Повідомлення telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
22246
Фото:
101 
Відео:
Посилання:
3740 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Канал УП. Кляті питання - @ukr_pravda - №3721

Бій за європейське майбутнє: як дії влади поставили Грузію на поріг революції?
Вчора влада Грузії кинула спецпризначенців проти багатотисячного мітингу перед парламентом, використала водомети та сльозогінний газ, кілька десятків мітингувальників були затримані. Таких масштабних протестів у Тбілісі не було щонайменше з 2019 року, а можливо, й набагато довше. Причина мітингу – прийняття закону про іноземних агентів, скопійованого із законодавства РФ. У тексті розповідаємо про те, що відбувається у Грузії, а ось кілька тез:
1. Мета скандального грузинського законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу" – поставити під контроль неурядові організації та медіа, які отримують не менше 20% свого фінансування з-за кордону.
2. У Грузії під цю норму підпадають усі без винятку незалежні громадські організації та медіа. "У безпеці" лишаються тільки ті, кого фінансують фонди, пов’язані з найбагатшою людиною країни та засновником партії "Грузинська мрія" Бідзіною Іванішвілі.
3. У ЄС та США відразу заявили, що цей крок суперечить щонайменше двом вимогам для отримання Тбілісі статусу кандидата у члени ЄС. Втім, ці попередження не подіяли – керівна партія оголосила про дату голосування за ці закони. А згодом ці ініціативи публічно підтримав прем’єр Іраклі Гарібашвілі.
4. Голосування за законопроєкти планували на 9 березня. Аж раптом партія "Грузинська мрія" змінила плани і ухвалила їх вже 7 березня. Причому про це стало відомо лише перед самим розглядом.
5. Такий крок мав досягти дві мети: зменшити кількість протестувальників під парламентом, а також блокувати спротив президентки Саломе Зурабішвілі, яка критикувала ці законопроєкти – 7 березня вона перебувала у Вашингтоні й тому не могла прийти на парламентське засідання. Зрештою, за законопроєкт у першому читанні проголосувала мінімально необхідна кількість – 76 зі 150 депутатів.
6. У правлячій партії вирішили заспокоїти протестувальників, заявивши, що збираються надіслати законопроєкт на розгляд Венеційської комісії і лише потім ухвалювати в цілому. Втім, депутати при цьому лишалися в парламенті, що спричинило побоювання, що влада планує вночі розглянути законопроєкт й у другому читанні.
7. Президентка Грузії підтримала протестувальників та пообіцяла ветувати закон про іноагентів у разі його ухвалення. Однак її вето не стане проблемою для "Грузинської мрії" – згідно з конституцією Грузії, президентське вето долається повторним прийняттям законопроєкту простою більшістю.
3000
23-03-08 12:40