Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Смоловий
Додано 14 лип 2024

Смоловий

@smolovyi
Кількість підписників: 4 232
Фото: 4,540
Відео: 95
Посилання: 524
Опис:
⚠️ Founder та CEO #РотаньСтайл | #РотаньНеСтайл

👥 Кількість підписників

4 232
Середній/День:: +8
Середній/Тиждень:: +8
Середній/Місяць:: +33

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 736
Середній/День:: 2,700
Середній/Тиждень:: 2,389
ERR: 64.65%

📊 Кількість повідомлень на день

1.5
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1.1
Середнє за день: 1.5

Історія змін назви

Смоловий 2024-10-21
Шмольовий 2024-10-01

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 874 26-06-22 19:24
Роман Саленко vs Олександр ЯцикГра в захисті 🎥Якщо раніше я вважав вдалим трансфером киян продаж Ленса в Сандерленд за 24 млн, то станом на сьогодні на перше місце вийшов трансфер Яцика до Харкова. Найлегші гроші з повітря в історії киян.Щиро вважаю та вважатиму до останнього подиху, що у футболі можуть успішно існувати два типи гравців (або три - це поєднання гри в пас і здоровʼя):• ті, що вміють у пасконяки за фізичним профайломУ пас для рівня претензій Динамо Олександр не вмів. Це не його провина, бо не було відповідного акценту в навчанні, як у часи Реброва та іспанців. Ще й за фізикою Яцик не тягнув якихось екстраординарних обсягів. Навіть нинішній Шапа завжди бігав більше. Тому Олександра лишаємо в спокої та дякуємо за гроші, які не будуть зайвими.Здивований, що Харків, маючи такі амбіції та такі гроші, зацікавився саме профайлом гравця-невидимки, але тепер це вже їхній клопіт.Поговоримо про іншого футболіста, який пройшов верифікацію в УПЛ через Зорю - Романа Саленка.Скажу одразу: я не бачу в ньому якостей для гри в пас рівня Шапаренка, Буяльського чи Піхальонка. Не бачу і можливостей це суттєво покращити за тим самим принципом, що й у Яцика. Ти маєш рости в середовищі з високою культурою пасу, інакше ніколи не зможеш конкурувати з тим, хто в ньому виріс.Однак у Романа є інший сильний аргумент - фізична складова.У штабі Динамо багатьом подобаються конякоподібні профайли на кшталт Пастуха. Роман максимально підходить під цей опис.Якщо дуже стисло про радар:• Саленка можна використовувати для пресингу в першій лінії поруч із Пономаренком - досвід захищатися високо є• він однозначно краще за Яцика захищається в контакті, переконливіший у боротьбі 1-в-1• банально агресивніший та швидше реагує впродовж 2-5 секунд після втратиТак, в УПЛ у більшості матчів стоятиме завдання ґвалтувати аграріїв. Для цього є Буяльський та Шапаренко. Однак періодично трапляються суперники, для яких уже самі кияни - фермери. І от у таких матчах, де потрібно багато й корисно ригати без м’яча, профайл Саленка може стати неймовірно корисним.Це десь 500-800 хвилин ігрового часу на рік в УПЛ, що відверто мало. Але немає передумов до того, що Роман колись даватиме фінальний продукт на рівні Буяльського, щоб грати його нинішні 1300-1500 хвилин. Тому конфлікт тут очевидний. Гравець захоче грати, навіть у колгоспі в оренді. Питання в тому, чи зможе Динамо переконати його сидіти більшу частину сезону на лавці та віддавати всі сили в моменти, коли його чесноти будуть необхідні в 5-6 матчах за рік.#ДКмікроскоп #Саленко #Яцик
👁 1,920 26-06-20 16:00
Стисло після другого тайму (1:1):• Купа замін. На полі залишився Тіаре, а Захарченко повернувся вже на позицію ПЦЗ (Ольховий, Коробов, Дикий, Малиш, Осипенко, Буяльський, Герич, Волошин, Анхель).• Тіаре традиційно налажав та жорстко привіз. Малиш підстрахував.• Ух, я б на місці киян поки так сильно не підставляв Ольхового пасами назад, але там на місці, звісно, видніше. Тіаре - пожежник.• Анхель - зліва, Малиш - ОП, Герич - нападник.• Перший сейв Ольхового. От за це його і брали, а не для гри в пас біля власних воріт. Дикий не завадив кросу, а центральні захисники діяли за класикою - дивилися.