Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - TEATRBUM.UKR.NET
Додано 06 гру 2025

TEATRBUM.UKR.NET

@ukrtheaterbum
Кількість підписників: 1 533
Фото: 2,080
Відео: 162
Посилання: 274
Опис:
Канал присвячений написанню КОДУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ. Робимо це разом за допомоги теорії перформансу, мемів про укрсуч художницьків, етномузикологічних квір-модуляцій та мікрорецензій надісланих на [email protected]

👥 Кількість підписників

1 533
Середній/День:: +7
Середній/Тиждень:: +14
Середній/Місяць:: +31

👁️ Середній перегляд на повідомлення

450
Середній/День:: 722
Середній/Тиждень:: 415
ERR: 29.35%

📊 Кількість повідомлень на день

5.8
Останній день: 16
Середнє за тиждень: 5.9
Середнє за день: 5.8

Історія змін лого

Історія змін назви

TEATRBUM.UKR.NET 2026-04-03
HOHLOMODERNISM 2026-04-02
HRISTINA ZHOPA 2026-04-01
THEATERBUM.EU 2026-03-13
THEATERBUM.DE 2026-03-02
TeatrQueerBum.UKR.NET 2026-03-01
СУЧАСНИЙ ВЕРТЕП 2025-12-26
TEATERBUM.UKR.NET 2025-12-22
teatrbum.WOW 2025-12-06

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 156 26-06-18 20:44
ЛИСТ ПОДЯКИШановна Наталко Половинко!Висловлюємо Вам щиру вдячність за багаторічну працю, присвячену театральному діалогу, взаєморозумінню та примиренню між людьми різних націй, культур і релігійних традицій.Протягом багатьох років Ви послідовно утверджували театр як простір зустрічі, де людський голос здатний долати кордони, історичні травми та взаємні упередження. У Львові та далеко за його межами Ви створювали мистецькі події, у яких культура ставала не інструментом розділення, а мовою співчуття, гідності та спільного переживання.Ваше служіння театру нагадує нам, що справжнє мистецтво народжується там, де людина готова слухати іншого, визнавати його біль і шукати шлях до співбуття. Саме такі практики формують підвалини миру — не декларативного, а живого й людяного.Нехай Ваше мистецтво й надалі відкриває простір для зустрічі, довіри та взаємного розуміння між людьми, а Ваш приклад надихає нові покоління митців і громадян будувати світ, у якому діалог перемагає ворожнечу.З глибокою повагою і вдячністю,Ісус ХристосПророк МухаммедБуддаЛеонардо Ді Капріо
👁 347 26-06-08 14:30
Приватна (державна) власністьУ світлі останніх подій - тобто рандомної відмови театру Франка виставляти на показ роботу t.t.t.acting.group - виникають такі цікаві думки, які потрібно було б уже підняти. (ще давно).Ситуація "не-показу" роботи не є прозорою і розкриває дуже багато підводних каменів, як театру Франка, тобто Гната Юри, так і загалом культурної політики України.З того, що відомо по інтернетах - театр Франка не прокомунікував прямо відмову від показу, хоча попередньо погодився, а єдиною причиною далі стали "покази голих тіл" на сцені (що є абсолютно нормальним для будь-якої людини, якщо, звісно, ви не мужик 50+, який розглядає жіноче тіло як об'єкт свого володіння і еротичного бажання).Це не професійна комунікація, це не офіційна комунікація, це комунікація "тіха-тіха разгавори в кулуарє" "сєводня хачу завтра нє хачу как хачу так і кручу".Державний театр зобов'язаний бути глибоко занурений у мистецький контекст всередині країни, ті митці, які вважаються "незалежними" - мають навпаки отримувати набагато більший інтерес від подібних театрів, ба більше - театри мають запрошувати даних митців, а не митці бігати просити щось у когось сподіватись на шанс молитись на суб'єктивні почуття до себе від вєлікіх керманичей національних театрів!У нас такого механізму немає - у нас є механізми радянські і пост-радянські.Ситуація того, що театр стає "власністю" однієї особи, а всі рішення з приводу допуску/недопуску вистави до показу приймаються суб'єктивним ставленням одного керівника до митця - це нонсенс.Національний театр, державний театр, не має жодного права орієнтуватись на суб'єктивну образу чи закоханість умовного керівника у якогось митця/мисткиню.Керівник державного театру - не є власником, богом і святим покровителем, він є керівником державної інституції - людиною, яка має свої обов'язки і має відповідальність у першу чергу перед суспільством і перед платниками податків.Те, що половина населення восторженно дивиться Наталку Полтавку і ридає при вигляді Ніщука - не означає, що це все суспільство, яке має країна.Наразі багато людей мають прогресивні, проактивні погляди - державні театри реально думають, що такі люди от прям просто так не ходитимуть до театрів? Чи такі люди - не люди?Дуже дурна політика.Де вистави на реально важливі, проактивні, політичні теми?Де розмови про Цивільний кодекс, про ситуацію на фронті, про молодь, про фемінізм, про корупцію, про схематозніків у офісах, про безвідповідальність судів, про совок, який сидить повсюду і його блять ніхто не може викорінити?Де ці вистави?На жаль , єдина відповідь виходить - Євгєн Ніщук нє хочєт.Чи є це аргументом для державного театру? Ні.Чи є це аргументом для державного театру, який має довгу історію совкового керівництва, совкового репертуару, недовіру, незацікавленість від частини суспільства, і знаходиться у країні, яка перебуває у стані війни? абсолютно точно Ні.Так сидять і протирають штани не тільки Ніщук енд ко у театрі Франка.Це стандартна ситуація для багатьох державних інституції і для багатьох міністерств.Люди звикли пити чай, сідєть і розказувати які вони ахуєнні і відчувати владу і вищість над усіма.У державних театрах особливо повинна бути обов'язкова структура взаємодії із "незалежними" мисткинями.Державний театр - не примха керівника, це державна інституція, яка невідривно пов'язана із громадянами і повинна усвідомлювати відповідальність перед ними.Такі театри мусять навпаки розбиратись у проактивних темах, шукати людей, які з ними працюють, запрошувати цих людей, створювати всі умови, аби ця людина вибрала саме цей театр, а не якесь інше місце. Мусить бути повага до мисткинь та митців."Незалежних" мисткинь/митців, які працюють не за нормами радянщини, а такі були і раніше і зараз є, закордонних мисткинь і митців (Де Прометей, про якого так сильно жалілись, що інфа про зняття вистави - це російське іпсо?) мають шукати самі державні театри і їх керівники, мають запрошувати самі, мають створювати усі умови і мати повагу до цих мисткинь/митців.
👁 325 26-06-06 22:29
Я вперше був в національній опері, тому був вражений багатим інтерʼєром та великою кількістю людей, переважно поважного віку, котрі одягнули «саме гарне» з їх гардеробу і це виглядало часто дуже вульгарно. Відчув вайб аристократичного каргокульту.Як виявилось пізніше, виставу відвідали Олена Зеленська та Юлія Свириденко (прем’єр-міністерка). Коротше захід вищого рівня.Роль стендапу на початку зіграли якісь офіційні посадовці з шаблоними протокольними речами. Відчув себе на шкільній лінійці, де виступає місцевий депутат.Далі відбулась вистава.Лібрето - то суцільний крінж. Таке враження, що цей текст написав вчитель 2-го класу для шкільного номеру, неймовірно примітивний і буквальний текст. Але це національна опера України, грає симфонічний оркестр, співає доволі великий хор, солісти цей текст відспівують доволі технічно. В залі перша леді. Все дуже серйозно і буквально. Але знову ремарка. Я вперше на опері такого рівня. Можливо це просто так прийнято, такі закони жанру, транслювати крінжатіну.Інструментальна музика доволі посередня стокова. Чатжпт я думаю більш цікаво зробе.Хор сподобався. От що добре, то добре. Але ти чуєш про що співають головні персонажі і фейспалм від цього перекриває все інше.Дуже шкодую що не спитав у людей чому вони аплодували довго стоячі, що саме їм резонувало? Доступність сюжету напевно. Або може це просто були родичі виступаючих, як на утреніках.ВИПАДКОВИЙ ОГЛЯДАЧ, який потрапив на потужний деколонізаційний прорив року під назвою "МАТЕРІ ХЕРСОНУ" в Національну Оперу країни де відсутні як оперна критика, так і власне сама опера
👁 328 26-05-21 16:37
Модерніхт. Відкладала написання і не хотіла писати взагалі, тому що дуже протилежні відчуття і думки. З однієї сторони маю величезну повагу і сентимент до команди, робота на європейську аудиторію, хороша (у порівнянні з Бенефісами Нищука) репрезентація укр мистецтва, сцена жовтневого, яка дозволяє показ не тільки для «своїх», що теж супер.Алемені вистава 3 з 5, що добре, але не вау. Весь шматок з дзвонами фантастичний, музика фантастична, виконавці фантастичні. Всі інтерактиви віддають відштовхуючою зверхністю, спіч до початку круто сміливо очікувано, але від цього не менш круто, караоке і артісттолк по суті повторюють спіч до початку, не розумію навіщо, вже все сказали. Десь прочитала один з відгуків, з яким погоджуюся: «творці вистави багато порівнюють себе з іншими (інших з собою), а варто порівнювати з собою попереднім». Гайя і Модерніхт дві вистави близнючки. Проекція нафталінова, вайбік французької нової хвилі і фільму «Я – початок». Як і сукні першої частини, не відчувається стилю, чи що…, ніби є спроба зробити ці костюми безпечними, але для мене вони те саме, що бежеві костюмчики. От да, у виставі відчувається інтелект, але не відчувається стиль і сучасність теж із запізненням. Розумію, що в рамках закриття критичного сезону ви очікували більш розлого тексту, але мені за це гроші не платять, читайте людей які сидять на зарплаті в газеті лівий берег та випускників ШКОЛИ ТЕАТРАЛЬНОЇ КРИТИКИ. Маркіза Оксана де Сад
👁 437 26-05-19 06:03
Дуже відкрита програма 1000spring Ми щойно додзвонились міністерству культури, і нам по телефону детально пояснили систему експертного оцінювання: Існує два типи експертівЯкі працюють у синергії наступним чином: "Дружби та дружки оцінюють заявки свадебних генералів" Розшифровка:1) свадебні генерали:це відомі люди які зараз на фейсбуці постять подяки Тетяні бережній за те що вони долучились до програми. ВОНИ ПРАЦЮЮТЬ ПОВНІСТЮ БЕЗКОШТОВНО (тобто нічого не оцінюють насправді нахуя їм оцінювати у них часу немає на це, це ж все селебріті).Бонус для них: вони можуть самі подавати свої проекти на цей прекрасний конкурс 2) дружби та дружки:Це реальні експерти другого класу про яких ви не знаєте які будуть реально оцінювати проекти вони отримують за це гроші. Свої проекти вони зрозуміло на тисячовесну подавати не будуть бо які у ноунеймів можуть бути проекти Якщо зараз після цього хтось нам скаже що в дизайні цього конкурсу можливий конфлікт інтересів він получить по єбалуУточнення, чи можуть люди які не є свадебними генералами, дружбами та дружками, або їх родичами та колегами подаватись на програму? Відповідь: Ні.Питання є?
👁 485 26-05-17 09:17
П‘єса "За Трьома Зайцями"Автор Максим Курочкін— Кабінет театру Франка.На столі кава, запрошення для міністерства культури, запрошення від української діаспори зіграти Конотопську Відьму в Гданську й паралізований страх.Євген Нищук:Ми відкриті до сучасного театру.Давид Петросян:То граємо «Приватну антропологію»?Нищук:Ніхуя. Є нюанси.Лариса Венедиктова:Які саме?Нищук:Ну… тіло.Венедиктова:Театр буквально складається з тіл, блядь.Нищук:Не таких тіл. Чи мають ваші тіла звання, заслужені, народні? Ордени княгині Ольги, тощо?Із темряви викочують ветерана з ампутаціями, який пройшов складний конкурс,для участі у постановці національного театру.Ветеран:Мені дали голос.Нищук:Бачите? Ми абсолютно інклюзивні.Ветеран:Я навчився грати те, що прописано в сценарії та існувати на сцені.У людей мурашки.Нищук:Саме так. Ви дуже талановитий ветеран.Петросян:То проблема в оголеному тілі?Нищук:Ні.Проблема в тому, що воно починає думати.Павза.Марина Абрамович мовчки дивиться в стіну.Абрамович:У Сербії для такого існувала цензура.Тут, я бачу, існує адміністрація.Голос адміністрації з вентиляції:Просимо не вживати слово «цензура».У нас це називається «координація художніх процесів».Ветеран:Йобаний совок із кавою на вівсяному молоці.А можна я покажу пісюн, щоб відстрілятись по тілесності,Щоб вас, пане командире, не зайобували юні хореографки?Нищук:З огляду на Ваші бойові заслуги не хотілося би порушувати Вашу творчу свободу,але наші глЯдачі ще просто не готові до такого радикального театру.Петросян:Але там люди просто говорять і рухаються.Нищук:От саме це нас і насторожує.Студентка:А що тоді безпечно для вашого театру?Нищук:Ми повністю відкриті, ви можете запропонувати вашу п‘єсу для сучасногорадикального формату перформативної читки, якому ми регулярно надаємо камерну сценунашого храму мистецтв.Богомазов урочисто заносить у кімнату великий надрукований на 3Д принтері макет сучасного перепрочитання «Кайдашевої сім’ї».Всі аплодують.Світло гасне.
👁 468 26-05-14 20:35
Ілля Разумейко заблокував можливість коментувати у нього в Фейсбуці, тому відповідаю на його запит тут. Передайте йому за нагоди :)Що сподобалось.- Монолог-інтро. Гарне рішення до питання запіздалих прибульців- В одному музичному номері мені почувся Лігеті та Космічна Одісея. Дуже кайфонув.- Ода Радості це мій топ вражень. Рівень іронії топ. Шрифт Єралажу теж. Ну і чути як Оду співають більше тисячі голосів це теж вражає.- Відео з Романом. Неймовірно потужний ракурс. І Роман виглядав дуже природньо і впливово.- Купа тіл, що рухається. Дуже класна реалізація. Сама фігура, рух, і музика створили окремий нетривіальний досвід.- Я людина проста, тому фінал мене розчулив. От прям як і очікуєш від опери. Дуже сильні емоції від сцени на пляжі.- The end. Дуже орігінально.Те, що не сподобалось- На фоні абстрактності решти сюжетів, сюжет з військовим вибивається своєю безпосередністю. Хоча візуально зроблено топово.- На мою думку голе тіло в 2026 вже не діє на глядача так, як це було раніше. Наразі оголеність сама по собі сприймається більше як кліше. І на моє враження в великій кількості хронометражу вистави сцени взагалі нічого не втратили б, якби актори були в одязі. Хоча повторюсь, сцена з купою тіл як цілим була дуже влучна і там оголеність безсумнівно була потрібна.- Моя основне розчарування, що магія Opera Aperta не спрацювала для мене так, як це спрацьовувало на Chornobyldorf та Gaia-24. Естетика образів впізнавана і більше не дивує, хоча як і раніше всі візуальні рішення подобаються.- Я ще допускаю, що через те, що я сидів на першому балконі а не в партері, спів зала під час Оди Радості або дзвін під час ритуалу вигнання духів з партеру не справили на мене сильного враження бо було не достатньо гучно.Але в буквальному сенсі всі мої знайомі, хто дивився Opera Aperta перший раз у повному захваті. Вистава визначна, це 100%. І я з нетерпінням чекаю наступної роботи.#блокіровка на фейсбуці
👁 518 26-05-13 16:25
Вітаємо 10 травня було закриття українського театрального сезону 1925-2026Далі літо черешня і прем'єри осені, а це вже буде зовсім інша історія. В Авіньйоні немає шо дивитись окрім десяти годинної трилогії Кароліни Б'янки в опері.З біаналє все зрозуміло, через десять років після появи Флорентіни Хольцингер воно раптом почало здогадуватись, що таке сучасне мистецтво (не декоративно-прикладні вироби з кураторськими текстами).Буде більше і більше ветеранів:Якщо у вас немає ноги або двох — будь готові, що вам подзвонить режисер (не один) театрбума, або зірка пінчук-арта для того щоб надати голос тому хто його до того не мав створити на основі вашого тіла власне потужне мистецьке висловлювання.Не забудьте також блять подати заявку на тисячовесну, бо немає куди дівати європейські 4 млрд гривень для того щоб підсилити нашу українську культурну ідентичність. Шукайте ФОПкі ГОшкі, бухгалтерів та грантрайтерів, бо це ж йой йо ой який об'єм безнала треба буде обезналічіть, створюючи український культурний продукт. Бюджети хороші, якщо ви не пишете вашим культурним менеджерам і стратегам зарплату в 60.000 грн в місяць, значить ви лох (В. Воробей).Ваша, Наталя КривдаTHE END
👁 422 26-05-11 11:17
" Я не хотіла писати, але...."Я не хотіла писати мікрорецензію на Модраніхт, бо це стріляти собі в ногу, і чи простять мене митці європейського масштабу, якщо я РАПТОМ скажу, що я щось не зрозуміла, чи мені щось не сподобалось, а це автоматично мене відносить до такої ненависної цьому каналу маси і театрбумівського глЯдача.Були сцени, на яких мені було цікаво. Були такі, де було нудно. Музика розйоб. Дзвони класні. Могли би ще, як у Хольцингер, голу артистку у дзвін запихнути, але ладно, переживу. Такі великі дзвони - то треба було фінансування від Мінкульту, я розумію. Як голі їли траву - не сподобалось, бо відчулось, що тут тіпа з мене хулі жарти вирішили жартувати автори, а ви не охуїли блядь мені в обличчя казати "бидло", фух, аж знову хапнуло за нерви і жопу.Повертаємось. Отже, бульбашки. Я розплакалась, серйозно. Бо я така - гспд, я ж більше не можу повернутись у цей стан блаженної солодкої дитячої ідіотії. Ех. Ну ладно.Кінець. Оцінила. Але хотілось в туалет, тому аплодувати довелось по дорозі додому, і ще трошки похлопала в туалеті в себе вдома. Вдома в туалеті не рахується, тому я чесно проголосувала, що аплодувала 5 хвилин і пішла.А тепер по живому. Інтермедії. Вибісили мене капітально. Я занурилась у стан, сиджу, кайфую від своєї Інтелектуальної вищості над іншими створіннями на землі, деколи сплю, а тут мені оце то співай, то слухай пісню про маму, то питання якісь ставлять, прокурори.Я вам чо блін лох. Я розумію, месіанство - це ваша місія, викривання, провокація і т.п., але чого мене одразу записали в масового глЯдача, щоб і я страждала з усіма. Де лазєйка? Куди забашляти, щоб мене як еліту приймали? Але кого я обманюю. Грошей на забашляти нема, то я зроблю вигляд, що мені було смішно, і хаха, та, я зрозуміла, оце рофл. Все одно ніхто не перевірить, а в переписках в тг з такими ж ненормальними, як я, хто був вчора на Модраніхт, я все підчищу, і ви нічого не доведете.Пи.си. Я співала з усіма, навіть коли зрозуміла, що це сарказм. Ми в одному човні, хоч і дуже хотілось би деколи перескочити в інший) Ну і деколи хочеться плюнути на Вищість і побути "бидлом". Амінь)Анонімна мікрорецензентка XXI століття
👁 534 26-05-08 20:10
Вистава «Троянські жінки» викликала у мені багато питань.     Ніби є концептуальний проект, який виправдовує будь-який крінж часом створення оригінальної вистави. Але у такому разі, ця вистава мала б бути якась не знаю, позачасова, а що ми бачимо на сцені – алюзію на маскувальні сітки, сцену із аватара і «Плине кача». Мене взагалі дуже дратує, коли вся вистава будується суто на примітивний методах виклику емоції: ми ну покричали, поридали, поплакали, послухали «Плине кача», знову покричали. Напевно вистава непогано виконує якусь просвітницьку функцію, думаю, що людей могло вразити, що всі говорять грецькою, чи що глядачі стоять натовпом, який адаптується під дію вистави, чи те, що глядачів закрили в кімнаті чи що жінки мусоляться в піску, чи на крайняк гола дівчина, щось точно могло. Але якось втомилася оцінювати вистави фразою «ну добре, що вона є у нас і такого нема».А, ще, дивно себе відчула, коли дівчина з команди створення вистави намагалася закликати людей до інтерактиву… такий собі дитсадковий утрєннік. По залу почали літати світлові промені, можна було підіймати ручки і тіпа їх торкатися. Ну тобто, цим займалися актори, хтось із глядачів підхоплював, хтось ні, але дівчина з команди, а зачєм…… Короче, відчуття змішані, спасибі, що робите.Процитую себе: «якщо мені хочеться героїчного епосу, я вмикаю Астерікс і Обелікс», там хоча б є доля юмору, повна відсутність пафосних облич і сльозу не давлять піснею «ПЛИНЕ БЛЯДЬ КАЧА».Маркіза Оксана де Сад