Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Це AMES: коментарі, оцінки, погляди
Додано 14 лип 2024

Це AMES: коментарі, оцінки, погляди

@middle_east_review
Кількість підписників: 5 206
Фото: 3,350
Відео: 710
Посилання: 10,700
Опис:
Інформація, коментарі, оцінки, погляди від Українського центру близькосхідних досліджень у співпраці з Інститутом сходознавства ім. А. Кримського НАН України

👥 Кількість підписників

5 206
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -12
Середній/Місяць:: -76

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 519
Середній/День:: 2,470
Середній/Тиждень:: 1,931
ERR: 48.39%

📊 Кількість повідомлень на день

0.6
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

росіяни збирають свою власну армію для захисту узбережжя Сирії🇷🇺🇸🇾 Схоже, кацапи оговтались від падіння режиму Асада і не збираються нікуди з Сирії йти. Та й навіщо, нинішні господарі Дамаску більш ніж приязно ставляться до їхньої присутності. Отже, Дамаск та москва ведуть перемовини про формування 10-тисячної армії під російським командуванням на південному узбережжі Сирії, повідомили джерела Erem News. Формально, ці сили заявлені, як "поліцейські", але в умовах розгортання у Сирії конфлікту всіх проти всіх, то власна міліція - запорука виживання і можливості захистити свій клаптик [чужої] землі від зазіхань,як інших міліцій так і держав - Ізраїлю, Туреччини, Ірану тощо.Наприклад, пустеля в центрі Сирії вже перейшла під контроль Ірану та залишків сил, вірних Асаду. Звідти зручно робити рейди на всю країну, зокрема й на південь. Тож на авіабазу Хмеймім в Латакії сідало багато російських вантажних літаків - ймовірно, з боєприпасами та іншими потрібними новоствореним загонам речами. Базою рулять колишні високопоставлені офіцери Асада у званні від капітана та вище. Вони підписали з росіянами контракти, повідомляє Erem News. Для уряду Аль-Шараа це вигідно - у країні забагато молодих, безробітних та озброєних людей, з якими треба щось терміново робити, поки вони не повернули зброю проти самого уряду. А якщо платити їм буде третя сторона, а не розорена Сирія, то це взагалі чудово.Втім, завжди залишаються ризики, що 👇1) росія не обмежиться "захистом узбережжя і алавітів", а застосує свої загони у ширшому сирійському конфлікті, намагаючись повернути собі колишній вплив та керувати місцевою політикою, мати озброєний голос 2) Що деякі з цих сирійців не опиняться "абсолютно випадково" на полі бою в Україні, бо росіяни нині не гребують нічим і ніким, що поповнити ряди своєї головної армії Якби там не було, за цією темою дуже важливо спостерігати й надалі
Кувейт звільнив ще 10-х американців з ув'язнення, довівши загальне число до 23 за останні два місяці. Так, аж стільки громадян США там сиділо. Таким чином, це одне з найбільших звільнень американців іноземною державою за багато років. 🇺🇸🇰🇼 Серед звільнених - військові контрактники та ветерани армії США, які попалися на наркотиках та за інші злочини. Втім, більшість досі заявляють про свою невинуватість. Цьому посприяв візит Адама Белера - посланника Трампа з питань заручників. За словами Белера, кувейтці вважають США "великим союзником", але нібито "ніхто до Трампа не просив їх звільнити американців на такому високому рівні". Останнє може бути, як правдою, так і спробою підіграти его президента США з боку Кувейту. А щодо союзництва, то Кувейт дійсно має статус MNNA (Major Non-NATO Ally), тобто великого союзника поза НАТО. Це тягнеться ще з операції "Буря в пустелі" у 1991 році, коли армія Сполучених Штатів звільнила Кувейт від окупації Іраком Саддама Хусейна. Зараз, США мають там потужний контингент у 13500 солдатів на базі Аріфджан та авіабазі Алі Аль-Салем. Звідси й велике число арештантів солдатів
🇺🇸🇮🇷Іран рекламує Трампу свою побиту санкціями економіку, як "можливість на трильйон доларів". У той час, як більшість країн світу вагається щодо того, як саме відповідати на тарифи Трампа і як будувати стосунки з цією дивною адміністрацією, Іран - давній супротивник, якщо не ворог Сполучених Штатів - вирішив зайти з козирів: запропонувати свою економіку, як інвестиційну можливість. На думку Тегерану, це дозволить підписати кращу і стабільнішу угоду щодо іранської ядерної програми. В такому випадку, мріє голова МЗС Ірану Аббас Арагчі у колонці для Washington Post, Штатам відкриється "можливість на трильйон". Але відновити відносини, розірвані у 1979 році, після Ісламської Революції і захоплення в полон американських дипломатів, буде вкрай непросто. Навіть іранська ядерна програма "може бути об'єктом інвестицій". От лише одна проблема: США наразі наполягають, що Іран взагалі не повинен її мати, ядерної чи цивільної. Тим часом, економічна ситуація в Ірані настільки погана, що ісламські клірики, включно з самим Аятоллою Хаменеї, в принципі підтримують ідеї Арагчі. Особливо після катастрофічного вибуху в порту. Після того, як Трамп вийшов з угоди, міжнародні компанії полишили Іран, валюта впала на 90%, як і прибутки від нафти. У країні з нафтою та газом не вистачало навіть електроенергії!Для відновлення видобувної галузі потрібні астрономічні $135 млрд... Іншими проблемами є відсталість, корумпованість та ізольованість фінансової та банкової систем Ірану, а також чиновників. Торгівля із США потребуватиме великих реформ і зняття безлічі санкцій, які її обмежують
🇮🇱🇺🇸🇸🇾Конгресмен, який побував у Сирії та зустрівся з новим лідером Ахмедом Аль-Шараа, привіз з собою умови, за яких влада Дамаску може розглянути нормалізацію відносин з Ізраїлем та приєднання до угод Авраама. Аль-Шараа казав, що в принципі він за, але за "певних умов". І ось вони, нарешті, стали відомими, завдяки інтерв'ю конгресмена з Флориди Марліна Штуцмана виданню Jerusalem Post. 1) Сирія має лишатися єдиною та суверенною державою Це доволі очевидна вимога, зважаючи на поведінку Ізраїлю відразу після падіння режиму Асадів. Ца'аль почав операції на території Сирії, захоплюючи її землю. З чого випливає друга вимога 2) Ізраїль має зупинити бомбардування сирійської території, включаючи склади зброї та хімічних речовин 3) Ізраїль має зупинити просування біля Голанських висот та вивести свої війська Уряд Нетаньягу пояснює, що вони присутні у Сирії заради безпеки Ізраїлю і створення буферної зони, бо Сирія - занадто небезпечний та непередбачуваний сусід. Аль-Шараа там далеко не всі сприймають добре, називаючи "ісламістом у костюмі".Зі свого боку, Сирія має покращити відносини з Ізраїлем, щоб адміністрація Трампа розглянула зняття санкцій, заявив Штуцман. Але якщо Вашингтон кине Дамаск напризволяще, він знову впаде до рук росії, іранцям та Китаю, попередив американський політик. Дещо Аль-Шараа вже вдалося: сирійці вперше за двадцять років взяли участь у засіданні МВФ та Світового Банку, Британія зняла частину своїх санкцій, накладених ще на Асада та підконтрольні йому установи. Але для справжнього миру, спокою та відбудови ще треба багато часу та зусиль і колишні союзники Асада - Тегеран, москва, частково Пекін - чудово це знають і робитимуть все, щоб зірвати перемогу революції - Сирія занадто важлива для всього регіону, щоб здавати її без бою.На фото: Штуцман та Аль-Шараа
