Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦
Додано 14 лип 2024

Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦

@reiters
Кількість підписників: 9 175
Фото: 10,900
Відео: 823
Посилання: 824
Опис:
Оперативна аналітика від політолога Ігоря Рейтеровича. Щастя для всіх, задарма, і нехай ніхто не піде обділений😉! Крім, звичайно, русні. Їй горіти у пеклі.

👥 Кількість підписників

9 175
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: +279
Середній/Місяць:: +1227

👁️ Середній перегляд на повідомлення

988
Середній/День:: 982
Середній/Тиждень:: 1,011
ERR: 10.77%

📊 Кількість повідомлень на день

4.4
Останній день: 19
Середнє за тиждень: 4.9
Середнє за день: 4.4

Історія змін лого

Історія змін назви

Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦 2026-05-14
REITERS 🇺🇦 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,060 26-01-08 13:14
Рустем Умєров доповів за результатами перемовин нашої команди у Франції вчора. Фактично готовий до фіналізації на найвищому рівні з Президентом Сполучених Штатів двосторонній документ про гарантії безпеки для України. Важливо, що Україні вдається і надалі об’єднувати роботу європейських та американської команд, і спільно обговорили, зокрема, документи щодо відновлення та економічного розвитку. Були обговорені й складні питання з базової рамки для закінчення війни, і українська сторона представила можливі варіанти фіналізації цього документа. Розуміємо, що американська сторона буде спілкуватися з Росією, і очікуємо фідбек – чи готовий агресор реально закінчувати війну. Після повернення в Київ наша переговорна команда доповідатиме щодо всіх деталей зустрічей. Також інформуємо партнерів про наслідки російських ударів, які точно не свідчать, що Москва переглядає свої пріоритети. В цьому контексті необхідно, щоб тиск на Росію зростав так само, як інтенсивно працюють переговорні команди. Реалістичність майбутніх гарантій безпеки має бути доведена здатністю партнерів уже на цьому етапі здійснювати дієвий тиск на агресора. Готуємо нові відповідні контакти з партнерами.
👁 889 25-12-30 07:45
⚡️Ключові тези з інтерв’ю Президента України Володимира Зеленського американському виданню Fox News:▫️87% українців підтримують мир, але водночас 87% проти того, щоб Україна вийшла з Донбасу. Всі хочуть миру, але справедливого.▫️Ми не можемо просто вийти з наших територій. Це поза межами нашого закону. Там живуть люди, там перебуває наша армія.▫️Ми повинні знайти справжній шлях до миру, прийнятний для українського народу.▫️Україна запропонувала компроміс: створення вільної економічної зони. Якщо українські сили відходять на кілька кілометрів, то і рф має відвести сили на кілька кілометрів. ▫️У такій вільній економічній зоні діятимуть особливі правила, а референдум стане способом або затвердити її, або відхилити.▫️путін найбільше боїться не лише зброї, а й посилення санкцій.Саме економічний тиск США може стати інструментом, який змусить кремль піти на реальні переговори.▫️путін «грає в мир», обіцяючи допомогу Україні чи «дешеву енергію», лише для того, щоб США не запроваджували нові жорсткі санкції.▫️Україна розробляє зі США юридично зобов'язуючий документ, який має бути ратифікований Конгресом. Він містить чітке визначення, що вважатиметься порушенням миру з боку рф для негайної реакції США.▫️Навіть якщо путін каже Трампу, що «бажає Україні успіху», це брехня. путін хоче знищення України, а його єдина мета — повна окупація всієї країни.▫️Україна пропонує США велике співробітництво у сфері military-tech. В Україні вже працюють сотні компаній з виробництва дронів, чий досвід є унікальним для США.▫️Без підтримки США Україна не зможе захистити небо та виграти на полі бою. Війна закінчиться або миром під тиском США, або її продовженням.▫️російські активи мають стати основою для фонду відбудови України, і США можуть посприяти цьому процесу через санкції.🪽Центр протидії дезінформації
👁 1,250 25-12-26 18:59
