Для реформування митних органів на 2026 та 2027 роки необхідно понад 52 мільярдів гривень.Це визначено урядовим розпорядженням №835-р.ДЖЕРЕЛАМИ фінансування заходів реформування визначені кошти державного бюджету (98% заходів) та кошти міжнародної фінансової допомоги.Напрями реформування передбачають:1️⃣ - гармонізацію митного законодавства України дозаконодавства ЄС – нова редакція Митного кодексу та підзаконних актів (1,7 млн дол. США);2️⃣- розбудову правоохоронної функції митних органів – перетворення митниці в правоохоронний орган відповідно до міжнародної практики (19,1 млн дол. США та 99,5 млн грн);3️⃣- посилення антикорупційних заходів, доброчесності та підвищення довіри до митних органів (3,58 млн дол. США та 22,5 млн грн);4️⃣- інституційний розвиток митних органів – підвищення заробітної плати та забезпечення форменим одягом (26,5 млн дол. США та 31805 млн грн);5️⃣ - розвиток ІТ та кібербезпеки (41,83 млн дол. США);6️⃣- забезпечення технічними засобами митного контролю - мобільні та стаціонарні сканери, вагові комплекси, відеоконтроль, портативні відеокамери для митників (382 млн дол. США);7️⃣- розвиток міжнародного митного співробітництва(6,15 млн дол. США);8️⃣ - підтримку та співпрацю з бізнесом (6,26 млн дол.США). Без витрат на підвищення ЗП митників до ринкового рівня (+31,8 млрд грн або 61% планових потреб) на реалізацію ВСІХ інших заходів потрібно 20 мільярдів гривень. Ці кошти можна передбачити в бюджеті на наступні 2 роки, оскільки за оцінками самих представників влади технічне переоснащення митниці забезпечить щорічне збільшення доходів бюджету на понад 100 мільярдів гривень. ? - ЧИ ЗМОЖУТЬ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ПОПУЛІСТСЬКИХ ПРОГРАМ, ТИПУ КЕШБЕКУ, ЗИМОВОЇ ПІДТРИМКИ ПО ТИСЯЧІ ТА ТЕЛЕМАРАФОНУ, на які тільки за останній рік витрачено майже 20 мільярдів гривень.
Невдовзі Уряд знову подасть до Верховної Ради два дуже резонансні законопроекти, які були відкликані через відставку попереднього Уряду.Проектом Програми дій Уряду 😉передбачено, що до 31 жовтня 2025 р. має бути подано законопроект щодо впровадження механізмів автоматичного обміну податковою інформацією стосовно доходів, отриманих через цифрові платформи, – аналог законопроекту №13232 про тотальне оподаткування доходів громадян від продажу власних вживаних речей в інтернеті;до 30 вересня 2025 р. має бути подано законопроекти щодо забезпечення відповідності актам права ЄС та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) – аналог законопроекту №13233 про створення у ДПС Реєстру всіх банківських рахунків та сейфів, а також захмарне збільшення штрафів по фінмоніторингу. Чи вистачить новому Уряду часу і бажання уважно вивчити Директиви ЄС та ДООПРАЦЮВАТИ законопроєкти, враховуючи усі зауваження, що надавались при розгляді попередніх законопроектів? Надія мінімальна, та все ж🧐
Які ж податкові пільги отримають резиденти Дефенс Сіті.До 1 січня 2036 року резиденти Дефенс Сіті звільнені від:✅податку на прибуток, якщо прибуток реінвестується за визначеними напрямами, та підприємство не нараховуєта не виплачує дивіденди (крім дивідендів на користь держави або державних підприємств чи підприємств 100% акцій яких належать державі); ✅екологічного податку;✅земельного податку за ділянки, на яких розташовані об'єкти виробничого призначення, що використовуються у господарській діяльності резидентів Дефенс Сіті, або які тимчасово не використовуються протягом періоду релокації;✅податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 🔵об’єкти нерухомості, розташовані на території обраного для релокації населеного пункту, якщо такі об’єкти не здаються в оренду, лізинг, позичку (крім працівників резидента Дефенс Сіті) та використовуються у господарській діяльності резидентів Дефенс Сіті та/або для проживання їх працівників;🔵будівлі промисловості, які на період релокації резидентів Дефенс Сіті не використовуються за призначенням у їхній господарській діяльності, та не здаються в оренду, лізинг, позичку.Якщо платник податків втрачає свій статус резидента Дефенс Сіті через невідповідність критеріям, то він має подати уточнюючі податкові декларації, нарахувати та сплатити відповідні податки та пеню відповідно до норм Податкового кодексу за усі податкові періоди невідповідності критеріям.
