Статистика telegram каналу - @victoriagryb
Вікторія Гриб
Кількість підписників
Середній перегляд на повідомлення
Історія змін лого
Історія змін назви
Історія зміни типу аккаунта
Історія зміни статуса
Стіна канала Вікторія Гриб - @victoriagryb
Сьогодні світ знову прикутий до боксерського рингу, де Олександр Усик зустрінеться в реванші з Тайсоном Ф’юрі.
Цей бій – знакова подія не лише для України, а й для світової спільноти. Ми всією душею вболіваємо за Олександра та віримо в його перемогу, яка стане символом надії та сили в цей складний час.
Важливо пам’ятати, що окрім спортивного протистояння, Олександр Усик вже два роки веде іншу, не менш важливу боротьбу. Разом з Групою ДТЕК він реалізує кампанію #БитваЗаСвітло, метою якої є привернення уваги міжнародної спільноти до руйнування російськими атаками української енергетичної інфраструктури та необхідності її захисту й відновлення.
🙏 Допоможи тобі Господь, Олександре!
Обстріли не завадили розпочати день продуктивно: зустрілася з міністром енергетики Литви Жиґімантасом Вайчюнасом. Обговорили шляхи майбутньої співпраці. Одним із напрямів є зміцнення зеленої енергетики як комплексного рішення для міст і громад, зокрема вдосконалення системи сонячної генерації. Цей напрям цікавий як для України, так і для Литви.
Литва активно підтримує Україну в питаннях енергетики. Литовські компанії надали Україні енергетичну допомогу на суму понад €50 мільйонів. До складу гуманітарного вантажу входить понад 300 одиниць найважливішого обладнання, зокрема з Вільнюської ТЕЦ-3, яке допоможе у відновленні енергетичної інфраструктури України.
Окрім того, литовський уряд виділив €5 мільйонів на встановлення сонячних електростанцій в Україні, що підкреслює зобов'язання Литви підтримувати розвиток відновлювальної енергетики в нашій країні.
Дякую Жиґімантасу Вайчюнасу та уряду Литви за підтримку України в цей складний час. Співпраця в галузі енергетики є важливою для забезпечення стабільності та розвитку обох країн.
Якщо не вирішити проблеми мільйонів переселенців, ми ризикуємо не тільки не повернути тих, хто виїхав за кордон, але й втратити тих внутрішніх переселенців, хто досі залишається в Україні. Саме тому в межах роботи ТСК ми зосередилися на забезпеченні житлових прав переселенців.
Серед головних результатів — ухвалення ключових законів. Закон 4114-IX надав ВПО пріоритетне право на компенсацію за знищене житло через програму єВідновлення. Він дозволив передбачити близько 15 мільярдів гривень у Державному бюджеті на 2025 рік, що дозволить надати компенсації близько 10 тисячам родин. Розумію, що це крапля в морі, але сподіваюся, що ця ініціатива буде продовжуватися.
Інший важливий закон, 4080-IX, передбачає всеукраїнську інвентаризацію житлових об’єктів для ВПО. Також буде створено інтерактивну публічну карту з даними про стан об’єктів, кількість доступних місць та потребу в інвестиціях. Це допоможе переселенцям обирати місце проживання, а державі — залучати міжнародне фінансування для ремонту й введення житла в експлуатацію.
Хоч я приєдналася до роботи комісії пізніше, з першого дня я зосередила увагу на пошуку нових рішень для підтримки ВПО. Численні звернення, які я отримую досі, свідчать про гостроту проблем. Серед пріоритетів — забезпечення житлом, розробка фінансових механізмів допомоги та координація з міжнародними партнерами.
Ще до мого вступу в ТСК ми разом з експертами Програми USAID РАДА: наступне покоління займалися проблемами жителів Щастинської громади, які були змушені покинути свої домівки на окупованій Луганщині. Ми систематизували усі запити ВПО та розпочали пошук ефективних рішень. Тоді ж ми налагодили співпрацю із головою ТСК Павлом Фрололвим. Це стало початком нашої співпраці. Особлива подяка USAID за всебічну підтримку — не лише фінансову, але й аналітичну й експертну, яка допомагає нам працювати ефективніше.