Зеленський в інтерв’ю Axios заявив, що сподівається домовитися з Трампом про рамкову угоду щодо припинення війни під час їхньої зустрічі в неділю.❗️ Зеленський розкрив, що готовий винести цей план на референдум, якщо Росія погодиться на припинення вогню щонайменше на 60 днів.Хоча український лідер наголосив на прогресі, план Трампа все ще передбачає територіальні поступки від України. Зеленський сподівається покращити ці умови та заявив, що якщо не вдасться досягти «міцної» позиції щодо територій, йому доведеться звернутися за схваленням до українського народу. І порівняв таке голосування з Brexit у Великій Британії щодо дуже складного питання, але в значно стисліші терміни та в країні, що перебуває у стані війни.Американська сторона вважає великим кроком уперед те, що Зеленський готовий провести референдум і більше не виключає територіальних поступок. Але, як Зеленський підкреслив під час інтерв’ю Axios, проведення такого референдуму матиме серйозні політичні, логістичні та безпекові труднощі.Саме тому він вважає, що 60-денне припинення вогню для організації та проведення голосування — «це мінімум». Високопосадовий американський чиновник повідомив Axios, що росіяни розуміють необхідність припинення вогню, якщо Зеленський оголосить референдум, але хочуть коротшого терміну.Зеленський також зазначив, що йому поки що неясно, чи готова Росія взагалі погодитися на план Трампа.💬 У мене є певна розвідувальна інформація... але я в той момент, коли хочу вірити лише словам лідерів, — сказав він.Він повідомив, що більшість аспектів двосторонніх українсько-американських угод уже узгоджені та зафіксовані в п’яти документах, хоча можливий і шостий.Щодо ключового питання гарантій безпеки Зеленський сказав, що «ми готові з цими документами», хоча залишаються деякі «технічні речі» для подальшого обговорення. Одне з них — тривалість угоди. США запропонували 15-річний договір із можливістю продовження.💬 Я думаю, нам потрібно більше ніж 15 років, — зазначив Зеленський, додавши, що вважатиме великим успіхом, якщо Трамп погодиться з цим.І США, і Україна винесуть гарантії безпеки на ратифікацію своїх законодавчих органів, повідомив Зеленський.Зеленський підтвердив, що Віткофф і Кушнер готові відвідати Україну, щоб пояснити переваги угоди. Він припустив, що, можливо, сам Трамп мав би приїхати, щоб переконати людей.Але Зеленський наголосив, що якщо кампанія відбуватиметься на тлі російських атак, вона закінчиться погано. Попри всі розмови про гарантії безпеки та економічні вигоди, «люди бачитимуть ракети». І якщо люди не прийдуть на голосування через безпекові побоювання, результат може здаватися нелегітимним, зазначив Зеленський.За словами українського посадовця, Зеленський, Трамп та група європейських лідерів планують провести конференц-дзвінок у суботу, щоб усі були в курсі переговорів. Зеленський повідомив, що сподівається, що він і Трамп також зможуть «зв’язатися з європейцями» під час зустрічі в неділю.Зеленський сказав, що мета зустрічі з Трампом — використати весь прогрес, досягнутий їхніми командами, щоб встановити рамки припинення війни, включно з «графіком».💬 Я думаю, тепер ми на наступному рівні, і саме тому нам потрібно вести переговори з президентами, — зазначив він. — Ми хочемо завершити це якомога швидше. Саме тому я покладаю надії на цю зустріч
👁 1,100 25-12-25 15:22
Коментуючи двадцять пунктів «мирного плану», який Україна погодили зі США, Зеленський заявив, що навіть коли угоду буде підписано, воєнний стан не вийде скасувати одразу. На це знадобиться або півроку, або кілька місяців. Схожа ситуація й з мобілізацією – її можуть скасувати або проводити частково, причому другий варіант – більш реалістичний. Що мається на увазі під частковою мобілізацією, президент не пояснив. Показово, що заява президента прозвучала практично на своєрідну «річницю» – 18 грудня 2024 року влада мала подати до Верховної Ради законопроєкт про терміни служби і демобілізацію. Але й до сьогодні про нього нічого не відомо. Просто тиша, тотальний ігнор і спроба зробити вигляд, що нічого страшного не відбулося. Найстрашніше, що це не просто порожня обіцянка. Таких у влади тисячі. Це зламані долі людей, які повірили владі й сумлінно виконують свій обов’язок на фронті, не розуміючи, якою є перспектива. Питання про терміни служби, часткову демобілізацію та мобілізацію як таку є вкрай актуальним та потребує термінового вирішення. Тим більше, що владі не потрібно навіть витрачати час на підготовку відповідного нормативно-правового супроводу, адже народні депутати вже давно все зробили (наприклад, команда Дмитра Разумкова подала до парламенту законопроєкт № 11217 про терміни служби, де все чітко і доступно викладено). Тож потрібно лише не блокувати адекватні ініціативи та прийняти відповідні рішення. А імітувати бурхливу діяльність, брехати та займатися корупцією. За яку, до речі, обіцяли колись карати, як за державну зраду. Але справа Міндіча, схоже, все змінила, бо можна вийти на самих себе…
👁 1,020 25-12-24 12:54