А ще, кардинальних змін щодо контролю за сферою азартних ігор Уряд не планує.В проекті Програми дій Уряду – розпливчаста фраза про цифрову трансформацію ринку азартних ігор через автоматизацію ліцензування, онлайн-моніторинг(незрозуміло чого), прозоре оподаткування і боротьбу з нелегальними платформами.Із заходів – участь у розробцізаконопроекту щодо особливостей оподаткування у сфері азартних ігор (цікаво, а хто має бути розробником?) та створення умов для надання ліцензій у сфері азартних ігор через Портал Дія. ВСЕ. Про створення Державної системи онлайн моніторингу у сфері азартних ігор - НІЧОГО. Нагадую, впровадження системи відтермінували до 01.10 2025 (хоча вона мала вже три роки як працювати). Але судячи з усього її робити ніхто і не планує.Про відновлення перевірок організаторів азартних ігор – нічого. Навпаки, мова про 5-річний мораторій на планові перевірки без будь-яких виключень.Про заходи щодо попередження та боротьби з лудоманією - нічого.Історія повторюється. КРАІЛ ліквідували, нових регуляторів визначили, а зрушень- НУЛЬ.
Тож як в уряді планують"розгортати сучасну систему стимулів для приватного сектору".
1️⃣Міноборони для військово-промислового комплексу відстоює (1) запровадження режиму Defence City (пільги з податку на прибуток, земельного податку та нерухомості), а також (2) звільнення від ввізного мита та ПДВ на товари для виробництва оборонної продукції, що ввозяться на заміну знищених.2️⃣Мінцифри планує врегулювати оборот віртуальних активів через прийняття проекту №10225-д, яким надаються пільги з ПДФО для легалізації криптоактивів.3️⃣Мінекономіки наполягає на запровадженні (1) для переробних підприємстві механізму компенсації капітальних витрат через податкові пільги, (2) спеціального економічного режиму на прифронтових територіях, що передбачатиме сприятливі умови для ведення бізнесу та працевлаштування,(3) розширення пільг для індустріальних парків та інвестНЯНЬ, а також (4) запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування з метою залучення приватного капіталу (а це ж ВЖЕ було).4️⃣Міносвіти і науки – розробляє проект щодо стимулювання розвитку наукових парків (правовий режим Science City).❗️А Мінфін, натомість, готує до внесення до ВРУ проект про імплементацію правил протидії практикам ухилення від сплати податків відповідно до директив ЄС та категорично системно не підтримує розширення податкових пільг.Всі тягнуть у свою сторону, що значно стримує комплексний розвиток нашої економіки у такі складні часи.
Державне регулювання та нагляд за діяльністю на ринках віртуальних активів здійснюватимуть Національний банк та окремий РЕГУЛЯТОР, якого ще має визначити Уряд (ще не домовилися, хто це буде).НБУ та Регулятор матимуть право‼️вимагати від будь-якої фізичної або юридичної особи надання інформації та документів, що можуть мати значення для здійснення державного регулювання та нагляду на ринку віртуальних активів, ‼️проводити виїзні інспекції або ‼️РОЗСЛІДУВАННЯ та отримувати доступ до приміщень, крім житла чи іншого володіння фізичної особи, для отримання доступу до документів та іншої інформації у будь-якій формі, а також за рішенням суду ‼️вимагати замороження активів та/або накладення арешту на майно та/або грошові кошти.Не говорячи вже про штрафи до 200 мільйонів гривень(розмір визначатиме як завжди сам НБУ та Регулятор).Отакого!!! Під виглядом правового врегулювання ринку віртуальних активів ОТРИМАЄМО ЩЕ ДЕКІЛЬКОХ МОНСТРІВ для влаштування "Масок-ШОУ" для бізнесу та громадян.Що з цим робити???Чому саме шляхом свавільних обшуків і ІНШИХ подібних мір???
