Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Лабораторна миша
Додано 14 лип 2024

Лабораторна миша

@mouselab
Кількість підписників: 5 176
Фото: 3,570
Відео: 238
Посилання: 2,680
Опис:
Канал про науку, науково-популярні заходи, реформування наукової сфери України, цікаві розумні статті про розумних людей та їх роботу.
Джерело

Лабораторна миша | Коли людям перевалює четвертий десяток, вони перевідкривають для себе ...

Логотип телеграм спільноти - Лабораторна миша Лабораторна миша @mouselab
710 Охват/переглядів 2024-11-09 20:59 Повідомлення №7164
Коли людям перевалює четвертий десяток, вони перевідкривають для себе багато цікавих речей.Наприклад, що "агов, мужик" і "оця тітка" - це про них.Що куріння - це безумовне зло і час з ним зав'язувати, а тонометр чи, не дай боже, глюкометр - в принципі, набагато крутіші штуки, аніж пристрої з інтимного магазину.Я б міг і далі жартувати про пошук жовтих цінників в магазині, вимикання за собою світла і "якщо зранку ти прокинувся і в тебе нічого не болить - ти помер", але місця для жартів мало.Питання не в тому, що в Україні дійсно багато людей з деменцією.Кілька моїх однолітків вже пережили дуже неслабкі інсульти. Так, у віці до 40-ка. І деменція, і інсульти в нашому організмі виникають виключно через те, що у нас є мозок.Оскільки мозку позбутися вкрай важко (знаю-знаю, тут будуть дотепності про те, що багато людей без мозку живуть і ще й ходять на вибори), стежити за його здоров'ям після 40-ка - вже необхідність.Всі ходять на фітнеси-качалкі, жеруть БАДи тоннами, але мало хто замислюється, що одна з найгірших речей, що може статися в старості - це слабоумство.І то, що ти дурачок і безпорадний - пів біди.Друга половина - ти лягаєш тягарем на дітей, онуків, родичів.Виявляється, трагедії поки що можна запобігти.Цю статтю, що я лишу в коментарях, побачив випадково завдяки Ірина Андрейців.Тут дуже крутий спец пояснює, що таке деменція, інсульт, від чого вони виникають та як їм можна запобігти.Не просто можна, а й треба.Так-так, публіка, якій 15-30 років може поки пропустити мій текст повз, але решті - я дуже раджу прочитати.І окремо винесу наче очевидні тези: нестача сну - це велика проблема. Мозку вкрай необхідний глибокий нормальний сон. Від його нестачі він буквально фізично страждає.І постійний волонтерський стрес на такій довгій дистанції теж лиш призведе до катастрофи і бійцям ніяк не допоможе.Тому інколи перемикайтесь і відпочивайте.Читайте, чистьте зуби, припиняйте дивитись на ніч рілси та шортси та лягайте спати.Майте гарну ніч.