Скільки коштує ваше життя?Б'юсь об заклад, що вашою відповіддю буде щось на кшталт:— Моє життя безцінне.Життя наших військових теж безцінне. Та все ж його порятунок має свою ціну.Мене звуть Дмитро Портяной, я військовий, представляю роту НРК «Триглав»в складі 110 ОМБр. Наші хлопці та дівчата працюють на Запорізькому напрямі.За декілька місяців активного існування наш підрозділ:* доставив понад 52 тонни вантажу на передній край;* вивіз 37 поранених воїнів та 7 полеглих побратимів;* загалом наші борти подолали понад 3000 км шляху.Постійна, ефективна та системна робота нашого підрозділу потребує різноманітної підтримки: як матеріальної, так і фінансової.Самостійно покривати ці витрати нашим військовим вкрай складно.Наразі нам потрібна допомога з придбанням 10 пультів керування типу:RadioMaster TX12 MK II (CC2500) EdgeTX ELRS FCCДопоможіть, будь ласка, нам допомогти нашим людям на передовій.МЕТА: 57 000 грн
🔸 Поповнити конверт через Приват24https://www.privat24.ua/send/ivalwНомер картки конверта: 5168752156115837
🔗 Посилання на банку (monobank)https://send.monobank.ua/jar/6sf36VpMcEНомер картки банки: 4874 1000 2489 0827
🔸 PayPal:
[email protected]Ваш донат сьогодні — це врятовані життя вже завтра. Це тихий звук мотора наземного дрона, який для хлопця в окопі стає найважливішим сигналом: ти не один. Про тебе пам’ятають. До тебе прорвуться. Тебе обов’язково вивезуть.
Президент України Зеленський дав інтерв’ю журналісту Пірсу Моргану. Головні заяви:🔹Про наступний раунд переговорів: «Наступна зустріч також буде у Швейцарії. Це інформація, якою я володію на сьогодні. Наша група повернеться. У мене буде детальніша інформація, ніж у телефоні. Якщо війна в Європі, то і місце потрібно шукати тут».🔹Про вибори: «Партнери мають відповісти на запитання: чого вони хочуть? Вони хочуть виборів чи замінити мене? Я думаю, що росіяни хочуть замінити мене».🔹Про ставлення Трампа до Путіна: «Це не питання довіри чи недовіри. У нього такі відносини, які я не можу оцінити чи зрозуміти. Я думаю, що іноді його ставлення краще, ніж Путін заслуговує».🔹Про вимоги щодо поступок на Донбасі: «Я не можу підтримати таку ідею. У будь-яких складних обставинах, я не впевнений, що наш народ буде готовий. Десятки тисяч українців загинули на цьому напрямку, захищаючи Україну. Це не лише про території. Йдеться про людей і стратегію про те, як захищати країну».🔹Про дозвіл росіянам виступати на Паралімпіаді під прапором РФ: «Це брудні рішення. Абсолютно не гідні поваги. Я думаю, що це жахливе рішення, тому ми реагуватимемо».🔹Про боротьбу з корупцією: «Я намагаюся бути чесним. Знаю, що роблю помилки, як і кожна людина, яка намагається щось зробити у житті. Коли ЗМІ говорять про випадки корупції, то моя відповідь: ми боремося з цим. Такі випадки є. Але ми будуємо велику антикорупційну інфраструктуру».
Поки так звана коаліція в особі «Слуги народу» не може просто зібратися, аби провести звичайне засідання парламенту, ситуація в економіці залишає бажати кращого. Звісно, абсолютним пріоритетом сьогодні є енергетика, однак без вирішення нагальних проблем бізнесу говорити про якусь перспективу взагалі не варто. Тим більше, що питання ці взаємопов’язані, адже бізнес турбують конкретні речі: електроенергія – 22 грн за кіловат, паливо – майже 75 грн і, за оцінками фахівців, буде дорожчати. На підприємствах часто відсутнє світло та тепло, бо критична інфраструктура не була належно захищена від ворожих атак. Водночас влада думає тільки про те, як більше вичавити з бізнесу – підвищуючи податки, активізуючи перевірки, відкриваючи кримінальні справи на рівному місці. Ситуацію треба змінювати, причому у максимально стислі терміни, передусім – на законодавчому рівні. В принципі, у парламенті зараз на розгляді знаходяться десятки «економічних» законопроєктів. Однак проблема у тому, що вони навіть не намагаються покращити економічну ситуацію в країні. А починати треба з простих, але дієвих заходів. Ось два приклади: законопроєкт №15010 – скасування податкового навантаження для ФОПів щонайменше на один квартал та законопроєкт №15012 – мораторій на підвищення податків під час війни і ще рік після її завершення. Обидва – за авторства команди Дмитра Разумкова. У першому випадку зменшення тиску на бізнес призведе до підвищення відрахувань до бюджету. Так вже, до речі було – на початку повномасштабного вторгнення. А ось у другому випадку практика 2024 року чітко продемонструвала: підняття податків не рятує бюджет, а лише погіршує ситуацію. То чому не зробити правильно і не проголосувати за ці законопроєкти? Тим більше, що у противному випадку бізнес просто закриватиметься, а працівники прийдуть за допомогою по безробіттю, що спричинить додаткове навантаження на бюджет. Який, нагадаю, повинен бути максимально заточений на підвищення обороноздатності країни, від якої залежить її майбутнє.
Поки влада шукає за рахунок чого виправити ситуацію з мобілізацією (яку вже навіть провладні народні депутати прямо називають «бусифікацією»), на військових продовжують економити. І мова навіть не про відсутність гідної зарплати, а про належне медичне забезпечення та, що важливо, компенсацію у випадку поранення/лікування. Не є таємницею, що волонтери та всі небайдужі й до сьогодні збирають гроші на ліки нашим бійцям, домовляються про реабілітацію та інші важливі речі. Держава з радістю приймає таку допомогу, але водночас не виконує свою ключову соціальну функцію – здійснювати виплати пораненим під час лікування. Справа у тому, що влада знайшла гарний спосіб економити, адже чинна модель виплат передбачає, що грошову винагороду у 100 тисяч гривень виплачують лише після тяжких травмувань. А військові з «легкими» та «середніми» травмами залишаються без виплат під час лікування – тобто фактично без коштів на реабілітацію, родину тощо. Ну і всі прекрасно знають, як ВЛК кваліфікують ті чи інші поранення – як правило, у бік применшення загрози. Це абсурдна та ненормальна ситуація. Адже будь-який військовий на лікуванні повинен мати відповідні виплати впродовж всього часу відпустки у зв’язку з пораненням. Добре, що у парламенті нарешті з’явився законопроєкт №15013 (за авторства команди Дмитра Разумкова), .який передбачає збереження виплати у 100 тисяч гривень на весь період відпустки у зв’язку з пораненням — незалежно від його тяжкості. А у випадку, якщо військовий перебуває на лікарняному менше місяця, кошти нараховуються пропорційно фактичному часу (як на мене, можна взагалі стартувати від одного місяця як мінімального терміну для лікування та реабілітації, але це вже нюанси). Ідея дуже правильна та потрібна. Тож було б непогано, якби влада її розглянула. Навіть, якщо для цього прийдеться йти на «крадіжку» – тобто зареєструвати відповідну ініціативу від себе. В принципі, їй не звикати, вони постійно так роблять. Але у даному випадку хоч буде результат…
Комюніке за підсумками тристоронніх мирних переговорів, організованих Об’єднаними Арабськими ЕміратамиПротягом 4–5 лютого делегації Сполучених Штатів Америки, України та Російської Федерації провели в Абу-Дабі другі тристоронні переговори з метою просування зусиль щодо припинення війни в Україні. Обговорення мали конструктивний характер і були зосереджені на шляхах створення умов для досягнення тривалого миру.Делегації досягли домовленості, відповідно до якої Російська Федерація та Україна здійснять взаємне звільнення по 157 військовополонених. Це перший обмін за останні п’ять місяців.Протягом двох днів делегації провели широкі обговорення решти невирішених питань, зокрема методів упровадження перемирʼя та моніторингу припинення воєнних дій.Делегації домовилися поінформувати свої відповідні столиці та продовжити тристоронні переговори впродовж найближчих тижнів. Вони висловили вдячність Об’єднаним Арабським Еміратам за організацію переговорів. Україна вдячна Президенту Дональду Трампу за його лідерство у просуванні зусиль, спрямованих на припинення війни.
