Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ✙Resurgam✙
Додано 14 лип 2024

✙Resurgam✙

@resurgammmm
Кількість підписників: 55 969
Фото: 1,730
Відео: 338
Посилання: 3,180
Опис:
Resurgam (lat. «я підіймусь знову») Наші ресурси | підтримати — https://linktr.ee/resurgamhub Зворотній зв'язок ☎️: @Resurgamm_bot

👥 Кількість підписників

55 969
Середній/День:: +84
Середній/Тиждень:: +575
Середній/Місяць:: +348

👁️ Середній перегляд на повідомлення

25 310
Середній/День:: 42,000
Середній/Тиждень:: 24,771
ERR: 45.22%

📊 Кількість повідомлень на день

1.7
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1.9
Середнє за день: 1.7

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 15,700 26-06-22 13:21
🇬🇧 Король півночі — майбутній прем’єр Британії: що означає відставка Стармера для України💬 Як і очікувалось, від нашого останнього огляду Стармер подав у відставку, чим відкрив сезон змагання за прем’єрське крісло.Перше, що варто зазначити: відставка Стармера не означає дострокових парламентських виборів. Це означає змагання всередині лейбористів за лідера партії і, отже, за номінацію в прем’єри.Загалом відставку Стармера можна поділити на позитивні та негативні наслідки.🔄З негативних:🛑1. Беззаперечно, це вплине на процеси щодо участі Великої Британії у затриманні тіньового флоту після того, як британські ВМС самостійно затримали перший танкер тіньового флоту московії SMYRTOS 7 днів тому.🛑2. Відставка Стармера матиме певний пропагандистський ефект для Кремля в Європі, який доволі активно спекулюв на цій темі, підв’язуючи внутрішні проблеми Британії до теми підтримки України.🛑3. Тристоронні формати Лондон — Париж — Берлін на момент внутрішньопартійних виборів у лейбористів відійдуть на другий план.З позитивних⤵️🛑1. Те, що Стармер не тримається за крісло (ймовірність його переобрання оцінюють від 1% до 3%), а сальдо довіри серед виборців є вкрай негативним, відкриває шлях до оновлення, що може частково відновити довіру виборців (у разі якісного оновлення) та стримати ріст популярності партії Фараджа.🛑2. Будь-яка заміна Стармера серед основних кандидатів на посаду прем’єра буде прихильною до України. Серед абсолютних фаворитів Енді Бернем (Andy Burnham), ексмер Манчестера.🛑3. Перезавантаження у владних колах лейбористів сприятиме на певний час зменшенню спекуляцій, сприятливих для Кремля.Енді Бернем та Україна 🇺🇦Британський політик, який з 2014 року засуджував дії Кремля. Один з політиків, який після скандалу між Зеленським і Трампом в Овальному кабінеті закликав згуртуватися довкола України та українського президента у конфлікті та підтримати Київ: «Люди, чиї країни нещодавно не переживали травму вторгнення (США), не повинні цькувати чи повчати тих, хто її пережив (Україну)», — заявив на той момент мер Манчестера Бернем.Те, що Бернем буде головним фаворитом на заміну Стармера, не викликає сумнівів. У червні мер Манчестера був обраний депутатом парламенту, що відкрило йому шлях для змагання за посаду лідерів лейбористів, але вимагало від нього покинути посаду мера, яку обіймав 9 років.У разі обрання Бернема в контексті відносин з Україною це буде тотожна заміна. Ймовірно, навіть дещо краща, з урахуванням суб’єктивного спостереження, що Бернем сповідує більш радикальну (для лейбористів) політику посилення оборони та мілітаризації.Тож у разі обрання Бернем продовжить курс Стармера щодо України. Більш того, Бернем виступає за зближення Британії з ЄС і є опонуючим політиком щодо ролі США в Європі.P.S. У разі його обрання, ймовірно, ми побачимо окрему серію протистоянь Короля Півночі проти Короля МАГА :)🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 24,500 26-06-20 08:24
