Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Пряма дія | Незалежна студентська профспілка
Додано 14 лип 2024

Пряма дія | Незалежна студентська профспілка

@priama_diia
Кількість підписників: 1 813
Фото: 718
Відео: 44
Посилання: 408
Опис:
«Пряма дія» — це низова студентська профспілка, яка поділяє принципи рівності, лібертарної педагогіки та виступає проти комерціалізації освіти СОЦМЕРЕЖІ: linktr.ee/priama_diia ЗВ'ЯЗОК: @priama_dia_bot ДОЛУЧИТИСЯ: https://forms.gle/nzo8eoXaxBobfbyo8/

👥 Кількість підписників

1 813
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: +43

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 295
Середній/День:: 862
Середній/Тиждень:: 1,604
ERR: 71.43%

📊 Кількість повідомлень на день

0.5
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.7
Середнє за день: 0.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

🔴10399: КОД ЗНОВУ ЧЕРВОНИЙ😡Ще у квітні 2024-го року наша профспілка писала стосовно тих обурливих змін, який прагне втілити одіозний законопроєкт № 10399. Із тих пір нічого не було чути про цю законодавчу ініціативу, оскільки вона зависла на другому читанні і далі діло ніяк не просувалося, через що сам законопроєкт вийшов із центру медійної уваги. Проте нещодавно почали з'являтися новини про те, що Верховна Рада готується розглянути його у другому читанні. Ми, звісно, будемо раді, якщо цей законопроєкт так і далі висітиме без подальшого просування. Однак пройшло немало часу і варто нагадати що саме не так із цим законопроєктом.🧑‍🎓Уявіть, що ви щойно дізнались: ваша мрія здійснилась, ви склали НМТ на найвищий бал і вступили на омріяну спеціальність. Радість, плани на майбутнє, амбіції. Проте вже незабаром вас чекає неочікуваний сюрприз: підписання договору, в якому ви погоджуєтесь на «пропозицію» роботодавця або служби зайнятості. Можливо, це станеться навіть у середині вашого навчання, але точно — не пізніше ніж за пів року до його завершення. І з цього моменту ваша доля належить не вам, а абстрактному роботодавцю. Термін «відпрацювання» — щонайменше 1.5 роки (може змінюватися в залежності від терміну навчання).⚖️Саме це і передбачає вищезгаданий скандальний законопроєкт №10399, який скорочує кількість спеціальностей, що фінансуються державою, і запроваджує обов'язкове працевлаштування студентів-бюджетників. Ніби-то справедлива угода: держава вам місце у виші — ви їй свою працю. Але чи справді це справедливо?🕸Найбільша підступність цієї «угоди» у тому, що ви не знаєте наперед, куди вас направлять. Ви не можете бути певними у виборі міста, компанії, чи навіть вашої посади. Це не допомога у працевлаштуванні, а пастка, яку збудували заздалегідь.🤷‍♀️Так, ви маєте право вибору: можете відмовитись, але тоді доведеться компенсувати державі витрати на навчання сумою розміром вартості підвищеної стипендії або перевестись на платну форму чи навіть покинути університет. Будь-який ваш «вибір» веде до невизначеності, тоді як університети й роботодавці залишаються у виграші.😐Наслідки очевидні: студенти, які мали би рухати науку й інновації вперед, оберуть європейські виші або інші альтернативи, уникнувши пастки державного «гарантованого» місця. Це завдасть великого удару по інтелектуальному потенціалу України, знизить конкурентоздатність наших університетів та остаточно підірве довіру до державних гарантій у сфері освіти. Крім цього, це суттєво звузить права і захищеність студента як працівника, оскільки чим меншу можливість він чи вона має, щоб змінити місце роботи та підібрати для себе кращі трудові умови, тим більша ймовірність постраждати від свавілля роботодавця, який відчуватиме повноту влади над відпрацьовуючим студентом, чия переговорна позиція у такій ситуації буде досить слабкою.Чи хочемо ми жити у світі, де освіта перестає бути можливістю, а стає покаранням? Чи дозволимо законопроєкту №10399 перетворити навчання на примус?📢 Ми закликаємо усіх слідкувати за ситуацією, поширювати інформацію та підтримати кампанію #ГрантНеГарант. Разом ми можемо зупинити це безглуздя, перш ніж воно стане реальністю. Ми також закликаємо вас самоорганізовуватися на місцях роботи і навчання, щоб виборювати собі через солідарні дії і взаємну поміч один одному гідні умови як під час навчання, так і під час роботи.#ГрантНеГарант
