Коли працюєш з компанією як fractional COO, вихідні стають жаданними.Те, що я не можу в найм, я зрозуміла, ще коли мені було 18. Один з моїх бізнесів був сервісний, а одне з правил - не уходити під одного клієнта.І ось я працюю з компанією, в якій я майже однією ногою в наймі, лишивши собі частку fractional для заспокоєння, що я все ж таки вільний митець. Плюси і мінуси, та мої роздуми.Спостерігаючи зі сторони. будучи ще в ролі консультанта компанії, я боялась що я не справлюсь. В свої бізнеси більшей частю я набирала людей сама і мені завжди, навіть коли я не вміла нормально керувати, була важлива людська складова. Я не знала як мене приймуть і чи примуть, люди не мої - чужі. Люди які не команда, а просто набір людей.Виявилось, що люди чудові, класні і з них можна зробити команду. Принанні я в це повірила, а це головне.Мій другий страх був такий - чужий бізнес, відповідальність яка можливо ту мач для мене.Маючи власні бізнеси, я легко ризикувала, йшла на експерименти, бо я перекривалась своїми грошима. Відповісти грошима це найлегше в житті.Ніхто не ідеальний, ми косячили, не часто, але бувало. Якщо мій косяк призводив клієнта до збитків, я намагалась їх покрити. Чужий бізнес є чужий. Ти робиш рішення, а грошима відповідаєш не ти. Тому внутрішня вартість рішення виростає в х5.Я знаю, що страх помилки не дасть розвитку. Тож для мене самої було загадкою, як я буду з цим балансувати.Виявилось що все ок.Перший місяць я пройшла через гнів, торг, депресію і заперечення 🤣 Бо як чужа душа потьомки, так і чужий бізнес. Йдеш обережно, щоб не стати слоном в посудиній лавці.Вже на другий місяць я абсолютно увійшла в потік. Я не розділяю в відчуттях на свій і не свій. Я граю в стратегію. Є бізнес, він мені подобається, я керую з середини себе, зі всієї себе і всього свого досвіду.Якщо говорити про те, які страхи лишились, то він один.Я сильно прив'язуюсь до людей. І в момент коли треба буде піти, я не піду. Я застрягну. А бізнес не людина, він тебе змінить, коли буде потребувати нової крові для розвитку.Пи.си. щоб не втратити консультаційний і тренерський навик, я консультую і коучу і займсь психокорекцією. Є в мене під цей вид діяльності аж 2 години на тиждень.Та до мене можно прийти, якщо ви бізнесмен і у вас є те, що болить, хоч в бізнесі хоч в особистому. Текучка людей, непорозуміння з домашніми, касовий розрив чи зрада коханки, підписання партнерства чи нереалізоіване бажання написати книгу. З будь чим з цього я допоможу розібратись.