Попереду ще багато роботи. Ми повинні знайти більше доступного житла, забезпечити безперебійну фінансову підтримку тим, хто її потребує, вдосконалити законодавчі механізми та зміцнити підтримку на місцевому рівні, адже виклики, які перед нами стоять, є надзвичайно масштабними.
Дякую колегам, партнерам і всім українцям, які долучаються до цієї важливої справи.
Рада Керуючих МАГАТЕ закликає продовжувати проводити оцінку ризиків та масштабів пошкоджень енергетичної інфраструктури України, включаючи електричні підстанції, які визначені важливими для роботи АЕС, а також заохочує держави-члени МАГАТЕ надавати політичну, фінансову та технічну підтримку для посилення технічної допомоги та моніторингової діяльності МАГАТЕ в Україні.
Добре, що така резолюція ухвалена, адже вона привертає увагу міжнародної спільноти до критичних загроз для ядерної безпеки. Утім, на жаль, у документі немає чітких і однозначних закликів до припинення атак на енергетичну інфраструктуру. А саме це мало б стати ключовим пунктом для досягнення реального зниження ризиків. Без конкретних вимог щодо припинення обстрілів такі заяви ризикують залишитися лише формальними зверненнями (ми Вас почули).
Ще раніше разом із колегами ми ініціювали звернення до МАГАТЕ із закликом звернути увагу на небезпеку, яку створюють обстріли енергетичних об’єктів України. Ми наполягали на необхідності організації цілодобового чергування спостерігачів на українських атомних станціях. Такі кроки – це не лише контроль і прозорість, а й важливий механізм запобігання можливим провокаціям.
Вважаю, що міжнародна спільнота має не лише моніторити ситуацію, а й активно впливати на порушника, щоб припинити напади на об’єкти критичної інфраструктури. Це питання не лише національної безпеки України, а й глобальної ядерної безпеки, адже ризики техногенної катастрофи виходять далеко за межі нашої країни. Я продовжуватиму працювати над тим, щоб ця проблема залишалася у фокусі міжнародної уваги.
Це рішення – реакція на нещодавно ухвалений Радою законопроєкт №11028 про компенсацію для ВПО за знищене нерухоме майно. Саме нормою цього закону передбачено можливість спрямування 15 млрд грн залишку бюджетних коштів на 2024 рік на програму єВідновлення. Це те, на чому наполягала ТСК з питань ВПО, яка готувала і просувала цей закон.
І сьогодні ж Уряд встановив Порядок надання компенсацій внутрішньо переміщеним особам за пошкоджені або знищені об’єкти нерухомого майна через бойові дії, терористичні акти чи диверсії внаслідок агресії Росії.
Кабмін вніс зміни до чинних нормативних документів, щоб забезпечити пріоритетне право на отримання компенсацій для ВПО, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Цей крок є важливим сигналом для громадян, що держава продовжує шукати шляхи підтримки найбільш вразливих категорій населення, навіть в умовах обмежених фінансових ресурсів.
Чергова варварська хвиля атак на українську енергетичну інфраструктуру – комбінований удар 93 ракетами і майже 200 дронами.
Атаковано теплоелектростанції ДТЕК, пошкоджене обладнання. На жаль, є влучання також в цивільну інфраструктуру.
Запроваджені екстрені відключення світла. Через масовану ракетну атаку збільшено обсяги обмежень у споживанні електроенергії. Зокрема, на Тернопільщині без світла – половина населення.
Є інформація, що росіяни також здійснили обстріл транспортних мереж.
Енергетики докладають максимум зусиль, щоб мінімізувати наслідки для енергосистеми та якомога швидше відновити стабільне енергопостачання. Оцінка пошкоджень розпочнеться, щойно це дозволить безпекова ситуація.
Звісно, війна спричинила серйозні проблеми з руйнуванням енергетичних об'єктів, зокрема теплових станцій. Проте не слід зводити проблеми гірників лише до наслідків війни. Заборгованість перед працівниками державних вугледобувних підприємств з'явилася задовго до 2022 року. Водночас саме вугільна промисловість протягом війни стала важливою складовою забезпечення енергетичної безпеки. Треба подбати про те, щоб гірники держшахт мали мотивацію працювати, адже на даний момент це не так.
Середня зарплата в галузі у вересні 2024 року становила 25,669 грн, а з початку року — 22,670 грн. Низький рівень оплати праці в умовах постійного зростання інфляції ставить шахтарів перед вибором: звільнення або пошук нової роботи.
Відсутність державної програми з охорони праці призводить до збільшення нещасних випадків на виробництві. Протягом 10 місяців 2024 року сталося 239 нещасних випадків, у тому числі 17 смертельних. З початку року чисельність працівників державних вугледобувних підприємств зменшилася на 25,5%. Є проблеми з бронюванням, безпекою праці.
Про це говорили в межах пленуму Профспілки працівників вугільної промисловості. За його підсумками – гірники звернулися до уряду щодо погашення заборгованості по зарплаті та забезпечення соціальних прав працівників вугледобувної галузі. Важливо відновити фінансування програм охорони праці та підвищити рівень заробітної плати. Це потрібно робити невідкладно. Інакше ризикуємо втратити галузь і залишитися уразливими перед викликами в майбутньому.
В умовах воєнного стану забезпечення стабільної роботи вугледобувних підприємств – це не лише економіка, але й безпека країни.
Сьогодні Україна стоїть перед важливим викликом: як зберегти демократію, захищаючи свою незалежність під час війни? І День прав людини – нагадування про фундаментальну цінність, яку людство виборювало століттями: гідність кожної особистості.
Легко сказати, що в умовах бойових дій пріоритетом є лише оборона, а права людини можуть «почекати». Проте досвід показує, що зневага до цих прав під час війни створює тріщини, які руйнують суспільство зсередини.
Україна обрала шлях європейської демократії, і цей вибір вимагає не лише боротьби на полі бою, а й побудови справедливого суспільства. Це означає допомогу внутрішньо переміщеним особам, свободу слова навіть у дискусіях, які здаються «незручними», і суворе дотримання права на віросповідання, права на захист, права на справедливий суд.
Сьогодні у Телеграмі я писала про демографічну катастрофу в Україні, окреслювала можливі шлихи виходу із неї. Водночас для повноцінного відновлення нації необхідна єдність і порозуміння серед усіх громадян, незалежно від їхнього регіону, мови чи, знову ж таки, віросповідання. Тільки держава, де суворо дотримуються права людини, здатна створити умови для економічного зростання та залучення інвестицій, а також стати надійною опорою для кожного громадянина в умовах викликів.
Ми не можемо допустити, щоб випробування війною зробило нас байдужими до людської гідності. Демократія не є слабкістю, це сила, яка об’єднує нас і робить наш опір потужнішим. Борючись за свободу, ми маємо пам’ятати, що вона починається з кожної людини – з її права на життя, вибору, поваги й безпеки.
Однак мир можливий лише, якщо Україна буде сильною. Як дипломатичний, так і військовий сценарій потребують активної підтримки наших міжнародних партнерів. У цьому контексті необхідно напрацювати алгоритм забезпечення гарантій безпеки для України.
Можливо, зараз — найкращий час об’єднати всі зусилля із нашими партнерами, аби забезпечити сталий і безпечний мир для України.
Дипломатія залишається найефективнішим шляхом для досягнення цієї мети, адже вона дозволяє не лише зберегти людські життя, але й створити платформу для відновлення миру, заснованого на взаємоповазі й справедливості.
Ми втратили гігавати генерації, обстрілюється розподільче обладнання. Тому давно вже треба було брати максимум від можливості відновити енергетику. Особливо за кошти партнерів та МФО.
В енергозабезпеченні країни ключову роль відіграє "Укренерго". І на цій компанії окрім великої відповідальності, є ще й великий тягар з боргів. Тут рахунок йде на мільярди.
Маю надію, що цю проблему держава вирішить 10 грудня. Тоді очікується затвердження тарифів на передачу та диспетчеризацію для Укренерго. Їх розміри досить реалістичні і збалансовані, зважаючи на поточну ситуацію в енергетиці.
Якщо Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг затвердить тарифи на запланованому рівні, значить держава все ж змінила підхід і стає нарешті зацікавлена у вирішенні боргової кризи в енергетиці.
Адже борги Укренерго впливають на розрахунки ДП Гарантований покупець перед виробниками електроенергії з ВДЕ. На рівень платежів перед ними, як на лакмусовий папірець, дивляться всі інші потенційні інвестори.
Тому ретельно слідкуймо за ц НКРЕКП 10 грудня, щоб чітко розуміти хто підтримує, а хто все ж стоїть на заваді енергетичному відновленню України.