Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Vpravni
Додано 14 лип 2024

Vpravni

@vpravni
Кількість підписників: 1 429
Фото: 121
Відео: 10
Посилання: 787
Опис:
Субʼєктивно про стартапи, Big Tech та венчур від CEO, Co-founder Spirio by SKELAR @sergiikapranov - огляд міжнародних тех медіа - тижневі дайджести новин, щоб бути у тренді - навчальні лонгріди Будую тусовочку топових спеціалістів. Долучайся

👥 Кількість підписників

1 429
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +10

👁️ Середній перегляд на повідомлення

444
Середній/День:: 412
Середній/Тиждень:: 398
ERR: 31.07%

📊 Кількість повідомлень на день

0.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 470 26-01-23 14:06
🛩🛰 Перший скандал з Ілоном Маском у 2026 🥳Цього разу виною всьому … інтернет. Точніше супутниковий інтернет Starlink від SpaceX. Річ у тім, що компанія зараз активно залучає нових клієнтів в очікуванні виходу на ІРО. Фокус: великі авіакомпанії. Серед тих, хто вже долучився: British Airways, Lufthansa, американська Delta Air Lines. Тепер їх клієнти мають доступ інету. Справа дійшла до найбільшого європейського лоукоста Ryanair (памʼятаєте, ми літали такими до Європи?).І ось тут все пішло не за планом. Ryanair відкинули пропозицію SpaceX. Через те що, мовляв, встановлення термінала Starlink на борт літака підвищить на 2% витрати палива. Це виллється у $250 млн на рік для компанії. І підвищить ціни на квитки на $1. СЕО Ryanair Майкл О'Лірі сказав, що такі затрати себе не окуплять. Тому компанії, де час перельоту, в середньому, триває 1 годину, супутниковий інтернет ні до чого.Здавалось би, на цьому, можна і закінчувати. Але Ілон Маск не був би собою, якби не почав спір в Х. Він сказав, що дані О'Лірі про 2% палива неправдиві. І послався на дуже авторитетне наукове джерело — відповідь чат-бота Grok. О'Лірі на одному з радіошоу згадав, що Маск привів до влади Трампа і просто назвав його багатим ідіотом (кого з цих двох, вже вирішуйте самі). Ілон, у відповідь, почав в Х закликати звільнити О'Лірі. І тут в гру підключився акаунт Ryanair в Х. Якщо ви ніколи з ним не стикались, то цей акаунт славиться смішними, але часом агресивними жартами в сторону своїх клієнтів. Ну такий у них tone of voice. Вони почали всіляко стібати Маска. А коли 16 січня, Х перестав працювати по всьому світу, вони тегнули Маска, з підписом, можливо, йому потрібен wi-fi? Маск на це відповів, що, може йому треба купити Ryanair і поставити на чолі компанії когось, кого дійсно звуть Райан? (Це чи не перший смішний жарт, який я побачив від Маска). Типова американська історія: якщо щось не подобається, викупити це й зробити по своєму. Ryanair також запустив цілу маркетингову кампанію із продажу квитків «Великі ідіоти» спеціально для Маска та інших ідіотів з Х. В цілому, весь цей спір поки тільки пішов на користь Ryanair, бо збільшив продаж їх квитків та відвідуваність сайту. Що ж стосується, купівлі Ryanair, то компанія коштує $17 млрд. Маск може собі дозволити її купити. Однак, за законами ЄС, європейськими авіалініями можуть володіти тільки громадяни ЄС. Тож, поки продовжуємо слідкувати за ситуацією. Ставте ❤️, якщо скучили за скандалами з Маском. Ставте 👻, якщо ви за тролей з Ryanair! Ну або 👾, якщо вся ця ситуація вас трохи відволікла та повеселила.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 480 26-01-21 10:47