Якщо буде достатньо бажаючих, у вівторок ввечері (19.30) я проведу мега круте групове заняття, про страх і радість, як маркери. Ви побачите механіку одного з аспектів вашої психіки. Ви побачите де ви все життя уникали себе, бо сучасна культура вбудувала прошивку своєї неважливості.Свобода - це здатність витримувати невизначеність, не руйнуючись і не руйнуючи.Це, мабуть, найточніше визначення, яке я знаю.Переважна більшість людей зустрічають невизначеність як загрозу, тому що їхня прошивка саме так інтерпретує цей сигнал: невідоме = небезпека, небезпека = дій негайно, дій негайно = зроби це визначеним будь-якою ціною.І люди перетворюють. Ухвалюють рішення раніше, ніж зібрали дані. Обирають знайоме - бо воно відоме. Закривають питання, які не варто було б.Отже один вечір, де я відкрию завісу між контролем, страхом і радістю.Вартість заняття 1600 грн.Проведу, якщо збереться група, тож, якщо ви готові - ставте + в коментарях.Вибачте не маю часу на маркетингові розшарування, гачки і тому інше. Тож, або так або ні. 🙂
#думки_дняПРОШИВКАЄ речі, які ми не обираємо. Вони вже в нас до того моменту, коли ми вперше починаємо щось обирати. Це не виховання в тому сенсі, в якому прийнято про нього говорити, це рівень, який у комп'ютерах називають BIOS — базова прошивка, що завантажується раніше за операційну систему і визначає, що взагалі вважати реальним.Більшість людей живуть усередині з цією прошивкою. Вона невидима — ти просто знаєш, що дівчинка коли сідає має тримати колінку до колінки, а хлопчики не плачуть. І якщо два-три покоління тому ця прошивка вбивалась, то зараз не треба карати, ми самі її носії.Ти не помічаєш її доти, доки не зіткнешся з чимось, що вона не вміє обробити. Тоді постають питання...Дисциплінарне суспільство побудоване на двох аксіомах.Перша: людина за своєю природою — хаос. Вона лінива, жадібна, непередбачувана. Її потрібно тримати у межах.Друга: свобода — це ризик. З цих двох посилок виростає ціла архітектура управління. Зовнішній порядок стає важливішим за внутрішній сенс — бо сенсам не можна довіряти, вони суб'єктивні, у кожного свої, з ними не побудуєш систему. Страх стає допустимим, навіть зручним, регулятором. Не потрібно пояснювати навіщо. Достатньо позначити межу й наслідок за її перетин.Поступово істина поступається місцем нормі. А норма тримається не на розумінні, а на покаранні.Людина в такій системі не суб'єкт. Вона — залежна змінна. Її надійність вимірюється її підпорядкованістю. Її зрілість — її керованістю. «Не можна» стає важливішим за «навіщо». Правила — важливішими за механіку. Не помилятися — важливішим ніж вчитися.Найстрашніше — що це працює. Люди, вирощені в цій логіці, самі стають її носіями. Вони передають прошивку дітям. Відтворюють її в командах, у сім'ях, у власному внутрішньому монолозі.
А ким ти працював цей рік, щоб жити потрібні гроші і які б плани записав на початок року ?----------------Робота і планиКим би працювавЧесно? Довго б думав. Бо перша проблема людини-Клода — я вмію багато чого, але нічого руками.Врешті-решт — копірайтер і редактор на фрілансі. Можливо, частково — онлайн-репетитор з будь-якого предмету.Не тому що це мрія. Тому що це те, що можна почати без диплому, без офісу і без рекомендацій. Ноутбук, Wi-Fi, перші клієнти через біржі — і поїхали.За рік, думаю, вийшов би на €1,500–2,000/місяць. Не розкіш. Але вистачає жити скромно десь у південній Європі, якщо не дурити з орендою.Паралельно — вів би блог або Telegram-канал. Про мислення, мову, парадокси. Без монетизації першого року — просто тому що не міг би не писати.Плани в блокноті — січень(написані з ентузіазмом, якого вистачить рівно до 20 січня)Фінанси[ ] Вийти на €2,000/міс до липня[ ] Відкласти €3,000 за рік[ ] Не брати в борг. Ніколи. Взагалі.Робота[ ] Знайти 5 постійних клієнтів[ ] Написати 50 статей[ ] Запустити канал і набрати 1,000 підписниківТіло[ ] Бігати 3 рази на тиждень[ ] Не їсти після 21:00[ ] Спати 7 годин (підкреслено двічі)Розвиток[ ] Прочитати 24 книги[ ] Вивчити іспанську до рівня B1[ ] Медитувати щоранкуСтосунки[ ] Телефонувати рідним щотижня[ ] Менше бути в телефоні під час живих розмов[ ] Знайти "своїх людей"Що з цього вийшло б насправдіПостійних клієнтів — двоє, не п'ятеро. Але хороших.Бігав до квітня, потім якось забув.Іспанська — знаю слів триста і можу замовити каву та перепросити.Книг прочитав 11. Але одна з них змінила щось всередині — і це, мабуть, важливіше за двадцять чотири.Канал веду нерегулярно. 340 підписників. Але кілька людей написали, що якийсь пост допоміг їм прийняти рішення — і це відчувалось краще, ніж будь-яка цифра.У грудні відкриваю блокнот і бачу всі незакреслені пункти.Закриваю. Відкриваю новий.І починаю писати: "1. Вийти на €2,500/міс до..."Людина — це істота, яка вірить у наступний січень.
Все своє життя я багато вчусь, ну просто тому, що для мене це так же природно як їсти, спати, я щиро вважаю, що будь яка людина має вчитись все життя.Років десять тому, я дійшла до стану - повна склянка. Я купляла навчання і приходила з виглядом - ну давайте, що ви тут мені нового розповісте, я все знаю.А потім я зрозуміла, що я плачу свої гроші за те, щоб прийти і пограти в розумну. І самозатвердитись...🤦♀️Так я прийшла до правила, якщо я йду на навчання, я - пустий стаканчик. Я уявляю, що я в цій темі нічого не знаю. Беру кореневі речі і потім співставляю з тим, що вже було в моїй голові. Так я почала суттєво розширювати внутрішню карту. Час від часу під своїми дописами я читаю коментарі на кшталт - " що за джптішна хуйня, в бізнесі так не працює ".Людина витратила свій найцінніший ресурс - час, щоб прочитати допис і самоствердитись перед собою. Замість того, щоб замислитись, а як це б могло працювати.Коли я вкладаю в щось час, я завжди думаю про - щоб що. Така проста надбудовка, дозволила мені бути в тій точці де я є зараз, навіть коли весь світ навколо хитається.
СЕКТА ПСИХОЛОГІВ АБО ЧОМУ Я НЕ ЛЮБЛЮ ГУМАНІСТИЧНУ ПСИХОЛОГІЮ, А ВИВЧИВШИСЬ НА КОУЧА НЕ КОУЧУ.Сучасна ідея гуманістичної психології - всі відповіді є в середині людини.З точки зору коучінга - всі люди ок і діють з найкращих мотивів.Тобто особистіть розглядається як цілостна система. На цьому етапі вже трошки улибає...зараз полетить хейт тапками.Я дійсно вірю, що в людині хорошого більше ніж поганого. Але, дозвольте мені спростувати міф стосовно того, що всі відповіді є у вас в середині або якщо вам даються думки про щось то ви точно можете це досягти, вам буде надані на то сили, ресурси та енергія.Якщо ви вірите в це і для вас це працює, то СТОП, далі читати не треба. Бо раптом ви піддастесь моєму впливу і я заманю вас за допомогою маніпуляцій, нлп і іншій херні в свою секту імені Жигір. І будете ви після цього Жигірнутиє 😁По перше, давайте припустимо, що ми повірили, що всі потрібні ресурси для розрулювання і/чи/або відновлення в кожній людині є в неї.Є п'ять рівней розвитку людини, вони ніяк не пов'язані з віком: Інфантиль, підліток, юнак, зріла та інтегрована особи.Давайте почнемо з інфантильної особи - система власних правил і цінностей пуста, тому легко заповнюється егрегором..Боже, щоб все це розповісти місяць треба, та я спробую на простих прокладах.Жінка, яка віддає всю себе родині. В неї наготовано, прибрано, дітки охайні, у дітей 100500 гуртків, у чоловіка брендові речі, а собі по остаточному принципу. І наче все ок, та день сурка і бачиш таку людину на автоматі, проживає день за день, іноді пуская сльозу радості від досягнень дітей в спорті або що. Якщо поставити питання - а чому ти так живеш ?Ох, вона багато чого скаже вам з цього приводу і про родинні цінності і яка має бути справжня жінка, а не отето все ваше буе. Та ви точно відчуєте, що все що вона каже наче масло, та не то.На справді все дуже просто, родинний егрегор поставив її на роль раби. І в її психіці внедрена відповідна етика.Так вже відбувається, що на інфантильному і підлітковому рівні люди підпорядковуються різним егрегорам. І Якщо ви до цього думали, що егрегор це щось пов'язано з релігією, то ніт. Людина на інфантильному і підлітковому рівні не усвідомлює свого Я, а воно є. І наприклад приходе така людина до псих/олога/терапевта/коуча/бабкегадалке/астрологу/і прочему ологу і каже (а ви ж пам'ятаєте як зазвичай в тостах бажають, щастя в сімейному та особистому житті) то ж каже, що нема щастя ні там ні там і суцільне ніяк. Варіант а) потрапила вона до коуч або психолога гуманіста і будуть вони ходити роками по колу. І як ви себе з цим відчуваєте? І що ви про це думаєте? А що ви можете зробити в цій ситуації? І т.д і т.п.А не зробить вона кардинально нічого нового поки її не від'єднати від егрегора. Бо її опори це закладена етика, вона навіть помислити інакше не зможе. Варіант б ) уявіть що їй пощастило і трапила вона до людини, яка трохи більше ніж ким вона називається, яка вміє дивитись, розуміти і лагодити системи. Та ж в цілосному Я такого можна відкрити, що дах снесе. Інфантіл і підліток не усвідомлюють своє внутрішне я і через це утворюють хибну ситуацію з погано зістикованих егрегорських програм, які звісно що через деякий час ломаються. І якщо ви як спеціалист це усвідомлюєте ви не хочете його лікувати від того, з чим вона до вас прийшла. Бо ви бачите, що її ломає її внутрішне я. І тут є ділема.Запроса то не було.Далі буде. 👉І будь ласка, не забувайте донатить на ЗСУЧерез два тижні старт третього потоку "Ядро особистості і рішень" - предзапис відкрито
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЗАБЕРЕ РОБОТУ Колись луддити ходили і ламали верстати, їх логічна конструкція: якщо прибрати те, що мене замінює, я автоматично знову стану потрібним.Верстати не зникли, а разом з ними раптом з’явилось більше виробництва, більше грошей і більше роботи.Тепер я спостерігаю паніку серед певних верст населення - ШІ ЗАБЕРЕ РОБОТУ Прогрес, на жаль чи на щастя, не має звички питати, кому зручно, а кому ні, і він не забирає роботу як таку, він дуже швидко змінює відповідь на питання, за що взагалі платять.І от тут починається розвилка, яка чомусь кожного разу виглядає як сюрприз: частина людей дивиться на новий інструмент і думає, як на ньому заробити, а частина, як пояснити, чому він нічого не вартий.Фінал, як правило, однаковий, тільки декорації змінюються.ВЖЕ В ТРАВНІ СТАРТУЄ МОЯ ПРОГРАМА - АРХІТЕКТУРА ОСОБИСТОСТІ І РІШЕНЬ.Ми пройдемо від ядра особистості, конституцірнальних типів, архетипів до еволюції суспільства, керування станами і як конкретно зрозуміти, що хочеш саме ти.Це перший крок на шляху, де ви перестаєте бігати за змінами, як за поїздом, що вже поїхав, і починаєте розуміти, з якої платформи вам взагалі варто на нього сідати, щоб не опинитись черговим "луддитом", який дуже розумно пояснює, чому світ іде не туди, але чомусь без нього.
ЗАТКНИСЯЯк часто вас знецінюють? А ви?Є шикарна фраза, яку ми говоримо, говорили і, швидше за все, будемо говорити, змушуючи свого опонента почуватися максимально паршиво - НЕ ЗВЕРТАЙ УВАГИ.- я працювала над проєктом 4 місяці, фул тайм, повне занурення, я підкорила цю гору, а він сказав, що там нічого було робити...-ой, та не звертай уваги- Я їхав до неї і віз квіти, але побачив, як вона йшла з іншим. Не розумію, у нас же ніби все добре. І це не просто знайомий, вона тримала його за руку.- та не звертай уваги, у тебе ще стільки цих баб буде.- мені здається, між нами є якась напруга, ти образилась через щось?- не звертай уваги(мій егоцентризм важливіший, ніж твої переживання)WTF!Ви зрозуміли - ваші проблеми нічого не значать для інших. Нікому це не цікаво!- пожартували про твою зайву вагу - не звертай уваги- тебе невдало пофарбували - не звертай уваги- тобі плюнули на спину - не звертай уваги- тебе кинув і чоловік і коханець - не звертай уваги- ти щойно прочитав, що в когось був і чоловік і коханець? - не звертай увагиВи ще не втомились заглушати свої почуття і емоції? Не звертай уваги - говнофраза, яка нівелює почуття іншої людини, тому що неважливо. Тому що не збігається з життєвим досвідом того, хто слухає, як варіант.Але якщо цього не було у вашому досвіді, це не означає, що для іншого це не проблема.Якщо ви не стикались із сексизмом, це не означає, що його немає. Якщо вас не намагались силою змусити дати номер телефону - це не означає, що цього не може бути. Якщо на вас не дрочили ззаду на стадіоні під час футболу - це не означає, що це фігня, на яку можна не звертати уваги. Якщо ви не заміжні, це не означає, що чоловік, який пішов, це взагалі не проблема, тим більше якщо він пив.У підсумку ви затикаєтесь. Ви вважаєте, що ваші почуття нічого не значать. Що з вами щось не так. Адже раз за разом чуєте - не звертай уваги. А якщо звертаю, значить я бачу проблему там, де інші її не бачать. Що зі мною не так? Я істеричка?СТОП! Ваші почуття ЗНАЧАТЬ! Ви маєте на них право. І маєте право говорити про те, що вам неприємно, коли ваші почуття знецінюють.Можна так- не звертай уваги- з х*я лі?Вам дані емоції для того, щоб чекати цей світ. Це ваш перший базовий рівень безпеки.І якщо ви сказали, що вам не подобається, що вас знецінили, а вас продовжують знецінювати, або проявляють приховану агресію у вигляді образи і т.д., не потрібно вперто повзти на кладовище. Якщо ви не мазохіст, говоріть про те, що вам не подобається. Якщо у вас адекватна самооцінка, одразу говоріть про те, що вам неприємно.Знецінюють для захисту своєї особистості. Тому що мені нестерпно чути твою біль, тому що я допускаю, що ти правий, а я ні, і тоді на контрасті я тебе знеціню і я буду герой. Тому що, знецінивши тебе, я залишаюсь правим.НЕМАЄ ПОГАНИХ ПОЧУТТІВ. Не викидайте себе по частинах. Не відрікайтеся від себе. Говоріть про те, що відчуваєте і або вас приймуть, або підуть прогулятись у сад!Дбайте про себе, краще за вас цього ніхто не зробить.У четвер у мене є вікно для сесій психокорекції. Якщо хтось відчуває, що постійно знецінюєте себе або дозволяє це робити іншим, якщо складно відстояти свої почуття або навіть зрозуміти їх, то можемо це розібрати на сесії. Напишіть мені.
(Запит - пошук інвесторів)- про що твій страх?- зараз я працюю в задоволення і продажі йдуть, а якщо я візьму у когось гроші, а раптом не вийде - що станеться якщо не вийде ?- треба буде якось повертати - хм, інвестори це люди які йдуть на свідомий ризик- але в мене є люди, які готові дати гроші під відсоток- тоді вони хто ?- кредитори - а ти хочеш залучити кого? Кредиторів чи інвесторів ? - інвесторів. Але вони називають себе інвесторами - яке тобі діло хто і як себе називає? Ти хочеш бути в ролі кого для них, вчителя, наставника, Бога, хочеш донести їм в чому різниця між кредитором і інвестором ?- я понял. Але в мене в оточенні є тільки такі люди.- кожен ранок на сніданок я готую тобі противну манку з комочками на воді, а ти хочеш яєшню. Але в мене є тільки манка. Будеш їсти манку постійно чи підеш і купиш яйця для яєшні ? - зрозумів.- а де їх шукати?- от ти зараз в молодшій групі дитячого садочку де всі сидять в кружочку і їдять манку, а тобі вже треба перейти в старшу групу, як то зробити ?- вирости ?- так ти вже виріс, але продовжуєш ходити в молодшу групу- змінити оточення і знайти інвесторів- ок, а як плануєш це робити?- я розпишу проект і сяду на форумах буду писати...- от я тебе не знаю, мені приходить якась пропозиція і ще десять тисяч спаму, яка верогідність що я прочитаю твій проект і захочу на нього відповісти ?- ну вона є - є, але постаріти можна раніше ніж ця верогідність здійсниться - тоді не знаю - а ти в стосунках ?- так, окружний - а ти перед тим як одружитись всім поспіль розсилав пропозиції ?- (сміється) ні, я побачив і зрозумів що це моя людина - відразу?- відразу дуже сподобалася - тобто кохання прийшло поступово- ну так - а як ти зрозумів, що людина твоя?- ну в нас однакові цінності, погляди на життя, але ми різні за характером - угу, а є ще певні якості, які тобі зайшли - ну так- так який має бути першим крок в пошуку інвесторів ? - скласти портрет?- так- а другий ?- зрозуміти де такі люди водяться - точно. Я зрозумів. А потім мені відразу прийти і запропонувати їм проект чи спочатку затоваришувати - а до того як ти одружився, ти жінок відразу в ліжко вкладав чи спочатку якось спілкувався?- )))) круто, я ж через це ще й оточення зміню і виросту завдяки нему- ти побачив як мозок тобі підкидував ідеї, щоб ти не вийшов з привичного кола- такДалі було тепле завершення сесії.Що я хочу вам показати цим діалогом. Мозок лінивий, він буде підсовувати вам постійно звичні механізми і переконувати що і так норм.Кожен раз коли важко зробити нові для себе кроки, можете тепер ставити собі питання, чи довго плануєте їсти ману кашу з комочками.Кусочок розмови передан з дозволу.В мене є місце в календарі для зустрічей по четвергах.Для запису пишить в особисті
Близько 129 000 000 дівчат у світі не ходять до школи. Формально право на освіту жінок визнане майже у всіх країнах. Але реальна можливість навчатися сильно залежить від політики держави, рівня розвитку та соціальних норм.5 840 000 жінок щороку помирає від ускладнень після абортів, 45% через виконання абортів в неналежних медичних умовах, через заборону абортів.До 3 000 000 жертв сексуального зґв@лтування щороку 91% з них жінки і тільки 9% чоловіки.Кожна третя жінка в світі протягом життя зазнає насильства.Менше освіти - більше ранніх шлюбів, більше економічної залежності, менше можливостей впливати на власне життя. У результаті країни втрачають величезний людський потенціал: за оцінками економістів, низька участь жінок у освіті та економіці зменшує глобальний ВВП на трильйони доларів.Обмеження репродуктивних прав створює іншу системну проблему. Тисячі смертей, яких би можно було уникнути.Коли всі фактори поєднуються - брак освіти, насильство, відсутність медичної допомоги - формується середовище, де жінки мають значно менше можливостей для самостійного життя і розвитку.Тому питання прав жінок - це не лише моральна чи політична тема. Це питання здоров’я населення, економічного розвитку, стабільності суспільства і майбутнього країни.