Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - NODIET BLOG
Додано 06 гру 2025

NODIET BLOG

@nodietschoolblog
Кількість підписників: 1 777
Фото: 256
Відео: 4
Посилання: 65
Опис:
Блог про здорове харчування, лише науково перевірена інформація 💚 Inst: https://instagram.com/nodiet.school?igshid=MzRlODBiNWFlZA== Сайт: https://nodiet.com.ua/?fbclid=PAAaY3vLycPVUGd8hnf59HoXwfHxGikwUsV-FFUjmWru6EZZMFSdh9MgAaw08_aem_th_AbIZeNIyL7KUPsca
Джерело

NODIET BLOG | Навесні багато хто скаржиться на втому, сонливість, зниження енергії, ...

Логотип телеграм спільноти - NODIET BLOG NODIET BLOG @nodietschoolblog
1 370 Охват/переглядів 2026-03-11 17:07 Повідомлення №459
Навесні багато хто скаржиться на втому, сонливість, зниження енергії, сухість шкіри й волосся. І часто ці прояви списують на «весняний авітаміноз». Проте це швидше народний термін, а не медичний діагноз. Авітаміноз – це повна відсутність певного вітаміну в організмі, що призводить до важких хвороб (наприклад, цинга внаслідок відсутності вітаміну C, бері‑бері при відсутності тіаміну тощо). В країнах із доступом до різноманітної їжі авітаміноз трапляється вкрай рідко. Натомість частіше зустрічається дефіцит або недостатність – зниження рівня одного або декількох вітамінів/мінералів, що загалом не залежить від пори року і може виникнути будь-коли внаслідок незбалансованого харчування або виключення груп продуктів, проблеми з ШКТ та захворювань, що впливають на всмоктування, шкідливих звичок, хронічного стресу тощо. Втома, сонливість, сухість шкіри можуть бути проявами різних станів – від дефіциту заліза чи В12 до порушень роботи щитоподібної залози, хронічного недосипання чи депресії тощо. Інколи дефіцити певний час можуть ніяк не проявляти себе.Тому самодіагностика за симптомами – ненадійна, а добавки наосліп – ненайкраща стратегія. 🔸 Причини весняної втоми часто не у вітамінах і можуть бути повʼязані з наступними факторами:•Зміна світлового дня —> зміщення режиму сну (пізніше лягаємо спати або раніше прокидаємось) —> недосипання.•Менше руху взимку —> нижча витривалість —> швидше настає втома навіть від звичайних прогулянок.•Виснаження організму внаслідок зимових інфекцій та вірусів.•Сезонний афективний розлад (SAD) – це тип депресії, пов’язаний зі зміною пір року, який зазвичай починається восени та триває до весни. Супроводжується зниженням енергії та депресивним настроєм. Проте в деяких людей навпаки – SAD викликає депресивні симптоми навесні або на початку літа та зникає восени/взимку.•Сухість шкіри/волосся – може бути повʼязана з перепадом температур (з вулиці – в приміщення), постійним опаленням та сухим повітрям вдома тощо.🔸 Що може допомогти реально?•Достатній сон, режим та гігієна сну.•Фізична активність – 20-30 хв ходьби щодня допомагають підвищувати рівень енергії та знищують стрес.•Збалансоване харчування – достатньо білка, овочів/фруктів, цільних злаків, корисних жирів.•Вплив денного світла – частіше виходити на вулицю, максимум світла в приміщені (відкриті штори, робоче місце ближче до вікна) •Якщо втома тривала – краще проконсультуватися з лікарем.Поділіться в коментарях, чи відчуваєте гостріше втому та зниження енергії навесні 🙏