegram | YouTube | TikTok
🥷👨💻 Небезпечні хакери: кого отримала росія в рамках останнього обміну з СШАНещодавно ми стали свідками масштабного обміну між США і росією. В рамках обміну США отримали журналістів, юристів, колишніх військових та російських опозиціонерів. Росія натомість витягнула на волю кілерів, шпигунів та хакерів. Це не політичний канал, тож я сфокусуюсь на тих, хто міг би бути цікавий нам. Отже, росія звільнила двох хакерів — Романа Селезньова й Владислава Клюшина. Селезньов — особливо небезпечний злочинець. Його схопили ще у 2014 році й засудили до 27 років позбавлення волі. Це один з рекордних термінів за кіберзлочинність. Селезньов відомий у хакерських колах під такими псевдонімами, як «Track2», «Bulba» та «nCux». Він займався кардінгом — крав дані про кредитні карти й перепродавав потім у даркнеті. Втім, він не просто був шахраєм. Селезньов створив також онлайн ринок по типу Amazon, де кожен охочий міг також легко продати й купити дані про кредитні картки. Сума збитків від його дій — $170 млн. А ще Селезньов — син депутата російської думи. Напевно це й звʼязки з фсб дозволяли йому багато років уникати покарання. Втім, в результаті, американські правоохоронці схопили хакера на Мальдівах. Другий хакер — Владислав Клюшин. Він і його соратники зламували різноманітні компанії, щоб отримати інсайдерську інформацію. Потім цю інформацію вони використовували для незаконних біржових торгів. Сума збитків від діяльності Клюшина — $93 млн. Його заарештували тільки у 2023 році, він мав сидіти в тюрмі 9 років. Тепер ці безумовно небезпечні хакери знову на свободі. Чи варто було їх випускати? Яка б не була відповідь, думаю вже скоро ми знову побачимо їх в дії. І які будуть наслідки — важко передбачити. Ставте 🥴, якщо слідкували за деталями обміну. Ставте 💔, якщо читаєте лише про ті обміни, де є наші. І ставте ❤️🔥, якщо вчорашні три олімпійські медалі це те, що тримає вашу кукуху на фоні всіх інших новин. Telegram | YouTube | TikTok
🥇🤖 Як АІ підкорив ОлімпіадуОлімпійські ігри в Парижі продовжуються. До речі, вітаю нас всіх вже з двома медалями. Сьогодні розповім про те, які технології застосовуються для того, щоб зробити цю Олімпіаду сучасною, доступною й безпечною.Отже, основні технологічні партнери цьогорічної Олімпіади — Alibaba, Deloitte, Intel, Google, Samsung. І звісно, все навколо АІ. Наприклад, Athlete365 (така спеціальна програма виключно для олімпійців) пропонуватиме спортсменам новий інструмент — IOC Assistant. Це такий собі олімпійський ChatGPT, який підказуватиме розклади змагань, уточнюватиме деякі правила й відповідатиме на інші питання, повʼязані з Іграми. Також АІ буде моніторити здоровʼя спортсменів й навіть передбачати потенційні травми.Крім того, АІ на основі Intel буде слідкувати за сотнями тисяч акаунтів у соцмережах й видалятиме образливі коментарі та погрози під відео зі спортсменами. До речі, про стеження. Цього року в Парижі залучено близько 2000 фахівців, які працюють з камерами спостереження на основі АІ. Уряд Франції для цього навіть дав службам безпеки додатковий дозвіл на прослуховування, збір геолокацій та інших даних. Питання, чи не обмежує це свободи парижан, залишається відкритим. Все заради безпеки.АІ також відстежує трансляцію Ігор і вибирає найвидовищніші моменти, щоб змонтувати їх в окремі ролики. Крім того, правовласник трансляції Олімпійських Ігор — канал NBC та його стрімінг Peacock створюють персональні 10-хвилинні спортивні новини для користувачів, залежно від їх вподобань. Озвучує це deepfake голоса коментатора Ела Майклза. Щоб зняти етичні питання, NBC заявили, що Майклз дав згоду на використання свого голосу.Загалом цьогорічні Олімпійські Ігри вперше так широко використовують АІ. Втім, як показав мемний стрілець від Туреччини, який отримав срібну медаль, іноді не потрібні жодні технології, щоб досягти високих результатів! Ставте ❤️, якщо вболіваєте за наших, ставте 🙈, якщо ці Ігри проходять повз вашої уваги. Або 😢, якщо колись займались спортом й самі мріяли позмагатися на Олімпіаді.Telegram | YouTube | TikTok
🏋️♂️ 💰 Велика вага, дефіцит контенту та висока ціна: чому продажі гарнітури Vision Pro від Apple рекордно низькіВ лютому 2024 року Apple вперше за багато років представили свій абсолютно новий продукт — гарнітуру змішаної реальності Vision Pro. Через пів року після запуску, справи йдуть не так топово, як всі думали. Поїхали розбиратися.Отже, гарнітура Vision Pro коштує $3.500. На цей момент Apple все ще не вдалось продати навіть 100 тис. девайсів. Крім того, на внутрішньому ринку США продажі впали на 75%. Експерти прогнозують, що продажі трохи виростуть у найближчий місяць, коли Vision Pro почне продаватись на європейському ринку. Втім, навіть за оптимістичних прогнозів, до кінця року буде продано близько 350 тис. Vision Pro. Одна з основних причин такого низького ажіотажу довкола Vision Pro (окрім ціни) — мала кількість застосунків й контенту для цього шолома. Через 5 місяців після запуску в США, Apple заявили, що для їх гарнітури доступно «понад 2000» апок. Для порівняння, через кілька місяців після запуску iPad, для нього вже було доступно 20 тис. застосунків. Ще одна причина, через яку американці повертають Vision Pro назад в магазини — велика вага. Експерти вірять що, суттєво підняти продажі гарнітури Apple вдасться лише тоді, коли вони випустять дешевшу версію свого гаджета. За прогнозами, це має статись у 2025 році. А у 2026 році продажі Vision Pro можуть сягнути 1.7 млн шт. Знову ж, для порівняння, в перший рік запуску iPad, вдалось продати 20 млн одиниць.Додам, що гарнітура Vision Pro дійсно дуже високотехнологічна, просто ще не вдалось розкрити весь її потенціал. Ставте 😎, якщо вам вже вдалось затестити Vision Pro. Ставте 🥴, якщо у вас голова крутиться навіть від звичайних VR-шоломів й ставте 🦄, якщо не розумієте наразі приколу ходити в шоломі, якщо ви не Магнето, звісно.Telegram | YouTube | TikTok
💰🚀 Revolut зламав бюрократію: банківська ліцензія після 3 років боротьби!Отже, найдорожчий стартап Великобританії, Revolut, нарешті пройшов всі бюрократичні перепони банківської системи країни туманного альбіону. Що це означає й що буде далі, давайте про це поговоримо.Revolut подав заявку на отримання банківської ліцензії ще у 2021 році. Зазвичай така процедура триває рік. У випадку з Revolut ситуація затягнулась. Експерти кажуть, що одна з причин — походження співзасновника продукту. Одним із засновників є українець Влад Яценко. Втім, інший — Микола Сторонський, росіянин, який відмовився від свого громадянства у 2022 році. Але його батько досі займає високу посаду у підсанкційному Газпромі. Для Revolut було важливо отримати ліцензію саме у Британії, бо тут банк має найбільший ринок й 9 млн клієнтів. Ліцензія — це лиш одна ланка в ланцюгу перемог Revolut. Дохід банку подвоївся і минулого року склав $2,3 млрд. Крім того, зросла й ціна стартапу. У 2021 році Revolut вже був найдорожчим стартапом Великої Британії, з оцінкою вартості у $33 млрд. Втім, зараз експерти кажуть, що банк планує продавати свої акції з оцінкою у $45 млрд. Якщо все пройде вдало, це може стати хорошим ґрунтом для майбутнього ІРО. Що ж, спостерігаємо і чекаємо IPO. Ставте 🌭, якщо хотіли б, щоб Revolut зайшов в Україну, ставте 😎, якщо вже маєте там рахунок. Й ставте 😢, якщо доки у вас не закритий кредитний ліміт в Монобанк, Revolut вам не треба. Telegram | YouTube | TikTok