Президент України останнім часом активно роздає вказівки новопризначеному міністру оборони – виправити, вирішити, змінити. Під час недавньої зустрічі навіть прозвучало слово «бусифікація»! Але водночас чомусь глава держави взагалі не коментує теми, пов’язані з ветеранами. Що буде, коли тисячі захисників повернуться до мирного життя? Відповіді на це у влади немає. І, схоже, це свідоме рішення – максимально відтягувати цей процес та готуватися до вирішення проблем вже зараз. Звідки такі висновки?По-перше, в країні фактично відсутня державна стратегія підтримки ветеранів. Всі історії, які ми бачимо – про допомогу пораненим, реабілітацію, психологічну підтримку, адаптацію до цивільного життя – як правило пов’язані з підтримкою зі сторони місцевої влади, волонтерів та меценатів. По-друге, за весь час повномасштабної війни прийнято аж один рамковий закон про ветеранський бізнес. Який, до того ж, не містить конкретних механізмів реалізації на практиці, не передбачає реальних пільг та підтримки для ветеранів, а просто констатує необхідність вирішення проблеми.Водночас у парламенті – маса достойних та якісних пропозицій від команди Дмитра Разумкова, зокрема, залучення ветеранів у компанії (будівельна сфера тощо), інтеграція людей з інвалідністю на ті напрямки й посади, де вони можуть і хочуть працювати, додаткові можливості для освіти. Але все ігнорується владою, бо це «опозиційна думка». Тому проблема просто відкладається на потім, з надією на те, що якось воно само по собі вирішиться. А це – ілюзія, яка може дуже дорого коштувати країні.
⚡️Удар Фламінго 🦩: 4/4 влучання по підряднику виробництва Су-34/35/57 у Бєлгороді 23 вересня 2025 року.Щодо ворожої пропаганди. Противник заявляє, що з 4 ракет "до заводу долетіла лише одна", але супутникові знімки свідчать про інше: ймовірно 4/4 ракети досягли району цілі, а радіус відхилення - <80 м. Найбільша зона руйнувань (25 м) не відповідає версії про "одне влучання" - це схоже на спробу применшити наслідки.📄 Важливе уточнення: удар був не по “Белгородскому заводу фрез”, а по ТОВ «СКИФ-М» - високотехнологічному виробнику спецінструменту для обробки титану/алюмінію/композитів (CFRP-титан), критичного для авіавиробництва рф. До 70% їхньої продукції заточено під аерокосмічні матеріали; ланцюжок - МіГ і Су (Су-34/35/57).Попри війну компанія продовжувала імпорт понад $7,6 млн/рік, зокрема з Німеччини, та завозила високоточні станки/центри (Stahli FH2-505, Hermle C40U). Ураження припало по основній виробничій зоні, і з огляду на характер пошкоджень відновлення, якщо й можливе, буде довгим і складним.Співавтор посту - КіберБорошно
Сполучені Штати наполягають на проведенні зустрічі України та Росії в Абу-Дабі наприкінці тижня для тристоронніх переговорів щодо можливої угоди про завершення війни, повідомили The Financial Times обізнані джерелаЗеленський заявив на економічному форумі в Давосі, що підтримує зустріч своєї команди переговорників із російськими та американськими колегами на нейтральній території. Тоді як високопосадовий американський чиновник повідомив, що зустріч очікується в п’ятницю та суботу в столиці Еміратів. Росія поки не підтвердила свою згоду на участь.💬 Краще мати якийсь діалог, ніж не мати жодного, — заявив Зеленський після зустрічі з Трампом, додавши, що перемовини відбуватимуться на «технічному рівні». Водночас, за його словами, прогрес вимагатиме поступок від обох сторін.💬 Росіяни мають бути готові до компромісів, бо, знаєте, всі мають бути готові, не лише Україна, — наголосив він.❗️ Офіс Зеленського згодом уточнив FT, що тристороння зустріч ще не повністю підтверджена, і українська та американська сторони чекають на відповідь Росії.Спеціальний посланник США Стів Віткофф та Джаред Кушнер планують обговорити цю ідею з Путіним у Москві. Віткофф заявив, що після зустрічі з Путіним вони з Кушнером вирушать «прямо до Абу-Дабі» для роботи в «робочих групах».Росія цього тижня повідомила США, що Путін відкритий до паралельних переговорів з Україною, коли медіатори курсуватимуть між делегаціями, повідомило обізнане джерело. Водночас Москва не підтвердила згоду на тристоронній формат.❗️ Формат, на який, за словами джерела, готовий погодитися Путін, подібний до переговорів в Абу-Дабі в листопаді минулого року, коли українські та російські переговорники зустрічалися окремо з американськими посадовцями, але не спілкувалися безпосередньо один з одним. Якщо Путін прийме американську пропозицію, ця зустріч стане першим випадком, коли американські посадовці сядуть за стіл переговорів разом із російськими та українськими колегами з 2022 року.Раніше Росія також дала зрозуміти, що відкине поправки, внесені до плану Україною та її європейськими союзниками.💬 Нинішній план із 20 пунктів значною мірою виник тому, що українці та європейці викреслили всі пункти, які були важливими для Путіна з початкового плану з 28 пунктів, — повідомило джерело в Москві. — Про що тут говорити? Очевидно, Путін не може на це погодитисяВиступаючи в Давосі в четвер, Віткофф заявив, що досягнуто значного прогресу і «ми вже на фініші». — Гадаю, ми звели все до одного питання… і це означає, що воно розв’язнеВодночас Путін вимагає переговорів з інших питань, включно з повним переглядом архітектури європейської безпеки, а також кардинальних внутрішніх змін в Україні.Міністр закордонних справ РФ Лавров раніше цього тижня заявив, що «пропозиції щодо врегулювання, спрямовані на збереження нацистського режиму в [тому, що лишиться від] України, абсолютно неприйнятні», сигналізуючи, що Москва вимагатиме встановлення в Києві більш поступливого уряду.❗️ США та Україна обговорювали пропозицію обмеженого припинення вогню для Росії, за якою Москва припинить удари по енергетичній інфраструктурі в обмін на те, що Київ зупинить атаки на російські НПЗ та танкери «тіньового флоту», повідомили двоє джерел.Переговори щодо цієї пропозиції перебувають на ранній стадії, зазначив один із джерел, додавши, що Путін навряд чи погодиться, оскільки вважає тиск на українську енергетичну інфраструктуру важливим важелем.Високопосадовий український чиновник заявив, що Київ також вагається щодо енергетичного припинення вогню, оскільки програма далекобійних дронів успішно вражає російські нафтові та газові об’єкти — а нещодавно й танкери в Чорному та Середземному морях.
