Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Одеська обласна прокуратура
Додано 14 лип 2024

Одеська обласна прокуратура

@odesa_prokuratura
Кількість підписників: 1 348
Фото: 3,250
Відео: 95
Посилання: 557
Опис:
Офіційний телеграм канал Одеської обласної прокуратури Новини. Події. Анонси

👥 Кількість підписників

1 348
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +20

👁️ Середній перегляд на повідомлення

608
Середній/День:: 272
Середній/Тиждень:: 876
ERR: 45.1%

📊 Кількість повідомлень на день

2
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 2.4
Середнє за день: 2

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Запоріжжя і Закарпаття: понад 150 млн грн збитків. 43 підозри.Зловживання службовим становищем, розтрата бюджетних коштів, незаконні оборудки із землею — чергові приклади системної корупції, за яку має бути відповідальність.Запорізька область — 21 підозра, збитки 71 млн грн.Найбільше  у справі депутата-колаборанта, який у липні–серпні 2022 року на окупованій території Василівського району, у змові з окупантами, розтратив майже 24 тисячі тонн українського врожаю без відома та згоди власника фермерського господарства.Підозру оголошено заочно. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Також підозри отримали:– голова Кушугумської ОТГ,– голова Комишуваської селищної ради,– Оріхівський міський голова,– колишній голова Приазовської селищної ради (нині депутат),– директори Гуляйпільської міської лікарні та Обласного центру екстреної меддопомоги.Усім – за розтрату бюджетних коштів.Закарпатська область — 22 підозри, збитки 79,5 млн грн.Підозрювані — посадовці місцевого самоврядування, чиновники від медицини, освіти, культури, керівники комунальних установ.Найбільш зухвалі випадки — махінації з курортними землями Закарпаття:– посадовець Держземагентства незаконно вивів з Нацпарку “Синевир” 36,5 га землі;– місцевий мешканець незаконно заволодів 2 га на полонині Драгобрат;– державний реєстратор ЦНАП Тячівської міськради своєю службовою недбалістю дозволив незаконне оформлення 1,29 га землі в курортному Солотвині.Клопотання щодо обрання запобіжних заходів і відсторонення від посад скеровано до судів.Працюємо далі
167 мільйонів збитків через незаконну вирубку дерев. Ще майже 140 мільйонів — необґрунтовані активи. Понад 40 підозр за останні тижні. Це — результат системної корупції, службової недбалості та відвертого збагачення за рахунок природних ресурсів.Сьогодні прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури повідомили про понад 20 підозр. Найбільша й найзухваліша справа — схема працівників ДП “Ліси України” та ДП “ЛІАЦ”.Проведено 50 обшуків.Підозри отримали 8 працівників “ЛІАЦ” та 5 – “Ліси України”.Затримано організатора та 3 учасників злочинної організації.Суть схеми:Працівник ДП “ЛІАЦ” на запит службовців ДП “Ліси України” змінював інформацію в “Єдиній державній системі електронного обліку деревини”:– видаляв документи про походження деревини,– занижував її обсяг,– змінював клас якості.За 2021–2024 роки зроблено понад 10 000 таких змін.Вартість “послуг” – від 5 до 30 тис грн. Задокументовано отримання понад 10 млн грн неправомірної вигоди. Найбільше порушень — у Волинській, Рівненській, Житомирській та Київській областях.Завдяки діям прокурорів уже зменшено тіньовий обіг деревини.Загалом лише за останні тижні екологічна прокуратура:– оголосила понад 40 підозр,– з них 21 — працівникам ДП “Ліси України”,– 2 осіб заарештовано.Обрано запобіжні заходи:– Генеральному директору ДП “Ліси України” (незаконне збагачення);– Колишньому директору Костопільського лісгоспу (збагачення та недостовірне декларування майна).Підозри отримали:– директор та інженер “Турійського лісового господарства” — незаконна порубка 409 дерев;– лісничий Свидовецького лісництва — вирубка у заповідному фонді;– директор ДП “Дніпровське лісове господарство” — бездіяльність, що призвела до знищення лісу в ландшафтному парку;– службовиця ДП “Грозинське” та керівник ТОВ — організація незаконної вирубки на Житомирщині;– четверо директорів лісгоспів на Львівщині — видали незаконні лісорубні квитки на понад 9 500 дерев;– лісничий Лазещинського лісництва — сприяв незаконній вирубці майже 3 400 дерев.