Нацбанк у рамках боротьби із "дропами" запроваджує з 1 жовтня тимчасовий ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізосіб з картки на картку (P2P)."За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують зазначену суму.Отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність", — зазначили у регуляторі.🔹Ліміт діятиме лише на суму вихідних переказів за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.🔹Ліміт не застосовуватиметься до рахунків волонтерів і тих клієнтів, чиї щомісячні доходи з підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження. 🔹Ліміт не застосовуватиметься у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритих в одному банку, та до переказів юридичних осіб. 🔹Операції за реквізитами IBAN обмежуватися не будуть.**Схема "дропів" — використання банківських рахунків громадян як "транзитних" для переказу та відмивання незаконних коштів. "Грошові мули" або "дропи" — це особи, які свідомо чи несвідомо допомагають переказувати шахрайські кошти, щоб вони виглядали законними. Основна роль грошових мулів — маскувати походження нелегальних коштів. Люди, що погоджуються на роль дропів, мимоволі потрапляють у заплутану мережу фінансового шахрайства.
Зараз, уже в серпні, потрібне посилення деяких правових позицій нашої держави. Перше. Ми маємо чітко гарантувати саме на законодавчому рівні, що наші воїни, які беруть участь у Курській операції, наприклад, та братимуть участь в усіх інших наших діях на території держави-агресора, будуть отримувати абсолютно всі виплати та преференції, які передбачені для передової. Друге. Кожен воїн, який захищає Українську державу, захищає наших людей, захищає нашу незалежність, заслуговує на визнання та максимальну підтримку. Це стосується, зокрема, тих наших воїнів – українських легіонерів, – які наразі мають громадянство інших держав, але поки що не України. Вони заслуговують бути нашими громадянами, громадянами України. Також це справедливо поширити і на їхніх рідних, на рідних наших героїв.Третє рішення. Має бути врегульоване питання трофейної зброї, яку наші воїни здобувають у боях. Ми маємо це владнати.І ще одне. Зрадники, які втекли в Росію після 24 лютого. Колаборанти, які працюють на війну. Всі злочинці, які пішли на службу російській державі. Вони мають бути позбавлені будь-яких звань і нагород в Україні, і це має бути зроблено реально – так, щоб рішення про позбавлення нагород не було лише декларативним, а дійсно фіксувало, як Україна ставиться до такої особи.І я прошу Верховну Раду України зібратися для розгляду цих питань невідкладно у найближчий час.
Ветерани та учасники бойових дій, родини загиблих стоять в довжелезних чергах в різні інстанції задля оформлення різних документів. Наразі Міністерство у справах ветеранів мудрує, як у взаємодії з громадами поліпшити життя учасників бойових дій та членів їхніх родин. Вони звернулись в органи місцевого самоврядування, щоб запровадити окремий супровід для них для подолання бюрократичної машини. На жаль, Київська обласна державна адміністрація повністю провалила цей процес. Там визнали недоцільним створити окремий структурний підрозділ, який опікувався би ветеранами. З 69 громад в ЦНАПах єдине ветеранське вікно працює лише в 18-ти. З населених пунктів округу, таке створене лише в Петрівській, Бучанській громадах. Відтак, ветерани змушені оформлювати послуги, витрачаючи на це купу часу і нервів. Звертаюсь до кожного керівника громади Вишгородського і Бучанських районів: публічно дякувати ЗСУ і брати участь в похованнях — НЕДОСТАТНЬО! Повага до учасника бойових дій починається з доступності для нього всіх необхідних йому послуг. До кінця року хочу бачити помічників ветеранів, ветеранські центри та fast line в ЦНАПах в усіх 11 громадах округу. Будемо інспектувати.
Рахункова палата провела аудит стану укриттів в школах України та використання 1,5 млрд грн субвенції на будівництво сховищ в навчальних закладах за 2023 рік.Цікаво, що кошти розподілили на будівництво 309 укриттів, але завершили лише 192 обʼєкти. Невикористаними залишаються майже 400 млн грн субвенції. Ці кошти могли допомогти щонайменше 4 школам побудувати повноцінні укриття. Натомість, на 27 обєктів фінансування направили, але роботи не розпочались. 33% або 1 мільйон 134 тисячі учнів наразі в нашій державі позбавлені освіти через повну відсутність укриттів в їхніх навчальних закладах. На жаль, багато укриттів, згідно зі звітом, обладнані легкозаймистими матеріалами, відсутні крани для води, в кожному третьому укритті немає протипожежної сигналізації, левова частка укриттів - не інклюзивні. Порушень і зловживань більше, ніж на три мільйони гривень. Оскільки державна субвенція використовується неефективно, ми з командою працюємо над тим, аби облаштувати укриття за кошти меценатів та міжнародних партнерів. Протягом двох років у Вишгородському та Бучанському районах було облаштовано 12 укриттів в школах та садочках. Це дало можливість навчатися безпечно 10 тисячам дітей. Нині працюємо над акумуляцією коштів на облаштування укриття в найбільшій школі Іванкова — ліцею 1.
🧱Програма відбудови пошкодженого і зруйнованого житла після крутого старту зайшла в піке й сіла в калюжу. 🙅Десятки тисяч родин по всій Україні не можуть дочекатися заселення в відновлені будинки. ‼️Назріває бунт. Це стосується і будинку в Вишгороді, де було влучання ракети, і десятків багатоквартирних будинків в Бородянці, що досі не відновлені після деокупації. 💰Хоча гроші на відбудову є! Це відбувається через тупий страх чиновників взяти на себе відповідальність і виправити помилку. Помилка (чи-то халатність) полягає в тому, що в договорах з підрядниками на відбудову написано, що вони мають сплатити ПДВ за роботи і матеріали. А в Податковому кодексі для них передбачається пільга зі сплати ПДВ, введена в кодекс ще в 2008 році. Через цю суперечність уже маємо декілька кримінальних проваджень щодо тих чиновників, які підписували акти на роботи зі сплатою ПДВ. А Мінфін вважає, що ці 20% ПДВ йти на додаткові роботи, які могли б бути виконані, якби замість сплати ПДВ підрядники скористались би пільгою. Учора цілий день була у спілкуванні і з Держаудитслужбою (щиро вдячна за кваліфіковану консультацію та бажання допомогти вирішити цю проблему очільниці Державна аудиторська служба України Аллі Басалаєвій), Київським обласним агентством відновлення та представниками підрядників. Доки Мінфін, Мінвідновлення сперечаються між собою, заручниками залишаються родини, постраждалі від росії-агресора.Потрібно терміново вирішувати це питання та дати людям можливість жити і залишатися в Україні. Про подальші кроки повідомлятиму тут.