Дивіться на суттєве: про Мадяра та РадєваВирішив не писати про якусь одну тему, а зробити відповіді на питання що за тиждень були актуальні в коментарях 1) «Дивіться як Мадяр хизується, що вилучив фразу про прискорений вступ України».Проти прискореного вступу виступає достатня кількість країн ЄС і в принципі неформально наша євроінтеграція і так прискорена. Тобто, вилучення з комюніке не грає ніякої практичної ролі, але дозволяє Мадяру утримувати популярність всередині власної країни та тоді протидіяти Фідес. Чому для Мадяра було принципово так акцентувати на цьому?Угорщина (Мадяр) розблокувала відкриття кластерів щодо вступу України в ЄС, що надало партійцям Фідес змогу маніпулювати псевдореферендумом на якому за твердженнями партії Орбана угорці висловились проти України в ЄС. Далі це трансформується в політичні маніпуляції «Мадяр не поважає волю народу тощо».Тому подібними заявами Мадяр балансує на внутрішньому ринку політичних вподобань. І нам (Україні) важливо, щоб він залишався популярним, бо тоді, поки, альтернатива Фідес. Ми хочемо повернення Фідес? Тому важливо дивитись не тільки на те, що ми хочемо побачити (наші очікування), але й усвідомлювати внутрішні мотиви країн/партнерів, особливо коли це теж в наших інтересах. Також варто розділяти, що є ключовим, а що є фоновимКлючовим від Мадяра була необхідність зняття вето Угорщини з санкцій, відкриття кластерів, розблокування Фонду миру тощо — це все розблоковано. Навіть більше, Угорщина підтримала рішення зробити подовження санкцій проти Кремля раз на рік, а не кожні пів року.А фоново — це власне ті заяви, які Мадяр робить для внутрішнього споживача, де серед його бази тепер значна частка й електорату Фідесу. Від того, що він заблокував в тексті зустрічі те, що в практичній політичній площині неможливо і так,... При цьому інформаційна увага якось менше фокусуються на інших фонових, але вже позитивних речах як те, що:🔗 Уряд Мадяра скасував заборони на українські ЗМІ в Угорщині накладені Орбаном. Міністр соціальних відносин та культури заявив, що необхідно забезпечити українську громаду в Угорщині доступом до інформації українською мовою та покращити відносини між країнами.🔗 Чи те що ініціював розслідування, щоб покарати угорські служби залучених в беззаконні з інкасаторами Ощадбанку.На жаль, на це робиться мінімальний акцент, а концентруються увага лише на тому, що «хтось зробив не так і не в тій формі, як нам треба». Це неправильний підхід, бо не тільки такий підхід деструктивний у відносинах між суспільствами, але постійний фокус на негативі руйнує та перетворює на токсичне середовище власне суспільство. ❗️ І ні, цей пост не про захист Мадяра. З ним у відносинах будуть і злети, і падіння, і конфлікти, але це все одно краще за Орбана. Цей пост про важливість вміння ставити себе на місце іншого і дивитись, які мотиви його спонукають (бо не завжди причина дій — ворожість до України та українців). Так світ ставатиме зрозумілим і менш ворожим. А якомога більша зрозумілість та передбачуваність хоч в чомусь — важлива психологічна потреба для стійкості під час війни.2. Коротко щодо Радєва та думок «про нового Орбана».Так, Радєв реалізує політику корисну Кремлю, блокуючи санкції проти агента Гундяєва. Особливу роль в цьому грає контакт між московським патріархатом та Болгарською православною церквою. І це неприємно.🛑 Але варто помічати не тільки, що робить Радєв, але й чого не робить, щоб коректно оцінити чи він вже Орбан 2.0. Болгарія не заблокувала важливе рішення лідерів ЄС за яким санкції тепер треба буде подовжувати не кожні 6 місяців, а раз на рік. Якби Радєв вже мав домовленість про блокування на перед всіх рішень щодо України (як робив Орбан), то явно б не пропустив би нагоду два рази на рік торгуватись.🛑Другий аспект, відкриття кластерів, ключові пункти 21 пакету санкцій — це Болгарія теж не блокує. Тому радше Радєв це щось подібне до Фіцо і поки все ще залишається таким, бо в принципових моментах він не ризикує йти у конфлікт з Брюсселем. Можливо поки не ризикує, але поки цього не сталось, то не має сенсу про це говорити, бо може й не статись.Це просто приклад чому важливо розділяти ключове від другорядного для коректних висновків. Тож поки від Орбана позбулись і Орбана 2.0. не має. Є претенденти звісно на це місце. Але претендент не завжди стає заміною. Може бути навіть не конкретна людина, "колективний орбан" (це найстрашніше), але поки такого не має.Тож для коректних висновків в оцінках важливо виділяти суттєві фактори. Це як важливе вміння у житті правильно ставити питання. Resurgam Приєднуйся