🌍🛰 Великий брат стежить за тобою або, які технології використовують агенти ICE в США для своїх рейдівЗараз в США представники ICE (Immigration and Customs Enforcement), так званої міграційної поліції, проводять жорсткі рейди в американських містах в пошуках нелегальних мігрантів. Подекуди це призвело до сутичок, протестів та навіть смертей невинних людей. Я зараз не буду писати, чи правильно чинить Трамп. Адже це внутрішня справа США. Але я звернув увагу на просунуті технології, які використовують агенти ICE для пошуку мігрантів. Хочу вам розповісти.Отже, головним другом і постачальником свіжих технологій для ICE виступає Palantir. Бізнес Пітера Тіля створив для міграційної поліції продукт, під назвою ELITE. Це такий собі Google maps. Інтерактивна карта, на якій відмічені райони, де можуть нелегально проживати мігранти. Там вказані досьє на конкретних осіб, а також імовірність того, чи дійсно потенційна «жертва» проживає за даною адресою. Дані беруть з різних джерел: від офіційних міністерств, до приватних детективів. І все обʼєднується в одну карту. Агенти ICE просто обирають райони, де є найбільше скупчення нелегалів і проводять там рейди.Ще два інструменти, які використовують ICE — це Tangles та Webloc від компанії Penlink. Webloc показує дані з мобільних телефонів. Наприклад, знову ж, ти обираєш район, який хочеш перевірити. Тобі показує, скільки мобільних телефонів тут знаходиться. Далі по кожному телефону ти можеш отримати інформацію про власника того чи іншого смартфону. Від того, чи у нього Android, чи iOS і аж до того, де він перебував вдень та де вночі (таким чином визначивши адресу проживання й місце роботи). Tangles більше застосовується для моніторингу соціальних мереж. Програма може розпізнавати обличчя на фото в соцмережах, а потім їх ідентифікувати й дати про людину більше інфи. Також вона здатна проводити аналіз настроїв у публікаціях тієї чи іншої людини. Ще один застосунок — це Mobile Fortify, програма розпізнавання обличчя, яка повʼязана з даними міграційної служби. Агенти ICE можуть вас сфотографувати через цей застосунок. Програма розпізнає обличчя та надасть всю інформацію, якщо ви іноземець: коли ви перетнули кордон, з якою метою та скільки легально можете знаходитись в країні.Ось так Великий брат стежить за американцями. Чомусь я думав, що наше майбутнє буде більше в стилі Хакслі. Але наразі, щось більше вайби Оруелла. А ви що думаєте? Ставте 👍, якщо згодні із жорсткими діями Трампа і його міграційної поліції. Ставте 🧑‍💻, якщо слідкуєте за ситуацією і в шоці із жорстокості ICE. І ставте 👀, якщо вам своїх проблем вистачає.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 463 26-01-19 08:36
🇺🇦🤖💰 Круті угоди для українських компаній та рекордні інвестиціїПерший дайджест у 2026 і наскільки вже багато всього сталося! Традиційно зібрав вам все найголовніше за минулий тиждень!🔹 Компанія HOLYWATER залучила $22 млн інвестицій від Horizon Capital, Endeavor Catalyst та Wheelhouse. Фінансування піде на розвиток їх 4 продуктів: My Drama, FreeBits, My Passion, My Muse. My Drama зараз розриває світ, це найбільша апка з вертикальними серіалами не створена в Китаї. Нагадаю, що восени я писав про інвестиції від Fox Entertainment для HOLYWATER. Вітаю всіх причетних. Це неймовірно потужно!🔹 Headway Inc залучила інвестиції від Endeavor Catalyst у межах закриття другої частини раунду Series A. Про першу частину я писав тут. Лід інвестором лишилися Bullhound Capital. Суму та оцінку не розкривають. Headway стала першою компанією з українськими засновниками у портфелі Endeavor Catalyst. Дуже радий за команду! Як і завжди, дуже надихаєте!🔹 Американсько-український стартап Haiqu залучив $11 млн у seed-раунді, за участі низки венчурних та ангельських інвесторів. Компанія розробляє квантове ПЗ і спрямує кошти на прискорення виведення власної операційної системи на ринок та розширення команди. Зараз сама команда стартапу розподілена між Україною, США, Канадою, Великобританією, ЄС та Сінгапуром. Я часто згадую про Haiqu у себе на каналі. Різні авторитетні медіа ЄС називають його одним з найперспективніших стартапів. 🔹 OpenAI уклала багаторічний контракт із Cerebras Systems вартістю понад $10 млрд на постачання обчислювальних потужностей для розвитку ШІ-інфраструктури до 2028 року. У межах угоди Cerebras забезпечить до 750 МВт ресурсів, які підуть на радикальне пришвидшення ChatGPT. Угода включає поетапне будівництво датацентрів і масштабування спеціалізованих ШІ-процесорів, що мають забезпечити кратний приріст продуктивності.🔹 Baryon Investment Fund інвестував у словацький deep tech стартап Airvolute. Той розробляє апаратні та програмні рішення для AI-керованих безпілотників. Суму угоди не розкривають. Інвестиція спрямована на підтримку команди та масштабування платформи DroneCore з відкритою архітектурою, що використовується для автономних місій. Тут варто згадати, що радником Baryon Investment Fund є колишній міністр оборони України Олексій Резніков. Тож, можна сподіватись, що технології Airvolute ми побачимо й на українському фронті.Рекордні інвестиції: 🔹 Стартап Skild AI, що розробляє базові моделі та ПЗ для роботів, залучив $1,4 млрд у раунді Series C. Його оцінка сягнула понад $14 млрд. Раунд очолили SoftBank та Nvidia. Кошти підуть на розвиток універсальних foundation-моделей для роботів, які можуть адаптуватися до нових завдань без тривалого навчання, а також на масштабування команди й прискорення комерційного впровадження технології.Всім теплого тижня! 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 513 26-01-14 08:47
🇮🇷🕌 Як Іран відключили від інтернету і до чого тут Starlink від Маска?В Ірані вже другий тиждень продовжуються протести проти уряду. Це все переросло в жорстокі сутички, в яких вже загинули сотні людей. Українці вболівають за повалення іранського уряду, адже саме він передав росіянам «шахеди», якими ті тепер щоночі нас тероризують. Я не політичний експерт. Тож, я хотів би про цю ситуацію розказати з технологічної точки зору. Як іранці продовжують боротися в умовах інформаційного блекауту.Зараз в Ірані повністю заблокований інтернет і звʼязок. Працюють тільки локальні пошукові системи, карти та навігаційні сервіси та навіть свої месенджери та й стримінг – іранська версія Netflix (звучить абсурдно, згоден). Єдиною надійною альтернативою звʼязку виступав супутниковий інтернет Starlink від Ілона Маска, який також добре нам знайомий. Офіційно Starlink в Ірані недоступний. Термінали завозили туди контрабандою останні два роки.Зараз, за даними Guardian, там налічується від 50 до 100 тис. таких терміналів. Однак, згідно із законом, прийнятим в Ірані у 2025 році, володіння Starlink тепер може тлумачитися як шпигунство на користь Ізраїлю та американського ЦРУ(!!) й карається позбавленням волі на строк до 10 років. За словами експертів, Іран також використовує для глушіння терміналів засоби РЕБ, такі самі, як використовуються на передовій російсько-української війни. Крім того, уряд запускає безпілотники над житловими районами, щоб спостерігати з висоти, чи хтось не виставив антену на вулицю для кращого звʼязку.Група протестувальників, яка працює над розповсюдженням Starlink по всьому Ірану, опублікувала повідомлення, що вона співпрацює з інженерами Starlink над подоланням блокувань. Користувачів просять встановити останнє оновлення. Це має знизити можливості глушіння термінала. Ті, хто не мають доступу до Starlink, обходяться альтернативами. Це Telegram, децентралізований сервіс обміну повідомленнями Delta Chat та браузер Ceno. Ці варіанти менш надійні, але дають можливість хоча б відправити повідомлення.В цілому ж експерти кажуть, що нинішня ситуація показує, яким буде інтернет в Ірані, якщо владу не повалять. Відрізаний від зовнішнього світу й навіть ще більш цензурований, ніж Great Firewall в Китаї. Ставте ❤️, якщо слідкуєте за ситуацією в Ірані. Ставте 🧑‍💻, якщо вам вистачає своїх новин. І ставте 👾, якщо зараз тільки шукаєте грілки на Розетці.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 481 26-01-12 08:05