🚀 👽 Як Ілон Маск зібрався Марс колонізуватиВидання The New York Times написало великий матеріал про те, як Ілон Маск збирається підкорити Марс впродовж наступних 20 років й що для цього робиться вже зараз. Розкажу вам найцікавіше. Отже, Маск марить про підкорення Марсу ще після того, як прочитав науково-фантастичний роман Айзека Азімова «Фундація», коли йому було 10 років. Зараз у SpaceX є умовно декілька команд, які працюють над проєктом підкорення Марсу. Одна з них розробила рендери міста, яке знаходитиметься під гігантським прозорим куполом. Тепер точаться дискусії стосовно того, з якого саме матеріалу ці куполи мають бути зроблені. Ще одна команда розробляє скафандри, які дозволять людям жити у середовищі Марса. А інша група досліджує, чи зможуть люди виношувати дітей на цій планеті. Сам Маск для цього навіть добровільно пожертвував свою сперму (за словами самих працівників SpaceX, які працюють над цим проєктом, Маск публічно це заперечив). NASA планує висадити людей на Марсі тільки після 2040р. Прогноз Маска дещо оптимістичніший. За його словами приблизно через 20 років на цій планеті житиме мільйон людей. Й це буде самодостатня колонія. Доставляти людей туди SpaceX планує своєю найбільшою ракетою — Starship, яка здатна за раз перевести 100 пасажирів. Перед цим NASA хоче протестувати Starship висадкою астронавтів на Місяці. Сам Маск каже, що саме для побудови колонії на Марсі він накопичує свої гроші. Але багато експертів і навіть деякі працівники SpaceX скептично дивляться на цю ідею. Ставте 🦄, якщо вірите, що ще встигнете побувати на Марсі. Ставте 😎, якщо плануєте спочатку купити ділянку на Місяці. І ставте 😢, якщо у вас немає часу поїхати навіть в сусіднє місто, не те що на Марс.Telegram | YouTube | TikTok
🏦 🇺🇦 Американська фінансова система запровадила санкції проти … УкраїниСьогодні вночі низка українських стартапів отримали лист від Mercury Bank, в якому говориться, що їх рахунки закриті. Давайте розберемось, в чому справа. Отже, Mercury Bank — це необанк, який заробив собі імʼя на обслуговуванні малих і зростаючих стартапів. А після падіння Silicon Valley Bank ще й взяв собі частину його клієнтів та став мільярдним підприємством. Вночі Mercury розіслав листа фаундерам, що рахунки стартапів з росії, білорусі, Куби, Ірану, Північної Кореї, Сирії, Венесуели й України (оце так компанія!) будуть закриті. До 6 серпня клієнти ще матимуть повний доступ до своїх акаунтів, але 13 серпня рахунки заблокують остаточно.Вся причина в тому, що Mercury не обслуговуватиме країни під санкціями. А так, як росія захопила частину українських територій, їм важко визначити, де саме росія, а де вже Україна, тому вони вирішили не паритись й заблочити акаунти в обох країнах. При чому банк вже зазначив у своїй відповіді до Альони Мисько (CEO та засновниця Fuelfinance), яка теж постраждала від рішень Mercury, що українським фаундерам, що проживають у США, рахунки не закриють. Але походу це не так, бо тим стартапам, що надсилають платежі на зарплати в Україну також прийшов цей лист-щастя. Клас, позиція достойна лідера. Причому в усіх листах Mercury запевняють, що підтримують Україну й сподіваються колись відновити стосунки з нашими стартаперами. Конкуренти Mercury не розгубились й, наприклад, платформа Brex вже запропонувала підтримку нашим бізнесам. Чекаємо, коли підтягнуться інші.Сподіваюсь, що це історія, яка матиме щасливий кінець. Ставте 😢, якщо теж постраждали. Ставте ❤️🔥, якщо надсилаєте підтримку українським стартапам. Й ставте 😎, якщо у вас немає закордонних рахунків, тому нема цих стартаперських проблєм.Telegram | YouTube | TikTok
👨💻💀 «Синій екран смерті» від Microsoft: що сталось? Сьогодні тисячі людей й компаній по всьому світу зіткнулись зі зупинкою роботи різних сервісів. Від банків до авіакомпаній. Зупинилось все. Людство пережило невеликий цифровий апокаліпсис. Поїхали розбиратися!Що сталось? Всьому виною стало ПО від CrowdStrike. CrowdStrike — це найпопулярніша компанія, яка спеціалізується на кіберзахисті. У їх портфоліо 29 тис. компаній-клієнтів. Нещодавно CrowdStrike випустили оновлення ПЗ. Воно й призвело до того, що системи, які працюють на Microsoft Windows, показали «синій екран смерті». Причому збій торкнувся навіть хмарної системи Windows Azure.Які наслідки? У кількох штатах не працювали лінії служби екстреної допомоги 911. У Британії Національна служба охорони здоров’я втратила доступ до своїх систем. У Франції топ-канали TF1 та Canal+ не змогли вийти в ефір. Купа авіа і залізничних компаній перенесли свої рейси. В Україні збій в роботі відчули «Нова пошта», Sens Bank та Vodafone.Що це було?Більшість компаній вже відновились. В CrowdStrike заявили, що це точно не була кібератака, як могло здатись, на перший погляд. Хоча вони допомагали із розслідуванням кібератак росіян на демократів. Через що росіяни вже намагались безуспішно зламати CrowdStrike у 2020 році. В компанії запевнили, що проблему виявлено, ізольовано та виправлено. Що ж, бажаємо CrowdStrike у майбутньому тестувати релізи не у продакшені! 🥲До речі, все, що на Linux та MacOS, не зламалося. Тож, епловоди, можемо сьогодні знову радіти, що користуємося переоціненою екосистемою. Ставте 💩, якщо теж відчули на собі цей цифровий апокаліпсис. Ставте 😎, якщо вас жодним чином це не торкнулось й ставте 👻, якщо після цієї жарюки, відключень світла й ракетних обстрілів вам жодні «цифрові збої» не страшні.Telegram | YouTube | TikTok
💰💰 Google планує найдорожчу покупку у своїй історіїМова йде про ізраїльський (а точніше, заснований вихідцями з Ізраїлю) стартап Wiz. Сума угоди може сягти $23 млрд. Про це пише видання The Wall Street Journal. А я зараз розкажу всі деталі. Отже, Wiz — це стартап у сфері хмарної кібербезпеки. Я писав в травні, що компанії вдалось залучити $1 млрд, а її оцінка сягнула $12 млрд. Клієнтами Wiz на сьогодні вже є Amazon, Microsoft, ну і сам пошуковик Google. Wiz відзвітували, що їх регулярний дохід тепер складає $350 млн.Як я вже зазначив, для Alphabet це буде найбільше придбання. До цього рекордною покупкою була Motorola Mobility за $12,5 млрд у 2012 році. Зараз корпорація активно працює над розвитком свого бізнесу з кібербезпеки. Наприклад, два роки тому Alphabet вже придбала Mandiant, за $5.4 млрд.Варто додати, що Wiz — це ізраїльський стартап, але всі фаундери у ньому — резиденти інших країн (США, ВБ). Нічого не нагадало вам? 😅 Привіт всім, хто теж каже українські єдинороги!Бачив пост (пруфів немає), що у фаундерів лишилося десь по 9%. Тобто, можуть заробити по $2,07 млрд.Один з них, Асаф Раппопорт — справжня зірка Ізраїлю, у 34 роки вже був головою ізраїльського Microsoft. І, до речі, за статистикою 13 з 14 великих екзитів у в Cyber Security — ізраїльські. Якщо сторони домовляться фінально, а регулятори не скасують угоду, Wiz стане одним з найдорожчих стартапів Ізраїлю. А це, в умовах війни, багато значить.Пропоную ввести додаткову метрику оцінки державного управління - кількість фаундерів єдинорогів, що є резидентами своєї країни. Дуже легко оцінити ефективність роботи влади.Ставте ❤️, якщо вірите, що угода все ж буде. Ставте 💩, якщо гадаєте, що втрутяться антимонопольні комітети. Й ставте 🤩, якщо вірите, що українські стартапи теж колись будуть так само активно купувати, як ізраїльські.Telegram | YouTube | TikTok