🧑‍🎓Як студентська профспілка, головною нашою метою є рівний доступ до якісної освіти та університетської інфраструктури, у тому числі до безкоштовних столових і гуртожитків. Прагнучи до втілення цієї мети, нам би дуже хотілося, щоб адміністрація університетів йшла на діалог та сприяла безпосередньому задоволенню потреб студентів і студенток. Однак, на жаль, управління вищих закладів освіти часто нехтує голосом студентства. 🏢Саме із такою ситуацією зіштовхнулися наші товариші із польської студентської профспілки "Робітнича ініціатива". Довгий час вони намагалися вийти на рівноправний діалог із адміністрацією Варшавського університету, щоб конструктивно обговорити питання відкриття громадських їдалень для студентів і студенток. Проте щось пішло не так, і 23-го травня студенти і студенти захопили корпус Студентського самоврядування Варшавського університету.📖Чому польські студенти відважилися на цей крок? Що таке "окупаційний страйк"? І як студенти проводять своє дозвілля під час окупаційного страйку — читайте детальніше в нашій новій статті!
«Репресивна толерантність» — Герберт МаркузеЧи справді сучасне розуміння толерантності сприяє примиренню суспільства? Яким чином свобода слова може сприяти пригніченню? Чи має свобода слова бути абсолютною?В цьому есе Герберт Маркузе переосмислює сучасне розуміння толерантності та свободи слова. Автор стверджує, що в умовах нерівності «нейтральна» свобода слова закріплює панування, надаючи платформу пригнічувачам та невігласам, та заглушує натомість альтернативні голоси.Запрошуємо до читання та обговорення есе «Репресивна толерантність», що:🔸 ставить під сумнів усталене розуміння свободи слова в ліберальному суспільстві;🔸 показує, як політична нейтральність може маскувати підтримку домінуючого порядку;🔸 пропонує переосмислити толерантність як активну позицію, що вимагає нетерпимості до несправедливості.Доєднуйтеся до читання та обговорення вже в цю суботу, 7 червня, о 18:00!Наш переклад повного есе українською опублікуємо незабаром!📅 07.06, субота 18:00📍м. Київ, точне місце повідомимо за реєстрацією. 📨
🏚 Антиконкурс «Найгірший гуртожиток 2025»💩І хоча вже майже червень, останні декілька тижнів були вкрай холодними, а вночі подекуди навіть із заморозками. У гуртожитках наших університетів це було особливо відчутно: погана теплоізоляція та діряві старі дерев'яні вікна вкотре далися взнаки. Тож ми в «Прямій дії» вирішили поєднати корисне з приємним і оголосити конкурс. Чи точніше — антиконкурс.Ми створили форму, в яку ви, якщо проживаєте в гуртожитку українського університету, коледжу чи училища, можете надіслати нам «найсмачніші» фото ваших помешкань. Пліснява, діряві вікна, майже знищені кухні, — надсилайте все, що вам болить.🏅Зі свого боку, ми зберемо всі ці матеріали і організуємо публічне голосування за «найкращий» гуртожиток в нашому інстаграмі. Ми переконані, що першим кроком до вирішення тих проблем, з якими ми стикаємося як студенти, — це показати їх, зробити цю інформацію публічною, аби ні в кого не було сумнівів про якість студентського житла.🎁 А тепер приємна частина: для тієї чи того, чий гуртожиток отримає найбільшу кількість голосів, ми від «Прямої дії» подаруємо обігрівач (класичний «дуйчик»). Впевнені, такий маленький сюрприз аж ніяк не завадить у спартанських гуртожитських умовах.Тож закликаємо надсилати фото своїх гуртожитків за формою, яка буде відкрита до 20 червня. А вже 10 липня ми надішлемо переможцю чи переможиці подарунок.
СКОРО В УНІВЕРСИТЕТ!От-от школярі почнуть складати вступні іспити до вищих навчальних закладів, очікуючи на можливість покинути рідне місто для здобуття знань.Одним із таких міст є Перемишляни, куди завітали наші активісти, щоб розповісти одинадцятикласникам про університет з перших уст, а також ознайомити їх із незалежною профспілкою.Школярі, які звикли до авторитарних методів викладання, коли вчитель розповідає, а вони лише слухають, спочатку не були готові до колективної розмови – підходу лібертарної педагогіки, який ми впроваджуємо. Проте досить швидко вони адаптувалися, і ми спілкувалися на рівних.Під час заходу було висвітлено такі теми, як особливості навчального процесу в ЛНУ, його переваги та недоліки, умови проживання в гуртожитку, студентський активізм у ПД, а також проведено неформальне знайомство з учнями.Реакції учнів були різними: дехто проявляв зацікавленість студентським активізмом, а дехто був шокований станом гуртожитків та проблемами навчального процесу. Вони ставили запитання про університет, можливості, які відкриває навчання, і перспективи в майбутньому. Романтизовані та туманні уявлення про університет розвіювались, і майбутні абітурієнти отримали чіткі уявлення, що таке університет та для чого в ньому боротися за зміни.Президент школи (школяр) схвально відгукнувся про нашу ініціативу, подякував за змістовну та цікаву зустріч для старшокласників. Наприкінці ми роздали учням наші бейджики, газети, брошури та попрощалися.