👁 29,700 26-06-17 09:39
G7: Трамп хоче... Що? 💬 Вчора Politico вийшло з інсайдами, що після першого дня перемовин європейські лідери налаштовані оптимістично щодо можливості зміни підходів Білого дому в контексті тиску на Кремль.➡️ Розглядається формат домовленостей, за яким ніби Трамп буде готовий посилити тиск на путіна в обмін на активну участь європейців у закріпленні режиму припинення вогню в Ірані (ймовірно, йдеться про розмінування та супровід кораблів).І ця домовленість може бути досягнута, оскільки є цікавий нюанс. Скоріше за все, ця пропозиція надійшла не від країн Європи, а від США.І на це вказують певні цікаві моменти, а точніше — потреби самого Білого дому⤵️▶️ Перше, розпочнемо з того, що США прагнуть вийти з війни в Ірані, і це вже факт. При цьому відносини з Ізраїлем перебувають на вкрай низькому рівні. Попри те, що в публічному просторі між США та Ізраїлем ніби просто простежується напруга, на рівні зливів та неофіційних повідомлень між Трампом і Нетаньягу триває активний конфлікт, що відображається навіть в тому факті, що американці відмовились надати попередній доступ до угоди та відхили прохання Ізраїлю переглянути угоду (з яким розпочинали війну), побоюючись, що той її зірве.Це підкреслює одразу два моменти: наскільки американці хочуть вийти з війни та наскільки не довіряють Ізраїлю. А ще це підкреслює інший момент, що американці тепер потребують третього гравця для встановлення миру (контролю безпеки протоки), і на цю роль найкраще підходить Європа, яка вже сформувала коаліцію, а кораблі були частково перекинуті до південного Середземномор’я ще місяць тому.Тому після першого дня перемовин на саміті Макрон та Стармер зробили заяву🗣: «Ми готові (розпочати місію в Ормузі). Уже завтра можемо залучити винищувачі для спостереження і направити фрегат, а протягом двох-трьох днів — авіаносець “Шарль де Голль”, засоби розмінування та всі сили, які супроводжують авіаносець, — заявив Макрон.Це перший момент, який прямо натякає нам, про що говорили, а отже робить інформацію Politico можливою щодо торгів між США та Європою: тиск на Кремль в обмін на участь Європи в Ірані.▶️ Друге, що підкреслює ця інформація, що Трамп проведе окрему кулуарну зустріч з Макроном. Раніше повідомлялося, ніби із Зеленським Трамп зустрінеться і на другий день, але пізніше уточнили, що це буде з Макроном. Оскільки французькі ВМС є основою потенційної місії. Також повідомляється, що Макрон як господар саміту запросив Зеленського на всі кулуарні зустрічі.▶️ І третє, головне. Щоб запрацювала угода між США та Іраном, американці мають зняти санкції та розблокувати кошти. Фінальний текст угоди невідомий, як і невідомо, який саме обсяг заблокованих фінансів Ірану у світі. Відома сума до 24 млрд, але ця сума зібрана не з усіх, а з найбільших кейсів заблокованих американцями іранських коштів в Катарі та Південній Кореї. А ще є заблоковані кошти приватних іранських осіб в рамках санкцій ООН (поза США).Як зрештою є й самі санкції ООН, для зняття яких необхідно буде 9 з 15 голосів Ради Безпеки ООН і гарантія того, що Франція чи Велика Британія як постійний член не накладуть вето. А ще з 15 голосів Радбезу 3 припадають на Данію, Латвію та Грецію.Іран неодноразово наполягав, що хоче зняття санкцій не тільки американських, але й тих, що накладені ООН. У вересні 2025 року через Китай та Кремль Іран намагався послабити санкції проти себе, але тоді резолюція була відхилена, отримавши лише 4 голоси від власне Китаю, московії, Алжиру та Пакистану.Якби тоді резолюцію було ухвалено, вона припинила б дію санкцій ООН. Тож цілком обґрунтованою є думка про те, що США пообіцяли в угоді з Іраном повторно виставити резолюцію про послаблення санкцій ООН, а для цього потрібні голоси європейців.Тим паче в такому випадку американський президент зменшує репутаційні втрати для себе, бо послаблення санкцій «погодив не він/США», а це рішення ООН, і вже відповідно до нього дії з послаблення санкцій реалізує Білий дім.Тож Трампу дійсно потрібна європейська допомога в швидкому розмінуванні та забезпеченні безпеки для відновлення довіри судноплавства в Ормузі та, цілком ймовірно, голоси європейців у Радбезі, щоб виконати як узгоджену угоду з Іраном, так і зменшити для себе репутаційні втрати. Тому на саміті G7 активну роль відіграє Рубіо, бо це чи не єдиний політик Білого дому, якого сприймають в Європі як більш-менш надійного.➡️ А інформація Politico, що намагаються сформувати тиск на Кремль в обмін на участь європейців у питаннях США в Ірані, — є цілком ймовірною.ResurgamПриєднуйся
