Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Реальний Енергодар | Україна 🇺🇦
Додано 14 лип 2024

Реальний Енергодар | Україна 🇺🇦

@realenua
Кількість підписників: 3 617
Фото: 11,700
Відео: 4,940
Посилання: 3,690
Опис:
Оперативні новини України — 24/7 Є цікава інформація? Хочеш з нами зв’язатись та замовити рекламу? Писати сюди 👉🏻 https://t.me/realenua?direct Підтримка каналу 💚👇 Банка для донатів:https://send.monobank.ua/jar/Pu6XaCavQ

👥 Кількість підписників

3 617
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: +34
Середній/Місяць:: +431

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 104
Середній/День:: 709
Середній/Тиждень:: 1,308
ERR: 30.52%

📊 Кількість повідомлень на день

1.3
Останній день: 14
Середнє за тиждень: 2
Середнє за день: 1.3

Історія змін лого

Історія змін назви

Реальний Енергодар | Україна 🇺🇦 2025-03-18
Реальний Енергодар | Україна 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Дорогі брати і сестри!Від тисячолітніх святинь Києва – наших кафедральних соборів Святої Софії, Володимирського патріаршого та Михайлівського Золотоверхого, від української Печерської Лаври щиросердечно вітаю вас з Великоднем. Воскресіння Христове – не символ і не легенда, але істина та реальність, яка ввійшла в людську історію і змінила її назавжди. Світло Христове, світло життя не просто колись, у давній час, засяяло через воскресіння Спасителя – через нашу віру в Христа воскреслого воно і нині стає для нас зброєю в боротьбі з темрявою віку цього.Сьогодні наш народ переживає тяжкий час війни. Але навіть у цих обставинах не згасає те, що становить основу людського життя – віра, надія і любов. Саме в цьому полягає глибинний сенс Пасхи: свідчити про те, що навіть після найтяжчих випробувань можливе відродження, а серце людини, яке не втрачає любові, стає місцем, де зростає оновлене безсмертне життя.Добрі побажання та слова надії на перемогу світла і правди нехай долинуть нині до всіх дітей України, де б ви зараз не були, і найперше – до наших героїв-захисників. Бажаю, щоби світле свято Христового Воскресіння збагачувало життя кожного своїм духовним сенсом, а Господь зміцнював усіх нас, дарував сили і мудрість для примноження добрих справ.Світло в темряві світить, і темрява не огорнула його. Тож наповнимось цим світлом, нехай воно буде нам зброєю проти зла, яке неодмінно зазнає поразки та осудження, бо воістину ХРИСТОС ВОСКРЕС!
⚠️ Понад 30 енергодарців, серед яких - працівники Запорізької АЕС, продовжують лишатися в полоні російських окупантів. І це тільки ті, про яких нам відомо офіційно. Більшість з них вже засуджені росіянами до тривалих вироків. Один з полонених - 64-річний Сергій Спартесний, начальник зміни турбінного відділення на шостого енергоблоку ЗАЕС. З липня 2023 року окупанти утримують його у полоні. У вересні 2024 року засуджений до 12 років колонії суворого режиму.Дружина Сергія Наталія живе надією та очікуванням його скорішого звільнення. Вона зверталася до багатьох українських та міжнародних інституцій, писала листи, виступала публічно, шукала будь-які шляхи вплинути на ситуацію — і не зупиняється досі.Нещодавно Наталя поділилася своєю історією у Відні, в центральному офісі МАГАТЕ. Серед слухачів були експерти, дипломати та представники міжнародних організацій. Для багатьох із них стало відкриттям, що фахівців атомної галузі можуть тримати в полоні, піддавати тортурам і засуджувати лише за відмову співпрацювати з окупаційною владою.➡️ Історія Наталії - це не просто історія однієї сім’ї, це історія про те, як росіяни карають за принциповість, чесність, порядність, за відмову зрадити.➡️ Прочитати її можна за посиланнямhttps://bit.ly/4bZRF9H Джерело: Атомпроспілка