🐈‍⬛Як доєднатися до "Прямої дії"?Погоджуєшся з принципами "Прямої дії", слідкуєш за діяльністю, проте вагаєшся щодо вступу в профспілку, бо не знаєш, що тебе чекає? 📄Що ж, процедура вступу відбувається так:1. Заповнення інтернет-форми. Посилання буде нижче.2. Інтерв'ю з учасником профспілки. Цей крок потрібен, щоб познайомитись, визначити цікаві для тебе сфери діяльності в профспілці, а також переконатись, чи не суперечать твої погляди принципам профспілки.3. Після успішного інтерв'ю тебе долучать до чатів, зв'яжуть з осередком міста та університету (якщо такі є), а також нададуть навчальний курс з трьох роликів про Профспілку, необхідних для перегляду.4. Все! Після цього ти можеш на рівні з іншими брати участь у діяльності профспілки, доєднуватися до відділів, де твій голос буде рівним з іншими. 👥Які обов'язки? Їх небагато, оскільки профспілка не вимагає активізму від учасників:1. Платити членські внески, 20 гривень на місяць. Проте на час воєнного стану це не обов'язково.2. Бути на зв'язку, не ігнорувати тривалий час організаційні чати.3. Не суперечити базовим принципам профспілки. Чим можна займатися у профспілці? Можливостей досить багато. Це й живе спілкування зі студентами, створення та поширення агітматеріалів, планування та участь у кампаніях і протестах, юридична практика та просто неформальне коло спілкування!👉Доєднуйся за посиланням: https://forms.gle/nzo8eoXaxBobfbyo8/
😱 Незалежна студентська газета 🎆Місяць тому нашій незалежній профспілці виповнилося 2 роки. Це були незабутні два роки, протягом яких ми з вами влаштовували акції, боролися проти свавілля МОН і нахабних адміністрацій університетів, ми займалися лібертарною самоосвітою, а також популяризували ідеї рівності та солідарності, без яких сильний студентський рух неможливий.Разом із нами вели боротьбу за гідну освіту студенти зі всього світу, зокрема з Польщі та Франції. Про все це ми писали та розповідали. Часом це були складні роки, проте точно можна сказати, що вони були надзвичайно цікавими. Тому ми й далі із завзяттям продовжуємо розбудовувати мережу незалежних профспілок і відстоювати наші права.📰 Аби відсвяткувати ці досягнення ми вирішили зробити щось неординарне. Ми підготували незалежну студентську газету, яких в Україні вже тривалий час не було.🤔 Газета в XXI столітті, ви серйозно?!Газета — це не щось застаріле, не просто джерело інформації. Для нас це простір, в якому можна підсумувати досягнення, через який можна спілкуватися та ділитися ідеями. А до того ж це ретросувенір. Студентські профспілки за кордоном — від ASSE у Квебеці до французької Solidaires та польської «Робітничої ініціативи» — і сьогодні відроджують (а подекуди і продовжують) традицію друку газет.🐈‍⬛ Але не лише за кордоном. «Пряма дія» попередніх поколінь теж активно популяризувала свою газету під однойменною назвою. Саме тому перший номер нашої газети, який ми сьогодні публікуємо, є насправді прямим продовженням тієї газети.❗️Тож закликаємо завантажувати електронний варіант нашої газети, а для тих, хто любить паперовий варіант, ми надрукували фізичні примірники. Кожен і кожна зможе безкоштовно отримати свій, написавши нам на бота/в приватні повідомлення.Накладу вистачить на всіх 😊
Академія закритих дверей: перешкоджання профспілковій діяльності в НАОМА👥У понеділок, 17 березня, мала відбутися зустріч моніторингової групи в актовій залі НАОМА. Її склад був затверджений на пікеті 10 березня, і в неї зокрема були обрані члени профспілки "Пряма дія" поза університетом. Між нашою профспілкою та профспілкою студентів НАОМА був укладений меморандум про співпрацю. Перед зустріччю були подані документи, що підтверджують офіційний статус і членство наших делегатів. 😡Проте адміністрація категорично заперечила щодо нашої участі, посилаючись на те, що діяльність університету відбувається незалежно від громадських організацій, через що вона відмовилася говорити про проблеми, які турбують студентство академії, допоки "сторонні особи" будуть присутні на переговорах. Їй було байдуже, що студенти академії виявили бажання вступити до нашої профспілки і що ми маємо право захищати колективні права студентів у випадку їх порушення, а також вона знехтувала позицією студентів, які обрали делегатів "Прямої дії" до групи, щоб забезпечити публічний контроль над процесом і убезпечити себе від тиску та юридичних маніпуляцій, якими так славиться адміністрація. Факт того, що наша роль у групі є консультативною, також була нею проігнорована. Врешті-решт наші делегати покинули залу публічної установи, де громадянам забороняють спостерігати за тим, як вирішується питання бюджетних коштів. Ми розуміємо: зі "сторонніми особами" важче дерибанити газові котли. Але вимушені відразу розчарувати: з активними "не сторонніми" це робити ще важче. Боротьба студентства НАОМА триває. Детальніше за ходом переговорів cлідкуйте в мережах студради та старостату гуртожитку.🐈‍⬛Ми ж, попри активне перешкоджання нашій діяльності з боку адміністрації, продовжимо займатись звичними для "анархістів з Могилянки" справами: захищати і допомагати чинити опір несправедливості в цій прекрасній академії. Далі буде!
Боротьба філологів за нормальний розкладНещодавно студенти та студентки 1 курсу спеціальності «Східні мови та літератури» скаржилися на незручний розклад: їм доводилося переміщуватися між трьома корпусами протягом дня, що потребувало додаткових коштів та значних зусиль.Коли студенти спробували обговорити проблему з адміністрацією в деканаті, їх, за їхніми словами, «загазлайтили», принизили та відправили ні з чим. Тому ми допомогли їм підготувати колективну заяву, яку підписали 54 студенти їхнього потоку.Наступного дня після подання заяви адміністрація запросила студентів на діалог. Вони швидко пішли на поступки, змінивши розклад усього за один (!) день. Проте адміністрації було замало просто повідомити про зміну в розкладі — вони вирішили також засудити студентів за таку ініціативу.Представниця деканату висловила здивування, чому студенти взагалі прийшли, адже вона спілкувалася зі старостами груп і не почула від них жодних претензій. Студентів, які вели переговори, було названо «Трампом та Маском номер 2». Представники деканату, підвищуючи голос та перебиваючи, наполягали на тому, що насправді з ними легко спілкуватися і кожен студент може зв'язатися з деканом.Ця історія демонструє лише одне — нас слухають тільки тоді, коли ми діємо колективно, тому потрібна незалежна студентська профспілка. Долучайтеся до «Прямої дії».
СОЛІДАРНІСТЬ У ДІЇ: СТУДЕНТСЬКИЙ ПРОТЕСТ У НАОМА🧑‍🎓Сьогодні більше сотні студентів і студенток Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) разом з активістами та активістками профспілки "Пряма дія" вийшли на організований спільно протестний пікет (див. відео за посиланням) під будівлю навчального закладу. 🏢Серед вимог протесту головними були забезпечення гідних умов проживання в гуртожитку через проведення ремонтних робіт, покращення опалення та постачання гарячої води, а також вимога оплатити комунальні послуги в лютому та в майбутньому скасувати поточну систему окремої оплати комуналки, щоб плата за комунальні послуги вже відразу входила в оплату за проживання в гуртожитку.🪧Студенти та студентки разом згуртувалися та закликали адміністрацію до прозорої комунікації та публічного діалогу, тримаючи в руках плакати з написами: "Навіть плісняві холодно", "Я бойлер 200 л, мене на всіх не хвате", "Спробуйте нас купити", "Бунтуй, кохай, тепло — не віддавай!". 👥Представники адміністрації відмовилися спілкуватися напряму зі студентами, посилаючись на те, що вестимуть діалог лише з офіційними представниками студентського самоврядування. Неввічливість, хамство, нехтування адміністрацією університету голосом і присутністю інших студентів і студенток обурило протестувальників. Згодом вдалося добитися реакції ректора Цугорки і він вийшов до пікетувальників, але спілкування не задалося, оскільки ректор вважає пікет студентів провокацією. Пізніше до студентів вийшов в.о. проректора з адміністративної та господарської роботи Бондарчук, з яким студентам вдалося більше поспілкуватися. 🛂Під час пікету протестуючі обрали моніторингову групи, яка буде слідкувати за виконанням адміністрацією ремонтних робіт. Склад групи був затверджений демократично та прозоро під час асамблеї пікету. Завтра планується ще одна зустріч з адміністрацією, куди, окрім групи, можуть прийти всі бажаючі. Цей протест — це одна з безлічі маленьких, але важливих цеглинок, які студенти та студентки заклали в розбудову кращого майбутнього. Як сказала сьогодні одна із учасниць пікету, ми заслуговуємо на краще, і ті люди, майбутні студенти, які прийдуть після нас, теж заслуговують на краще. Головне продовжувати слідкувати за діями адміністрації та чинити тактичний тиск.Сила — в солідарності!