Оцінювання рівня корупції в органах ДПС пройде з 12 серпня 2025 року до 20 серпня 2025 року – менше 10 календарних днів!!! ‼️А скільки платників податків (з сотень тисяч) встигнуть пройти опитування за такий короткий термін? Очевидно, що ДПС не ставила за ціль «оцінити рівень корупції в органах ДПС», адже і анкета сформована так, що деякі «бюджетоформуючі» напрямки роботи ДПС просто відсутні, і термін проведення - замалий! У попередньому опитуванні у 2023 році прийняло участь 4692 громадян та 8715 працівників органів ДПС. Як на мене, громадян дуже мало. І звісно, детальних результатів (як роблять усі поважні організації, що проводять опитування) того опитування податковою опубліковано не було. Тільки якісь окремі цифри відірвані від контексту. Отже чергове окозамилювання від ДПС з опитуванням, повні реальні результати якого ми навряд чи колись побачимо🆘Правдиву інформацію - як я, так і інші, впевнена, чують від своїх знайомих, читають в заявах, зверненнях за допомогою. Тому, допоки про всі проблеми НЕ заговорить і Не почне їх вирішувати ДПС - все це зайве і брехливе! 3/3
У неопалювальний період (з квітня по вересень) рівень оплат традиційно перевищує 100% завдяки погашенню боргів, накопичених узимку. За травень 2025 року найвищі показники оплати зафіксовано в західних регіонах:🔺Закарпатська область — 133,2%;🔺Чернівецька — 128,8%;🔺Львівська — 120,5%. Найгірша ситуація у Херсонській області: лише 44,1% сплати за травень. Під час опалювального сезону мешканці регіону в окремі місяці сплачували менше третини нарахованих сум. У Донецькій області, яка також постійно потерпає від обстрілів, рівень оплати за травень 55,9%. В інших 19 регіонах показники оплат за травень становили від 89% до 120%. Раніше голова Спілки споживачів комунальних послуг заявляв, що після завершення повномасштабної війни в Україні можуть підвищити тарифи на комунальні послуги. МВФ у своєму меморандумі наголошує на необхідності підняття «комуналки» до ринкової вартості.Зі свого боку Нацбанк припускає подальше поступове коригування тарифів на комунальні послуги у наступні роки, однак терміни їхнього перегляду є сферою невизначеності та ризиком для прогнозу інфляції. 2/2
Щодо «клубу білого бізнесу» (КББ).Раніше писала, що ДПС вчергове поділила платників на «білих» і «не білих» і що ВСЕ це - має бути НЕГАЙНО скасовано! Розуміючи АБСУРДНІСТЬ такого ставлення до платників податків «батьки КББ» розробили проєкт ЗУ №13455 від 07.07.2025 щодо вдосконалення порядку формування Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, який НЕ відміняє «правила гри в КББ» для платників податків, а лише «удосконалює» критерії для «вступу до клубу».Отже маємо СМКОР навпаки – де всі платники, хто не потрапив у Перелік «клуб білого бізнесу», дефектні/ погані, а таких 99% платників податків.І це, коли 99% сплати податків – ДОБРОВІЛЬНА!Справедлива оцінка експерта з податкових питань М. Лаби: «Оновлена версія критеріїв доброчесності — це косметичні зміни існуючого порядку, можливо їх прийняття збільшить чисельність клубу привілейованих на 20-50%, але це зовсім не вирішить жодну з існуючих проблем бізнесу. На мою думку, удосконалення абсурду — це марна трата часу та відволікання уваги суспільства від інших, більш нагальних проблем.»
За ℹ️ Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, станом на 1 липня 2025 року загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. ФОП) у банках України склала 1 трлн 478 млрд 700 млн грн, що на 37,8 млрд грн більше за показник попереднього місяця.Із загальної суми вкладів фізичних осіб на 1 липня 2025 року🔽:• вклади у НАЦІОНАЛЬНІЙ валюті – 959,9 млрд грн (+26,9 млрд грн за червень 2025 року);• вклади в ІНОЗЕМНІЙ валюті – 518,7 млрд грн (+10,9 млрд грн за червень 2025 року).Частка ФОП у структурі вкладників становила 3,2%, а в структурі суми вкладів – 11,3%. Сума їх вкладів склала 167,6 млрд грн. ❗️57% вкладників мають розмір вкладів до 200 тис. грн і сума їх вкладів 28% загальної суми вкладів.❗️0,58% вкладників мають розмір вкладів від 600 тис. грн і сума їх вкладів 51% загальної суми вкладів.Отже переважна більшість вкладників – це фізособи, які тримають в банках до 200 тис. грн.До речі, чи знаєте ВИ, що станом на сьогодні 60 діючих банків є учасниками ФГВФО та щорічно сплачують Фонду РЕГУЛЯРНИЙ ВНЕСОК- це 0,5% від суми залишків коштів на рахунках вкладників банків.