🎥“Агентка “Свєта””: документальний фільм про унікальну операцію ГУР в ЕнергодаріУ документальному фільмі “Агентка “Свєта”” воїни спецпідрозділу ГУР МО України “Шаманбат” вперше розкривають деталі багаторічної агентурної операції в тимчасово окупованому Енергодарі.🦉Впродовж трьох років під носом у фсб та росгвардії в місті-супутнику Запорізької АЕС діяла “Свєта” – агентка українських спецслужб з російським паспортом. Під керівництвом розвідників “Свєта” вистежувала колаборантів, військове керівництво, склади та штаби окупаційних військ – розвідані агенткою об’єкти ставали мішенями для ударів українських сил. “Я просто приносила з однієї точки те, що мені говорили, переносила в іншу точку. Прогулювалася по тим місцям, де треба було щось побачити чи перевірити. Розповідала, що бачила, де стоїть техніка, де скупчуються військові, де частіше вони бувають”, – згадує ексагентка про свою роботу. Одного дня при в’їзді до Енергодару росіяни затримали жінку та ув’язнили її “на підвалі”. Допити московитів результату не дали – агентка не видала свій зв'язок з українською стороною. Після повернення додому, “Свєта” повідомила розвідників про допит – “Шаманбат” одразу почав планувати евакуаційну місію. “Була надана команда розвідувальній групі на планування, комплектування, спорядження спеціальними засобами. У хлопців, яким запропонували зробити цю роботу, навіть не виникло питань, чи можна відмовитись від такої задачі. Всі розуміли, що там стоїть жінка, яка зробила дуже великий об'єм роботи, і вона потребує допомоги”, – розповів розвідник “Трикутник”, керівник операції. Операція з порятунку агентки тривала дві доби – спецпризначенці водою та суходолом дійшли до околиць Енергодару, зустріли “Свєту” та повернули її на підконтрольну Україні територію. “Коли ми вже від'їхали трошки далі, в безпечніші місця, і коли вона зустрілася вживу з тими оперативними співробітниками, які вели з неї ці всі переписки на протязі трьох років, вона по голосу впізнала, що це була людина. Вони обійнялися, і тоді ми вже видихнули і зрозуміли, що місія виконана”, – ділиться спогадами “SID”, командир штурмової групи, яка виводила агентку. Робота “Свєти” та сотень інших українських агентів на тимчасово окупованих територіях під керівництвом ГУР МО України вкотре демонструє здатність українців опиратися та боротися. “Ми ніколи не залишаємо людей, які нам довірилися, тому що це наші люди, які впродовж трьох років працюють. Я не скажу, що це протекція, я скажу, що це просто людські відносини, як людина допомагає людині”, – підкреслив “Трикутник”. 👉Дивіться захопливу історію діяльності української агентки у ворожому тилу за посиланням: https://youtu.be/lCnHBSbW6Po Слава Україні! ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
«Подарунок» ворогу на День СБУ: безпілотники «Альфи» уразили нафтотермінал Усть-Луга в Ленінградській областіСБУ спільно із СБС, ССО, ГУР та ДПСУ провела успішну спецоперацію з ураження інфраструктури нафтового термінала порту Усть-Луга.Це один із ключових морських портів рф на Балтиці, через який ворог здійснює експорт сирої нафти й нафтопродуктів, у тому числі з використанням суден так званого тіньового флоту.«Сьогоднішня спецоперація - це символічний «подарунок» ворогу до Дня СБУ. Чергове нагадування, що в росії тепер нема безпечних регіонів. Ми й надалі проводитимемо далекобійну роботу, щоб системно знижувати військово-економічний потенціал ворога», - сказав т.в.о. голови СБУ генерал-майор Євгеній Хмара. Далекобійні дрони Центру спецоперацій «Альфа» СБУ подолали понад 900 кілометрів і успішно відпрацювали по цілях. Внаслідок атаки уражено нафтоналивні стендери, а також резервуарний парк із нафтою та нафтопродуктами. На території порту фіксується масштабна пожежа, яку підтвердив губернатор Ленінградської області.Ураження таких об’єктів, як Усть-Луга, має не лише тактичний, а й стратегічний ефект, адже скорочує валютні надходження до бюджету рф.Це вже друга за цей тиждень атака СБУ на російський нафтоекспорт на Балтиці. 23 березня безпілотники Служби успішно відпрацювали по порту Приморськ, пожежа на якому триває й досі.
СБУ викрила угорського спецслужбіста, який керував агентурною мережею Будапешта на Закарпатті у 2025 році Контррозвідка Служби безпеки України встановила особу розвідника угорської військової розвідки, який керував агентурною мережею, викритою СБУ навесні 2025 року на Закарпатті. Тоді Служба безпеки затримала двох учасників шпигунського осередку, які збирали дані про військову захищеність регіону, місцеві суспільно-політичні настрої та можливу реакцію населення у разі введення туди угорських військ. За матеріалами справи, діяльністю іноземної агентури керував кадровий співробітник угорської воєнної розвідки – Золтан Андре. Встановлено, що саме він проводив в