🤖😎 Не штучним інтелектом єдиним: що на нас всіх чекає у 2026 році? Вітаю всіх у 2026 році! Сподіваюсь, всі наїлись, отримали бажані подарунки та трохи відпочили. У кого був Q5, розумію, що не вдалося відпочити. Я й сам без вихідних 🥲 Але ми обовʼязково це зробимо трохи пізніше! 🫂З найгіршого, на жаль, дива не сталось і у 2026 росія нікуди не зникла. Тож, продовжуємо працювати далі та допомагати війську й країні. А почати новий рік, гадаю, варто з того, що ж нас всіх чекає в 2026! 🚘 Бум безпілотних таксі. Американський Waymo, який фінансується Google, цього року запустить свій сервіс у Вашингтоні, Нью-Йорку та Лондоні. Китайські безпілотні таксі від Baidu виїхали на дороги Дубаї та Абу-Дабі. Ще один китайський сервіс WeRide також запустився в ОАЕ та Сингапурі. Uber разом з Momenta випустять свої таксі без водіїв на дороги Німеччини у 2026 році. Так само WeRide, Baidu та Pony AI планують підкорювати європейські дороги. А ще ж є Robotaxi від Tesla та Zoox від Amazon, які наразі працюють лише в США. Шкода, що ще не скоро щось із цього зʼявиться в Україні. 📱Переосмислення персональних девайсів. Останню декаду лінійка гаджетів стабілізувалась: у тебе має бути смартфон. Хочеш більше кіно й ігор - купи iPad. Для роботи: ПК або ноутбук. Все. Втім, із розвитком АІ, цей звичний уклад речей може змінитись. І я насправді дуже цього чекаю! По-перше, самі смартфони дедалі більше зʼявляються у форм-факторі з гнучким екраном. Цей тренд має лише прискоритись, коли Apple випустить свою модель. Світ чекає також на персональні АІ пристрої від Сема Альтмана та Джонні Айва (вони мають вийти лише у 2027 році). Ну і, звісно, окуляри із вбудованим АІ. Тут темп задає Meta. І не забуваємо, що завжди може зʼявитися якийсь скажений стартап, що заполонить всіх. От за це я й обожнюю світ стартапів.🏭 Центри обробки даних далі поширюватимуться світом. Так, ажіотаж довкола АІ трохи охолоне (але не зникне повністю). Втім, інфраструктура для АІ далі будуватиметься (тому не сподівайтесь, що ціни на оперативну памʼять знизяться). Пріоритетом для будівництва лишається Індія та вся Південно-Східна Азія. Лише на Індію топові гравці (Microsoft, Amazon, Meta) витратять близько $100 млрд. Втім, Китай показує, що нас може чекати в майбутньому. Там активно будували центри ще у 2023 та 2024 роках. А тепер 80% з них стоять невикористаними, очікуючи на своїх покупців. Звісно, це не єдині зміни, які нас чекають у світі технологій. Лишилося лише дожити, щоб дізнатися. Ставте ❤️, якщо бажаєте всім читачам дожити до 2027! Ставте 🤩, якщо вже не дочекаєтеся заторів з безпілотних авто в своєму місті! І ставте 😍, якщо скучили за Vpravni, бо я ну капець як!Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 420 25-12-31 12:10
🤩🎄 Підсумки 2025. Ілон Маск, Nvidia, Apple та інші переможці та лузери tech-індустріїУвесь рік, щонеділі (майже!), я робив дайджест найцікавіших новин за тиждень. Під кінець року виникла ідея проаналізувати всі дайджести та зробити фінальний, головний дайджест за 2025! 🤩Цього року були свої перемоги й поразки, інтриги та сюжетні повороти. Тож я зібрав свій субʼєктивний список головних героїв світу Tech у 2025, де ділюся топ 5 тих, хто досяг успіху 💪 та топ 5 лузерів, які обʼєктивно програли цього року! 😱Цей дайджест я публікую у партнерстві з бренд-медіа Genesis - High Bar Journal 🙏Читайте якійсні медіа та підписуйтеся на Telegram-канал High Bar Journal, щоб орієнтуватися у змінах, які формують індустрію IT-продуктів. Це бренд-медіа про технології, IT-продукти, стратегії та події, що формують індустрію. У Telegram-каналі щодня з’являється найважливіше для продуктових команд.Всіх обіймаю, бажаю святкувань у безпеці та космічних досягнень у 2026, щоб я вже про вас написав тут! 😎😜Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 462 25-12-28 11:36
