Джерело
Universe of Growth | Простір Твого Розвитку | Про баланс між брати і даватиБудь-яка людська взаємодія так чи інакше ...
105 Охват/переглядів
2026-06-19 12:48
Повідомлення №3349
Про баланс між брати і даватиБудь-яка людська взаємодія так чи інакше передбачає два процеси - брати та давати, де прагнення брати природне, воно характерне нам ще з утроби. Спочатку ми брали енергію у нашої мами, потім у цьому контакті зʼявився тато та інші фігури.На якомусь етапі життя ми почали опановувати як давати: посміхатися у відповідь, відповідати на запитання, допомагати тощо. Таким чином ми постійно комунікуємо один з одним, щось даючи та щось беручи з контакту, але не всі вміють підтримувати здоровий баланс між цими процесами.Коли ти лише береш, ти ніби намагаєшся жадібно закрити ті потреби, які колись тобі не закрили. Це позиція дефіциту, де підсвідомо людина не вірить, що зможе постійно мати доступ до ресурсів і тому включається режим «взяти якомога більше»: грошей від партнерів, уваги, любові тощо. Якщо ж людина навпаки звикла більше віддавати, це часто про заборону собі користуватися ресурсами, коли людина вважає себе недостойною чогось. Кожен з цих полюсів - окремий Всесвіт, який цікаво досліджувати та пізнавати себе:• Чому я боюся просити про допомогу?• Чому я розглядаю партнерів лише як гаманець?• Чи можу я дозволити собі озвучити вартість послуг?Ми беремо та даємо у всіх сферах життя. Наші стосунки, карʼєра, фінанси і навіть здоров’я це про постійний взаємообмін, і чим більш він збалансований, тим краще розвивається ця сфера. І якщо на даний момент ви помічаєте, що десь є перекіс, це однозначно варто дослідити.