👁 24,000 26-06-16 11:43
Щасливий Рубіо та обнімашки із Зеленським на саміті G7З тих кадрів, що надходять із саміту G7, держсекретар Рубіо просто сяє, активно розмовляє з європейцями, обнімається із Зеленським. При тому, що зазвичай, з того, що мені доводилось бачити, Рубіо переважно беземоційний, похмурий в одному стриманому стилі.А зараз просто сяє.Мабуть, так працює його настрій, коли ти на коні у Венесуелі та непогано реалізовуєш тактику удава довкола Куби. А твої ключові внутрішньополітичні опоненти: Венс, Віткофф, Кушнер, які намагаються перетягнути на себе повноваження у зовнішній політиці зазнають краху в Гренландії (де наростають антиамериканські настрої),відбудові Гази та у війні в Ірані.При цьому ти з нікому невідомого «малого Рубіо» все більше стаєш популярним навіть в сектантських МАГА колах, але водночас зберігаєш підтримку й поміркованих. При цьому залишаючись ще й чи не єдиним більш-менш притомним комунікатором з Європою на фоні клубу торгашів, а не політиків з Білого дому.👞G7 зараз у Рубіо як ритуал ініціації, де визнання «дорослості Рубіо» має закріпитись сприйняттям держсекретаря від інших лідерів, від Брюсселя до Токіо, як ключового (і головне бажаного) претендента на 2028 рік. Ініціація завершиться правом Рубіо в Білому домі претендувати на 2028 рік та носити черевики за розміром.Для мене так пояснюється його добрий настрій, бо він відчуває себе як в рекламі Old Spice.🔗 А добрий настрій Зеленського та обнімашки з Рубіо перед конференц-залою виглядає чимось більшим, ніж за формальність. Український президент приїхав з колодою карт, щоб поводити нею перед носом Трампа і, можливо, стимулювати того ж Рубіо вкласти частково свої політичні акції в Україну в рамках своїх внутрішньополітичних амбіцій. Як це зробив Келлог, який водив минулого тижня Усика кабінетами Білого дому, в тому числі до Трампа.↪️ Переконати Рубіо, у якого стає все більше політичних можливостей в Білому домі, що визнання в західному світі, яке йому необхідне для лідерства у 2028 році, і що це визнання може прийти через Україну (коли його опоненти Віткофф, Венс, Кушнер ставлять на Кремль) — може бути гарним підходом.ResurgamПриєднуйся
👁 22,800 26-06-15 12:01
39-й раз буде щасливим?💬 Ситуація між США та Іраном демонструє, що війна — це багатошарове явище, де військова складова важлива, найважливіша, але може бути не вирішальною через низку обмежень — від «волі нації» до політичних, економічних, когнітивних тощо.➡️ Схоже, що на 39-й раз угода Трампа з Іраном таки справді близько з урахуванням сигналів, що надходять з Пакистану, Катару та, власне, самого Ірану. Яскравим прикладом є те, що Тегеран все ж таки відмовився атакувати Ізраїль у відповідь на удар по Лівану — це підкреслює дві речі:📌 1) Зацікавленість Ірану в самій угоді, тим паче що, аби Іран відмовився від атаки у відповідь, американці запропонували ще більші поступки.📌 2) Те, що удар скасували (тобто політична влада, що вела перемовини, вплинула на наміри КВІР) підкреслює, що, схоже, весь цей час іранці розігрували певний спектакль: неконтрольованого «божевільного» КВІР та «менш божевільного», якими були політичні кола. Оскільки у вирішальний момент політичні кола продемонстрували здатність до контролю над КВІР, коли текст угоди став прийнятним для Ірану.🗒 Офіційний текст ще не оприлюднено, але попередньо зміст угоди фактично капітулятивний для американців, що передбачає, за різними інсайдами: часткове розмороження 24 млрд доларів вже зараз, уран залишатиметься в Ірані, американці знімають блокаду (мали робити це поступово після досягнення відповідних пунктів, але після ударів Ізраїлю американці, схоже, погодилися на повне зняття одразу), США створять фонд обсягом 300 млрд для відбудови Ірану, Ормурзька протока з боку Ірану має бути розблокована відразу, а повне розмінування проведене впродовж 30 днів, а також припинення бойових дій в Лівані.