У 2025 році органи прокуратури вже подали понад 300 позовів на повернення 7 511 гектарів лісу.Сума збитків — 351 млн грн. Державі вже повернуто 175 гектарів.Як видно з результатів роботи-до масштабних зловживань причетні ті, хто мав би захищати ліс і відповідати за його збереження.Ми принципово реагуємо на кожне зловживання.І працюємо далі. Без пауз і компромісів.
Сьогодні – Львівщина.51 млн грн збитків. Підозри отримали 18 осіб: збагачення, зловживання службовим становищем, недбалість. Прокурори Львівської обласної та окружних прокуратур області спільно з іншими правоохоронними органами повідомили про підозру посадовцям органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, комунальних підприємств і керівникам компаній-підрядників. Дії цих осіб призвели до 51 млн грн збитків бюджету.– Заступник голови однієї з сільрад Львівщини – в умовах воєнного стану посадовець привласнив кошти під час закупівлі антидронових рушниць.– 4 посадовці ДП “Ліси України” – безпідставно видавали лісорубні квитки, через що знищено щонайменше 9 530 дерев і завдано значну шкоду бюджету.– В.о. керівника Франківської РДА, керівниця Галицької РДА Львова та директор компанії-підрядника – підрядник штучно завищив вартість аварійно-відновлювальних робіт житлових будинків після ракетного обстрілу на вул. Стрийській, а чиновники – погодили йому цю проектно-кошторисну документацію.– Державний інспектор митного поста «Яворів» Львівської митниці – організував незаконну схему ввезення товарів до України без сплати обов’язкових митних платежів.– Посадовиця органу соцзахисту Стрийської РДА та її чоловік-спільник – розтратили бюджетні кошти – гроші списували, як компенсації за фіктивними договорами за програмою «Муніципальна няня».– Інспектор управління капбудівництва Львівської ОВА – підписав акт виконаних робіт у навчальному закладі по роботах, які в дійсності не проводились. – Колишній директор комунального підприємства Самбора, директору компанії-підрядника, інженеру технагляду – здійснили “ремонт” трубопроводу. Але не в реальності, а лише на папері.– ФОП та директор товариства  – привласнили бюджетні кошти, які виділялись на капремонт відділення дитячого медзакладу Львова.– Директор одного з ТОВ – використовував службові повноваження для особистого збагачення. Поставив у Рава-Руську лікарню вугілля, якість якого не відповідала умовам договору.  Знов і знов – те саме. Змінюються тільки назви міст. Львів, Чернівці, Київ – всюди чиновники намагаються обікрасти та обманути громаду. Людей, на благо яких вони мали б працювати. Органи прокуратури продовжать системне викриття і притягнення до відповідальності всіх порушників. Покарання – невідворотне.Працюємо далі. 
Понад 200 млн. грн збитків!Саме таку шкоду місцевим бюджетам завдали посадовці Одещини. І кожен із них понесе відповідальність.Сьогодні Прокурори Одеської обласної прокуратури повідомили про підозру 8 посадовцям, дії яких спричинили 200,63 млн грн збитків:— Вилківський міський голова — пособництво у незаконному видобутку майже 8 тисяч кубометрів піску з Дунаю.— Директор КП «Комунальник» — порушення екологічного законодавства.— Колишній директор ДП «ДГ ім. Кутузова» ОДСДС НААН — розтрата державної продукції через продаж за заниженими цінами.— Колишній начальник управління освіти Доброславської селищної ради — зловживання під час ремонту шкільної покрівлі.— Колишній начальник частини забезпечення ДСНС в Одеській області — неналежне зберігання матеріальних цінностей.— Голова Доброславської селищної ради — службова недбалість під час санації водойми.— Голова Старокозацької сільради — службова недбалість при реалізації енергоефективного проєкту. — Депутат Фонтанської сільської ради — розтрата під час виконання будівельних робіт.Також підозри отримали:— Керівник будівельної компанії — привласнення коштів під час будівництва амбулаторії сімейної медицини.— Керівник юридичної особи приватного права та інженер технагляду — привласнення коштів під час ремонту захисного укриття.З кожною справою ми бачимо одне і те саме — ті, хто мав служити громадам, системно наживалися на них.Повторюю: не має значення Київ, чи маленьке село на півдні — закон один для всіх.Обласні прокуратури продовжують роботу. І вона буде лише посилюватися.