• Нічого не виходить у киян в атаці в перші 15 хвилин. Роль Піхальонка Осипенко не витягує, а Славія щось намагається будувати.• Біда. Травмувався Захарченко. І без того обмежена група ЦЗ стане ще меншою на найближчі дні. Коробов піде грати в центр, Гусєв з’являється на фланзі.• Герич бодай втрачає купу м’ячів, навіть Костюка це бісить. Волошина, Буяльського та Анхеля взагалі не помітно на полі - в атаці немає нічого.• Осипенко теж аут, повертається Рубчинський.• Коробову дісталося. У Динамо в такому темпі скоро закінчаться всі ЦЗ.• Починаю вже засинати на балконі. Нічого не відбувається, окрім пошкоджень та травм. Командна гра виглядає зламаною: вибиті цілі ланки та функції через відсутність кількох виконавців.• Ого. Рубчинський виконав таке, мабуть, уперше в житті: добре проманеврував у центрі поля та віддав ідеальний пас врозріз на Волошина. Назар вийшов віч-на-віч і переграв кіпера (1:1).• Дуже тугий другий тайм. Дуже. Якби в цих футболках грали Полтава, Олександрія чи Верес, то взагалі б не здивувало.• Робота мізків багатьох гравців Динамо не надихає чекати прогресу лише через підвищення фізичної готовності.#ДКемоції #ДинамоСлавія #передсезонка2026
👁 1,920 26-06-19 11:20
Як грають DM/CM/AM #УПЛ% утриманих і не втрачених володінь, передачі під сильним тиском/90 та % точності передач під сильним тиском 🎥Тут текстове детальніше пояснення, а тут ще простіше відео для розуміння метрики.Продовжимо препарувати фетиш Мальдери та його вибір гравців центру поля. Очевидно, що в ретроспективі він виявився невдалим. Проте мав логіку.Класичний формат графіка:• розмір маркера відповідає ігровому часу (мінімум для вибірки - 700 хвилин)• колір маркера відповідає % точності передач під сильним тиском:- темно-зелений 🟢 - 100% як максимум (цей показник лише в Тараса Мороза, однак у нього всього 5 передач під сильним тиском за сезон)- темно-червоний 🔴 - 58.6% як мінімум• вісь Х відображає якість гравця в утриманні м’яча, коли володіння не закінчується на ньому, або % Ball Retention• вісь Y відповідає за кількість передач під сильним тиском за 90 хвилинТут історія більш лінійна, тому спростив усе до двох квадрантів:• підходять для футболу Мальдери• не підходятьУ чому суть? Усі ці короткі білдапи, які обожнює Андреа, накладають певні вимоги до гравців. Через обмежені тиском суперника таймінги та простір виникає потреба в досвіді існування в такій екосистемі.Отримав для себе чіткий висновок, що Мальдера справді зробив ставку на тих, хто у своїх клубах дотичний до пасової культури відносно високого для України рівня. Решту він збирався підтягнути теорією. Не вийшло з першого разу.Бачите на графіку Назарину? От і відповідь, що він робить у збірній після кількох років в пилу у відрядженнях на лавці Шахтаря:• Єгор - лідер УПЛ за кількістю передач під сильним тиском (10.2/90)• Єгор має другу найвищу точність передач під сильним тиском, а якщо винести за дужки Мороза з його п’ятьма передачами за сезон, то фактично найвищу - 96.8%• Єгор має найвищий % Ball Retention в УПЛ - 95.4%Питання є? Саме тому він і грав, а не, наприклад, Калюжний. Іван не настільки вже й жахливий на рівні УПЛ, але до Назарини йому далеко:• загалом дещо рідше стикається із сильним тиском (8/90)• і переносить його значно гірше (79.7% точності передач під сильним тиском)• утримання м’яча теж не є його видатною чеснотою (85.6% Ball Retention)Його цифри можна вважати пристойними для інсайда, який ризикує, але не для DM, що має бути активно залучений у білдап.💜 Про гравців ЛНЗ узагалі не говоримо. Графік і розташування на ньому прізвищ Пастуха та Рябова красномовніші за будь-які слова. Тому про них в особистих не питайте: вони не знайомі з цим контекстом, а Пономарьов не надто поспішає їх із ним знайомити. Можливо Гент допоможе.Очікую, що виклик на Лігу Націй в майбутньому отримає Дмитро Криськів. Він теж може виконувати обʼємну роль у білдапі й впорається з нею точно краще за гравців ЛНЗ, Полісся чи Кривбасу.