Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Психолог на зв‘язку
Додано 14 лип 2024

Психолог на зв‘язку

@psyintouch
Кількість підписників: 12 235
Фото: 685
Відео: 10
Посилання: 1,300
Опис:
Канал Служби турботи про психічне здоров’я Благодійного Фонду «Право на захист» 💙💛
Джерело

Психолог на зв‘язку | Контейнування емоцій»: що робити з емоціями, коли їх забагато Ми вже б...

Логотип телеграм спільноти - Психолог на зв‘язку Психолог на зв‘язку @psyintouch
4 300 Охват/переглядів 2025-05-27 07:36 Повідомлення №1517
🧳 «Контейнування емоцій»: що робити з емоціями, коли їх забагато Ми вже багато писали про користь усвідомлення, проживання і відреаговування емоцій, з якими ми зустрічаємось. 🤷 Але що робити, коли їх забагато? Коли скупчення подій та трагічних новин провокують купу інтенсивних переживань: від глибинного болю до лютої ненависті, але можливості повернути ці емоції тому, кому вони належать, не має. У таких випадках на допомогу нам приходить вміння «контейнувати» свої емоції. ➡️ Це про здатність справлятись із ними, коли ми усвідомлюємо, що сенсу, або ресурсу боротись зараз не має. ☝️Якщо у тебе у з'являються думки про те, що висловлювати свої емоції саме в цей момент небажано або навіть небезпечно, і ти не готовий/а зустрічатися з можливими наслідками цієї дії, а переживання так і рвуться назовні, то зроби таку річ: 1️⃣ Зверни увагу що відбувається всередині: Що саме ти відчуваєш? Де в тілі знаходиться ця емоція? Назви її. 2️⃣ Наступним кроком подумки вийми цю емоцію зі свого тіла і поклади її в уявний контейнер перед собою. Добрим було би додатково ще призначити термін, на який ти туди цю емоцію кладеш. 💬 Внутрішній діалог може виглядати так: «Я відстежила/ив цю емоцію. Я розумію, що це за емоція, чому і до кого вона виникла. Зараз не найкращий час з нею розбиратися та висловлювати її, бо це може мені нашкодити. Покладу я її до певного часу (назвати час) в цей контейнер, а потім з нею розберуся».🧩 Контейнер в твоїй уяві обов'язково повинен бути з кришкою🫙, яка щільно прилягає до нього. Це важливо, щоб твоя емоція «не вискочила» до призначеного терміну. А інші характеристики контейнера можуть бути будь-якими – запускай свою фантазію наповну.3️⃣ А тепер просто розмісти цей контейнер на одній з своїх внутрішніх полиць. Ти можеш користуватись їм кожного разу, коли відчуваєш, що емоції затоплюють. 🔆 Наступить момент, коли ти відчуєш, що сил і енергії вже достатньо, щоб зустрітись із ними і тоді ти зможеш відкрити контейнер і опрацювати свій внутрішній досвід або на сесіях із своїм психологом/психотерапевтом, або самостійно. Всьому свій час. Будь турботливим/ою із собою🌼🍀 Психолог на звʼязку 📲 Ми в інстаграмі