Офіційне підписання угоди має відбутися в п’ятницю у Швейцарії 🇨🇭 після того, як Трамп відвідає G-7 у Парижі.Фактор Ізраїлю «Ізраїль не виведе війська з Лівану і не зобов'язаний дотримуватись угоди між США та Іраном», — так прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу відреагував на угоду між США та Іраном. Ціни на нафту Швидкість зниження цін на нафту буде залежати від кількох факторів:🔗 1. Чи не зірветься угода до п’ятниці через, наприклад, її неприйняття Ізраїлем.🔗 2. Як швидко відбудеться розмінування Ормузької протоки. Попередньо ми з Вами вже говорили, що європейці готові провести місію розмінування та військового супроводу, якщо угода буде підписана.🔗 3. Яку стратегію займуть покупці нафти. Завершення війни в Ірані означає хоч і не одразу, але зниження цін на нафту. Покупці можуть вже зараз починати відмовлятися від купівлі нафти за ринковими цінами, усвідомлюючи, що партії мають стати дешевшими. Це означатиме зниження попиту і необхідність для експортерів збільшення дисконтів.🔗 4. Стійкість ОПЕК. Більшість членів ОПЕК втратили від 10% до 70% експорту через блокаду. При цьому ринок за понад 100 днів вже частково почав заміщати цю нафту альтернативними закупками, тож близькосхідним експортерам необхідно буде боротися за відновлення власних часток на ринку, ймовірно, за допомогою стратегії демпінгу та кращих пропозицій, що зрештою може призвести до ще більших відцентрових дій від ОПЕК. Ринок уже позитивно відреагував, відкрившись із ціною на нафту 83$ за Brent (мінус 4–4,5$), але подальше зниження залежатиме від того:1. Чи відбудеться угода в п’ятницю.2. Як швидко буде проведено розмінування протоки.3. Яку стратегію оберуть покупці нафти на тлі очікування зниження цін на нафту, а також яку стратегію оберуть близькосхідні експортери на тлі необхідності повертати частку втраченого ринку.🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 26,100 26-06-14 11:49
Тролінг не закінчиться ніколи: що ширше стоїть за публікацією Зеленського про рейтинги путіна та проблем еліт➡️ У неділю пообіді на президентських ресурсах опублікували допис із щасливим Зеленським, який тримає наче розвіддані про внутрішньополітичний стан московії. Дані можна по-різному сприймати, але, скоріше за все, суть не в них. Ні в цифрах чи тезах звіту, а в самій дії.Останні місяці путінський режим пережив цілий перелік принижень: від «дозволів на проведення параду» до паливних криз в країні-бензоколонці. Все більше ситуація підкреслює для світу (в першу чергу для західного) те, що Кремль не контролює, власне, ситуацію з війною. Що все менше путін має реальне уявлення про фронт, все більше потерпає від зміщення спроможностей і, зрештою, поки московія не встигає адаптовуватись до того темпу, що починає пропонувати Україна (хоча Кремль робить дії, щоб це нівелювати). Ключовий аспект «поки». Поточна стратегічна ціль України — збільшувати темп та виклики для Кремля, щоб це «поки» залишалось якнайдовше, бо чим довше відбувається економічне, бюджетне, соціальне загострення, тим меншою стає адаптивна здатність Кремля. А чим меншою стає адаптивна здатність — тим швидшими та глибшими стають загострення.Щоб продовжувати підтримувати темп, вищий за адаптивну здатність Кремля, усе це потребуватиме ресурсів, які Україна самостійно забезпечити не здатна з огляду на обсяги фінансування та виробництва, які необхідно акумулювати.➡️ Для прикладу, щоб поглиблювати перевагу в мідлстрайках і розширювати логістичну та паливну кризу, Міністерство оборони України запросило в ЄС додаткових 20 млрд євро. Для прикладу, є ряд ідей: від використання Фонду миру на 6,6 млрд до окремих рішень.Але навіть у разі успіху — це лише частка від запиту України. Потрібні й інші рішення.➡️ Як, для прикладу, липневе обговорення на саміті НАТО в Анкарі щодо фіксації щорічної військової допомоги Україні на рівні 70 млрд$ до кінця десятиліття. Додаймо потребу тиску на економічні спроможності Кремля, глобальну протидію тощо.