Вчора Верховна Рада, Львів і вся Україна попрощалися з видатним українцем, справжнім героєм — Андрієм Парубієм.Я хочу подякувати кожному, хто прийшов. Вчора були представники всіх фракцій. Всі разом, пліч-о-пліч, ми віддали честь панові Андрію.Андрій був людиною, яка вміла і могла об’єднати цей парламент. І навіть своєю смертю він знову об’єднав нас усіх. Це був борець за Україну. І я без перебільшення можу сказати: він був найкращим Головою Верховної Ради. І ми всі це визнаємо.Це була людина, при якій парламент був парламентом. Закони народжувалися тут, у залі, нашою роботою. А не в темних кабінетах за межами Грушевського, 5.Андрія вбили не лише як політика. Вбили героя Революції Гідності.Цей постріл — постріл Кремля. Постріл русні. Постріл п’ятої колони і антимайдану. Це був постріл у Революцію Гідності. Постріл у наші ідеали.Ми з вами маємо йти далі його шляхом. Все — армії. Все — українській державності. Все — мові. Все — вірі.А головне — зберегти єдність. Бо лише єдністю ми переможемо ворога.Світла пам’ять Андрію Парубію.📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
На жаль, це правда. Мого багаторічного бойового товариша ще з початку 2000х, побратима Андрія Парубія нелюди застрелили у Львові.Що точна можна сказати — ці потвори бояться і через це вбивають справжніх патріотів та сильних людей. Майдан, 11 років війни, величезний внесок в розбудову Незалежності. Андрій — велика Людина і справжній друг. За це вони й мстяться, цього і бояться.Цей злочин — це не просто постріли у людину.Це постріли в Армію. Це постріл у Мову. Це постріл у Віру. Це постріл в серце України.Андрій робив усе можливе для створення української армії. Особливо тоді, коли ще йшлося про перші добровольчі батальйони, які виходили на фронт просто з МайдануАндрій зіграв вирішальну роль в ухваленні закону про українську мову, який став історичним кроком у зміцненні нашої ідентичності. А під час боротьби за Томос для Православної Церкви України я постійно відчував його плече як Голови Верховної Ради.Але ворог ніколи не зможе вбити ідеали, за які жив і боровся Андрій Парубій.Ми разом пройшли Майдан, пережили найважчі роки війни, утверджували українську державність. Його мужність, жертовність і відданість Україні залишаться назавжди у серцях мільйонів.Висловлюю найщиріші співчуття родині та близьким. Україна втратила великого сина, але його справа житиме доти, доки живе наша держава.Це акт терору і справа честі спецслужб та правоохоронців знайти та покарати винних і причетних.Вічна пам’ять і вічна слава Андрію Парубію. Герої не вмирають.. Слава Україні.📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
Трамп — це людина, що вміє укладати угоди, але це буде непросте завдання — вести перемови з путіним — людиною, що створює проблеми. Проте вся українська нація зараз тримає кулаки за позитивне рішення, яке, можливо, надійде з Аляски. Про це говорили з Річардом Квестом, відомим журналістом американського CNN. Сподіваюся, президент США донесе путіну позицію України та наших союзників, зокрема Європейського Союзу. З 2014 року ми започаткували принцип «нічого про Україну без України», а згодом додався ще один — «нічого про Європу без Європи». І цих принципів ми повинні неухильно дотримуватися. Ми не маємо говорити про торг українськими територіями. путіну вони не потрібні. Йому не потрібна вільна й демократична Україна — він хоче, щоб вона стала колонією росії. І зараз не час говорити про мирну угоду. Бо кожна мирна угода складається з великої кількості пунктів, що є просто неосяжними за такий короткий проміжок часу. Але реалістичним сценарієм розвитку подій на Алясці залишається угода про припинення вогню. Якщо ж путін відмовиться від цієї пропозиції, то Україна із союзниками повинна діяти об’єднано. У нас більш ніж достатньо інструментів, щоб чинити тиск на російського диктатора: це так званий «план Б». По-перше, зброя для України: не лише оборонна, а й наступальна. По-друге, посилення санкцій, включно з вторинними, щоб зупинити здатність путіна фінансувати війну. У нього не має залишатися ілюзій, що власною балаканиною він зможе відкласти чи призупинити санкції. По-третє, використання заморожених російських активів для підтримки української фінансової системи. По-четверте, вступ України до НАТО як найкраща гарантія безпеки. По-п’яте, підтримка реформ та свобод в Україні. Нам потрібна вільна та демократична країна, що не схожа на російську автократію.
⚠️Непокаране зло повертається.17 років тому, у серпні 2008-го, росія вторглася в Грузію.Світ просто спав. Жодної адекватної реакції, жодного справжнього покарання.Нуль наслідків — ідеальне запрошення для наступної війни.📕 Обкладинка журналу «Тиждень» тоді була пророчою:"Наступною буде Україна."І вже у 2014-му ми втрачаємо Крим, Донецьк, Луганськ.За допомогою внутрішнього зрадника — путінського блазня Януковича. Здавалося б мали засвоїти гіркий урок і зміцнюватись. Натомість ми самі почали знімали бронежилет і ставати під приціл після 2019-го. в 2022 — повномасштабна війна. Тисячі життів. Знищені міста. І світ знову шокований.Це яким недалекоглядним треба бути, щоб шукати "мир в очах путіна"?Чи повторювати байки про «не треба провокувати», «пора домовлятись», «винні американці»?❎Зло не йде, якщо його не зупинити.❎росію не стримує "занепокоєння".❎Наступна країна — вже давно в черзі. Маємо передати це всім наступним поколінням — не як сторінку в підручнику історіі, а як частину колективної пам’яті:росія — це одвічний ворог.Ворог нашої свободи, нашої мови, нашої землі, нашого права бути собою.➡️Пам’ятай. Говори. Передавай.Бо забуте зло — завжди повертається.
Keep calm and… ?Зберігати спокій і… що далі?Третій день інформаційний простір штормить – заяви лунають з усіх боків, градус напруги зростає. Емоції беруть верх, але зараз, як ніколи, потрібно розуміти головне: цей світ жорстокий, і ніхто, окрім нас самих, не пройде наш шлях.Ні Європа, яка три роки не спромоглася передати Україні 300 мільярдів заморожених російських активів. Ні США, які вже допомогли на сотні мільярдів і тепер вимагають звіту. У цьому світі кожен бореться за своє. І нам час зосередитися на власній боротьбі.Що робити нам, українцям?🇺🇦 Зберігати спокій і єднатися навколо ЗСУ.Бо це – єдина гарантія безпеки України. Не рейтинги, не прізвища, не формули чи плани. Лише сила нашого війська. Генерали, яких кинули за ґрати, мають бути звільнені, безпідставні звинувачення – зняті. Влада повинна підтвердити свою підтримку армії не словами, а діями.🤝 Зберігати спокій і готуватись до боротьби – на фронті, а не на виборах.Війна триває, а в коридорах влади вже стартувала передвиборча кампанія. Чистки ЗМІ, тиск на політичних опонентів – це не те, що зараз потрібно країні. Вибори не на часі. Виграти має не окрема політична сила, а Україна.⚜️Зберігати спокій і формувати уряд національної єдності. Наш головний ресурс – це люди. А не 5-6 менеджерів, які довели країну до прірви. У нас достатньо професіоналів, які здатні витягнути Україну з глухого кута. Потрібна справжня команда, а не імітація. 🙏Зберігати спокій і молитися.В найважчі моменти нам допомагав Бог. Він і зараз з нами. Він завжди на стороні того, хто бореться за правду. 24 лютого – Національний день молитви. Храми всіх конфесій в цей день мають наповнитись людьми, які щиро проситимуть у Бога сили та перемоги.🎗Зберігайте спокій і… дійте! Кожен із нас робить свій вибір. Але тільки разом ми здатні перемогти.
Але річ не в мені. Поки мільйони українців відбивають російську агресію вздовж тисяч кілометрів фронту, в глибокому тилу купка можновладців, паразитуючи на воєнному стані, зводить в Україні авторитарний політичний режим, подібний до того, який на росії збудував путін. Тому моє друге розчарування і занепокоєння: як ця показова демонстраційна зачистка політичного поля позначиться на євроінтеграції. Нам ще треба буде захистити демократію, верховенство права і відповідність України стандартам членства в Євросоюзі. Саме тому днями я повернувся із закордонного відрядження, хоча мене всі попереджали: що у влади «дах зірвало», про санкції та нові підозри і що краще мені залишатися за кордоном. Це дуже погане дежавю: коли за пару тижнів до великого вторгнення влада займалася Порошенком. І через три роки великої війни, коли нібито мали б порозумнішати, — те саме. Але я маю бути тут, зараз, зі своєю країною і боротися з тими, хто ставить під сумнів її європейське майбутнє та її боротьбу у війні з російським агресором. Чому вони це роблять? Ненависть, страх і помста. І тому що у них почалися вибори. Не у нас. У влади.Так, показово, що терористом та екстремістом Порошенка визнав суд владіміра путіна. Тепер його формулювання майже дослівно повторила РНБО Зеленського.📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
Сором і ганьба! Арешт бойового генерала Галушкіна – це удар по всіх, хто відстоює Україну!Судова система виконує всі забаганки зверху. Неугодний для влади? У суді знайдуть будь-які причини, щоб тебе заплямувати, усунути, посадити. Треба на когось перевести стрілки за провал політичного керівництва - звісно ж, є військові на котрих можна валити все.Генерал Юрій Галушкін – повний кавалер ордена Богдана Хмельницького, людина, яка захищала нашу державу в найскладніші часи, – відправлений під арешт Печерським судом. Підстава – буцімто провал оборони Харківщини. Разом з Галушкіним звинувачують іще генерала Горбенка, та полковника Лапіна.Що відбувається в країні, де героїв війни переслідують, а справжніх ворогів залишають безкарними? Де покарання тим, хто не забезпечив армію належною кількістю боєприпасів, дронів, фортифікаційних споруд? Де покарання для тих, хто постачав браковані міни на фронт? Хто відповість за моральний удар по Збройних Силах, коли замість підтримки тих, хто віддав своє життя й здоров’я за Україну, ми бачимо демонстративні арешти?
У Рівному відкрився офіс «Капеланського патруля» Західного регіону, який стане важливим осередком підтримки для силових структур. На базі офісу функціонуватиме арт-студія та клас англійської мови, де займатимуться діти працівників поліції, рятувальників, Служби судової охорони та Департаменту виконання покарань.Капеланський патруль, це громадське формування священнослужителів різних конфесій, які надають морально-психологічну та духовну підтримку працівникам і сім’ям представників силових структур. Серед них — Національна поліція, Служба судової охорони, Департамент виконання кримінальних покарань та Державна служба з надзвичайних ситуацій. Капелани стають надійною опорою для тих, хто працює на благо безпеки та оборони України. Вони допомагають долати складні моменти життя, вислуховуючи та підтримуючи тих, хто цього потребує. На відкритті були присутні представники всіх силових структур регіону. Разом із капеланами вони обговорили перспективи подальшої співпраці у 2025 році, щоб розширити можливості взаємодії між службами та посилити морально-духовну підтримку.Офіс «Капеланського патруля» у Західному регіоні — це не лише місце допомоги, але й осередок творчого та освітнього розвитку для родин силовиків.Фото: Головне управління ДСНС у Рівненській області
53 поїздки на фронт за 2024 рік: Порошенко привіз допомогу бригадам на східний напрямок на 63 мільйони гривеньФінальна у 2024 році поїздка на схід до військових з 18-ти різних бригад відбулася з передачею однієї з найбільший партій допомоги. Усі гроші було виділено Фондом Порошенка.В «новорічний» пакет допомоги увійшли: ▪️1000 FPV-дронів «Вирій» 8▪️300 нічних FPV-дронів ▪️21 купольних РЕБ «Шатро» ▪️Нічні та денні «Мавіки» ▪️2 екскаватори ▪️Тентована вантажівка DAF ▪️2 прально-душових комплекси ▪️72 Ecoflow ▪️8 генераторів ▪️180 дизельних пічок ▪️10 Starlink Adaptis ▪️9 звичайних Starlink ▪️25 ноутбуків ▪️15 моніторів ▪️5 планшетів ▪️757 шин для КрАЗ, МАЗ, HMMWV «Поставили перед собою амбітну мету: щоб у Новий Рік бригади та підрозділи ввійшли прикритими РЕБами та «Мавіками», забезпечені FPV-дронами, «нашпиговані» комп’ютерною технікою, зігріті пічками, з надійним зв’язком та живленням. Відчули, що воюють не самі — ми разом.» - сказав Порошенко.Фонд Порошенка послідовно підтримує армію вже 10 років. Лише з моменту повномасштабного вторгнення на допомогу ЗСУ скеровано понад шість мільярдів пʼятсот мільйонів гривень. (6.500.000.000).
«Мир, мир, а миру нема...»Напередодні Нового року замість довгоочікуваного спокою ми знову отримали тривоги, балістику та розчарування. А разом із цим — черговий тест на інфантильність, який багато хто «успішно» здав, повіривши в хайп про завершення війни 30 грудня.Це нагадало мені Біблійний текст із книги Єремії:«Лікують рану народу Мого легковажно, кажучи: “Мир! Мир!” — коли миру немає...» (Єремія 8:11).Чому це було зроблено?Для одних, це можливість відвести звинувачення за неспроможність завершити війну й перевести стрілки на інших. А для тих, хто розганяє гучні заяви, це шанс привернути увагу, отримати нову аудиторію та збільшити доходи.Але в цьому хаосі та спробах маніпуляцій українцям вкотре варто зрозуміти: віра в реальність і тверезий погляд важливіші за ілюзії. Нам потрібна не обіцянка «миру», а реальні дії та відповідальність.Такі фальшиві надії справді можуть бути небезпечними, оскільки вони підривають довіру до держави та посилюють розчарування серед громадян. Переклад відповідальності або спроби відволікти увагу від ключових проблем — це вже, на жаль, звична тактика деяких лідерів.