Загалом усі кандидати до збірної - це жовто-зелені точки в правому верхньому квадраті (Шапаренко, Бондаренко, Очеретько, Піхальонок, Бражко та, на крайній випадок, Бабенко).Успіх у Лізі Націй залежить від того, чи знайде тренер баланс між власним фетишем на короткі розіграші через центр та можливістю центральних півзахисників мати базовий рівень позиційної дисципліни, необхідної інтенсивності, рухової активності, досвіду розрулювання епізодів у розвитку атаки та всього іншого чого вимагає роль. Станом на літо 2026 року в нас немає жодного довершеного профайлу в центр поля для футболу Мальдери. Показник в 5.7/90 передач під сильним тиском в Ярмолюка з 81.3% точності та відʼємний (-9.6%) Passing Contribution на рівні АПЛ не дуже втішають. Заміна одного Єгора іншим не вирішить усіх наших проблем.Тож станом на червень 2026 року країна змінила анальне рабство в Реброва на анальне рабство в Мальдери. Ставка Андреа виглядає дуже ризикованою.Вміння грати в пас - це далеко не все, чого вимагає ця позиція. Успішність команди тепер залежить від двох-трьох людей: чи зможе Андреа восени за 10-12 днів у методичному кабінеті виправити недоліки умовного Назарини чи Очеретька, на які досі ніхто не звертав уваги на клубному рівні. Бо ці недоліки йдуть нероздільно з їхніми чеснотами.#УПЛмікроскоп
👁 2,940 26-06-10 09:34
Правда, я не доганяю ажіотажного безумства, що розгортається навколо Назарини та Очеретька. Не розумію, навіщо журналісти наділяють обох якостями, якими ті не володіють. Бо ось такі матчі мають витвережувати. Якщо подивитися на % частку xG Build Up в команді відносно інших DM/CM, то стає очевидним, що замість одного Калюжного в Реброва збірна отримала двох Калюжних. Здобули?За 84 хвилини матчу проти поляків Назарина виконав лише дві точні передачі з просуванням, а Очеретько за 94 хвилини - взагалі лише одну. Тобто вони не дають і не мають давати прогресію, лише утримувати мʼяч доки суперник підніметься в пресинг. А в підсумку зіграти вертикально має кіпер, ЦЗ, фулбеки або... Судаков, що не витримає і прийде за мʼячем. І це не повинно надто дивувати, бо, наприклад, в Очеретька одна з найнижчих у Шахтарі в УПЛ командних % часток у білдапі (лише 8.29%). Назарина тут цікавіший (12.7%), однак і його важко назвати тим, від кого в Шахтарі щось глобально залежить, особливо в порівнянні з 15.8% Шапаренка в Динамо. Тож грати назад і поперек обидва півзахисники гірняків підходять ідеально. І тут на перший план виходить резистентність до тиску, про яку поговоримо пізніше та перевіримо. Тобто логіка “якщо із Шахтаря, то вивезуть будь-яку функцію” є загалом помилковою. Я попереджав, та хоча б ось тут, що Назарину та Очеретька не можна називати інтенсивними. Розумію, що слово красиве та сучасне, але воно швидше вживається поруч із цими прізвищами заради хайпу. В УПЛ вони не інтенсивні, і за рік не назбирається достатньої кількості хвилин в Європі, щоб сприймати їх серйозно.Мальдера, очевидно, вже мав зрозуміти, що будь-який його вибір у центрі поля є компромісним. Він пожертвував захисними навичками та інтенсивністю заради здібностей утримувати м'яч, бо Шахтар, бо це ближче до його візії. І він, мабуть, швидше не промахнувся в цьому векторі. Хоча Очеретько та Назарина виявилися на рівні таких опонентів все одно певним чином компромісними, навіть у пасовій грі. Це однозначно краще за профайли ЛНЗ, однак усе одно не ідеально. Гравці ЛНЗ, мабуть, були б веселішими та більш уважними без мʼяча, проте до них протилежне питання: чи можуть вони щось із м'ячем? Відповідь: ні! Хіба Яшарі, але він іноземець.І добре, якщо Ярмолюк компенсує замість Назарини бодай інтенсивність, якої бракує - він долає найменше високоінтенсиної дистанції в УПЛ серед DM/CM. Але хто тоді компенсує Очеретька? Тож офіційно йду в скептики. Усе вказує на мертвонародженість концепції та великий геморой у майбутньому - щонайменше проти Угорщини та Грузії.⚠️ Знову звертаю увагу на прізвище Дорошенка, яке з цього графіку ідеально накладається на високоінтенсивну дистанцію та % Passing Contribution. Заберіть Арсентія з Полтави, бо йому там вже тісно. Тим паче 10-12 командам УПЛ бракує саме такого профайлу в центрі поля.⚠️ Можна я не буду тут коментувати Яцика? Хоча важко втриматися і не прокоментувати, що Олександр має найнижчу залученість до білдапу своєї команди, його % частка xG Build Up - лише 4.32%.#УПЛмікроскоп