🇺🇸 Головні тези Трампа на Всесвітньому економічному форумі в Давосі:▪️«Європа рухається в неправильному напрямку. Протягом останнього десятиліття континент перетворився на проблемний. Серед основних викликів зростання держвитрат, масова міграція та скорочення обсягів прямих іноземних інвестицій».▪️«Минулого тижня ми зібрали 50 мільйонів барелів нафти у Венесуелі. Цим ми поділимося з країною. Венесуела за наступні кілька місяців заробить більше грошей, ніж за останні кілька років. Кожна нафтова компанія, яка співпрацює зі США, також досягне успіху».▪️«У мене велика повага до мешканців Гренландії та Данії, я їх дуже поважаю, але всі союзники НАТО мають зобов’язання захищати власну територію. Факт полягає в тому, що жодна держава чи група держав не може забезпечити безпеку Гренландії. Лише США можуть це зробити».▪️«Два тижні тому з’явилася зброя, про яку раніше ніхто не чув. Усе може бути знищене буквально однією ракетою. Не існує ППО, здатної перехопити таку ракету».▪️«Я вже рік працюю над залагодженням війни між Росією та Україною. Я залагодив вісім воєн. Мені зателефонував Путін. Ми говорили про Вірменію та Азербайджан. Він сказав: “Я не вірю, що ти залагодив конфлікт. Я працюю над цим десять років, а ти зробив це буквально за день”».▪️«Європа повинна докласти значних зусиль, щоб залагодити війну в Україні. США перебувають дуже далеко — нас розділяє величезний океан. Я змусив усі країни Європи платити 5% ВВП».▪️«Я спілкуюся з президентом Путіним. Я переконаний, що він хоче підписати угоду. Я працюю з президентом Зеленським. Сьогодні ми з ним зустрінемося. Я також сподіваюся, що він хоче зупинити цю війну, адже гине занадто багато людей».▪️«На щастя, у нас є потужні виробничі можливості у сфері озброєння. Ми займаємося виробництвом нового винищувача, який не зможуть виявити радари, тож він зможе скидати ракети туди, куди необхідно. Тому ми просто хочемо “шматок льоду” [Гренландію], а Європа не хоче нам його дати».
Чим далі, тим більш очевидним стає один простий факт – влада просто займається гасінням «пожеж» (проблем). Частину з яких вона сама ж і створила. От, для прикладу, віце-прем’єр Кулеба, автор відомого вислову про «цвинтарі, які єднають країну», заявив, що в Україні перевірять усі Пункти незламності. Я вибачаюсь, а хто їх взагалі придумав та створив? Саме у такому форматі? Хто спочатку максимально розкрутив тему, а потім закинув – сподіваючись, що більше не прийдеться використовувати ці пункти? Або візьмемо Шмигаля. Унікальний персонаж для української політики – колишній прем’єр-міністр, ексміністр оборони і нині міністр енергетики. Звісно, головне питання зараз – це порятунок енергетики. Однак що робити, наприклад, з її фізичним захистом? За який у тому числі несе відповідальність Шмигаль – і як прем’єр, і як міністр оборони. Йому це вкрай актуальне питання під час години запитання до Уряду задав Дмитро Разумков. Як, до речі, і питання про «третю лінію оборони, яка була завершена на 100%», однак сьогодні на деяких ділянках вже окупована ворогом. З’ясувати, як так сталося – це суспільно важливе та значиме питання. Зокрема з огляду на те, щоб не повторювати подібних помилок у майбутньому та зробити правильні висновки. Саме у такому контексті парламентського контролю питання від Дмитра Разумкова і прозвучали. І що у відповідь? Просто «геніальні» пояснення: «це війна» та «фортифікації можуть бути втрачені». А, і ще фраза про те, що сам міністр енергетики на роботі «температуру не міряв», але «сидить у куртці». Комунікація, як кажуть, на рівні. Проблема тільки у тому, що списати все на так званий перший день на посаді не вийде. Бо захисні споруди на об’єктах енергетики, згідно «плівок Міндіча», ніхто не збирався будувати ще рік тому – якраз за часів прем’єрства нинішнього міністра. Тому відповідати все одно прийдеться, рано чи пізно.