Статистика telegram каналу - @natureprotectionukraine

Логотип телеграм спільноти - Нотатки природоохоронця 2024-07-14

Нотатки природоохоронця

Кількість підписників:
367
Фото:
50 
Відео:
 
Посилання:
279 
Категорія:
Природа
Опис:
про охорону довкілля в Україні, автор - Петро Тєстов

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Нотатки природоохоронця - @natureprotectionukraine

Написав свою позицію щодо законопроекту про "дрова". Відсутність правил рубок зелених насаджень за межами населенних пунктів - велика проблема, велика "сіра" зона. І може хоч зараз на це хтось зверне увагу... https://www.facebook.com/petro.tiestov/posts/pfbid09nheXkP16srUBJSRGCSdPsYthh9o24tKA98dD7PpMbjDpm3UPtmpxxWFWVdBSNKyl

158
24-11-04 13:07

В суботу вранці пропоную подивитись чергове розслідування Сили Правди про дерибан Волинських лісів особами, які дивним чином мають зв'язок з керівництвом лісової галузі області. Крім заказника "Воротнів" мова йде про берег Світязя, де в 52 кварталі колишнього Шацького лісгоспу, а нині Любольмської філії роздали діляночки в приватну власність. По дивному співпадінню тим самим особам, які причетні і до будинку в заказнику "Воротнів". Я знаю що у мене серед підписників багато працівників ДП "Ліси України" - так от як вам, нормально що землі надані вам в користування дерибанять особи пов'язані з одним з ваших керівників? Чи коли лісфонд дерибанять лісники то це ок, можна?

Зображення до поточного посту у каналі "Нотатки природоохоронця" - @natureprotectionukraine
180
24-11-02 08:09

На днях прийняли нову постанову про правила рубок
Текст можна поки що побачити на сайті КМУ
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-deiakykh-postanov-kabinetu-ministriv-ukrainy-shch-a1239
Основна суть - ввели в законодавче поле всі ці рубки, які робились роками але по яким була відсутня нормативка. Тіпо як рубки небезпечних дерев, будівництва лісових доріг тощо.
Це явно наслідок діяльності правоохоронців. Це добре. Ввели ще і пару гарних обмежень - тепер лісові дороги не можна будувати в усіх ПЗФ крім парків, а там якщо зубата НТР то теж цього не дозволить.
З іншого, є тепер великі ризики що лісівники почнуть як завжди маніпулювати з призначенням рубок. Ну наприклад дуби біля річок раптом стануть "небезпечними" навіть в глибокому лісі.
Ну і що мені приємно, лишили рубки формування протипожежних узлісь. Цю їдею спільно з Сергієм Зібцевим ми стали рухати ще в 2021 році. Дуже хочеться аби не почали це дискредитовувати, а робили де дійсно потрібно.
Так, природоохоронець може просувати введення нових видів рубок))

218
24-11-01 12:02
​​Знову "рекламую" аккаунт Любові Ільмінської у Facebook.
Пару днів тому вона виклала шикарну аналітику по кількості видів флори і фауни в степових балках.
Вражає.
"Кожна середня за розміром лучно-степова балка на Черкащині, яка має елементи чагарникової рослинності та вологу низину є оселищем (тобто кормовими угіддями, місцем виведення потомства, зимівлі і т.д.) для 9 видів ссавців, 50 - птахів, 2 - рептилій, 1-2 - амфібій, 1 800* - безхребетних, 200 - рослин, 150** - грибів, 3-5 рідкісних видів живих організмів."
Нелісові природні екосистеми не менш важливі чим лісові, це вже відзначено і в документах ЄС і добре що поступово таке розуміння приходить і в суспільство.
264
24-10-24 09:30
​​Продовження теми ТОВ "Земельний банк".
Повільно, після скарг, постів та листів зарухалось і Держлісагентство!
Західне міжрегіональне управління лісового господарства таки проаналізувало державні землі цього ТОВ, виявило серед них самосійні ліси і підготувало офіційні звернення про збереження.
Думаю далі підуть такі ж листи і від інших управлінь (чи вже пішли, просто мені про це не повідомили).
Щоправда не розумію чому написали на ОТГ, бо землі ж державні. Ну розберуться.
З одного боку приємно що є реакція, з іншого боку хотілось би аби до таких елементарних речей органи влади якось доходили самі)
285
24-10-21 06:15
​​Знаю що підписники чекають мій фідбек на публікацію NGl.Media щодо рубок в Карпатах - але ж десь мають бути скучні професійні пости на інші важливі теми))
Так от, вчора оприлюднили чергові відмови Міндовкілля в погоджені ділянок на видобуток корисних копалин.
https://mepr.gov.ua/topics/ogoloshennya/vyvchennya-ta-ratsionalne-vykorystannya-nadr/
В цей раз - через наявність меліоративних систем і ризики забруднення води.
Цитата :
"Використання ділянки в запропонованих цілях та з урахуванням можливих технологічних процесів видобутку корисної копалини несе загрозу скидання води у/через меліоративні канали, їх порушення та замулення, порушення водно-повітряного режиму меліорованих земель."
Як природоохоронець я звісно лише за.
Але по суті це знову "ручний" режим. Завтра надровики почнуть скандалити, почнеться політичний тиск і так далі.
І системно це можна буде вирішити лише шляхом проходження повноцінної процедури оцінки ОВД\СЕО, неважливо до етапу виставлення родовищ на аукціон.
327
24-10-17 12:30

Десь останній рік став трохи занурюватись в тему просторового планування земель і різних стратегічних документів на рівні ОТГ.
Бо це закладе фактично основу землекористування на цих територіях на роки наперед.
І більшість документів які я бачив - ну дуууже слабкі з природоохоронної точки зору. Прописані максимально загально максимально загальні речі, закрито очі на багато порушень.
Але от документи, які зробило "Діпромісто" для Вінницької ОТГ - реально класні.
В реєстрі СЕО можна скачати сам проект , і починаючи з 109 сторінки йдуть цікаві карти https://my.eco.gov.ua/SEO-InfoDoc?docNumber=14-06-684-23
Одна з них називається "Конфлікти і загрози природокористування". Хоча "існуючі конфлікти" - це походу порушення природоохоронного законодавства.
Наприклад виявлені ними розорення схилів більше 7 градусів чи не дотримання санітарних та водоохоронних зон.
При цьому і до цього звіту у Міндовкілля є зауваження в контексті річок, тобто все-все не врахували навіть і в цьому випадку.
Але все рівно це на порядок краще, всього що я бачив раніше.
Тепер цікаво яка буде позиція Вінницької міської ради. Якщо вони затвердять цей документ - то значить будуть зобов'язані якось ці наявні порушення виправляти.
Буду слідкувати))
П.С. Знаю що мене тут читають журналісти і активісти. Так от, дуууже раджу періодично дивитись в реєстрі СЕО по території вашого інтересу інформацію про розробку таких документів. І на сайти ОТГ періодично заходити. Чим раніше ви дізнаєтесь про те, що такі документи роблять - тим більше шансів щось виправити!

520
24-10-14 06:15

Не хочу аби цей канал виглядав як якийсь піар-канал прокуратури, але блін - зараз це фактично єдиний орган який працює системно над захистом природи!
Вчора Волинська обласна прокуратура повідомила що зберегла 12 га самосійного лісу, бо суд визнав бездіяльність Маневицької ОТГ яка не захотіла визнавати самосійки.
В реєстрі судових рішень є більше , рішення звучить як : "Зобов`язати Маневицьку селищну раду вжити вичерпних заходів щодо зміни угідь земельної ділянки сільськогосподарського призначення з кадастровим номер 0723684000:03:001:0258 площею 12,4879 га на угіддя самозалісених земель."
При чому це не поодинокий кейс, я вже писав що прокуратура подала такі позови системно. Є аналогічні рішення і по Чернігівщині.
Зважаючи що новий регламент ЄС по знелісненню чітко відносить самосійки до лісу, і їх розкорчовка призведе до ризиків доступу на ринок ЄС не тільки продукції деревини, але і сої. Тому от зараз модно коли всілякий бізнес який віджав ліси і прибережки а-ля Мазепа розповідає як "прокуратура заважає економіці".
Так от, тут прокуратура навпаки, допомагає зберігати ринок ЄС для наших виробників)
Ну і я рідко хвалю лісівників, але в судовому рішенні згадано що "В додаток до вказаного клопотання на адресу Маневицької селищної ради Північно- західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства скеровано KML файл для Google Maps із самозалісеними земельними ділянками, серед яких зазначалося про необхідність віднесення до самозалісених земельної ділянки з кадастровим номером 0723684000:03:001:0258 площею 12,4879 га. На підтвердження факту наявності самозалісених ділянок використовувалися копії матеріалів Геоінформаційної системи лісових ресурсів України"
Я мав можливість ознайомитись з цією системою - і це просто топ. Дозволяє якісно визначати самосійні ліси, інтеграція з кадастром, картами лісів різних користувачів, можна відразу формувати клопотання. І багато-багато іншого. Респект колективу ВО "Укрдержліспроект" які це розробили і підняли.
Сподіваюсь що люди "на горі" теж розуміють важливість цієї системи і будуть максимально підтримувати її розвиток.