👁 2,440 26-06-09 16:21
🇺🇦 Ілля Ольховий vs Руслан Нещерет 🇺🇦Ч.2 .Пасова граНа хороше подивилися в першій частині. Чи є щось негативне в профілі Іллі? Останні два сезони він провів у вертикальній команді, де фактично не мав залученості до коротких розіграшів від воріт. Хоча з іншого боку - чи можна називати це негативом?Так, на відміну від Нещерета він точно не отримає виклику від Мальдери, бо Андреа надрочує на короткі розіграші. Але Мальдера не вічний. А Динамо зараз потрібен кіпер, який буде ловити м’ячі, а не пропускати все підряд, як Нещерет.Ольховий посідає лише 15-те місце у вибірці з 23 воротарів Першої ліги за кількістю виконаних передач - 15.2 за 90 хвилин. Динамо теж не надто часто залучає Нещерета в УПЛ, але в нього цей показник становить 22.8Нещерета на один лонгбол припадає 2.76 коротких або середніх передач, тоді як в Ольхового - лише 1.18. Тобто майже кожен пас воротаря Ниви - це лонгбол. Відповідно, їх більше, а середня дистанція передач вища. Все просто. Пряме порівняння тут беззмістовне, бо це два різні світи: команда, якій доводиться грати з м’ячем, і бий-біжи за будь-яких умов. Тому лише про важливе.% Passing Contribution в Ольхового доволі високий - 31.6%. І це перекриває негатив від точності лонгболів та передач уперед. Коли з’являється можливість загострити гру і знайти когось попереду, він це робить. Модель оцінює складність та ризик передач і віддає перевагу діям, які суттєво покращують ігрову позицію. Тож попри те, що проходить небагато передач, якщо судити за точністю, ті, які доходять до адресата, мають реальну цінність для атаки.xThreat на 100 передач це підтверджує:• із 0.40 xT Ольховий є найкращим кіпером у вибірці з 27 воротарів УПЛ та Першої ліги, які мають понад 1600 хвилин ігрового часу. Найближчий воротар УПЛ - Кемкін із 0.21 xT;• із часткою 2.4% xThreat з гри від загальнокомандного xT з гри він посідає друге місце після Підківки (3.55%) у тій самій вибірці.Тож підкреслю:• Ілля не був дотичний до коротких розіграшів, бо грав на такому рівні, де цього майже не існує в принципі. Там тренують колгоспники з відповідним розумінням того, кого вони тренують;• але в контексті вертикального футболу, який дуже любить Костюк, Ілля цілком обізнаний. І просунуті моделі, на відміну від банальних метрик Wyscout, високо оцінюють його здатність знаходити партнерів попереду;• як мінімум на перших порах його звичка шукати варіанти вперед може зіграти команді в плюс. Тим більше, коли є Пономаренко, який не так часто біжить за спини, а частіше опускається, а також Волошин і Редушко, здатні атакувати простір.Тому, на мою думку, це цікавий експеримент. Динамо нах не потрібен кіпер для коротких білдапів, бо Динамо тренує не Мальдера, а Костюк. Динамо потрібен воротар, який буде відбивати бодай щось.Цілком можливо, що в майбутньому Ольхового можна буде мінімально підтягнути і під дир-дир - як намагаються витягнути це з Волинця в Житомирі. Але зараз важливіше збільшити частку відбитих ударів, що летять у площину, бо Нещерет грає на необхідному рівні лише раз на рік…#ДКмікроскоп #Ольховий #Нещерет
👁 2,780 26-06-08 13:17
Підсумкова правовірна таблиця #УПЛ, заснована на Non-Penalty Goals та xPoints 🎥Нарешті є час та можливість підняти не вбогу модель Hudl Wyscout, а більш адекватну, яка не включає xG ударів з пенальті при розрахунку xPoints. На пальцях:• обидві команди награли шляпу і без моментів десь на 0.28 проти 0.40 NPxG;• арбітр встав не з тієї ноги та поставив притягнутий за вуха пенальті, а це одразу плюс 0.76 xG і суттєвий вплив на xPoints у моделі Hudl;• для моделі Driblab це рівний нульовий матч, і пенальті не вплине на xPoints. І в такому контексті чемпіон - Шахтар з 66.3 xPoints. Команда із потенційно одним із найкращих захистів - 18.2 NPxGA. У харків’ян 18, але в них підвисла гра з Вересом через проблеми зі світлом. Через перерви в трансляції у Wyscout поки немає звіту матчу, хоча наче вже залили відео. Ймовірно, така сама ситуація і в решти провайдерів. Тож теоретично Шахтар може бути найкращим захистом, якщо Верес націдив 0.21 NPxG.💙 А Динамо за балансом не в такій глибокій дупі, у якій у підсумку опинилося:• 65.1 xPoints, що лише на 1.2 менше, ніж у Шахтаря, і відповідає другому місцю;• 54.2 NPxG - найкраща атака чемпіонату;• 21.5 NPxGA - четвертий захист після Металіста 1925 (18), Шахтаря (18.2) та ЛНЗ (19).Далі - прірва. Тому я за чесність, щоб усе не закінчувалося на лестощах, бо лестощі - головний стоп-фактор прогресу. Поки що ні в ЛНЗ, ні в Полісся немає аргументів, щоб на рівних умовах (без єврокубків) тягатися із Шахтарем та Динамо.🐺 Кожна праска вважає за потрібне похвалити Руслана Петровича та штаб Полісся, але:• створили менше моментів, ніж Динамо;• допустили більше моментів, ніж Динамо;• за xPoints теж мають доволі велике просідання, а не різницю на межі статистичної похибки.Нормальною мовою: геній усього тренерського штабу не зміг за рік змусити цих гравців створювати більше та допускати біля власних воріт менше. Ця бронза - аванс. Якщо Волинець не втримає рівень сезону 2025/2026 або Динамо знайде воротаря, Полісся свою третю позицію може й не зберегти. Стиль - не стиль, білдап - не білдап, але для більшості цих гравців уже вимальовується стеля. Потрібно 6-7 трансферів із перспективами вищими, ніж у збитих льотчиків із Динамо, яких підхоплюють на хороші зарплати. А це десь 20-25 млн євро.Мало що в командах із 5 по 9 місце вказує на реальну готовність боротися за єврокубки. Єдиний шанс для Металіста 1925 (5 місце), Карпат (6), Зорі (7), Колоса (8) та Кривбаса (9) - це прохід Динамо, ЛНЗ чи Полісся до групового етапу єврокубків. Якщо комусь із цієї трійки доведеться грати на два фронти й мучитися в автобусах, решта автоматично отримає конкурентну перевагу.💜 Дуже хотілося б подивитися на ЛНЗ виключно з наукової точки зору: чи зможуть вони адмініструвати фітнес якісніше за Динамо чи Полісся в умовах відсутності тижневих циклів і складної логістики за кордон та назад. Але я скептично налаштований щодо їхніх шансів пройти до групи, хоча вболіватиму за це з усіх сил заради самого експерименту. Справді хочеться побачити, чи можливо адмініструвати фітнес у складних умовах краще, ніж це роблять у Динамо.🟡🏹 Олександрія та Полтава - відверті аутсайдери й тут. Тож справедливо, що обидві команди опинилися на дні.⚫️ А Рух був далеко не найгіршим злом із болбоями. Так, між їхнім 10 місцем і Вересом на 14-му - менше ніж 4 xPoints. Плюс Оболонь має технічну 3:0 без моментів. Але в альтернативних всесвітах вони могли навіть уникнути стиків.#УПЛмікроскоп
👁 2,790 26-06-07 18:11
🇩🇰🇺🇦 Стисло після другого тайму (2:1):• Мальдері явно сподобався перший тайм, питання лише виникли до Яремчука, який хронічно страждав на технічний брак, тому отримує тайм Довбик• але я можу зрозуміти Андреа, бо немає заміни центральним півзахисникам: ні Ігнатенко, ні Бражко, ні Бондаренко теж не потягнуть високий рівень гри без м’яча на позиції шістки• Сарапій виглядає як динамівець або шахтарівець: технічний брак рівня ДЮФЛУ. Щастить, що Матвієнко не проспав Доргу• що відбувається в житті Миколенка? Заведений із поляками, тут постійно психує. Що з ним?• пресинг наших жахливий, вже не вперше обрізають цілу групу• безпорадність без м’яча: не встигають ні за ким, окрім діда Хейберга• якась затяжна сесія для основи: 60 хвилин і лише одна заміна. Мальдера не експериментує, він уже готується до офіційних ігор, тож дійсно вірить у цей набір гравців, а лавка - для кількості, бо такий регламент• Сарапій послизнувся - один із вовків матчу разом із ЦП-шниками• вимушена заміна - приїхав на кінцеву Маліновський• Господи, невже знову Крістіан? 🙏• Шапаренко, Бондар і Бражко були вже готові вийти, але таке враження, що матч так і закінчать - і це навіть логічно за таких обставин. Я побачив усе, що хотів, Мальдера, мабуть, теж• так, фінал#збірнаемоції #ДаніяУкраїна
👁 1,930 26-06-06 10:40
Як грають DM/CM/AM #УПЛ% Passing Contribution, xThreat на 100 виконаних передач та входження до штрафного/90 🎥На рухову активність центральних півзахисників подивилися, тепер подивимося на діяльність головного мозку.Звичний графік:• розмір маркера відповідає ігровому часу (мінімум для вибірки - 700 хвилин)• колір маркера відповідає кількості входжень до штрафного майданчика за 90 хвилин, де:- 🟢 темно-зелений - 4.52, як максимум- 🔴 темно-червоний - 0, як мінімум• вісь X - очікувана гострота від 100 передач за моделлю xThreat (щоб урівноважити тих, хто виконує 10 і 30 передач)• вісь Y - % Passing Contribution (модель, що аналізує кожну передачу та оцінює, наскільки її цінність відрізняється від середньої передачі з аналогічної позиції)Отож, графік демонструє, скільки загрози створюють передачі гравця та наскільки ефективно він генерує її відносно середнього виконавця.💙 Дивлюся на слайд зі сльозами через ту несправедливість, з якою зіштовхнувся Віталій Буяльський. Навіть у 33.5 розвалює і розйобує колгоспи, але саме в період матчів із цими колгоспами гнив на лавці. А потім виходив у старті проти Шахтаря, де фізична складова важить значно більше, і все це пояснювали тактичною доцільністю. Треш.Капітан Динамо з відчутним відривом найкращий плеймейкер фінальних 30 метрів у поточній вибірці. Шкода, що модель охоплює лише останні 5-6 років. Але навіть на цьому відрізку знайти когось, хто настільки регулярно домінував би в останній третині поля, непросто. Тому цілком може бути, що Віталій - один із найкращих плеймейкерів фінальних 30 метрів в історії УПЛ.💛 Владислав Калітвінцев виявився непотрібним Металісту 1925. І я чудово розумію харків’ян, бо від гравців його позиції зазвичай очікують фінальний продукт. У Влада з цим є проблеми. Водночас в УПЛ знайдеться з десяток клубів, де платитимуть менше, але при цьому молитимуться на його кроси, зокрема зі стандартів.За великим рахунком, прізвища більшості гравців у правому верхньому квадранті не дивують, особливо якщо дивитися на салатові та темно-зелені маркери:• Педріньйо та Ізакі💙 Олександр Піхальонок та Микола Шапаренко💜 Мухаррем Яшарі🤍 Неманья Анджушич🌾 Арінальдо Ррапай🏹 Тому поява там Арсентія Дорошенка виглядає значно менш очевидною. Про нього я, здається, згадував ще взимку. І зараз бачу хороший привід зробити це знову:• за акумульованою загрозою від 100 передач Арсентій поступається лише Буяльському, Калітвінцеву та Ррапаю - 1.6 xThreat• 13-й із 79 центральних півзахисників за % Passing Contribution (13.4%), випереджаючи чимало значно гучніших імен• 7-й із 79 центральних півзахисників за кількістю входжень до штрафного майданчика пасом або веденням за 90 хвилин (3.07)І це, зауважте, на рівні Полтави. Тому зі свого боку раджу звернути увагу на хлопця. Особливо командам, які бачать м’яч по великих релігійних святах і не дуже розуміють, що з ним робити. Сезон - достатня дистанція для алгоритмів, щоб виявити наявність певних талантів.#УПЛмікроскоп
👁 1,710 26-06-05 14:36
💙 Динамо: було/стало 🎥Зараз стало модно порівнювати, хто кого пройшов у Кубку та з якого місця на яке піднявся. Але давайте фундаментально оцінимо зміну вектора киян і подивимося, до чого все котиться.У вибірці - усі матчі Шовковського на чолі Динамо в чемпіонаті та всі ігри Костюка в УПЛ.1️⃣ Два головні наративи Костюка - вертикальність із м’ячем та агресивність без нього. Почнемо з першого:• очевидне зростання вертикальності майже на 25%: індекс піднявся з 15.4 до 20.9;• скорочення тривалості середнього володіння з 4.75 до 3.33 передачі (-29.9%);• падіння кількості володінь тривалістю понад 10 передач з 14.8 до 9.41 (-36.4%);• падіння кількості підготовчих передач перед ударом з 31.7 до 24.7 (-22.1%).Динамо стало значно більш вертикальною командою за образом і подобою Динамо U19. Саме в такий футбол вірить Костюк.Які це мало наслідки для атаки? На перший погляд усе чудово:• стало більше дотиків у штрафному майданчику (з 31.6 до 36.6);• стало більше ударів15.1 до 17.5);• більше стало і влучань у площину5.61 до 6.18);• очікувано зріс і показник xG1.5 до 1.92).Ну от дивишся на це - і в когось серце вже радіє. Однак по факту:• за 60+ матчів Шовковського команда забивала 1.89 гола без урахування пенальті;• за 15+ матчів Костюка команда забиває… 1.88 гола без урахування пенальті.Отаке. На ситуацію можна дивитися під двома кутами. Кожен може обрати той, що йому ближчий.🔺 Склад за часів Шовковського був більш майстерним. Буяльський і Ярмоленко, наприклад, були молодшими. Тому команда з 1.5 очікуваного гола отримувала 1.89 реального. Відхід Ваната також боляче вдарив по ефективності. Шовковський цілком міг стати жертвою просідання реалізації, яке на короткому відрізку виникає з різних причин. Розчинився надлишок у 0.49 гола за матч - зникла перевага, яка раніше створювала відчуття запасу міцності. Шовковський часто скаржився на реалізацію, але в цьому випадку контекст інший: команда забивала своє, просто зник звичний оверперформанс, який почав сприйматися як норма.🔺 У Костюка інша проблема. Команда створює трохи більше (1.92 xG), ніж реалізовує (1.88 гола). Тобто фактично забиває приблизно стільки, скільки повинна. Проблема в тому, що резерву немає. Запасу міцності теж. Цілком можливо, через нижчу індивідуальну майстерність тих, хто став частіше грати. Про перевиконання очікувань на 0.49 гола за матч на цій дистанції вже не йдеться.2️⃣ Динамо Костюка відчутно агресивніше без м’яча. Але це вже питання балансу більше. СаШо теж радий був тиску, проте не мав відповідного ресурсу через тривалі цикли життя в автобусі:• зросла кількість спроб відбору впродовж 2 секунд після втрати з 4.71 до 7;• на 2.4 метра зросла дистанція середньої дуелі в захисті, а висота середньої захисної дії загалом - майже на метр;• стало більше повернень м’яча на чужій половині поля (з 14.8 до 18), зокрема високих (з 6.61 до 8.06).Окей, бачимо. Чи дала ця агресія щось атаці? Не без того. Але забивати більше команда не стала.Чи дала ця агресія щось захисту? За Шовковського Динамо пропускало 0.65 гола за матч, за Костюка - 0.94. Начебто команда стала допускати менше: мінус 0.07 xG і мінус 1.71 удару. Але пропускати при цьому почала на 30.8% більше.Висновок? Прагнення відтворити модель ЛНЗ під гаслом повернення до історичної спадщини потребуватиме повного оновлення складу, інакше ризикує не дати очікуваного ефекту. А поки розігнати неінтенсивних або високомайстерних гравців власники не дадуть. І тут я їх підтримую. Передчасно.Фокус лише на перехідних фазах уже створює побічні наслідки. Пародію на пресинг перебивають лонгболами (Карпати), а далі фактор індивідуального низького рівня. В позиційній атаці команда часто зводить гру до кросів і дальніх ударів, що відображається у відносно невеликій кількості big chances (Металіст 1925). Ці півроку кричать про необхідність змін. Подальший сценарій простий:• або Костюк зміниться, що продовжить його життєвий цикл в якості головного на 2-3 сезони• або Костюк вирішить не змінюватись, тоді цей термін зменшиться в 2-3 рази#ДКмікроскоп
👁 2,020 26-06-04 14:06