Тобто рішення можуть бути різного характеру, але всіх їх об’єднує одне — наявність необхідної політичної волі.Політична воля будується з багатьох факторів, і один з них спрощено можна сформулювати у питанні: у кого вища мотивація вкладати ресурси — «в того, хто програє» чи «в того, хто має здатність перемогти»?(параметри перемоги можуть визначатися по-різному).Кремлівська пропаганда у 2024-25 роках перемагала, бо створила образ, що її повільне просування та війна на виснаження — це демонстрація саме її здатності, а не, навпаки, нездатності. Зараз же в силу виснаження та дій України цей образ Кремль вже не може підтримувати настільки, наскільки це необхідно, і, відповідно, Україна починає діяти в парадигмі «ми здатні ....», що відображається й у відповідному західному інформаційному фоні.➡️ Дія ж Зеленського з документами спрямована на посилення цього образу напередодні G7, саміту НАТО, відкриття кластерів, 21-го пакета санкцій. Це пропаганда, але це пропаганда, яка ґрунтується на реальному тренді з метою добивати кремлівський наратив, який тривалий час багато в чому в західному інформаційному полі був успішний.Тим паче, що аж цілі три неприємності очікує Кремль:🔗 1. Схоже на початок нормалізації ситуації в Ормузі (як мінімум, ми ближче до цього, ніж всі майже 39 оголошень Трампа до цього).🔗 2. 21-й пакет санкцій від ЄС.🔗 3. Перше самостійне британське перехоплення танкера тіньового флоту в Ла-Манші (попри відставку міністра оборони). Це саме те рішення, яке так довго готували в Лондоні, бо перехопили ті сили та відправили танкер під арешт туди, де Лондон саме і розширював базу/сили для подібних дій у рамках рішення на початку року. Тобто це не випадкова акція.Тобто і цей супутній фон, навіть якщо лише частково реалізується, буде лише посилювати образ слабкості московії.А зло, що ослабло, що треба робити? Добивати... Ось приблизно цей посил української контрпропаганди зараз, щоб унеможливити для Кремля можливість адаптації до змін умов ведення війни і наблизити бажане до реальності.ResurgamПриєднуйся
👁 23,100 26-06-12 17:43
#ПочитатиНаВечір Дайджест матеріалів Resurgam, які вийшли на resurgamhub та які ви могли пропустити 🌐 Свіжі статті, які вийшли на нашому сайті resurgamhub:Патовість як ознака спроможності, а не слабкості України(Аналітична стаття)Автори: — Вадим Коваленко, аналітик, юрист та оглядач новин; — Дмитро Корнієнко, засновник Аналітичного центру "Resurgam"У матеріалі детально розбирається природа «патової ситуації» на фронті, яка насправді є формою асиметричного взаємного блокування стратегічних цілей, що свідчить про інституційну спроможність України та ламає початкові плани Кремля. Пояснюється, як московія через інформаційні спецоперації трансформує власну неспроможність забезпечити швидкий наступ у психологічний міф про «невідворотне просування», попри критичне зростання безповоротних втрат живої сили та виснаження резервів техніки. Доступна для прочитання: українською—————————————————Як Урсула фон дер Ляєн керує європейським континентом(Аналітична стаття)Автор: Єлизавета Лучакова, стажерка Центру "Resurgam" за Європейським напрямкомУ матеріалі досліджується трансформація ролі президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн від європейської бюрократки до централізованої лідерки, яка задає тренд на геополітичну суб’єктність ЄС. Аналізується, як її 20-річна політична кар'єра в Німеччині та досвід подолання криз сформували жорсткий стиль управління, що дозволив перебудувати міграційну політику, впровадити «Зелений курс» та значно посилити оборонний контур Європи через план «ReArm Europe».Доступна для прочитання: українською, англійською, французькою, іспанською—————————————————Сінгапур в умовах посилення суперництва США та Китаю (Аналітична стаття)Автор: Діана Шевченко, стажерка аналітичного центру "Resurgam"У статті досліджується політика хеджування (стратегічного балансування) Сінгапуру в умовах сучасного загострення протистояння між США та Китаєм. У матеріалі детально розглядаються ризики для традиційної багатовекторної зовнішньої політики країни, спричинені посиленням протекціонізму, обмеженнями на ринку напівпровідників та дедалі більшим тиском щодо необхідності обрання однієї зі сторін конфлікту.