Джерело
Одеська обласна прокуратура | Запоріжжя і Закарпаття: понад 150 млн грн збитків. 43 підозри.Зловжива...
227 Охват/переглядів
2025-07-31 14:30
Повідомлення №1659
Запоріжжя і Закарпаття: понад 150 млн грн збитків. 43 підозри.Зловживання службовим становищем, розтрата бюджетних коштів, незаконні оборудки із землею — чергові приклади системної корупції, за яку має бути відповідальність.Запорізька область — 21 підозра, збитки 71 млн грн.Найбільше у справі депутата-колаборанта, який у липні–серпні 2022 року на окупованій території Василівського району, у змові з окупантами, розтратив майже 24 тисячі тонн українського врожаю без відома та згоди власника фермерського господарства.Підозру оголошено заочно. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Також підозри отримали:– голова Кушугумської ОТГ,– голова Комишуваської селищної ради,– Оріхівський міський голова,– колишній голова Приазовської селищної ради (нині депутат),– директори Гуляйпільської міської лікарні та Обласного центру екстреної меддопомоги.Усім – за розтрату бюджетних коштів.Закарпатська область — 22 підозри, збитки 79,5 млн грн.Підозрювані — посадовці місцевого самоврядування, чиновники від медицини, освіти, культури, керівники комунальних установ.Найбільш зухвалі випадки — махінації з курортними землями Закарпаття:– посадовець Держземагентства незаконно вивів з Нацпарку “Синевир” 36,5 га землі;– місцевий мешканець незаконно заволодів 2 га на полонині Драгобрат;– державний реєстратор ЦНАП Тячівської міськради своєю службовою недбалістю дозволив незаконне оформлення 1,29 га землі в курортному Солотвині.Клопотання щодо обрання запобіжних заходів і відсторонення від посад скеровано до судів.Працюємо далі