Терор мирного населення — не пробачимо.Ще п’ятьом російським воєнним командирам повідомлено про підозру.Прокурори Херсонської обласної прокуратури повідомили про підозру п’ятьом представникам вищого офіцерського складу зс рф, які координували терор Херсонщини.А це:— командувач угруповання військ «Днєпр»;— начальник штабу что-то ж угруповання;— командир 49 загальновійськової армії;— командир 8 артилерійської бригади;— командир 205 мотострілецької бригади.Йдеться про генералів і полковників, які віддавали накази системно обстрілювати житлові квартали, школи, лікарні, критичну інфраструктуру області.Обстріли велися протягом 2023 року з тимчасово окупованих територій Херсонщини: артилерією, РСЗВ “Град”, ствольною та мінометною зброєю.В результаті:— щонайменше 600 постраждалих цивільних осіб,— 113 загиблих, серед них — троє дітей, — тисячі вимушених переселенців,зруйновані домівки, школи, лікарні.Це не “випадки”, не “помилки”, не “військові дії”. Це системний план терору, затверджений на рівні командування угруповання військ «Днєпр», і реалізований через вертикаль генералів та офіцерів.Кожен з них понесе персональну відповідальність. Ніхто не сховається за посадою, погонами чи кордоном.Підозри оголошено за статтями:ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України — порушення законів і звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством, скоєне за попередньою змовою групою осіб.Розслідування веде міжвідомча слідча група СБУ, Нацполіції, військової контррозвідки та прикордонників. Допомогу надали міжнародні партнери — «Truth Hounds» та «Global Rights Compliance».Жодного забутого. Жодного безкарного.
🔷 2700 доларів США за дозвіл на підприємницьку діяльність у прибережній зоні Одеси: повідомлено про підозру працівнику КП «Узбережжя Одеси»На одержані неправомірної вигоди за безперешкодне отримання дозвільних документів та укладання договорів на здійснення підприємницької діяльності на пляжах міста викрили співробітника КП «Узбережжя Одеси» Одеської міської ради.Чоловік виступав посередником між підприємцями та Управлінням розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міськради, займаючись пошуком осіб, зацікавлених в отриманні відповідних документів.З метою переконання, він пропонував спершу виготовити проєктну документацію для розміщення об’єктів торгівлі та подати її на погодження до Управління через ЦНАП. Після очікуваної офіційної відмови – обіцяв «допомогу» у позитивному вирішенні питання за 2700 доларів США. Фігуранта затримали в порядку ст. 208 КПК України під час одержання хабаря від місцевого підприємця за сприяння у розміщенні торгового об’єкта на пляжі «Відрада».Дії підозрюваного кваліфіковано як пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України). За клопотанням прокурора йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави. Слідство триває, встановлюються всі особи, причетні до реалізації протиправної схеми.За процесуального керівництва Чорноморської окружної прокуратури досудове розслідування здійснюється слідчими ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу обласного Управління СБУ.