⚡️⚡️Уражено завод синтетичного каучуку, місце зберігання БЕК та інші об’єкти окупантівВ рамках системного зниження воєнно-економічного потенціалу російського агресора у ніч на 24 грудня підрозділи Сил оборони України завдали успішних ударів по декількох ворожих об’єктах. ⚡️Так, у м. Єфремов Тульської області рф уражено потужності “Єфремовського заводу синтетичного каучуку“, який спеціалізується на виробництві складових частин пластичних вибухових речовин і твердого ракетного пального. Зафіксовані вибухи та масштабну пожежу на території виробництва. ⚡️Також уражено місце зберігання та обслуговування безекіпажних катерів у районі Мирного тимчасово окупованому українському Криму.Ступінь завданих збитків уточнюється.⚡️Серед іншого, з метою часткового порушення системи логістичного забезпечення противника, уражено склад матеріально-технічних засобів полкового рівня (Довжанськ, ТОТ Луганської області).⚡️Окрім того, зафіксовано влучання по низці об’єктів протиповітряної оборони та районах зосередження живої сили загарбників на тимчасово окупованих територіях України. Результати уражень уточнюються🤝💪Спільна бойова робота всіх складових Сил оборони по важливих цілях збройних сил рф та об’єктах воєнно-промислового комплекса ворога триватиме до повного припинення російської збройної агресії проти України.💥Далі буде! Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
👁 1,010 25-12-22 10:29
На фоні не надто сприятливих прогнозів погоди на січень 2026 року, в інформаційному просторі починають з'являтися тези від влади про імовірність підвищення цін на електроенергію та необхідність збільшення вартості комунальних послуг. Водночас комуналку і далі продовжують нараховувати "по повній" – попри відсутність світла, перманентні проблеми з опаленням та водою. Показово, що згідно останніх соціологічних опитувань, а також статистичних даних, кількість українців, не здатних оплачувати комунальні послуги, невпинно зростає. Для багатьох це питання елементарного виживання. Як на це реагує Уряд та влада в цілому? По великому рахунку – ніяк. Замість реальної допомоги, у тому числі адресної, ми бачимо махровий популіз – «Вовину тисячу», «Три тисячі кілометри у нікуди» тощо. І це в умовах величезного дефіциту Державного бюджету, проблем із зовнішнім фінансуванням тощо. У той же час діяти треба було по-іншому – адресно. А саме запровадити до кінця опалювального сезону мораторій на нарахування плати за комунальні послуги для споживачів, які найбільше страждають від обстрілів та блекаутів. Мова йде передусім про жителів Чернігівщини, Запоріжжя, Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини, Донеччини. Плюс — всіх малозабезпечених українців з інших регіонів, у яких середньомісячний дохід домогосподарства не перевищує двох мінімальних зарплат. До речі, відповідний законопроєкт №14222 за авторства команди Дмитра Разумкова вже зареєстровано у парламенті. Що важливо, він пропонує реальну компенсацію за мораторій – за рахунок коштів, передбачених на «Вовину тисячу» та «Національний кешбек», які ніяк не підтримають людей. А також — завдяки скороченню видатків на ремонт доріг, утримання Офісу президента, апаратів Мін’юсту та Міненерго. Як на мене, правильна ідея, яка не про популізм, а реальність. Але чи зрозуміє це влада? Хоча перш за все питання до парламенту – ніхто не забороняє розглянути це питання та винести позитивне рішення.
👁 1,080 25-12-21 07:38
Ви знаєте, що треба робити! "Коли не вивозять люди - вивозять дрони.."Наземні безпілотні комплекси 110-ї ОМБр, які працюють на Запоріжському напрямі — це тихі роботяги війни. Вони невтомно тягнуть на собі БК, вивозять поранених побратимів, доставляють все необхідне на позиції переднього краю, куди не можливо дістатись без втрат.Але ці дрони — не всюдиходи з нескінченним запасом ходу. Щоб вони опинилися там, де потрібні, їх треба доставити. Сьогодні підрозділу критично бракує «носія» — надійного буса, який зможе транспортувати ці безпілотні комплекси до лінії зіткнення.Без коліс ці залізні рятівники — просто нерухомий метал.🎯 Ціль: 130 000 ₴ на бус для НРК 110-ї ОМБр.🔗Посилання на банку Монобанку:https://send.monobank.ua/jar/8qNqRg3N1K💳Номер картки банки4874 1000 2282 4307🔗Посилання на конверт Приватбанку:https://www.privat24.ua/send/igcjm💳Номер картки конверта:5168 7521 4343 1057🔸 PayPal:[email protected]Ваш донат сьогодні — це врятовані життя вже завтра. Це тихий звук мотора наземного дрона, який для хлопця в окопі стає найважливішим сигналом: ти не один. Про тебе пам’ятають, до тебе прорвуться, тебе обов’язково вивезуть.
👁 1,010 25-12-17 09:03
