Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ukrainian Formula
Додано 14 лип 2024

Ukrainian Formula

@ua_formula
Кількість підписників: 12 289
Фото: 15,500
Відео: 3,310
Посилання: 9,740
Опис:
🇺🇦Блог присвячений Формулі-1 🏎️Endurance: https://t.me/ua_endurance 🎧 Подкасти доступні у Spotify, Deezer, Apple Podcasts 👋 @UKR_Formula_Admin *Цей Telegram-канал містить матеріали, ПРИЗНАЧЕНІ ВИКЛЮЧНО для осіб СТАРШЕ 21 року

👥 Кількість підписників

12 289
Середній/День:: +14
Середній/Тиждень:: +117
Середній/Місяць:: +479

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 898
Середній/День:: 3,050
Середній/Тиждень:: 3,580
ERR: 31.72%

📊 Кількість повідомлень на день

4.7
Останній день: 9
Середнє за тиждень: 4.4
Середнє за день: 4.7

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 4,170 26-04-04 10:31
🔸 | Ferrari готує оновлення двигунаСкудерія активно працює над модернізацією своєї силової установки у сезоні 2026 року, проте офіційний дозвіл на використання системи ADUO від FIA вони отримають лише після Гран-прі Монако.Новий регламент Формули-1 дозволяє виробникам, чиї двигуни суттєво відстають за потужністю від лідерів, отримати додатковий бюджет та час на стендові випробування для їх доопрацювання. Оцінка потужності відбудеться після Гран-прі Маямі.Наразі еталоном вважається двигун Mercedes. За оцінками, агрегат від Ferrari поступається йому на 20-25 кінських сил.Хоча FIA ще не дала офіційного дозволу, команда під керівництвом технічного директора Енріко Гуальтьєрі вже розробляє пакети оновлень, щоб не втрачати дорогоцінний час.Правила дозволяють перший рівень втручання ADUO 1, якщо відставання перевищує 2% і другий ADUO 2 — якщо розрив понад 4%. Ferrari цілком може претендувати на обидва рівні.Є підозри, що Mercedes у перших гонках навмисне не використовує двигун на повну, щоб конкуренти не отримали занадто багато свободи для оновлень. Водночас Ferrari теж могли притримати коней, аби гарантовано потрапити під розширену програму доопрацювання ADUO 2.Оновлення планують інтегрувати у другий двигун (з трьох дозволених на сезон). Найімовірніше, оновлену силову установку ми побачимо ближче до Гран-прі Австрії наприкінці червня.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 5,280 26-04-02 18:38
👩‍🎓 Майбутнє двигунів Ф-1The Race повідомляє, що Формула-1 готується до обговорення технічних змін, що стосуються роботи гібридних установок. Основна мета – зробити "поведінку" болідів на трасі більш передбачуваною та ефективною.Основні пункти:1.) Пропонується дозволити максимальне відновлення енергії в режимі "суперкліппінгу". Це дозволить батареї заряджатися швидше, що зменшить потребу в тактиці "lift-and-coast".2.) Розглядається можливість обмеження енергії батареї під час кваліфікаційних заїздів.3.) Хочуть більш плавне зниження потужності – наразі автоматичне зниження віддачі енергії спрацьовує на 340 км/год. Якщо активувати цей процес раніше, падіння швидкості буде не таким різким і відчутним для пілота.4.) Як альтернатива попередньому пункту, пропонується дозволити навпаки більш стрімке падіння потужності, але розпочинати його пізніше. Це дозволить довше утримувати максимальну швидкість.5.) Обговорюватимуть жорсткіші ліміти на збір енергії. Після експерименту на Гран-прі Японії (де ліміт знизили з 9 до 8 мДж), пропонуються ще "радикальніші цифри" — 7 або навіть 6 мДж. Це вплине на час кола – боліди сповільняться на 1-2 секунди.6.) Пілотам можуть дозволити самостійно вирішувати, коли активувати рухомі елементи крил протягом кола. Це має стати компенсацією за втрату потужності двигуна.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 4,920 26-04-01 07:26