💶🇺🇦💰 Nvidia скуповує конкурентів, гроші для Reface та рекордні інвестиції — тижневий дайджестФінальний дайджест в 2025. Сподіваюсь, він додасть трохи святкового настрою до ваших приготувань 🎅🎄🔹 Nvidia оголосила про угоду на $20 млрд. Компанія купує активи ШІ-стартапу Groq. Це її найбільше придбання в цьому році. За ці кошти Nvidia отримає інтелектуальну власність, ключову команду розробників для масштабування власних AI-чипів й ліцензованих технологій. Минулого року я ще писав про Groq, як про потенційного конкурента Nvidia. Цього року Дженсен Хуанг вже купив одного зі своїх головних конкурентів. 🔹 🇺🇦 Reface залучив $18 млн від PvX Partners. Причому тут використана доволі нетрадиційна модель фінансування. Кошти зайдуть не безпосередньо у капітал компанії, а будуть спрямовані виключно на user acquisition — залучення нових користувачів. Раніше за схожою моделлю фінансування кошти залучили в Grammarly від General Catalyst. Цікаво, що General Catalyst є партнером та інвестором фонду PvX Partners.🔹 Співавтор серії Call of Duty Вінс Зампелла загинув у ДТП в Каліфорнії — йому було 55 років. Аварія сталася на шосе в Лос-Анджелесі. Ferrari з’їхав з дороги та врізався в бетонну огорожу, після чого авто загорілося. Він стояв біля витоків Call of Duty, Medal of Honor, Titanfall та Apex Legends і суттєво вплинув на сучасні шутери. Ігрова індустрія — це не зовсім тема нашого каналу. Але два роки тому я писав про історичну угоду у світі ігор: як Microsoft придбав Activision Blizzard. Ця компанія володіла, в тому числі й Call of Duty. Тож, гадаю, що доцільно тепер написати про смерть автора цієї серії.🔹 Alphabet (Google) придбає компанію Intersect Power за $4,75 млрд. Вона займається відновлювальною енергетикою. Угода буде повністю закрита у першій половині 2026 року й покликана прискорити будівництво дата-центрів Google. Кошти фактично підуть на отримання доступу до сонячних і вітрових станцій у Техасі, які забезпечать стабільне живлення інфраструктури та зменшать залежність від зовнішніх мереж.🔹 Дональд Трамп підписав указ «Про забезпечення переваги США в космосі», який задає чіткі дедлайни та інвестиційні орієнтири. Документ передбачає висадку американців на Місяці до 2028 року, створення елементів постійної бази до 2030-го та прототип космічної ПРО Golden Dome. Ключовий фінансовий пункт — залучення щонайменше $50 млрд приватних інвестицій у космічні ринки США до 2028 року для розвитку інфраструктури, оборони й комерційних проєктів.Найбільші інвестиції: 🔹 Deutsche Telekom AG інвестує €180 млн у німецького виробника дронів Quantum Systems у раунді C. Кошти спрямують на розробку технологій для захисту критичної інфраструктури в Німеччині та Європі й масштабування рішень у цивільних сферах. Це вже третій раунд (!!) для Quantum Systems в цьому році. Спершу навесні вони залучили €160 млн, потім восени €180 млн. Оцінка компанії складає €3 млрд. Детальніше про сам німецький стартап я писав тут.Всім безпеки та гарного настрою попри все 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 511 25-12-24 11:19