513
24-10-11 06:03

Запрошуємо на семінар «Євроінтеграція, охорона природи та ліс» (онлайн)!
11-12 жовтня ННІ природничих наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проведе відкритий навчально-практичний семінар «Євроінтеграція, охорона природи та ліс».
Серед організаторів – Українська природоохоронна група, а також ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Національний природний парк «Холодний Яр», ГО «Екосоціум».
Ліс – це унікальна природна екосистема. Вона забезпечує величезну кількість екосистемних послуг і виконує комплекс надзвичайно важливих функцій: від економічних і соціальних до рекреаційних, від забезпечення потреб в деревині до збереження рідкісних видів флори та фауни.
Євроінтеграція України ставить нові виклики перед лісовим господарством України. Стратегія біорізноманіття ЄС, Лісова стратегія ЄС, регламент із протидії знелісненню, закон про відновлення природи, Оселищна директива ЄС вимагають екологізації чинних лісівничих практик та формування нових підходів лісогосподарювання на основі ідей сталого розвитку.
На семінарі розкажуть:
🌿 Як має виглядати справжній ліс і чому посадити молоді дерева рядочком на зрубі не значить відновити ліс?
🌿 Як організоване лісове господарство України та що там не так?
🌿 Хто і як вирішує – де проводити рубки? Вони законні чи ні?
🌿 Навіщо ЄС вимагає від країн-членів рахувати пташок в лісах та зберігати мертву деревину в лісі?
🌿 Що таке лісове оселище та хто там має селитися?
🌿 Як пов’язані ліс і політика та ін.
Перший день семінару відбуватиметься в університеті, другий – в національному природному парку «Холодний Яр».
Пряма трансляція першого дня – на нашій сторінці у фейсбуці. Початок об 11:00.
Основний доповідач – наш колега Петро Тєстов, керівник експертного відділу Групи🐜, 13:20.

Зображення до поточного посту у каналі "Нотатки природоохоронця" - @natureprotectionukraine
348
24-10-10 12:35
«Зелене» біопаливо з радіаційних та забруднених внаслідок війни земель – нове ноу-хау аграріїв!
Ви собі й уявити не можете, що пропонують депутати аграрного комітету Верховної Ради цього разу!
Мова йде про законопроєкт №12058, першим автором якого є голова комітету Олександр Гайду. Мета – дозволити і стимулювати вирощування енергетичних та олійних рослин на деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених землях. Тобто тих, що підлягають консервації. Для того, аби отримати біопаливо.
Це не тільки абсурдно з точки зору логіки, але й шкідливо для природи і здоров’я людей!
По-перше, це суперечить головній ідеї консервації, а саме припинення розорювання земель і відновлення їх до вигляду природних екосистем.
По-друге, а чи це не узаконення незаконного використання земель, які підлягають консервації? Щоб мати можливість легального вирощувати соняшник чи ріпак там, де це зараз є нелегальним?
По-третє, енергетичні та олійні культури якраз найбільше виснажують ґрунт і призводять до ерозії. А тепер уявіть, скільки буде вноситися в ґрунт добрив і якої концентрації, аби на вже деградованих землях виростити соняшник.
Четверте, автори пропонують використовувати для цього забруднені внаслідок військових дій землі. Ті, де вирощувати щось просто небезпечно для здоров’я людей. А спалювати, виходить, безпечно? Самі ж автори законопроєкту пишуть, що вирощування енергетичних рослин на техногенно забруднених землях дозволить очистити ґрунт. А куди далі подінеться те, що увібрали ці енергетичні рослини, якщо з них зроблять, наприклад, пелети?
П'яте, автори пропонують ще й особливі умови для вирощування цих культур. Мінімальний строк оренди земель має бути 10 років, ціна оренди - найнижчою з можливих, і на додачу ще й субсидії від держави.
І останнє. Про потребу консервації земель пишуть не тільки екологи, але й вчені-агрономи, з Академії аграрних наук України. Купа державних стратегій, законів, міжнародних зобов'язань вимагають збільшувати площу пасовищ і сіножатей. Саме консервація земель таким чином є найбільш науково обґрунтованою.
Ви запитаєте, яке відношення аграрії мають до біопалива? Все просто. Багато відомих агрохолдингів, що обробляють мільйони гектарів земель, мають дочірні компанії, які вирощують рослини для біоенергетики. За дивним збігом, багато депутатів аграрного комітету якраз мають відношення до аграрного бізнесу. Як і високопосадовці Мінагрополітики.
Жодної надії на те, що «аграрна» законодавча і виконавча влада думатиме про збереження земель чи здоров'я українців, у нас немає.
Ми закликаємо депутатів екологічного комітету та Міндовкілля зробити все, аби не допустити прийняття цього законопроєкту!
Зображення до поточного посту у каналі "Нотатки природоохоронця" - @natureprotectionukraine
330
24-10-07 08:59