Угорщині агентурні зустрічі з одним зі своїх інформаторів із Закарпаття, який шпигував у західному регіоні України і за це був затриманий контррозвідкою СБУ. Як з’ясувало розслідування, з 2016 до 2020 року Андре перебував у Грузії, де проводив розвідувальну діяльність «під прикриттям» представника дипломатичної місії Угорщини. Після повернення з Південного Кавказу з 2021 року він почав розвідувально-підривну діяльність проти України. Цього ж року він особисто завербував колишнього військового з Берегівського району та перевів його у «режим очікування». А вже у вересні 2024 року Андре «активував» агента і доручив йому шпигувати на Закарпатті. Задокументовано, як зрадник розвідував місця дислокації Сил оборони, зокрема намагався виявити бойові позиції української ППО, що захищає небо західного регіону України. Також за дорученням Андре агент мав підшукати «кандидатів» на вербування до агентурного апарату угорської воєнної розвідки. В зоні особливої уваги іноземного спецслужбіста були колишні та кадрові військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів України. Крім цього, за наявними даними, Андре використовував для вербування можливості угорських дипломатичних установ на Закарпатті, до яких місцеві жителі подавали анкети з персональними даними на отримання угорського громадянства. Для залучення до співпраці іноземний спецслужбіст обіцяв гроші та різні преференції від Угорщини. Встановлено, що вербувальні бесіди та агентурні зустрічі Андре здебільшого проводив у власному авто. Для конспірації він використовував оперативний псевдонім. Так, наступною фігуранткою, яку залучив до співпраці Андре, стала колишня контрактниця однієї з бойових бригад ЗСУ, яку невдовзі разом з іншим агентом було затримано Службою безпеки. При цьому встановлено ще одного військовослужбовця ЗСУ, якого угорський військовий розвідник намагався втягнути до співпраці. Цій особі замість грошової винагороди він обіцяв регулярні поставки наркотичних засобів для «особистих потреб». Наразі контррозвідка СБУ продовжує комплексні заходи для встановлення всіх учасників угорської агентурної мережі, які діяли на шкоду Україні. Кожного із зловмисників буде знайдено і притягнуто до відповідальності за злочини проти нашої держави. Служба безпеки України закликає громадян бути пильними. Якщо до Вас звертаються із сумнівними пропозиціями, Ви побачили підозрілі предмети та осіб або ж отримали інформацію про діяльність російських спецслужб, сторінки в Інтернеті та соцмережах, які вони використовують для вербування, повідомляйте про це СБУ:Чат-бот «Спали» ФСБшника» – t.me/spaly_fsb_botТел.: 0 800 501 482Email: [email protected]
⚡️⚡️Ракетами Storm Shadow уражено завод "Кремній Ел" / ⚡️⚡️Storm Shadow missiles strike the "Kremniy El" factoryENG below⚡️В рамках системного зниження воєнно-економічного потенціалу російського агресора підрозділи Сил оборони України завдали успішних ударів ракетами повітряного базування Storm Shadow по брянському заводу мікроелектроніки "Кремній Ел". "Кремній Ел" - це критично важлива ланка в ланцюжку виробництва російського "високоточного" озброєння. Завод спеціалізується на дискретній напівпровідниковій техніці та інтегральних мікросхемах, які є "мізками" та "нервовою системою" сучасної зброї, зокрема ракет "Іскандер".💥🔥Зафіксовано ураження цілі та значне пошкодження виробничих потужностей.Масштаби завданих збитків уточнюються.🧐Аеророзвідку здійснював підрозділ окремого полку Безпілотних систем "Рейд". Далі буде!💥 Слава Україні!🇺🇦⚡️As part of a systematic effort to reduce the military-economic potential of the russian aggressor, units of the Ukrainian Defence Forces successfully struck the Kremniy El microelectronics factory in Bryansk with Storm Shadow air-launched missiles. Kremniy El is a critically important link in the chain of production of russian "high-precision" weapons. The plant specializes in discrete semiconductor devices and integrated microchips, which serve as the “brains” and “nervous system” of modern weapons, including Iskander missiles.💥🔥The target was hit and significant damage to production facilities was recorded.The extent of the damage is being clarified. 🧐Aerial reconnaissance was carried out by “Raid” Separate Unmanned Systems Regiment.To be continued!💥 Glory to Ukraine!🇺🇦