🟢 ЛОМАЮЧІ: Aston Martin знімається з наступних етапів Гран-прі через технічну кризуКоманда Aston Martin Aramco ухвалила рішення пропустити наступні гонки сезону. За інформацією джерел у Сільверстоуні, це пов’язано з виявленим критичним дефектом у конструкції задньої підвіски боліда AMR26. Керівництво команди вирішило піти на величезні штрафи від FIA, аби уникнути ризику серйозної аварії на трасі.Причиною демаршу став детальний аналіз телеметрії після минулого етапу, де вболівальники могли бачити сильну вібрацію боліда на прямих. Інженери підтвердили, що тряска була викликана механічним резонансом у кріпленнях підвіски. Глибока перевірка виявила мікротріщини в місцях з’єднання з коробкою передач, що загрожує руйнуванням під час високих навантажень.Технічний штаб на чолі з Едріаном Ньюї наполіг на повній зупинці експлуатації поточних шасі для проведення термінової заміни вузлів та повторної омологації елементів під наглядом FIA. За попередніми даними, на виготовлення нових деталей та проходження краш-тестів команді знадобиться щонайменше три тижні, що робить участь у найближчих гонках фізично неможливою. Це рішення фактично ставить хрест на амбіціях Фернандо Алонсо в особистому заліку цього року, проте команда ставить безпеку пілотів вище за репутаційні втрати. Ситуація виглядає як найбільший технічний фейл сезону 2026 року.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 4,800 26-03-30 14:41
🤔 | Тото Вольфф про можливе повернення Крістіана Хорнера у Формулу-1Бос Mercedes поділився думками щодо ймовірного повернення свого давнього суперника Крістіана Хорнера у паддок. Після звільнення з Red Bull минулого літа, Хорнер активно шукає можливості повернутися в чемпіонат як співвласник (найчастіше чутки пов'язують його з купівлею 24% акцій команди Alpine)."У мене подвійні відчуття. Спорту не вистачає яскравих особистостей. Його фігура була дуже суперечливою, але це добре для Ф-1. Я якось казав Фреду Вассеру, що нам потрібні "хороший, поганий і злий". Зараз залишилися тільки хороший і злий, а "поганий" пішов". — говорить Тото. Після інтенсивного та жорсткого суперництва Вольфф не уявляє, що вони колись зможуть стати союзниками чи розділяти спільні цілі.Mercedes також розглядає можливість інвестування в Alpine, але Вольфф категорично спростував чутки, що це спроба заблокувати повернення Хорнера:"Ідея про те, що між нами є суперництво за акції Alpine — вигадана". Цікавий факт: після того, як місце Хорнера в Red Bull зайняв Лоран Макіс, відносини між керівництвом Mercedes та Red Bull значно нормалізувалися і стали більш примирливими.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 2,740 26-03-28 15:00
🪪 Макс Ферстаппен відверто про втрату мотивації та можливий відхід з Формули-1 Схоже, криза результатів та втома від сучасних болідів серйозно б'ють по мотивації чотириразовогочемпіона світу. Макс Ферстаппен дав дуже відверте інтерв'ю, в якому натякнув, що його терпіння має межі.🗣 Про втрату задоволення від перегонів:Особисто мені теж потрібно багато з чим розібратися - у своєму житті. І в житті тут. Мені подобається працювати з усіма, кожен вочевидь викладається на повну. Просто зараз збіглося багато факторів, через які я більше не отримую від гонок тут особливого задоволення. І це ніяк не пов'язано з людьми в команді - я знаю, що вони неймовірно старанно працюють. ⚖️ Про політику та роль FIA:Все залежить від того, яке рішення вони ухвалять на наступний рік. Я знаю, що цього сезону вони роблять усе, що в їхніх силах, але тут замішана й політика. Я чудово розумію позицію інших мотористів, це цілком справедливо. Мене це теж не особливо напружує. 🏎 Про боротьбу в середині пелотону та виснажливий календар:Справа навіть не в тому, що мені доводиться боротися за позиції з сьомої по дванадцяту. Я просто сподіваюся, що ці машини знову почнуть приносити задоволення від пілотування. Цього року йдеться лише про дуже незначні зміни перед Маямі, які не відіграють великої ролі. Сподіваюся, що зміни наступного року виявляться достатньо масштабними.Якщо ти проводиш далеко від дому 22 гонки на рік, це має бути заради того, від чого ти реально отримуєш задоволення по життю. У якийсь момент усьому приходить кінець. Слова Макса звучать як дуже серйозний тривожний дзвіночок для керівництва Формули-1 та Red Bull. Якщо пілотування не приносить фану, чемпіон просто піде.Як ви вважаєте, чи дійсно Ферстаппен може достроково завершити кар'єру у Формулі-1, якщо машини не стануть кращими, чи це просто емоції на тлі спаду результатів команди? 👇UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 4,390 26-03-25 20:22
