Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦
Додано 14 лип 2024

Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦

@reiters
Кількість підписників: 9 175
Фото: 10,900
Відео: 823
Посилання: 824
Опис:
Оперативна аналітика від політолога Ігоря Рейтеровича. Щастя для всіх, задарма, і нехай ніхто не піде обділений😉! Крім, звичайно, русні. Їй горіти у пеклі.
Джерело

Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦 | Поки влада шукає за рахунок чого виправити ситуацію з мобілізацією (як...

Логотип телеграм спільноти - REITERS 🇺🇦 Ігор Рейтерович | REITERS 🇺🇦 @reiters
699 Охват/переглядів 2026-02-10 11:51 Повідомлення №29925
Поки влада шукає за рахунок чого виправити ситуацію з мобілізацією (яку вже навіть провладні народні депутати прямо називають «бусифікацією»), на військових продовжують економити. І мова навіть не про відсутність гідної зарплати, а про належне медичне забезпечення та, що важливо, компенсацію у випадку поранення/лікування. Не є таємницею, що волонтери та всі небайдужі й до сьогодні збирають гроші на ліки нашим бійцям, домовляються про реабілітацію та інші важливі речі. Держава з радістю приймає таку допомогу, але водночас не виконує свою ключову соціальну функцію – здійснювати виплати пораненим під час лікування. Справа у тому, що влада знайшла гарний спосіб економити, адже чинна модель виплат передбачає, що грошову винагороду у 100 тисяч гривень виплачують лише після тяжких травмувань. А військові з «легкими» та «середніми» травмами залишаються без виплат під час лікування – тобто фактично без коштів на реабілітацію, родину тощо. Ну і всі прекрасно знають, як ВЛК кваліфікують ті чи інші поранення – як правило, у бік применшення загрози. Це абсурдна та ненормальна ситуація. Адже будь-який військовий на лікуванні повинен мати відповідні виплати впродовж всього часу відпустки у зв’язку з пораненням. Добре, що у парламенті нарешті з’явився законопроєкт №15013 (за авторства команди Дмитра Разумкова), .який передбачає збереження виплати у 100 тисяч гривень на весь період відпустки у зв’язку з пораненням — незалежно від його тяжкості. А у випадку, якщо військовий перебуває на лікарняному менше місяця, кошти нараховуються пропорційно фактичному часу (як на мене, можна взагалі стартувати від одного місяця як мінімального терміну для лікування та реабілітації, але це вже нюанси). Ідея дуже правильна та потрібна. Тож було б непогано, якби влада її розглянула. Навіть, якщо для цього прийдеться йти на «крадіжку» – тобто зареєструвати відповідну ініціативу від себе. В принципі, їй не звикати, вони постійно так роблять. Але у даному випадку хоч буде результат…