На жаль, маємо ще одну болючу втрату для нашої авіаційної родини та всієї країниСьогодні вдень, 9 березня 2026 року, на Східному напрямку, в умовах значної переваги повітряного противника та потужної протидії ворожих систем протиповітряної оборони, загинув полковник Олександр Довгач – командир 39-ї бригади тактичної авіації, Герой України. Він вкотре виконав бойове завдання, на жаль, ціною власного життя...Олександр Довгач був не просто командиром. Він був справжнім лідером і бойовим льотчиком. Із перших днів повномасштабного вторгнення бригада під його командуванням завдавала ворогу точних і болючих ударів.Він здійснив сотні бойових вильотів, уражаючи пункти управління, техніку, засоби зв’язку ворога. Неодноразово забезпечував прикриття ударної та бомбардувальної авіації, знищував ворожі дрони та ракети. Він бився за Київщину, Харківщину, Херсонщину, острів Зміїний.Першим ішов у бій, брав на себе найризикованіші завдання та надихав своїх підлеглих на сміливі й рішучі дії.Обставини встановлюються.Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким...Честь Герою!
🇺🇦🇺🇦Чотири роки окупації ЗАЕС: виклик ядерній безпеці та відповідальність за тисячі працівників4 березня 2022 року російські війська захопили Запорізьку АЕС – найбільшу атомну електростанцію Європи. Вперше цивільний ядерний об’єкт опинився в окупації, що створило безпрецедентний ризик для глобальної системи ядерної безпеки.У четверті роковини окупації в Енергоатомі наголосили: ситуація навколо ЗАЕС залишається одним із найгостріших ризиків для європейської енергетичної та ядерної стабільності.Керівник компанії Павло Ковтонюк підкреслив: «Захоплення ядерного об’єкта та його використання як інструмента політичного тиску – це руйнування фундаментальних правил галузі. Наше завдання – зберегти людей і бути готовими у будь-який момент відновити безпечне управління станцією».💬Генеральний директор філії ВП ЗАЕС Дмитро Вербицький заявив, що тривала окупація та спроби нелегітимного втручання створюють системні технічні ризики.«Будь-які заяви про перезапуск енергоблоків без участі законного оператора є технічно й регуляторно необґрунтованими. Лише повернення ЗАЕС під контроль Енергоатома дозволить відновити повноцінні стандарти ядерної та радіаційної безпеки», – наголосив він.💬Окрема увага – на соціальній відповідальності компанії. Понад 5 тисяч працівників ЗАЕС стали внутрішньо переміщеними особами. Із них 2316 забезпечені робочими місцями в структурі компанії, ще 1515 перебувають за кордоном.Виконавчий директор з персоналу Богдан Шмигельський зазначив: «Ми вибудували механізми релокації, працевлаштування та професійного розвитку для тисяч фахівців. Збереження кадрового потенціалу – це питання не лише соціальної відповідальності, а й майбутньої безпеки станції після її деокупації». 💬Заступник голови Атомпрофспілки Сергій Снітков акцентував на необхідності міжнародної реакції на порушення прав працівників, які залишаються в окупації.🇺🇦 Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що громада спрямувала понад 1 млрд грн на підтримку Сил оборони України. 🏠 В Енергоатомі наголошують: збереження команди та готовність до відновлення контролю над станцією – ключова умова її безпечного майбутнього.#ЗАЕСEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
Родини українських енергетиків, яких росія незаконно утримує після захоплення Запорізької атомної електростанції, провели у Відні серію зустрічей із дипломатами та представниками міжнародних організацій.Мета візиту — привернути увагу до долі цивільних працівників станції та домогтися активнішої міжнародної участі у процесі їхнього звільнення.Дводенну адвокаційну поїздку організувала громадська організація «Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля». Центральною подією став спеціальний захід у штаб-квартирі МАГАТЕ під назвою «Людський вимір окупації ЗАЕС: історії російських заручників з Енергодара». Його приурочили до четвертих роковин захоплення станції та міста, а також до засідання Ради керуючих МАГАТЕ, що має відбутися на початку березня. Подію проведено за сприяння Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні та Представництва Європейського Союзу.