Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - NE:Urban
Додано 14 лип 2024

NE:Urban

@ne_urban
Кількість підписників: 4 810
Фото: 19,100
Відео: 84
Посилання: 1,350
Опис:
Урбаністика, історичне середовище і транспорт. Тай таке... Всі опубліковані фото належать автору каналу, якщо не зазначене інше. Зв'язок з адміністратором: @gregor_wagner В каналі свідомо можуть використовуватися діалектизми.

👥 Кількість підписників

4 810
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -10
Середній/Місяць:: +16

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 178
Середній/День:: 1,180
Середній/Тиждень:: 1,115
ERR: 24.49%

📊 Кількість повідомлень на день

2
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 1.6
Середнє за день: 2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,910 25-11-01 20:43
🚄 Ця держава котиться в прірву популізму: Президент анонсував абсолютно неадекватну піар-акцію, в межах якої кожен українець зможе безкоштовно проїхати 3000 км потягами!1. Вартість квитків Укрзалізниці наразі є доступною в тому числі й громадянам з низькими доходами, тож нагальної потреби в безкоштовному проїзді немає. А на деяких напрямках можливо вартувало би підняти ціну проїзду. 2. Транспортне підприємство наразі не може забезпечити достатню кількість рухомого складу, тому квитки на більшості напрямків є в постійному дефіциті (НЕ ЧЕРЕЗ ПЕРЕКУПІВ). Нова ж програма цю проблему тільки поглибить.3. Укрзалізниця не запускає потрібне пряме сполучення через деякі сусідні країни, адже просто не має можливості оплачувати транзит їхньою територією. Проте при цьому Укрзалізниця має кошти безкоштовно возити пасажирів на відстані до 3000 км?4. Якщо зараз залізницею їздять ті, кому це потрібно, то надзвичайна програма Президента дозволить це робити і тим, кому просто по-приколу. А це лише посилить проблему купівлі квитків. 5. Безкоштовного проїзду в принципі не існує. За проїзд в будь-якому випадку хтось заплатить: оскільки Укрзалізниця збиткова, очевидно, це буде держава. Невже у неї є стільки зайвих коштів, аби на це витрачати такі неймовірні суми?#Україна #потяг #закон #крінж #транспорт
👁 1,110 25-10-24 18:54
🚲 Велосипед – це не лише транспорт, а й інвестиція у розвиток громади.Як саме велосипед підсилює прибутки бізнесів? Чому розбудова якісної інфраструктури – це не витрати, а вигода для громади? І як перетворити культуру «прогулянок у вихідні» на культуру щоденного користування велосипедом?Запрошуємо на панельну дискусію «Велоекономіка: як велосипед рухає міста і бізнес», де разом з експертами, урбаністами та велокористувачами обговоримо, як саме розвиток велосипедної інфраструктури змінює економіку, мобільність і міське життя.На події поговоримо про найголовніше:🤝 бізнес поруч із веломаршрутами: прості кроки, які принесуть дохід уже завтра;🚦 безпека й час у дорозі: як зменшення ДТП та передбачуваність руху прямо конвертуються у вигоду місту та мешканцям;📦 остання миля: коли карго-байки виграють у фургонів та що це означає для центрів міст;📊 як міряти успіх: ключові метрики, яким довіряють інвестори й громади.Познайомтесь із модераторкою та спікерами на доданих фото 🤍🗓 Коли: 30 жовтня о 18:00 📍 Центр Дія.Бізнес у КНУ, вул. Васильківська, 90аРеєстрація за посиланням.#Україна #Київ #анонс #велоінфраструктура
👁 1,480 25-10-23 14:52
Бозя нас за щось карає: Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12437, який передбачає облаштування спеціальних паркомісць для водіїв із дітьми до трьох років!Особисто я вважаю цей законопроєкт абсолютно популістським. 1. Не передбачена можливість контролю за дотриманням цього. Спеціальний розпізнавальний знак на авто може наклеїти абсолютно будь-хто. 2. Навіть якщо контроль передбачили, то який він має бути? Як його організувати? ЦНАПи мають довідку видавати? На кожному майданчику треба організувати штатну одиницю інспектора? 3. Не на всіх паркувальних майданчиках в принципі потрібні місця для батьків з дітьми. Раніше я писав про те, що не всі медичні установи повинні мати місця для людей з інвалідністю: Погіршуємо доступність в погоні за доступністю.Цю проблему варто вирішувати не на загальнонаціональному рівні, а на рівні ОМС. Якщо конкретна громада хоче стимулювати бізнес облаштовувати паркомісця для людей з дітьми, вона може це робити різними інструментами: наприклад, пільгами. І цей процес повинен не насаджуватись зверху, а облаштування цих місць не повинно бути обов’язковим. Є велика різниця між парковкою СТО, парковкою житлової вулиці і парковкою торгово-розважального центру. Але з точки зору законодаства загалом і конкретного законопроєкту безпосередньо це юридично ідентичні об’єкти. А це неправильно.#Україна #закон #паркування