🇺🇦 Микола Шапаренко vs Олександр Яцик 🇺🇦💙 Частина 1. Дистрибуція та просування 🎥Не один я здивований ажіотажем навколо Яцика. Заспамили особисті питаннями: що так збуджує багатьох, в т.ч. МСП. Давайте дивитися. Реально дивує, коли люди, що хейтять Шапу, починають пушити Яцика. Розбив на дві частини. Зараз про пасові здібності.Радар може спотворювати картинку, але не тут. Як це порівняння не подавай, хоч стовпчиками - сенс ідентичний. Костюк та Іщенко не змогли зробити із Яцика заміну Шапаренка навіть на всунути і висунути, навіть не на півшишечки, взагалі не туди.Одразу уточню. Обурення в мене викликає не Саша, бо він заручник системи. Винні дорослі, які майже нічого корисного для першої команди Динамо в нього не закладали при становленні. І чесно, я не знаю, чи ще можна в методичному кабінеті надолужити втрачені роки Сашка.Почнемо з ефективності:• Шапаренко кожні 90 хвилин долучається до 7.87 ударних комбінацій Динамо, Яцик - до 3.93, що в ДВА рази менше• Шапаренко кожні 90 хвилин долучається до 0.91 гольової комбінації в неперервній послідовності, Яцик - до 0.45, що в ДВА рази меншеВже на цьому можна закінчувати. Та сама команда, ті самі можливості - ефективність різна. Щоб компенсувати ОДНОГО Шапаренка, потрібно ДВА Яцики одночасно.Погнали далі, переведемо усі удари в очікувані голи:• xGChain Шапаренка складає 1.01/90, або ж Шапа створює у білдапі, асистуючи чи завдаючи удару, один очікуваний гол, в Яцика - 0.28/90• відкидаємо передачі під удар і самі удари, і в Шапаренка лишається 0.78 xGBuildUp, у Яцика - 0.19/90• відкинемо довгі розіграші, лишаємо 5 останніх передач перед ударом - перевага Шапаренка 0.46 на 0.13/90Взагалі дивно розглядати Яцика заміною Шапаренку, бо інший профайл виключно для вертикального футболу. Але ефективність у цьому футболі ми теж зараз бачимо - вона навіть близько не стоїть поруч із Шапаренком. Яцик - гравець не для команд рівня Шахтаря чи Динамо:• лише 26.6 передач проти 47.8/90 в Шапаренка• лише 13.3 передачі на чужій половині проти 28 в ШапаренкаЯкщо Шапаренко - породистий плеймейкер, то Яцик - ближче до ресивера або «принєсі, падай, прічєши» із словника Ігоря Валєріча:• Микола має 15.6 просувань мʼяча передачами та веденнями, Яцик має 6.88/90 - інша роль, інша функція• в Шапаренка вище частка передач вперед - 35% проти 25.5%, а тепер порівняйте із лайно-кліше, що Шапа грає лише назад-поперек• в Шапаренка нижча точність передач вперед - 73.6% проти 77.6%, але є різниця між стерильними простими пасами і пошуком загостренняЯцик стерильніший, краще зберігає мʼяч пасами назад після прийому на фланзі:• 90% володінь Динамо НЕ закінчуються через Яцика, у Шапи показник нижчий - 88%• на чужій половині Яцик теж краще утримує мʼяч за Шапаренка - 88.1% проти 85.9%Якщо Яцик ледь краще за середнього гравця знаходить пасові опції (4.39% Passing Contribution), то Шапаренко очевидно вирізняється. Не Буя, звісно, але 18.6% - це солідно.Шапаренко генерує більше xThreat на 100 передач - 0.82 проти 0.49. Микола створює в два рази більше моментів - 1.76 проти 0.8/90.Замінювати Шапаренка Яциком - це як замінювати секс із жінкою лівою чи правою рукою. Яцик не може бути варіативним - він одноманітний, бо такою була його функція за Костюка в U19 та пізніше в Зорі - «прінєсі, падай, прічєши». Шапаренко може бути різним, що і доводять два останні сезони:• в нього багато мʼяча - ефективний за усіма креативними та руховими показниками• в нього стало менше мʼяча - він все одно ефективний за усіма креативними та руховими показникамиВисновок однаковий і візуально, і за просунутими моделями (мова не про точність передач, якщо що): ці 1008 хвилин в УПЛ нового сезону має отримати Павло Люсін.Олександр Яцик має бути реалізований за біткоїни із прописаною buy-back clause на випадок, якщо із пенсією Буяльського Динамо скотиться до рівня всратого колгоспу, і будуть вакансії.#ДКмікроскоп #Шапаренко #Яцик #УПЛ