🪪 | Естебану Окону погрожували вбивством після Гран-прі КитаюПісля Гран-прі Китаю спалахнув черговий скандал, пов’язаний із токсичністю в соцмережах. Гонщик Haas Естебан Окон став мішенню для жорсткого онлайн-хейту, включно з погрозами життю та здоров'ю, після зіткнення на трасі з пілотом Alpine Франко Колапінто.Зіткнення на перших колах у Шанхаї призвело до того, що обидва гонщики втратили контроль над болідами. Окон отримав 10-секундний штраф, визнав свою провину та вибачився перед Колапінто, який це вибачення одразу прийняв. Однак агресію фанатів аргентинця це не зупинило.Президент FIA Мохаммед Бен Сулаєм особисто написав Окону, щоб висловити підтримку від імені ініціативи United Against Online Abuse. Він підкреслив, що Федерація продовжуватиме посилювати заходи безпеки для захисту спортсменів і всієї автоспортивної спільноти.Це вже не перший подібний інцидент. Торік із хвилею серйозних погроз стикалися Кімі Антонеллі, Юкі Цунода та Джек Дуен. Ініціатива UAOA, створена FIA за підтримки ЄС, активно працює над пошуком авторів таких коментарів та навіть прагне доводити справи до судових переслідувань.Спорт має залишатися спортом, а погрозам життю не місце ані на трасі, ані в інтернеті. ✍🏻Що думаєте про такі ситуації?UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 3,950 26-03-24 17:43
🔴 Змін регламенту гонок протягом сезону не буде, а от з квалами може щось і змінитьсяЗа повідомленням Auto Motor und Sport, після гран-прі Китаю керівництво Формули-1 та команди дійшли висновку, що гонки залишились все такими ж захоплюючими та вражаючими. Навіть після жорсткої критики деяких гонщиків та n-ної кількості фанатів, загальна реакція більшості глядачів залишилась набагато менш трагічною, ніж очікувалось. Тож зміни у регламенті протягом сезону не плануються, а будь-які спроби обговорення проходитимуть максимально обережно. Проте інша ситуація зараз кваліфікаціями. На двох гран-прі поспіль FIA зазнала значної критики через те, що навіть на одному швидкому колі гонщики були змушені заздалегідь зменшувати швидкість перед деякими поворотами, й економити енергію замість того, щоб атакувати "на повну". Зміни у цьому аспекті гонок розглядають як набагато більш вірогідні. Керівництво відкрите для дискусій і пропозицій команд та гонщиків, але і цей аспект не вирішуватиметься зовсім скоро.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 3,990 26-03-24 16:08
🟠 Ferrari вимагає від FIA перевірити хитре переднє антикрило Mercedes За інформацією видання AutoRacer, команда Ferrari офіційно звернулася до технічного департаменту FIA за роз'ясненнями. Після гран-прі Китаю інженери Скудерії помітили дуже підозрілу поведінку переднього антикрила на боліді Mercedes W17 під час переходу з прямої до зони гальмування.Замість одного різкого та безперервного руху, закрилки антикрила Mercedes закриваються у два етапи:▫️ Перша фаза: повільний та поступовий рух, під час якого закрилки опускаються лише частково.▫️ Друга фаза: швидке та чітке завершення руху до повністю закритого стану.Головна претензія стосується регламенту FIA, який обмежує час спрацьовування рухомих частин: будь-який подібний рух має займати не більше 400 мілісекунд. Є підозра, що інженери Mercedes знайшли лазівку: датчики контролю можуть фіксувати «закриття» вже після першої фази, хоча фактично крило досягає свого фінального положення трохи пізніше. Це дозволяє формально вкластися в ліміт часу, хоча по факту він порушується.Важлива деталь: актуатор (механізм приводу) цього антикрила належить до категорії OSC (Open Source Component). Це означає, що креслення та CAD-моделі цього вузла відкриті та доступні для вивчення всім командам. Саме на основі цих відкритих даних Ferrari і будує свої аргументи.Таке «ступінчасте» або прогресивне закриття антикрила дає серйозну перевагу в пілотуванні. Воно дозволяє уникнути різкого стрибка притискної сили на передню вісь у момент гальмування. У підсумку болід поводить себе набагато стабільніше та передбачуваніше при вході в поворот. Фактично, це замінює заборонений ефект гнучких антикрил.Незважаючи на те, що в Китаї датчики не зафіксували порушень, делегати FIA пообіцяли Ferrari провести поглиблену перевірку системи. Їхня мета - відрегулювати механізм контролю до гран-прі Японії, щоб усі команди однаково трактували момент «повного закриття» крила.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 4,190 26-03-18 12:27
🦬 Аркадій Бондарев дав екслкюзивний коментар про перемогу сина та мету на сезонНещодавно ми побували на неформальній зустрічі у Києві з командою Олександра Бондарева. Нам вдалося поспілкуватися з його батьком, Аркадієм Бондаревим, і отримати ексклюзивний коментар щодо нещодавнього тріумфу Саші в близькосхідному чемпіонаті та амбітних планів на сезон.Аркадій Бондарев:Стосовно цієї арабської серії... Там є реверсивна стартова решітка, тому можна випадково фінішувати 12-м, а потім перевернутися і наступну гонку стартувати першим. Якщо ти не зовсім слабенький, то з поулу можна доїхати дуже добре. Тому виграти одну гонку - це чудово, але це зовсім не те. А от якщо ти виграєш чемпіонат - це означає, що ти вже маєш досвід.Будь-який чемпіонат важливий, але також зрозуміло, що це чемпіонат "розкаточний". Це підготовчий етап, який фактично є заявкою на те, що в основному чемпіонаті ти точно будеш серед лідерів. Для Саші це важливо, не виграти цей чемпіонат для нього було б зовсім погано.Його перемогу не треба переоцінювати, але треба тверезо розуміти, що він готовий до боротьби за титул в італійському чемпіонаті. Ця перемога дала йому впевненість. Він і так знав, що може, але тепер є результат по факту. І він це зробив. Але я ще раз скажу: це титул, проте не треба молитися і казати, що він дуже великий.У нього є мета - виграти всі три чемпіонати. Поки він йде за планом: перший виграв, далі побачимо. До речі, ні Слейтер, ні Антонеллі не вигравали всі три чемпіонати - вони виграли по два. І Накамура виграв два. Тож побачимо... 🔥 Ось такі максимальні та історичні цілі ставить перед собою команда нашого юного таланта з академії Williams. Залишається лише побажати Саші удачі та чекати на перемоги в Італії.P. S. Щиро дякуємо команді Олександра за це спілкування та, користуючись можливістю, нагадуємо, що у нас є спільна колекція мерчу “Bondi x Ukrainian Formula”, яка заслуговує на вашу увагу 💎UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
👁 4,500 26-03-15 15:00
👨‍🔧 | Проблеми з електронікою не дозволили McLaren навіть завести болід НоррісаЯк Норріс, так і Піастрі не стартували через проблеми з електронікою силової установки. Як кажуть пілоти, проблеми наче схожі, але все ж різні.Ландо взагалі не зміг виїхати з боксів, а болід Оскара закотили в бокси зі стартової решітки.🎤Ландо Норріс:…я дізнався про все десь за 20 хвилин до того, як мав виїжджати з боксів. Думаю, вони [механіки] вже певний час над цим працювали. Якась проблема з електронікою в силовій установці, тому її навіть неможливо завести.Вони намагалися [відремонтувати болід], тому ніхто не знав, чим усе закінчиться. Ми навіть залишилися в боксах на перші пару кіл, про всяк випадок — раптом би з’явилися червоні прапори чи ще щось, і удача була б на нашому боці. Але цього не сталось… 🎤Оскар Піастрі:По дорозі на стартову решітку все було в порядку. Здається, щось схоже — проблема з електронікою в силовій установці. Я гадаю, у Ландо було те саме, але це не та сама несправність електроніки. UkrFormula | Inst| TikTok| Shop