Доступна для прочитання: українською, англійською, французькою, іспанською—————————————————Елбрідж Колбі. Людина, що змінила політику Пентагону (Аналітична стаття)Автор: Єгор Ярош, експерт із політики США, спеціально для ResurgamЕлбрідж Колбі — один із ключових стратегів сучасної оборонної політики США, чиї ідеї вже вплинули на перегляд пріоритетів безпеки Америки. Сьогодні, за президентства Дональда Трампа, Колбі обіймає посаду заступника міністра оборони США з питань політики, тобто фактично головного радника Пентагону з питань стратегії. Відтак аналіз його стратегічного мислення дозволить краще зрозуміти, яких рішень Вашингтона варто очікувати у найближчі роки у сфері безпеки.Доступна для прочитання: українською, англійською—————————————————Чому Сі Цзіньпін уперше за сім років їде до Північної Кореї (Експлейнер)Автор: Марія Гірняк, молодший аналітик аналітичного центру «Resurgam», що спеціалізується на Азійсько-Тихоокеанському регіоні.На початку цього тижня, а саме 8–9 червня 2026 року, голова КНР Сі Цзіньпін здійснив візит до Північної Кореї на запрошення Кім Чен Ина. Це його перша поїздка до Пхеньяна за майже 7 років і перший закордонний візит, який він здійснить цього року. Пояснюємо причини поїздки та її значення для України.Доступна для прочитання: українською🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 23,200 26-06-11 16:46
🫂 Ваша підтримка дозволяє поступово перетворити канал Resurgam у незалежний аналітичний центр. Я повторював і повторюю — усе це є можливим, бо тривалий час є Ви, за що я Вам вдячний.Незалежність починається з цінностей, а завершується фінансовою самодостатністю. Тож якщо наші цінності для Вас важливі, а продукти прийнятні та цінні, є бажання й можливість долучитися до підтримки Resurgam, — це розширить наші можливості для нових досліджень, прискорить інституційний розвиток, підвищить психологічну стійкість завдяки якісним трав'яним чаям, що зігріють у морозну ніч.Якщо бачите цінність в Resurgam, то можна підтримати: Base by mono — https://base.monobank.ua/6PuaMkgMfnFqP7#subscriptions  Buymeacoffee — https://www.buymeacoffee.com/Resurgam/membership Посилання на банку — https://send.monobank.ua/jar/3LbDzyho2Q Номер карти — 4441111126829963 PayPal[email protected]* Хто став чи є патроном і не доєднався до групи, то обов'язково доєднайтесь, щоб отримати додаткові можливості: участь в "Аналітичному вікенді" з різними експертами, доступ до досліджень та додаткових продуктів — пишіть щодо питань в @Resurgamm_bot** Увага, якщо при підписці на MonoBase ви не знайшли де знаходяться "бонуси" за підписку, повідомте мені про це в бот @Resurgamm_bot. Знайти бонуси, відповідно до рівня підписки, можна через меню "Мої винагороди" в своїй Базі.ResurgamПриєднуйся
👁 19,800 26-06-10 10:50
#ПартнерськаПублікація🏰 Українські Студенти за Свободу запрошують молодь на Програму Лідерства 2026!Це освітня Програма у форматі 5-денного наметового табору, яку вже 10 років поспіль організовують. На Програмі щороку виступають провідні українські й закордонні експерти.🖊 Кого шукають?Молодь прихильну до ідей вільної економіки та охочих познайомитися із понад 200 учасниками та сотнею організаторів із такими ж ґрунтовними поглядами. Що отримають учасники? 1️⃣ Можливість доєднатися до УСС та отримати корисні знайомства, навички проєктного менеджменту, комунікацій, менторства тощо — є можливість навіть знайти роботу у партнерів організації! 2️⃣ Особисте менторство на цілий рік із досвідченим членом спільноти.3️⃣ Незабутні 5 днів у середньовічній фортеці з лекціями, спільними активностями тощо.📆 Коли: 17–21 серпня 🏰 Де: Меджибізький замок, Хмельницька областьЩоб потрапити на програму, потрібно заповнити реєстраційну анкету та дочекатися результатів відбору — https://tally.so/r/68MjRo Кінець реєстрації: 26 липня, о 23:59Якщо ви — студент чи абітурієнт, маєте активну громадську позицію і цікавитеся ідеями Свободи — приєднуйтеся!