🔷Одеські прокурори припинили діяльність шахрайських колл-центрів – одночасно проведено 20 обшуків в Одесі та ЧорноморськуПрокурори Одеської обласної прокуратури спільно з окружними прокуратурами викрили мережу шахрайських «колл-центрів», які діяли в Одесі та Чорноморську. Внаслідок скоординованої спецоперації одночасно проведено 20 обшуків, під час яких вилучено докази масштабного ошукування громадян. За даними слідства, група осіб організувала діяльність колл-центрів із метою заволодіння коштами громадян. Шахраї телефонували потенційним жертвам, представляючись працівниками банків, державних органів, служб безпеки фінансових структур, а також викладачами онлайн-курсів. Використовуючи спеціально підготовлені сценарії розмов і методички, зловмисники вводили людей в оману, нібито для захисту від несанкціонованих транзакцій, реєстрації або оплати послуг.У такий спосіб злочинці отримували доступ до персональних даних та онлайн-кабінетів громадян, після чого переводили їх кошти на інші рахунки, часто з використанням анонімних криптовалютних платформ для конспірації.Діяльність маскувалася під легальний бізнес із належно оформленою орендою офісних приміщень, що давало змогу не викликати підозр та приховувати справжню суть роботи.У ході обшуків прокурори вилучили понад 850 одиниць комп’ютерної техніки, майже 180 мобільних телефонів, десятки жорстких дисків, значні суми готівкових коштів, вогнепальну зброю, інструкції для операторів, а також інші докази, що підтверджують організовану злочинну діяльність.До проведення слідчих дій було залучено близько 60 співробітників прокуратури. Операція проводилась в рамках розслідування кримінальних проваджень за фактами шахрайського заволодіння коштами громадян.Важливо, що викриттю цієї злочинної мережі сприяли також матеріали журналістських розслідувань, оприлюднені в регіональних медіа. Зібрана інформація допомогла встановити місця розташування низки колл-центрів і підтвердила їхню незаконну діяльність.Наразі слідчі дії тривають. Продовжується ідентифікація потерпілих, а також встановлення повного кола осіб, причетних до функціонування шахрайської мережі.
🔷8 загиблих і 23 поранених внаслідок удару балістикою по рекраційній зоні Одеси. Командиру ракетної бригади зс рф повідомлено про підозруПрокурори спільно з СБУ ідентифікували та повідомили про підозру командиру 12 ракетної бригади 58 загальновійськової армії Південного військового округу зс рф.Йдеться про полковника рф, який 29 квітня 2024 року, виконуючи бойове розпорядження вищого військово-політичного керівництва рф, віддав наказ здійснити ракетний удар по Одесі. Ціллю атаки стала одна з найпопулярніших рекреаційних зон на узбережжі Чорного моря – «Траса здоров’я».Удар завдано з використанням оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М» із касетною бойовою частиною. Запуск відбувся з району населеного пункту Новоселівське на тимчасово окупованій території АР Крим.Внаслідок атаки загинуло 8 мирних мешканців, серед яких 4-річна дівчинка. Ще 23 людини отримали поранення різного ступеня тяжкості. На момент удару в зоні ураження перебували люди, які відпочивали, займалися спортом та прогулювалися. Неподалік розташовані приватні будинки, спортивні майданчики, ресторани та паркова зона. У результаті удару зруйновано та пошкоджено низку цивільних об’єктів, зокрема – орендовану будівлю одного з університетів.Військове командування рф достеменно знало про цивільний характер цієї території, відсутність будь-яких військових чи стратегічних об’єктів, а також усвідомлювало, що застосування касетної зброї у такому місці призведе до численних жертв серед мирного населення.Командиру ракетної бригади зс рф повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством, вчиненого групою осіб за попередньою змовою (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України).Прокурори Одеської обласної прокуратури спільно зі слідчими Управління СБУ в Одеській області продовжують збір доказів та ідентифікацію всіх представників військово-політичного керівництва рф і військовослужбовців, причетних до цього воєнного злочину, з метою притягнення винних до відповідальності відповідно до українського та міжнародного законодавства.
Не Києвом єдиним. Справедливість має працювати всюди. Сьогодні — Буковина. Системна розтрата бюджетних коштів. 10 посадовців отримали підозри.Прокурори Чернівецької обласної прокуратури у взаємодії з підрозділами Національної поліції, БЕБ, ДБР та за оперативного супроводу СБУ повідомили про підозру 10 посадовцям Буковини за фактами зловживання службовим становищем, розтрати бюджетних коштів та інші корупційні правопорушення (ч. 4, 5 ст. 191 та ч. 1, 2 ст. 364 КК України). Своїми діями чиновники нанесли шкоду бюджету майже на 10 млн гривень.Підозри отримали:– Колишній начальник управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької ОДА – за розтрату бюджетних коштів при закупівлі аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків стихії на автомобільних дорогах місцевого значення;– Начальник управління капітального будівництва та ремонту департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради – за розтрату бюджетних коштів при здійсненні закупівлі робіт щодо капітального ремонту міжбудинкового проїзду;– Колишній начальник обласного управління Держгеокадастру – за незаконну передачу двох земельних ділянок комунальної власності у приватну власність;– Голова Кадубовецької сільської ради – за розтрату бюджетних коштів при здійсненні робіт з капітального ремонту харчоблоку школи;– Голова Брусницької сільської ради – за зловживання владою в інтересах комерційної структури;– Голова Клішковецької сільської ради – за розтрату бюджетних коштів при будівництві спортивного майданчику;– Керівник КНП «Хотинська багатопрофільна лікарня» Хотинської міської ради та фахівець із закупівель цієї лікарні – за розтрату при закупівлі кондиціонерів за завищеними цінами;– Генеральний директор КП «Чернівціводоканал» та провідний фахівець з публічних закупівель цього ж КП – за розтрату під час придбання автомобіля для перевезення аварійно-ремонтних бригад.Я наголошую: географія відповідальності – вся країна. Київ, Чернівці, Львів чи Дніпро – не важиливо.Кожен злочин має час, місце і прізвище. Кожен порушник відповість перед законом. Працюємо далі. 
Справедливість не абстракція. Вона має імена, дати і буде мати вироки. Я вдячний Президенту України за колосальну роботу задля того, аби Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України зʼявився. Окрема подяка депутатам Верховної Ради України за ратифікацію сьогодні Угоди про цей трибунал. Це ще один крок до справедливості. Ратифікація означає не просто політичну підтримку, а визнання юридичної сили Угоди, обов’язок виконувати її умови та крок до міжнародного визнання Трибуналу. Завдання Трибуналу встановити індивідуальну кримінальну відповідальність тих, хто планував і готувався до агресії, тих хто ухвалював рішення про розв’язання і ведення агресивної війни проти України.Посади, статуси, імунітети не мають бути перешкодою.Амністія не врятує.Розгляд справ можливий заочно. Робота Трибуналу — це робота фактів і доказів.І саме прокурори України відіграватимуть у цьому процесі ключову роль.Офіс Генерального прокурора передаватиме матеріали, докази, процесуальні запити та повністю забезпечуватиме належну взаємодію Трибуналу з українською стороною. Особисто для мене це не просто юридична новина.З 2014 року, з Криму і Сходу, де я розпочинав документувати злочини росії, а у 2022 році — звірства нелюдів у Бучі, я чекав на цей момент. Вчинення цих міжнародних злочинів стало можливим тільки через прийняття рішення про початок агресії, яка відкрила їм двері. Не було б агресії, не було б тисяч вбитих цивільних, сотень зруйнованих міст та закатованих в місцях несвободи українських військовополонених та цивільних.І для мене буде честю особисто представляти інтереси України у Спеціальному трибуналі. Ми формуємо сильну доказову базу.І ми зробимо все, аби вона стала основою законного, справедливого і безкомпромісного обвинувачення. Жодного забутого. Жодного безкарного.