🕯️З глибоким болем і невимовним смутком сповіщаємо про трагічну загибель нашої колеги — Ліни Володимирівни Сергієвої, начальниці управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради.Ліна Володимирівна пішла з життя внаслідок страшної дорожньо-транспортної пригоди. Ця звістка стала для всіх нас невимовним потрясінням. Ми втратили не просто керівницю й колегу — ми втратили людину, яка щодня присвячувала себе людям, знаходила сили підтримати кожного, хто потребував допомоги, і невтомно працювала заради тих, за кого боліла душею. Вона очолила УПСЗН 1 серпня 2023 року - в дуже важкі часи повномасштабної війни. До того кілька років працювала заступником начальника УПСЗН - начальником відділу адресної допомоги і компенсацій. Завжди була уважною, людяною, чуйною. Завжди вміла вислухати, знайти рішення, підтримати. Її відданість справі, щирість, спокійна сила й здатність нести тепло в найскладніші моменти назавжди залишаться у наших серцях. Болить думка про те, скільки хорошого вона ще могла зробити, скільки тепла подарувати, скільки добра встигла б створити — якби не ця трагічна миттєвість.Ми схиляємо голови в скорботі разом із рідними та близькими. Пам’ятатимемо Ліну Володимирівну як людину великого серця, світлого розуму й високої людяності.Світла їй пам’ять. Вічний спокій її душі.
🏚 Росіяни забрали дім, а керівництво Енергоатому хоче забрати компенсацію за тимчасове житло?Уявіть собі ситуацію: люди втекли від окупації, втратили домівки, роботу, звичне життя. І тепер, коли вони намагаються влаштуватися бодай у новій квартирі, — у них забирають навіть ті копійки, які компанія виділяла на житло, як підтримку до ПОВНОЇ ДЕОКУПАЦІЇ СТАНЦІЇ. 🚨 Працівники ЗАЕС, які вимушено переїхали до Нетішина після окупації Енергодару, б’ють на сполох:«Відповідно до розпорядження №131 від 31.10.2025 року з нас були зняті кошти, призначені на винайм житла… Ми фактично опинилися у складному фінансовому становищі».І тут питання — а на що, власне, жити?Бо реалії Нетішина такі: найдешевша квартира — від 15 тисяч гривень за місяць, і це якщо вас не налякає ремонт «у стилі бабусиного серванта».Рієлтори, між іншим, не відстають — чомусь дуже добре знають, що перед ними ВПО з Енергодара. І, здається, ціна в таких випадках автоматично зростає на «доплату за вимушене переселення».А тепер — головне.Люди, які роками працювали на стратегічному об’єкті держави, просять не пільг, не подарунків, а просто — повернути кошти, які їм уже були виділені на житло.Хочеться запитати:❓У нас тепер така нова форма підтримки переселенців — «виживи, як хочеш»?❓Чи, може, компенсація за житло тепер теж вважається «зайвою розкішшю»?❓І хто відповість, якщо працівники просто не зможуть утримувати орендоване житло?Поки люди рахують кожну гривню, у керівництві, схоже, рахують «зекономлені» на ВПО кошти.І так, можливо, ціна людської гідності сьогодні теж вписується у фінансовий звіт.
❗️ПОЛОН ВБИВАЄ❗️Найстарший за віком цивільний полонений з Енергодара не пережив російських тюрем та катівень Під час етапування до російського міста усть-лабінська помер 74-річний цивільний полонений Олександр Марков — один із багатьох незаконно утримуваних українців. Про це нам повідомив син померлого. Літнього хворого чоловіка заарештували ще 8 травня 2024 року. Майже рік, до березня 2025 року, родині нічого не було відомого про його долю. І тільки навесні дізналися, що окупаційний «суд» засудив чоловіка «за державну зраду» до 14 років колонії суворого режиму з подальшим обмеженням свободи на 1 рік. Помер Олександр Марков 26 червня 2025 року на етапі. Це ще одне нагадування про жорстокість, з якою ворог поводиться з нашими людьми: як з військовополоненими, так і цивільними, зокрема й пенсіонерами. Подробиці смерті чоловіка та її точна причина нам, на жаль, наразі невідомі. Та очевидно одне: ПОЛОН ВБИВАЄ, калічить долі й життя, забирає здоровʼя та прирікає людей на жахливі випробування!ℹ️ До відома: Станом на липень 2025 року відомо про 27 енергодарців, які залишаються в російському полоні: 7 з них - жінки, 13 - це працівники Запорізької атомної електростанції.#ПолонВбиває #цивільніполонені #полоненіЕнергодара #полон #Енергодар #Energodar #ЗапорізькаАЕС
Шановні енергодарці!🇺🇦Просимо кожного з вас підтримати та максимально поширити петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) Святославу Наумичеву. До останнього свого дня, з незламною вірою у серці, Святослав залишався вірний Україні, боронив рідну землю від ворога. Був сильним духом, сміливим, нескореним, завжди мав чітку проукраїнську позицію. Перебуваючи практично весь час у зонах бойових дій, ніколи не скаржився, завжди підтримував побратимів, у яких заслужив глибоку повагу. Побратими та друзі збережуть пам’ять про Захисника як про сміливого та мужнього воїна, гарного командира, справжнього Героя та патріота України. Тисячі енергодарців, які знали Святослава Наумичева як непересічну, глибоку особистість, завжди пам’ятатимуть свого Героя, який сплатив надвисоку ціну за нашу свободу.🙏Підтримати петицію про присвоєння звання Героя України - це найменше, що ми можемо зробити для вшанування та увічнення пам'яті про нашого Захисника. ⬇️https://petition.president.gov.ua/petition/238102
Третій рік війни в Україні добігає кінця, і цей конфлікт, який спочатку здавався територіальною суперечкою, перетворився на глобальний виклик для міжнародного порядку. Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права.Напад Росії вже називають першим колоніальним конфліктом XXI століття, і його результат стане вирішальним для всього світу. Відновлення територіальної цілісності України – це не лише питання справедливості, а й випробування здатності міжнародної спільноти захищати принципи суверенітету та самовизначення. Без рішучих дій ці цінності, закріплені у Статуті ООН, ризикують стати порожніми словами.Формула миру Президента Володимира Зеленського, представлена на саміті в Швейцарії, є дороговказом до справедливого й стійкого миру. Завдяки спільним зусиллям міжнародної спільноти ми зможемо примусити агресора до дотримання міжнародного права та відновлення глобального порядку. Всі разом ми здатні змусити Росію поважати суверенітет України та забезпечити безпеку всього світу.https://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/arpus-etera/01.11.2024-andrijs-jermaks-latvija-palidzi-mums-veidot-mieru-ukraina.a574735/
❗️Як військові, так і цивільні полонені українці, викрадені та «засуджені» рф за будь-яких вигаданих приводів, щоденно проходять пекельні випробовування. У неволі більшість з них зазнають тортур, як фізичних так і психологічних. Люди позбавлені нормального харчування та надання медичних послуг, навіть попри те, що більшість полонених гостро потребують лікування. Українців постійно перевозять з місця на місце, з регіону в регіон. Тож відслідкувати, де знаходиться людина, вкрай важко.До прикладу. Жителя Енергодара Сергія Спартесного, який працював на ЗАЕС начальником зміни турбінного відділення, ефесбівці викрали ще 18 липня 2023 року. Тільки 19 вересня 2024 року йому винесено вирок за ст.276 кримінального кодексу рф (шпигунство) та засуджено до 12 років колонії суворого режиму. Виїзне засідання так званого «запорізького суду» відбувалося в Криму. Спочатку, після оголошення підозри, чоловіка утримували в Мелітополі. Все літо його возили на допити в СІЗО в Донецьк, звідти знову повертали в Мелітополь. З 2 по 9 вересня чомусь тиждень утримували на Чонгарі. Після відвезли до СІЗО в Сімферополь, де він перебуває зараз. Але не виключено, що найближчим часом чоловіка можуть знову етапувати у невідомому напрямку. Нагадаємо, що Сергію Спартесному іде 63 рік. Після майже 1,5 років перебування в нелюдських умовах в полоні він потребує якісного лікування. Та росіяни не зважають ані на вік, ані на стан здоровʼя увʼязнених. Натомість, в спробах залякати людей, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, вони масово «штампують» підозри, карні справи та вироки, намагаючись максимально закріпити тоталітарний режим та звести нанівець міжнародне право та права людини.