Все ж у наш буремний час є місце і для приємних новин – про соціально відповідальний бізнес та допомогу нашим воїнам. Днями, у Міжнародний день чаю, компанія «Мономах» ще раз нагадала про їхній проект, який діє з початку повномасштабної війни – «Зігрій героїв». В його рамках вже передано понад 100 мільйонів порцій чаю військовим і тим, хто потребує підтримки. І не забуваємо також про маскувальні сітки, які регулярно вирушають на фронт. Однак це не тільки про допомогу як таку. Це також про соціальну відповідальність, економічну стійкість та майбутнє повоєнне відновлення країни. Український бізнес від початку повномасштабної війни зміг адаптуватися до умов війни, зберіг операційну спроможність, переформатував частину ресурсів на підтримку оборони країни. Тому історії про понад 100 млн порцій чаю це не лише про благодійність, але й про стабільність виробничих і логістичних процесів, фокус на власному продукті та внутрішньому ринку. Також часто передача продукції замість грошових дотацій має мультиплікаційний ефект, адже компанія завантажує виробництво, зберігає робочі місця, підтримує постачальників і паралельно закриває соціальні та оборонні потреби. Саме на цьому й ґрунтується економіка воєнного часу. Головне, не заважати, адже з економічної точки зору негрошова допомога у вигляді продукції часто є ефективнішою за прямі донати, оскільки зменшує трансакційні витрати, ризики нецільового використання та прискорює доставку до кінцевого отримувача.Нарешті, не менш важливим є й те, що досвід компаній на кшталт «Мономах» може бути використаний у післявоєнній економічній політиці – як приклад поєднання ринкової діяльності, соціальної відповідальності та національних інтересів. На шляху до ЄС це нам точно знадобиться.
👁 838 25-12-16 12:23
Ветерани - велика і мотивована частина нашого суспільства. Їхня кількість, як і потенціал, у майбутньому лише зростатиме. Потенційно вони є головним активом нашої держави. При продуманому державному підході саме ветерани можуть стати рушієм повоєнного економічного зростання України та основою нових еліт, які дбатимуть про майбутнє нашої країни. Водночас зрозуміло, що закінчення війни і перспектива повернення близько мільйона наших захисників додому та перехід у статус ветерана буде новим викликом для держави, цивільного суспільства і для самих ветеранів. Саме тому держава має напрацювати розумний підхід для вирішення цих проблем, а населенню важливо зберігати єдність.Україна має обмежений час, щоб перейти до стратегічної політики реінтеграції ветеранів. Для цього потрібні не лише гроші, а й сильний організаційний ресурс, правильні комунікації, політична воля та системність у роботі з ветеранами.Виступив на цю тему на форумі "Ветерани як новий політичний суб'єкт: правила взаємодії для повоєнної України".
👁 889 25-12-13 12:02
ЄС і Україна оприлюднили план із 10 ключових реформ для руху до членства. "З огляду на майбутнє, і відповідно до цих рамок та пріоритетів, визначених державами-членами, Україна вживає заходів для подальшої пріоритизації впровадження найбільш актуальних та ефективних заходів протягом наступного року", – підтверджує цей документ та наводить 10 ключових пріоритетів.1. Прийняти комплексні зміни до Кримінального процесуального кодексу та іншого законодавства для забезпечення швидкого та якісного правосуддя (тут наведений окремий список змін, а саме: скасування "правок Лозового" щодо автоматичного закриття проваджень; подовження строків давності та посилення підстав для їх переривання та зупинення у справах про корупцію; посилення незалежності НАБУ і САП та захист їхньої юрисдикції від обходу та неналежного впливу; розширення юрисдикції НАБУ та САП на всі посади з високим рівнем ризику).2. Забезпечити НАБУ ефективний доступ до неупереджених, своєчасних та якісних судових експертиз.3. Провести комплексний перегляд процедури відбору та звільнення генерального прокурора.4. Поновити відбір для призначення та переведення прокурорів на керівні та інші прокурорські посади в Офісі генерального прокурора, в регіональних та районних прокуратурах.5. Реформувати Державне бюро розслідувань (ДБР).6. Призначити без затримок суддів Конституційного суду та членів Вищої ради правосуддя, які пройшли міжнародну перевірку.7. Розширити залучення міжнародних експертів до конкурсної комісії для Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).8. Ухвалити законопроєкт про декларації доброчесності суддів. Для Верховного Суду це включає тимчасове залучення незалежних міжнародних експертів.9. Ухвалити Антикорупційну стратегію та Державну антикорупційну програму до II кварталу 2026 року.10. Розвивати та зміцнювати системи внутрішнього контролю проти корупції на високому рівні