👁 979 25-10-21 18:25
Процес реконструкції вулиці Марії Заньковецької в Чернівцях на завершальній стадії!🔹 Замінені усі комунікації (водопровід та газопровід)🔹 Облаштовані розподільчі шафи у дворах будинків та підведені під землею до них усі необхідні мережі 🔹 Прокладена каналізація (зливова та побутова)🔹 Влаштована основа під вкладання бруківки 🔹 Розпочато мощення вулиці (частково – з повторно використаного каміння, частково – з нового)🔹 Встановлені бетонні основи під малі архітектурні форми (лавки)🔹 Розпочате облаштування зелених зон та лунок (привезені присторбурові решітки та частково засипаний грунт)🔹 Встановлені болларди, що не допускатимуть проїзду транзитного транспорту на майбутню пішохідну вулицю🔹 Розпочаті демонтажні роботи на підземному недіючому пожежному резервуаріПопереду завершення мощення вулиці, встановлення об’єктів благоустрою, монтаж освітлення та висадка озеленення. Окремо проводяться роботи навколо кінотеатру «Чернівці». Також передбачений підвищений пішохідний перехід через вулицю Конституційну.#Україна #Буковина #Чернівці #ремонт
👁 1,210 25-10-11 19:05
Ініціативна група села Січинці відновлює мозаїчну зупинку!Спочатку павільйон очистили від бруду, клею й оголошень. Проте прибирання дозволило виявити значно більшу проблему: пошкодження даху. Саме це змусило активісток звернутися до балансоутримувача — Служби відновлення та розвитку інфраструктури Хмельниччини.Попри те що спочатку балансоутримувач погодився на ремонт та озвучив приблизний кошторис (близько 30-50 тис. грн), згодом виявилось, що мова йде не про збереження мозаїки, а знесення даху з заміною його на нову бетонну плиту.Ми не будемо гратися в архітекторів-дизайнерів! А чому ми маємо давати гарантії збереження мозаїки? Нам важлива безпека людей! Тож, активістки зібрали колективне звернення громади, подали його в Дунаєвецьку МТГ, а та – напривила запит у Службу з пропозицією співфінансування ремонту, який здійснить громада, або ж хоча б отримання дозволу на відновлення зупинки повністю за кошти громади. На диво, відповідь прийшла, і виявилась вона позитивною. Щоправда, попередні кошти, які Служба відновлення готова була виділити на бетонну плиту, зникли, проте активісти отримали дозвіл на проведення робіт за власний рахунок. Тож, наразі відбувається пошук інженера, конструктора та майстра з відновлення мозаїки.До речі, раніше я проїжджав цю зупинку і публікував її в каналі. #Україна #Хмельницький_обл #Поділля #Січинці #зупинка #мозаїка
👁 1,060 25-10-06 10:53
6 жовтня. 18:00, Всесвітній день архітектури на Кудрявці. Запрошуємо колег-архітекторів та всіх, хто цікавиться розвитком міського простору, на особливу подію — онлайн-лекцію від Франциски Руш (David Chipperfield Architects Berlin — студії, що з 1998 року працює з делікатною реставрацією та перетворила виклик реконструкції історичних будівель на довготривалу експертизу збереження спадщини). Франциска Руш уже 26 років працює у David Chipperfield Architects Berlin. Зараз вона очолює проєктну дизайн-групу, що спеціалізується на роботі з пам’ятками архітектури та історичним середовищем. Під час лекції Франциска представить три знакові проєкти студії: Новий музей у Берліні, Національний археологічний музей в Афінах та студію Якобі в Падерборні. Мова піде про реставрацію, збереження та трансформацію історичної тканини міста і про те, як сучасна архітектура може вести поважний діалог з минулим, створюючи міст між епохами. Долучитися до лекції можна у двох форматах: Офлайн — у просторі Кудрявка (реєстрація обов’язкова, але кількість місць обмежена) Онлайн — посилання надійде всім зареєстрованим учасникам.Тих, хто завітає офлайн, після лекції чекатиме приємне неформальне продовження — дружній нетворкінг, можливість поділитися думками й зав’язати нові професійні контакти. Заповніть форму та оберіть зручний для себе формат участі: https://kudriavka.com/event/archDay_06.10.2025 Важливо! Лекція англійською мовою. До зустрічі 6 жовтня о 18:00 на Кудрявці. Початок онлайн-лекції - 18:30#Україна #Київ #анонс #захід
👁 649 25-10-03 13:04
Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача: благоустрій, який заставляє страждати (?) Я не буду писати, що я думаю про реалізацію такого грандіозного об’єкта під час повномасштабної війни. Я не буду писати, чи подобається мені архітектура комплексу. Я не буду писати, чи мають наші міста (на відміну від церкви) кошти на будівництво таких об’єктів. Я зосереджусь винятково на благоустрої і доступності, тобто на об’єктивних речах, які можна оцінити. 🔹 Пониження бордюрів. Вони відсутні, а точніше – виконані лише формально (залишені по 5-7 сантиметрів). 🔹 Укриття. Вони відстуні, а точніше – їх не передбачили в проєкті (?). На території є листочки, які вказують, що укриття знаходяться в найближчих селах. 🔹 Озелененння. Воно відсутнє, а точніше – висаджені лише декоративні дерева, які не будуть давати тіні, та низькоякісні саджанці, які не переживуть перших двох зим. 🔹 Тип мощення. Обрана найдешевша й найгірша вулична плитка – «Старе місто». 🔹 Ухили та пандуси. Попри наявність величезної території, у проєкті – велика кількість фізичних бар’єрів.🔹 Вбиральня для людей з інвалідністю. Вона відсутня, а точніше – облаштована «для галочки». Окрім широких дверей і поручня, в цій вбиральні немає жодних інших засобів доступності. Реалізація проєкту відбувалась в часи повномасштабного вторгення. Судячи з контексту, можна припустити, що ймовірно у церкви є трішки грошів. Щоправда немає розуміння того, як правильно їх витрачати. #Україна #Франківськ_обл #Галичина #Старуня #храм
👁 1,210 25-10-02 15:17
Керівництво тернопільської школи №4 не тільки знищило історичне вікно, але й перешкоджає його поверненню у будівлю після реставрації, збір коштів на яку організувала ГО «Брами Тернополя»!Припис за незаконну заміну вікна керівництво отримало від Тернопільської ОВА ще у 2024 році. Адміністрація навчального закладу його успішно проігнорувала. Щоправда, вже у червні 2025 року директорка на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини переконувала, що слідуватиме рішенню цієї ради, яке б воно не було. Попри те, що вже кілька місяців як усі профільні структурні підрозділи ОДА та міської ради дають дозвіл на поверенення історичного вікна на його рідне місце, адміністрація школи далі блокує повернення. Основний аргумент керівництва навчального закладу полягає у тому, що немає доказів, які б свідчили, що вікно дійсно автентичне (буцімто перед нами — радянська решітка). Щоправда автентичність вікна затвердили не тільки реставратори, а й Тетяна Казанцева — доцентка та історикиня архітектури і Тетяна Балукова — начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Варто зазначити, що порятунком демонтованого та порізаного на шматки вікна займалась ГО «Брами Тернополя». Це стосується усіх робіт: від транспортування до пошуку реставраторів. KARP Restorer нарощували метал у місцях, де він був відсутній та зібрали вікно по шматках. Скло у вікно вставлятимуть під час монтажу.#Україна #Галичина #Тернопіль #реставрація
👁 1,040 25-09-26 12:29
Львів продовжує відвойовувати тротуари для пішоходів!Я міг би написати і такий заголовок: «Львів продовжує боротьбу з МАФами». З однієї сторони це було би правдою, з іншою – трішки змістило би акценти. Тому що Львів, як і деякі інші міста, не вважають МАФи – всесвітнім злом, якого треба позбуватись. Так вийшло з певних історичних причин, що МАФи з’являлись на тих чи інших локаціях без врахування планів міста і потреб мешканців.Якщо МАФ стоїть таким чином, що це заважає руху пішоходів або облаштуванню велоінфраструктури, то цей МАФ потрібно ліквідувати, незалежно від того, який хліб у ньому продавали. І це не є утиском малого бізнесу. Особливо у тих випадках, коли цей МАФ початково був облаштований з порушеннями законодавства. Проте, це стосується і законно побудованих МАФів, адже контекст змінюється, і бажання влади не продовжувати дозвільні документи на конкретний об’єкт – закономірний процес. До речі, цікавий факт: облаштувати без дозволів МАФ – досить просто, а ось місту знести незаконний МАФ – часом потребує не одного року роботи та судових процесів.📸 Vladyslav Muravskyi#Україна #Галичина #Львів #МАФ
👁 1,390 25-09-01 15:57
🌳 Що таке екосистемні послуги дерев, як та навіщо їх вимірювати? Цього літа волонтери разом з Центром розвитку громад і територій проводили польові дослідження дерев у Павлівському садку Києва: заміряли стовбури, відмічали розташування на мапі, оцінювали стан крони. Все для того аби встановити цінність кожного окремого дерева та місцевої екосистеми загалом.Вчора відбулась публічна презентація результатів, якими я ділюсь з вами!🌬️ Дерева садку щороку очищують 143 кг забруднюючих речовин: економічна цінність таких послуг близько 153 тис. грн на рік!🌊 Місцеві дерева протидіють підтопленням: щорічно вони перешкоджають ≈ 225 м³ поверхневого стоку, що відповідає економічній вигоді близько 15 тис. грн. Зберігання вуглецю еквівалентно викидам СО2 від 134 автомобілів або 55 односімейних будинків!💲 Загалом відновна вартість досліджених міських дерев склала 31,3 млн гривень!Про всі показники екосистемних послуг та методологію дослідження читайте у повному звіті: https://arcg.is/0m1u4z0#Україна #Київ #озеленення