Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців
Додано 06 січ 2025

72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

@ombr72
Кількість підписників: 15 186
Фото: 7,910
Відео: 3,580
Посилання: 2,260
Опис:
Офіційна інформаційна сторінка 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців Офіційний сайт бригади https://www.72ombr.army Доєднатися +380661336245 Гаряча лінія +380990365202
Джерело

72 ОМБр ім. Чорних Запорожців | На початку 1920 року Чорні Запорожці вели активні рейди в районі Голов...

Логотип телеграм спільноти - 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців @ombr72
4 170 Охват/переглядів 2025-08-12 06:14 Повідомлення №11238
На початку 1920 року Чорні Запорожці вели активні рейди в районі Голованівська. Козаки діяли швидко й рішуче, спираючись на допомогу місцевих провідників, які знали всі стежки та добровільно й безкорисно виводили їх просто за спини більшовицьких гарнізонів. НІЧНИЙ РЕЙД У ГОЛОВАНІВСЬКУСпогади Валентина Сім’янцева, бунчужного 3-ї сотні 1-го кінного полку Чорних ЗапорожцівНаша сотня під'їхала під залізні ворота якоїсь установи, захищеної високим і міцним муром. Це були касарні та канцелярія військового начальника. Декілька спішених старшин і козаків оглядали двір через ґрати воріт, а решта сотні під покровом ночі стояла далі. Ми з Терешком перелізли ворота. Підійшли до ватри. Смалять кабана. Навпроти ватри вхід до будинку, до якого входило і виходило багато червоноармійців. Ми ходили по дворі на віддалі один від одного, тільки переглядувалися та говорили на мигах. Уже дорогою до своїх перевіряли, хто що побачив і почув. Головне, вартовий один, а решта тішиться смаленим кабаном. Терешко почекав, поки вартовий підійде до нього… І вже не пішов він назад. Тут до воріт під'їжджає підвода. Червоноармієць, що був на возі з рушницею, тихо «пішов» не своїми ногами до знятого вартового біля воріт. А другий виявився полоненим козаком, взявся допомагати складати те, що було на возі. Оддали ми нашому козакові обидві рушниці та й казали бігти чимдужче до своїх, бо він казав, що є ще полонені. А решту, мовляв, зараз зрозумієш.Гасло до бою подали передні і відкрили вогонь від воріт до двору; ті, що попід вікнами, кидали гранати до касарень; ті, що лишилися на місці, через ворота кропили з кулеметів двір і другий бік будинку. Касарні наші… Крім кабанів і горілки, було ще багато всяких солодких хрунделиків. З касарень забрали всі печатки і папери — інколи ставали у пригоді. Навколо виставлено нашу охорону. І от на одну таку варту налетів якийсь їхній комісар. Зсадили його з коника, а в полон у таких випадках не беруть. Тягав Ванька, потягли і Ваньку. (За книгою мемуарів «Чорні Запорожці» за редакцією та упорядкуванням Романа Коваля)#СлідамиЧорнихЗапорожців💀72-га Окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців.