Джерело
STALKERUA | Все ж людству, і в тому числі українцям, ще доведеться провести остато...
2 270 Охват/переглядів
2026-04-22 13:23
Повідомлення №6425
Все ж людству, і в тому числі українцям, ще доведеться провести остаточну ревізію певних історичних подій. Особливу роль необхідно буде приділити Другій світовій війні.Хто був агресором у цій війні. Моя думка тут доволі специфічна, адже я не розділяю світові війни як два окремі конфлікти і вважаю їх одним протистоянням за майбутнє влаштування світу й основні принципи побудови європейського суспільства й загалом цивілізації. Як приклад можна навести безліч інших конфліктів, наприклад Столітню війну, яка мала найдовшу паузу майже 26 років проти паузи між Першою і Другою світовими війнами у понад 20 років, а загалом у роки Столітньої війни всі паузи становили 42 роки.Так само я не згоден із тим, що вона розпочалась у 1939-му з нападу на Польщу. Адже і до цього було безліч подій: громадянська війна в Іспанії, сутички між СРСР і Японією, війна в Китаї з 1937 року та безліч інших конфліктів.Але давайте глянемо все ж на другий етап світової війни ХХ ст. З країнами Осі все і так зрозуміло, після війни були Нюрнберзький і Токійський процеси, які засудили їх. Проте варто зазначити, що Британія і Франція у цій війні теж були агресорами, адже саме вони першими оголосили війну Німеччині та перейшли до активних бойових дій. З Британією разом у війну вступила вся Співдружність, а саме Австралія, Нова Зеландія, ПАР, Канада. Країни, яким нічого не загрожувало, відправили свої війська на фронти.Потім долучились і Мексика та Бразилія, яка, між іншим, воювала у Європі. Тому регіональний конфлікт між Німеччиною, Польщею і СРСР переріс у світову війну. Саме Франція і особливо Британія максимально посприяли цьому. І не треба тут розповідати про «жахливий німецький режим», адже антисемітизм, расизм і безліч інших речей успішно практикувались і в країнах союзників. Для Британії й Франції це була війна за продовження світового домінування й недопущення зростання конкурента, принципи якого загрожували правлячим елітам цих країн, як і фінансовим елітам США зрештою. Що, зрештою, не допомогло британцям і французам зберегти свій вплив, який вони дуже швидко втратили.Британія разом із комуністами окупували Іран. Незалежну країну. Окупували б вони і Данію з Норвегією, щоб завадити постачанню шведської руди, якби німці їх не випередили.Також не треба говорити про «захист союзника», адже у 1939 році вони не оголосили війну СРСР після нападу на Польщу й Фінляндію, потім у 1940 після окупації балтійських країн, а після війни віддали на поталу комуністам половину Європи, у чому в першу чергу заслуга Рузвельта й американських еліт.Тож якщо ми говоримо про те, хто був агресором у цій війні, то можна скласти список:Німеччина 1914/1939/1941 (проти США)Японія 1914/1937/1941Австро-Угорщина (1914)Угорщина (1941 проти США)Британія 1914 та 1939 — в обох випадках першою оголосила війну, до 1941 року відхилила всі спроби німців розпочати мирні перемовини. У 1940 розпочала бойові дії проти Франції у колоніях, яка вийшла з війни. У 1941 окупувала Ірак та Іран.США 1917 — першими оголосили війну НімеччиніІталія 1915–1940 — першою оголошувала війниРІ/СРСР 1914 — її дії спровокували війну, і саме вступ РІ у війну у 1914 перетворив локальний балканський конфлікт на світову війнуСРСР: 1939 (Польща, Фінляндія), 1940 (Балтійські країни, Румунія), 1941 Іран, 1945 ЯпоніяА ще: ПАР, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Бразилія й безліч інших країн.Тож уся історія написана переможцями, хоча насправді було дещо інакше.Якщо говорити про те, хто був злом у тій війні згідно з військовими злочинами, то читайте у публікації нижче.