🦄🇪🇺 АІ-стартап із Європи, якому вдалось: як Lovable обігнав ChatGPTМинулого тижня багато хто говорив про Lovable, стартап із вайб-кодінгу, який залучив гроші вдруге за цей рік. Цього разу це був Series B розміром $330 млн й з оцінкою у $6.6 млрд. За результатами тижня це був лише третій показник. Тож, в дайджест він не увійшов. Але сам стартап набагато цікавіший. Тому я трохи поресьорчив і розкажу вам найцікавіше.Отже, Lovable родом зі Швеції. Його заснували Фабіан Гедін та Антон Осіка. Обидва ще зі школи захоплюються програмуванням. Осіка не має профільної освіти програміста. Він вивчав фізику в престижному Королівському технологічному інституті Швеції. І навіть працював у ЦЕРН в Швейцарії, на адронному колайдері. Але протримався там тільки кілька місяців, бо не хотів витрачати час на «неможливі» проєкти, як-от пошук темної матерії. Тож, присвятив себе більш практичним речам. Фабіан Гедін перший свій стартап продав ще у школі. Працював потім у Space X.Згодом обидва опинились в стартапі Depict AI, який розробляв алгоритми рекомендацій для онлайн-ритейлу. З цим стартапом вони пройшли Y Combinator та залучили $17 млн інвестицій. Втім, під час пандемії зростання компанії зупинилось. І тут на арені зʼявився ChatGPT. Антон Осіка настільки захопився цим продуктом, що, у вільний від роботи час, створив інструмент GPT Engineer. Це по-суті, прототип Lovable в обгортці ChatGPT. Він виклав його на GitHub у червні 2023-го. А той миттєво залетів у топ платформи. Тоді Осіка вирішив створити свою компанію та запросив колегу по Depict AI Фабіана Гедіна стати співзасновником. І так у 2023 році зʼявився Lovable — простий і зрозумілий інструмент для створення сайтів та додатків. За перші 8 місяців свого існування Lovable досягнув ARR (Annual Recurring Revenue) (якщо говорити простими словами — це річний прогнозований дохід) у $100 млн. Це найшвидший показник в історії. У ChatGPT на це пішов десь рік. Зараз Lovable став єдинорогом. Лише в цьому році вони залучили спочатку $200 млн, а тепер $330 млн. Осіка жартує, що секрет їх успіху у тому, що вони не перебрались у Кремнієву долину, а лишаються у Швеції. Хоча Lovable має й слабкі сторони. Вони не мають своїх моделей ШІ, тож платять зараз мільйони за Claude від Anthropic. Ще один нюанс — це те, що Антон Осіка має російські корені. І начебто навіть колись блог вів російською. Але інфи в інтернеті про це майже немає. Як в тому мемі, я про це знаю, але не можу довести.Ось така надихаюча історія із Європи, яких небагато, на жаль. Ставте ❤️, якщо пробували вайб-кодити. Ставте 👀, якщо не сприймаєте серйозно вайб-кодинг. І ставте 😎, якщо теж хочеться створити на базі ChatGPT стартап й отримати оцінку в мільярди доларів.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 478 25-12-21 11:09
🇺🇦💰😍 Багато новин про українські компанії та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹 🇺🇦 HIMERA залучила понад $2,5 млн інвестицій. Компанія виробляє захищені системи звʼязку для військових. Залучені кошти спрямують на прискорення R&D, розширення покриття, підвищення стабільності та безпеки зв’язку для військових підрозділів, а також на вихід і запуск нових проєктів у Європі та США. Це вже другий раунд для компанії в цьому році. Про перший я писав тут. Крім того, цього року HIMERA вперше виконала замовлення для країни-члена НАТО. Про що я писав тут. 🔹 🇺🇦 компанія AeroMotors залучила $550 тис. інвестицій від шведської Front Ventures. AeroMotors має повний цикл виробництв електродвигунів для дронів й прагне замістити китайський імпорт на ринку. Отримані кошти компанія спрямує на розширення заводських площ і закупівлю нового обладнання, що дозволить утричі збільшити випуск продукції та покрити зростаючий попит з боку операторів БпЛА. 🔹 Американський фонд ZAS Ventures, який фокусується на стартапах з 🇺🇦 засновниками, інвестував $150 тис. у Ranking Copilot. Це юридична ШІ-платформа, заснована українцями, що автоматизує подання заявок до міжнародних правничих рейтингів. Залучені кошти спрямують на розвиток продукту, масштабування і розширення функцій автоматизації, які скорочують підготовку заявок з кількох днів до пів години.🔹 Консорціум інвесторів на чолі з українською Diligent Capital Partners інвестував $12 млн у філіппінський необанк Tonik. Його засновником є ексочільник Platinum Bank Грег Краснов. Залучені кошти спрямують на розвиток бізнесу та масштабування першого повністю цифрового банку країни. Частина команди Tonik складається з українців. Банк працює з 2021 року, вже залучив майже $150 млн депозитів і націлений на ринок заощаджень понад $350 млрд.🔹 🇺🇦 Frontline Robotics разом із німецькою Quantum Systems запускають спільне виробництво безпілотників у Німеччині для потреб ЗСУ. Партнерство передбачає локалізацію збірки, інтеграцію бойового досвіду України з німецькими інженерними рішеннями та масштабування випуску дронів. Виробництво має забезпечити стабільні поставки БпЛА, підвищити їхню якість і швидше адаптувати системи під умови фронту. Детальніше про Quantum Systems я вже писав у себе на каналі. Рекордні інвестиції: 🔹 Databricks залучила понад $4 млрд у раунді Series L. Тепер оцінка компанії складає $134 млрд. Стартап допомагає бізнесу збирати, зберігати та обробляти великі дані, а також будувати й запускати AI-моделі та агентів на основі власних даних. Кошти спрямують на розвиток AI-бізнесу: бази даних для AI-агентів Lakebase, платформи Agent Bricks, застосунків для створення AI-рішень, а також на партнерства з OpenAI й Anthropic і масштабування команди в Азії, Європі та Латинській Америці. До речі, минулого року Databricks були рекордсменами по залученим коштам.Всім спокійного дня 🫂 Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 475 25-12-19 10:03
💰🇺🇦 Як Ілон Маск заробив перші $600 млрд - і де тут УкраїнаНаближається період свят Різдва і Нового року. Й, схоже, Ілон керується правилом: «ніхто не зробить тобі кращий подарунок, ніж ти сам». Тому він взяв та і збільшив свої статки до $677 млрд завдяки Space X. Зараз про все розкажу детальніше.Отже, Space X активно готується до ІРО у 2026 році. Коли це станеться, оцінка компанії може скласти $1.5 трлн, пише Forbes. Наразі ж, виробник ракет провів вторинний продаж акцій, що дозволило оцінити компанію у $800 млрд. Оскільки Маск володіє 42% акцій, то його статки одразу зросли на $168 млрд до $677 млрд. Станом на зараз в гаманці Маска $644 млрд. А таке швидке зростання вартості Space X зумовлене успіхом Starlink. А одним із основних клієнтів Starlink є Україна. Ну і, гадаю, успіхи водних дронів від ГУР та СБУ, які працюють від Starlink, не могли не бути хорошою рекламою для Space X. Тож, так, чекаємо на подяку від Маска.Маск став першою людиною в історії, яка заробила $500 та $600 млрд. Єдиний, хто майже повторив успіх Маска, це Ларрі Еллісон з Oracle (наш переможець року, за версією Vpravni). Його статки досягали $300 млрд та $400 млрд. Але зараз Еллісон збіднів 😓. І знаходиться на 6 місці серед найбагатших людей світу із $233 млрд в кишеньці. Розрив між першим місцем Маска та другим місцем Ларрі Пейджа разюче. У другої найбагатшої людини світу «лише» $260 млрд. От чого раптом Сергій Брін бідніший за Ларі Пейджа на 40 млрд я вам не розкажу, наче у них були однакові частки у Google 🤷 Зараз статки Маска складаються з наступних активів: SpaceX $336 млрд, Tesla $197 млрд (хоча раніше саме Tesla була головним активом), Tesla $69 млрд (бонуси), xAI $60 млрд та інші (Neuralink/Boring Co) $15 млрд. Коли SpaceX вийде на ІРО, то залучені кошти вона направить на збільшення швидкості польотів Starship, розгортання центрів обробки даних для АІ у космосі, будівництво місячної бази Альфа та відправлення безпілотних та пілотованих місій на Марс. Ну і, якщо це все ж станеться, то тоді Маск вже стане трильйонером. Тож, чекаємо новин у 2026 році.Ставте 🦄, якщо все ж вважаєте Маска геніальним підприємцем. Ставте 🤡, якщо жодна гарна новина про Маска вже не виправить ваше ставлення. І ставте 👻, якщо готуєтеся увірватися у цей список у 2026!Telegram | Вакансії, статті, соц мережі