⚡️ЗБИТО 42 БПЛА ТА 4 КЕРОВАНІ АВІАЦІЙНІ РАКЕТИ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 19 жовтня 2024 року (із 21.00 18 жовтня) російські окупанти завдали удару по Україні керованими авіаційним ракетами (район пусків – акваторія Чорного моря), ударними БпЛА типу «Shahed» та дронами невстановленого типу (райони пусків: Курськ, Єйськ, Приморсько-Ахтарськ – рф.).Радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід понад 100 повітряних цілей: до 98-ти ворожих безпілотників та шість керованих авіаційних ракет Х-59/69. Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.💥 Станом на 12.00 в результаті протиповітряного бою збито 4 керовані авіаційні ракети Х-59/69.Також на цю годину є підтвердження про збиття 42 ворожих БпЛА в Одеській, Сумській, Черкаській, Київській, Кіровоградській, Чернігівській, Полтавській, Миколаївській та Херсонській областях.46 російських безпілотників наразі локаційно втрачено, інформація щодо збиття/падіння уточнюється та оновлюється. Кілька ворожих БпЛА – ще в повітряному просторі України. Бойова робота триває! 🇺🇦 Разом – до перемоги!
⚡ Ещё один подгон пленного с курской народной республики от наших орлов из 82 ОДШБрЕфрейтор Панчин Алексей Анатольевич, 19.05.1996, 1252-й полк, 2 бат, 1 рота, 1 взводмобилизованный в октябре 2022 годаговорили, что мобилизуют "для охраны освобожденных территорий" , а в итоге с калашом и 4 рожками оказался на передкеговорит, что платили меньше, чем обещалирассказал про общую обстановку внутри так называемой "армии рф": поножовщина осетинов с русскими, отсутствие отпусков, дезертиры, проблемы с провизией и так далее. ничего нового в принципеговорит, что как приехали под Курск, то все дома уже были разворованы своими же: технику вынесли, вещи тоже, ненужное разбросано по хатам (отакої)попал в плен когда отдал пост другому бойцу, тот заснул. В итоге «герой-боец» проснулся, наблюдая мирные лица наших орлов из 82 ОДШБрслёзно передаёт привет маме и папе. говорит что он живой, всё нормально, печеньки кушает, курит, пьёт, ранений нет. Цел, жив, и здоровпо-человечески не повезло просто бойцу, молодой ещё, глупенький, мог спетлять от мобилизации а не спетлял. повезло, что попал в пленмаме и папе переживать за сына не стоит, мы всегда проконтролируем чтобы «герои» наших публикаций никуда не пропадали и ничего им не делали. но маме и папе нужно обратиться к старому пидору в кремле, пусть он заберёт вашего сына домойстарый пидор то не будет сыновей своих приближенных отправлять, в итоге жертвует вашими детьмиу вас есть возможность с него за это спросить, учитывая что старый пидор утверждает лично сам кого он хочет вернуть, а кого нетбоец слёзно просит обменять себя на бойцов из 140 ОРБ и наших бойцов из Николаевской 36-ой бригады
Круглий стіл з урядом щодо податків сьогодні тривав 2,5 години, і ми намагалися глибше зрозуміти, чи використав кабмін усі можливості для оптимізації бюджетних видатків і збільшення доходів.Ми висунули кілька основних тез і пропозицій:1. Наша основна гіпотеза та побоювання, що збільшення податків призведе до тінізації економіки та знищення малого та середнього бізнесу і, зрештою, матиме дуже короткостроковий ефект після якого податків буде збиратися навіть менше, ніж зараз.2. Ми вважаємо, що поки велика кількість великих і дуже великих бізнесів використовують дроблення на ФОП, зарплати в конвертах, дірки в митниці, обхід акцизів — не варто говорити про підвищення податків, а треба сфокусуватися на їхньому адмініструванні та справедливості щодо їх сплати усіма.3. Ми говорили про економічну мобілізацію, яка може принести мільярди гривень до бюджету.4. Ми запитували, чому сьогодні імпортерам у країні живеться краще, ніж експортерам при глибоко негативному сальдо зовнішньої торгівлі.5. Поставили низку інших питань від лібералізації ринку віртуальних активів до продажу майна, конфіскованого у рашки.Представники Уряду та Міноборони, зі свого боку, пояснили критичну потребу збільшити військові видатки цього року на 500 млрд грн. Ці додаткові кошти підуть на такі цілі:60% — це виплата зарплат військовим;40% — це зброя, техніка та інші критичні витрати. Отримати 500 млрд планується з різних джерел:- майже 3/4 – це збільшення внутрішніх запозичень, а також перевиконання діючих доходів держбюджету, у тому числі за рахунок детінізації економіки;- близько 1/4 – це перегляд податків.Загалом ми отримали багато відповідей і домовилися продовжити консультації наступного тижня у профільному комітеті Ради.Усе складно…