Вечірній огляд: президент Палестини закликає Хамас зупинити війну, Йорданія заброняє ісламістів, у Ізраїлі - скандал перед днем незалежності 🇵🇸 Зупиніть війну та віддайте заручників, сини собак! З таким нетривіальним закликом до терористів Хамасу, які контролюють Сектор Газа, звернувся президент Палестини Махмуд Аббас. Він додав, що затягування із миром дає привід Ізраїлю знищити Газу та вигнати її популяцію, що призведе до нової Накби* * Накба, Катастрофа - вигнання арабів із земель, на яких була проголошена держава Ізраїль у 1948 році Аббас наголосив, що 2/3 будівель знищені, а 2165 сімей загинули під час конфлікту, що тягнеться з жовтня 2023 року. Однак, варто також зазначити, що Аббас практично не має впливу на Хамас - там чекають, поки престарілий лідер Палестини помре, щоб захопити владу і на Західному березі, підімнувши під себе всю Палестину. Тож подивимось, чи не залишаться красиві слова Аббаса знову лише словами 🇯🇴 Йорданія заборонила діяльність ісламістів "Братів-мусульман" на своїй території через нібито "безпекові ризики" (а насправді, через візит Короля Абдалли II до Саудівської Аравії). Офіційно, Амман каже про розкриття плану перевороту, до якого й були дотичні "БМ". 16 затриманих нібито виготовляли дрони та ракети. Безпека Йорданії, через велику частку палестинців, які складають більшість населення, постійно є вразливою, як і правлячий клан Хашимітів. Який вже не раз ставав мішенню нападів. "Брати-мусульмани" є однією з найбільш популярних організацій на Близькому Сході і недовго навіть були при владі у Єгипті. Мають вони реальних прихильників і в Йорданії - аж 31 депутат парламенту, на хвилинку, від партії "Ісламський фронт дії", яка прямо пов'язана з цим рухом. 🇮🇱 Ні, Мірі Регев, дякуємо. П'ять дівчат-спостерігачок*, яких викрав Хамас з військової бази, і які пізніше були звільнені з полону, відмовились від пропозиції міністерки культури Ізраїлю запалити факел на день Незалежності країни 30 квітня 2025 року. * Спостерігачки (на івриті тацпітанійот) - одна з найнижчих посад у армії Ізраїлю, зазвичай для дівчат, які лише вступили до лав Ца'алю. Вони сидять у спеціальних приміщеннях біля Гази і мають невідривно, по 4 години, дивитися у монітор і помічати щось незвичне. Дівчата не носять зброї. До 7 жовтня вони не раз повідомляли керівництво, що у Газі діється щось погане, прямо у них під носом, однак усі їхні застереження були проігноровані Тож Наама Леві, Лірі Ельбаг, Карина Арієв, Даніела Гільбоа та Агам Бергер відмовились від участі у церемонії, бо вважають, що уряд прикриється ними, замість карати винних та рятувати всіх заручників, які ще у полоні. Відкинула пропозицію і знаменита співачка Дана Інтернешнл. Розкол у Ізраїлі, який і так вже давно на межі громадянського конфлікту, стає все гострішим із наближенням головного свята
Султан Оману у москві: скасування віз та обговорення Ірану і подальшої співпраці 🇴🇲🇷🇺В принципі, щоб султан Оману Хайтам бін Тарік аль Саїд кудись поїхав, то вже непересічна подія. Ця арабська монархія відома своїми зусиллями по медіації конфліктів у регіоні. Вона славилася цим і за попередника Хайтама - султана Кабуса. Але також Оман відомий зануренням в себе і свої власні проблеми, яких не бракує, коли твій сусід це Ємен. Тож візит монарха до москви - сигнал, що Оман, а з ним і Аравійський півострів, дійсно зацікавлені в спробі досягнути нової угоди. Щоправда, Іран дав зрозуміти, що поки США та Ізраїль погрожують бомбити, жодної угоди підписано не буде. росія була стороною-підписантом угоди у 2015 році, яка прожила всього три роки, у 2018 Трамп з неї вийшов, кажучи, що вона не покриває ракетну програму Ірану та його підтримку проксі-сил, які дестабілізують регіон. