⚡️⚡️ Уражено район зосередження ракетного підрозділу, логістичні об'єкти та пункти управління противникаУ межах системної роботи зі зниження бойових спроможностей держави-агресора Сили оборони України продовжують завдавати ударів по військових об’єктах і логістиці російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях України.⚡️ Так, 23 лютого на тимчасово окупованій території АР Крим, уражено район зосередження ракетного дивізіону 15-ї окремої берегової ракетної бригади Чорноморського флоту рф (має на озброєнні БРК “Бастіон”).Зафіксовані ураження цілей. Втрати ворога уточнюються.⚡️ Також, у районі населеного пункту Нижня Кринка (ТОТ Донецької області), уражено склад боєприпасів російських загарбників зі складу угруповання військ “Юг”.⚡️Крім того, у районі населеного пункту Велика Новосілка тієї ж області, уражено склад матеріально-технічних засобів окупантів.⚡️ А у районі населеного пункту Покровка (ТОТ Миколаївської області) уражено пункт управління БпЛА десантно-штурмового полку рф
Радник командувача УДА з інформаційних питань Вадим Денисенко:Суд скасовує тарифи Трампа. Що це означає для нашої війни?Скасування мит - безумовна поразка Трампа і перемога демократів. Але давайте спробуємо по гарячих слідах зробити експрес-аналіз як це вплине на нашу війну1. Ця ситуація явно ослаблює Трампа. Він ставив практично все на тарифну політику. Втрата цього важелю тиску (залежність в цьому питанні від конгресу) робить питання збереження контролю над конгресом та сенатом особливо критичним для Трампа. Простіше кажучи, перемога на виборах в листопаді єдиний шанс для Трампа залишитися «страшним». 2. Нинішня «слабкість» Трампа позитивно сприймається в Європі, так як це рішення дозволяє передихнути зараз (не боячись появи нових тарифів будь -якої миті). Але паралельно, можна не сумніватися, Європа триматиме кулаки за поразку Трампа в листопадових виборах. 3. Росіянам не можуть не розуміти, що в такій ситуації «непередбачуваність» Трампа може різко зрости. Тому їхня стратегія «тягнути час і ні в якому разі не посваритися з Трампом» стане суперосновою їхньої політики на цьому напрямку. 4. Для зламу ситуації Трампу потрібні будуть сильні зовнішні ходи. І є лише три точки (зараз), де він може щось продемонструвати: Іран, Україна і дуже теоретично, Куба. 5. І тут ми підходимо до двох питань від відповіді на які залежатиме те, як будуть розвиватися події: по-перше, як посварити Трампа з Путіним (переконати Трампа, що поразка Путіна забезпечить перемогу республіканців); по-друге, як паралельно з цим переконати Європу, що ще 2 роки війни (теза Ішінгера) - це не найкращий розвиток подій для Європи. Поки ці питання, на жаль, виглядають, як риторичні.
«Кажуть, за роки в стінах Верховної Ради дехто встигає нажити три квартири. Я ж за цей час здобула три освіти! Україні потрібні люди зі знаннями та реальним бажанням змінювати країну на краще, впливати на якість життя людей, зрештою, виправдати даний кредит довіри й втілити свій потенціал сповна. Сьогодні я офіційно отримала диплом у КНУ імені Тараса Шевченка. Це моя третя освіта — магістратура за спеціальністю «Державне управління та адміністрування».Мій шлях до навчання був трохи не як в порядних людей 😅Через те, що пішла на війну одразу після школи, вступити в медичний змогла лише у 2017-му, коли мені було 22. А вже в 23 роки балотувалася і стала наймолодшою жінкою-депутатом в історії незалежної України.Поки працювала в Раді, паралельно закрила бакалаврат та магістратуру з політології в Переяславі.Медицина залишається моєю пристрастю, але там можливе лише очне навчання. Оскільки я була відряджена до Ради, довелося взяти академвідпустку після другого курсу Дніпропетровської медичної академії. Проте цей досвід нікуди не зник, він чекає свого часу.Зараз мені 30. За моїми плечима добрий багаж досвіду і знань, якого вистачило б, дай Боже, на декілька життів. Але життя в мене одне, і як командирка добровольчого батальйону «Госпітальєри» я роблю все можливе, щоб робота батальйону кожного дня виправдовувала наше гасло — «Заради кожного життя». Я вірю, що професійність — це найкраща відповідь на будь-які життєві виклики. Своїм прикладом мені хочеться дати стимул іншим дівчатам та жінкам тягнутися до висот і мріяти про відчутні зміни — не лише у власному житті, а й у долі всієї країни.Ніякого особливого секрету успіху не існує, окрім наполегливої роботи та невпинної допитливості. Я — мама найкращої дівчинки, і все, що я роблю, робиться заради її майбутнього. Моїй донечці жити в цій країні, тому я зроблю все можливе, щоб Україна дала їй найкращий старт.Аби це стало реальністю, я готова віддавати свій час, зусилля та всі здобуті знання. Бо перш ніж запитати: «А що мені дала ця країна?», варто запитати себе: «А що я дав Україні?».Бути студенткою — почесно в будь-якому віці. Я щиро вдячна за можливість навчатися і гордо тримаю в руках свої дипломи. Дякую всім викладачам, які ділилися досвідом, виявляли розуміння до мого графіку та вірили в мої сили!».🫡Командирка Медичного Добровольчого Батальйону «Госпітальєри» Яна ЗінкевичПишаємося! ❤️
Днями інформаційний простір сколихнула публікація одного з європейських видань про нібито розформування Інтернаціональних легіонів, а також про погіршення умов служби особового складу після переведення в штурмові війська. Це не зовсім відповідає дійсності. Комбат Окремого штурмового полку «Арей» Микола Великий, позивний Динамо, до складу якого увійшов 2-й Інтернаціональний легіон оборони України пояснює:«Легіон ніхто не розформовував, а просто перевели в інший підрозділ. 2-й Інтернаціональний легіон заснований у 2022 році. Більше року тримав позиції в Серебрянському лісі, брав участь у боях під Покровськом і Часовим Яром, на Харківщині та в Курській області. За цей час у Легіоні служили бійці з понад 30 країн світу.Не знаю, хто їх настрашив. Навіть був такий випадок: іспаномовний хлопець, з яким я спілкувався через перекладача, бо знаю лише англійську, розповів, що їм хтось сказав, що вони вливаються в ряди зеків і бандитів. Тому вони не хотіли, бо багато іноземців на батьківщині були поліцейським. Але коли хлопці поспілкувалися зі мною, сказали: «Командате, плюс. Ми залишаємося з тобою». Тож всі працюють на своїх посадах як і раніше. Більше того п’ять-шість солдатів отримали сержантські звання – пішли на підвищення».⚔️Більше про службу іноземців в складі ОШП АРЕЙ в матеріалі видання Тиждень.
Нові фахівців ландшафтного дизайну зробили свої перші постріли.⚔️Артилеристи-новобранці полку «Арей» завершили навчання бойовою стрільбою з гаубиць Д-30. Після інтенсивного двотижневого курсу хлопці вийшли на полігон закріпити знання. Розгортання гармати триває декілька хвилин, бійці швидко готують снаряди, заряджають гаубиці й лунає команда «вогонь». Сонячною морозною долиною котиться грім і на обрії з клубками диму в повітря злітає земля. Бійці коригують ціль і завдають повторного удару. Задоволені після перших своїх пострілів жваво обмінюються враженнями. «Бойові стрільби – це підсумок навчання, – каже полковник Андрій Тимофіїв, начальний артилерії Української добровольчої армії та керівник Артилерійського центру з навчальної роботи. – Працювали прямою і напівпрямою наводками. Я задоволений роботою хлопців. Ще двадцять артилеристів підуть боронити нашу державу. Ми в нашому артилерійському центрі підготували більше 2800 фахівців, як я називаю, ландшафтного дизайну. Вони працюють на всіх фронтах. Відгуки дуже позитивні». Після стрільб пан полковник ударом досилачя снарядів по п’ятій точці і рукостисканням посвячує новобранців у артилеристи. «Тривають складні переговори та інтенсивні бойові дії... Але іноді артилерія дієвіша, ніж дипломати, – каже солдат-розвідник артилерійського дивізіону полку «Арей» Михайло Свір з позивним «Француз», який мав досвід співробітництва між Україною та Францією під час роботи в Дніпропетровській облдержадміністрації. – До речі, французька самохідна артилерійська установка Caesar є однією із найкращих у світі. Користуюсь нагодою, хочу звернутися до посольства Франції в Україні та концерну Renault Trucks з проханням розглянути можливість профінансувати поставку однієї чи декількох артилерійських установок полку "Арей"».
Протягом короткого часу роботи РТГР ⚔️Арей на Запорізькому напрямку, наші хлопці взяли в полон 16 окупантів. Вони просочуються малими групами і намагаються причаїтися. Але ніт!) Одна ситуація була трохи анекдотична. Хлопці зачистили будинок і збиралися в ньому закріпитись. Десь через півгодини помітили льох, вхід в який завалило важкою шафою від вибуху. Відкривають, в там, наче миші, тихенько сидять четверо і тільки перелякані очі в темряві світяться. Цей персонаж був крайнім. Позивний Інженер, лейтенант збройних сил рф, родом з Улан-Уде, Бурятія.В полон здався сам. Каже, почувався розкоординованим, бо навколо лупили наші FPV і був поранений. На питання відповідав з великими паузами і частіше - "да", "нет", "не могу ответить". Але косити під дурника довго йому не дозволили. По перехопленням наші слідкували за Інженером довго. І там він був зовсім інший - багатослівний, рішучий, активний. Зате на питання: "Як з вами поводяться в полоні?" - його наче підмінили. Ще б пак - медики підлатали, хлопці нагодували, тримають в теплі. А ще каже, що був здивований, бо очікував тортур і знущань. Ми ж повеселилися, коли почав відповідати на питання зі слів:- Приняли тепло.Тож, нешановні окупанти, наше "тепло" в полоні гарантуємо!) І вже точно, збережете ваші нікчемні життя.
Радник командувача УДА з інформаційних питань Вадим Денисенко:Чому нам критично важливо продовжити малорезультативні переговори в Абу-Дабі.Поки переговори йдуть про все, крім територій. І вийти з них означатиме вистрілити собі в ногу.1. Логіку переговорів ми можемо звести до формули 19+1. Є 20 пунктів так званого мирного плану, і їх розділили на 19 (все) та 1 (території). Точно така логіка була в переговорах Україна — США, між іншим. І зараз ідуть переговори про ці умовні 19 пунктів.2. Путін, як ми всі розуміємо, не хоче результативних переговорів, але його так чи інакше втягнули в цю гру. І він змушений буде на перших етапах демонструвати конструктив. Перший результат цього конструктиву — звільнення полонених. Без цих переговорів звільнення могло б і не відбутися.3. Я повторю те, що говорив багато разів: логіка Путіна — тягнути час і не посваритися з Трампом. Саме тому перший етап цих переговорів (перші пару місяців) буде, в цілому, конструктивним. Далі все буде залежати, перш за все, від зовнішнього тиску на РФ. Що таке зовнішній тиск? Це:реальні обмеження танкерного флоту;низька ціна на нафту і, у звʼязку з цим, дуже важливо слідкувати за тим, як і що США робитимуть в Ірані (останні дзвінки Трамп — Сі і Сі — Путін, схоже, були саме про це);переговори США — Китай. Хоча на останні я покладаю все менше надій по одній простій причині: ми втратили рік, який можна було б потратити на налагодження стосунків з Китаєм. І тепер всі сподівання — що українське питання піднімуть за нас і без нас.4. Щодо часових рамок, то тут я повністю погоджуюся з Юлією Забеліною: для Трампа край важливо закінчити все це в липні, хоча критичною точкою є 1 жовтня (місяць до виборів). При цьому в нас багато хто ставить на зміну розкладів у Конгресі і багато хто вважає, що після того, як демократи (теоретично) виграють більшість у Конгресі, щось кардинально зміниться в нашому питанні. Як на мене, поки це виглядає, як мінімум, дивно. Багато чого може змінитися для ЄС (і то не факт), але для нас це навряд чи буде кардинальною зміною.5. На жаль, у нас немає інших варіантів, ніж іти в ці переговори. І головна задача зараз, як би це дивно не звучало, — робити все від себе залежне, щоб росіяни змушені були йти на діалог. Поки це головна стратегія, альтернативи якій просто нема.
Ми були запрошені до участі у міжнародній конференції з медицини віддалених умов “Forward Resuscitation and Medical Mobility Workshop”Концентрація досвіду з усього світу з питань пролонгованого догляду та медицини віддалених регіонів, для взаємного покращення якості надання допомоги згідно останніх досліджень, демонстрація покращеного обладнання, панельні дискусії для обміну думками і знаходження кращих рішень та обміну цікавими кейсами, зокрема: • Медицина на канадській арктичній станції, куди літає один літак на тиждень. • Експеримент норвежців із закиданням в Арктику військових на 100 днів автономного перебування. • Spray dried plasma (SDP). Майбутнє вже на порозі. Та інше. Ми, в свою чергу, поділились власним досвідом пролонгованого догляду в Українських реаліях. Обговорення були живими й чесними, з різними підходами, але спільним фокусом на ефективність. Окрема вдячність організаторам — за якісний простір для обміну досвідом і професійного діалогу. Працюємо далі.І забираємо з собою те, що має цінність.🚑Тактична медицина Північ
Радник командувача УДА з інформаційних питань Вадим Денисенко:Відмова Індіі від російської нафти. Як працюють файли ЕпштейнаУ Трампа немає іншого варіанту перебивати теми «підняті» файлами Епштейна, , ніж як демонструвати антиросійські настрої1. Файли Епштейна практично унеможливлюють вихід США з переговорного процесу по Україні. У цих файлах замарано настільки багато політиків та бізнесменів старшого та середнього покоління, що, чесно кажучи, важко перетворити все це в шпигунський скандал. Перехід в шпигунську історію означатиме, що ціле покоління американських політиків були російськими шпигунами. А це, по - перше, неправда. А, по- друге, я б не перебільшував роль одноразового сексу, навіть записаного на плівку в світовій історії. 2. Зараз багато хто порівнює файли Епштейна зі знаменитими любовними романами шпигунок минулого. Але любовний роман і одноразова історія, навіть із подальшими венеричними хворобами - це дві різні речі. Можливо навіть фундаментально різні речі. Звичайно, подальші подробиці будуть псувати життя америнським політикам взагалі і Трампу зокрема. Але секс з російськими представницями ФСБ - це важливо, але це ще не означає державну зраду чи агентурну роботу. Теоретично можливе згвалтування неповнолітньоі дівчини набагато важливіше звинувачення. 3. Файли Епштейна - це сьогодні не російська гра. Це американська історія діпстейту, яка призведе до швидшої зміни поколінь американських політиків, а не до росту лояльності американських еліт до Росіі. І в цьому, між іншим, глибинний провал цієї спецоперації. Ну а поки Трамп змушений оборонятися. І єдиний спосіб оборони - тиснути економічно на Росію. 4. Тепер щодо Індії. В 2025 році щоденний експорт російської нафти складав 3,4 млн барелів. На Індію припадало 1,4 млн. Напередодні дзвінка Трамп-Моді, міністр енергетики Індії заявив, що в березні вони зменшать закупівлю російської нафти до 0,8 млн барелів. Моді, в своєму коментарі щодо дзвінка Трампа, про нафту не сказав ні слова.. Іншими словами, про повне припинення закупівлі російської нафти мова взагалі не йде. В оптимістичному сценарії можемо говорити про імовірне зменшення закупівлі російської нафти на 30-40%. Це багато, але тільки якщо це справді буде заміщення російської нафти, а не підміна російської нафти на російську, але під чужим прапором. Але навіть в такому випадку - це все одно означатиме більші знижки і втрати РФ від нафтових надходжень. 5. За будь- яких обставин, вся ця історія призведе до збільшення втрат для російського бюджету. Російська економіка продовжить своє падіння. І кризові явища будуть лише збільшуватися. Це не призведе до колапсу в 2026 році, як багато хто пророкує. Але провали будуть відчуватися фактично а усіх галузях російської економіки.
Радник командувача УДА з інформаційних питань Вадим Денисенко:Єрмак. Чорна магія. Проститутка з БесарабкиЧитаю дописи про чорну магію від Єрмака, і чую щирі здивування. І в черговий раз впевнююся в тому, що історія ніколи нікого не вчила. Складається враження, що до Єрмака ніхто магією в цій державі не займався. Тому я вирішив нагадати всім кілька важливих апокрифів про те, як розвивалася наша історія останніх 30 років. Зрештою, історія від Мендель - це ще один апокриф, який буде жити своїм життям. І не важливо: правда це чи брехняІсторія про ГлобуЛюди мого покоління памʼятають «асирійського» астролога Глобу, який консультував безліч українських політиків в 90-х і навіть 2000-х роках. Сама відома історія про нього - перенесення дати виборів 1994 року. Легенда звучить так: Глоба консультував Деоніда Макаровича і пояснив йому, коли потрібно проводити вибори, щоб виграти вдруге. Саме це стало однією з вагомих причин для перенесення виборів на більш ранній період. Кравчук програв, але Глоба ще років десять прекрасно заробляв на українських політиках. Астрологія була і залишається надвагомим елементом української політики. Просто вголос про це мало хто говорить.Гольфи від КучмиЛеонід Данилович певний період часу одягав під піджак гольфи, а не сорочки з галстуками. Чому? Легенда звучала так: невідомий маг саме так будував йому захист від злих сил. Гольф захищав шию ( в деяких версіях щетовидку) від енергетичних ударів ззовні. На відміну від Кравчука - це спрацювало. Але гольфи вийшли з моди.Стара проститутка на щастяНа столичній Бессарабці жила дуже літня шалава, яка стала фетишом українського політикуму. В певний момент стало «достеменно відомо»: якщо ти хочеш здійснити щось важливе в своєму політичному житті, ти маєш «на щастя» сходити до цієї проститутки на оральний секс. Якщо все пройде вдало - все вдасться. Жінка заробляла космічні по тих часах гроші.Острозька крипта ЯнуковичаЦентральний корпус Острозької академії - це колишній монастир, в підвалах якого є крипта. Ніяких поховань давно нема, але є легенда, якщо в одній з «кімнат» цієї крипти помолитися, то виграєш вибори і взагалі, буде тобі політичне щастя. Свого часу спеціально для такої молитви в Острог навідався Янукович. Але вийшла проблема: вхід до цієї «кімнати» був завузький для Януковича і він, як Вінні Пух застряг в ньому. Голова була вже в місці для моління, а тулуб в проході. Охорона хотіла витягти Федоровича, але він на них загарчав і потім щиро помолився. Ну а після цього, як відомо, він свій термін до кінця не відбув. В Острозі впевнені - це через те, що тільки наполовину всунувся в «молільню». Я можу продовжити цей список історій. Але суть зрозуміла і так. Проте, ті, хто інформаційно працював над цим питанням, явно нефахові спеціалісти. Еталонний скандал про чорну магію - це міф про гаїтянського президента Дювальє (Папа Док), який ніби то приписував смерть Кеннеді своїй магії. І в це багато хто повірив. В історії з Єрмаком явно не вистачає свого Кеннеді. Шкода, що такий сюжет так бездарно спалили.