Відкриваючи зустріч, Постійний представник України Юрій Вітренко та Постійний представник ЄС Карл Халлергард наголосили: окупація ЗАЕС створює не лише безпекові ризики глобального масштабу, а й супроводжується грубими порушеннями прав людини. За їхніми словами, гуманітарний вимір ситуації має залишатися у фокусі міжнародної спільноти.У заході взяли участь представники дипломатичного корпусу з країн Європейського Союзу, Північної Америки, а також держав Азії, Латинської Америки та Близького Сходу. Серед присутніх були й представники Секретаріату МАГАТЕ.Ключовими спікерами стали родичі незаконно ув’язнених працівників станції — Світлана Бражник, Наталія Спартесна, Владислав Лаврик — а також заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк, який провів у російському ув’язненні 333 дні.Родини розповіли про обставини затримань Руслана Лаврика, Олексія Бражника, Сергія Спартесного, про тривалу відсутність зв’язку з ними та застосування фізичного і психологічного тиску. За їхніми словами, працівників примушували підписувати контракти з «Росатомом» і отримувати російські паспорти. Нині відомо щонайменше про 35 цивільних заручників, серед яких 14 — співробітники ЗАЕС і 10 — жінки.Іван Самойдюк публічно засвідчив пережите під час ув’язнення. Він повідомив, що став свідком чотирьох смертей серед утримуваних людей — вони загинули внаслідок травм, отриманих під час катувань.Голова Організації молоді Атомпрофспілки Христина Левченко наголосила, що переслідування працівників станції пов’язане з їхньою відмовою співпрацювати з окупаційною адміністрацією та збереженням професійної позиції щодо ядерної безпеки. Дослідниця правозахисної організації Truth Hounds Еліс Мі представила результати дослідження, яке фіксує системні порушення прав людини на окупованій станції та вказує на роль представників «Росатома» у створенні механізмів тиску.Під час заходу також ішлося про міжнародну петицію із закликом до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі сприяти звільненню ув’язнених енергетиків. Станом на 27 лютого вона зібрала понад 50 тисяч підписів.За підсумками зустрічі дипломати висловили солідарність із родинами та підтвердили готовність порушувати питання незаконно утримуваних працівників ЗАЕС у межах засідань Ради керуючих МАГАТЕ та інших міжнародних форматів.Організатори наголошують: без звільнення цивільних працівників станції неможливо говорити ані про повноцінну ядерну безпеку, ані про дотримання міжнародного гуманітарного права. Захід відбувся за підтримки Фонду «Аскольд і Дір», що адмініструється ІСАР Єднання в межах проєкту «Сильне громадянське суспільство України — рушій реформ і демократії» за фінансування Норвегії та Швеції.Фото: ГО "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля"
24 лютого 2026 року виповнилося чотири роки від початку повномасштабної війни, яку російська федерація розв’язала і веде проти України.Війна за Незалежність України проти росії триває вже 12 років, з лютого 2014 року - перших актів збройної агресії проти мирних громадян у центрі української столиці, перших зафіксованих перетинів державного кордону України російськими збройними силами.До 24 лютого 2022 року основні воєнні дії відбувалися на сході нашої країни. Протягом восьми років Збройні Сили України разом з численними добровольчими формуваннями ефективно стримували цей напад, зупинивши просування загарбників та звільнивши більшість захоплених територій. 24 лютого 2022 року світ став свідком розв’язання рф відкритої повномасштабної війни проти України.У березні 2022 року росія вчинила безпрецедентний злочин: озброєні окупанти захопила найбільшу атомну електростанцію в Європі - Запорізьку АЕС. З того часу і по сьогодні наш рідний Енергодар залишається в окупації. Десятки тисяч людей змушені були покинути рідне місто. Є чимало і тих, хто з різних причин лишився в окупації, однак теж чекає на звільнення.Маємо пам'ятати і шанувати подвиг всіх наших Захисників і Захисниць, які боролися і продовжують боротися за Україну на передовій. Пам'ятаємо всіх Героїв, які віддали свої життя на полі бою. Наш обов'язок - продовжувати підтримувати наші Сили Оборони, вірити та наближати перемогу України, звільнення всіх окупованих територій від ворога.