👁 22,100 26-06-09 09:43
Старий досвід Кремля на новий манер?➡️ Міністерство оборони Фінляндії 🇫🇮 заблокувало придбання компаніями 14 земельних ділянок для «побудови магазинів» поблизу військових та стратегічних об’єктів країни.Серед компаній, що намагалися придбати землю, були китайські. Міністерство оборони Фінляндії не має підтверджень, що за цим стоїть Пекін, але розпочало додаткове розслідування.«Об’єкти були розташовані поблизу територій, важливих для нашої безпеки постачання, оборони та критичної інфраструктури. Для цих операцій не було ні ділових, ні раціональних причин», — прокоментували у міністерстві оборони Фінляндії блокування угод.При цьому в Міністерстві зазначили, що спробу купівлі безпрецедентної кількості земельних ділянок поблизу об’єктів національної безпеки виконували, окрім громадян Китаю, ще громадяни, Індії, Туреччини та України.Тактика, яку вже блокували💬 З 2023 по 2025 роки активно проводилися розслідування щодо того, що церкви РПЦ МП, «російські будинки» та інші споруди Кремль розміщує поблизу військових чи дипломатичних об’єктів з метою шпигунства.Найбільш медійний випадок — це будівництво Кремлем церкви за 300 метрів від військового аеродрому у шведському місті Вестерос, людиною, пов’язаною з кремлівською розвідкою. Після цього до таких «гуманітарних підходів» в Європі стали ставитись обачніше, що, можна припустити, ускладнило реалізацію подібних схем для Кремля. 14 земельних ділянок цілком можуть бути спробою Кремля через треті країни реалізувати цю ж схему — тільки не напряму.➡️ Що цікаво, нещодавно Фінляндія розпочала перемовини з Францією щодо долучення до французької ядерної парасольки, про що заявив прем'єр-міністр країни, після того як подібну угоду реалізувала Норвегія в рамках останнього оборонного договору між країнами. Окрему увагу привертає те, що в цих підозрілих операціях фігурують громадяни України, точніше люди з українськими документами, що наштовхує на думку про використання документів та людей з окупованих територій, з одного боку, для притуплення уваги фінських правоохоронців, а з іншого — для створення провокації (коли фігурують «громадяни України»).Міністерство оборони Фінляндії також допускає, що це все може бути пов’язано з Кремлем, оскільки в сучасних умовах важко встановити рух коштів (чи не надійшли вони з Московії).Заява МО Фінляндії🗣: «Торгівля ділянками поблизу військових об'єктів заблокована, особливо для боротьби з гібридним впливом росії». Тож це все дуже схоже дійсно саме на старий кремлівський підхід, тільки на новий манер, коли тепер використовуються не гуманітарно-релігійні московські організації, а люди/компанії з третіх країн.➡️ 🇺🇦 Українській дипломатії варто звернути особливу увагу в комунікації з партнерами на можливість використання Кремлем людей з окупованих територій та осіб з українськими документами для створення гібридних загроз у країнах-партнерах з метою уникнення/зменшення репутаційних втрат та створення викривленого інформаційного фону в інших країнах.🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати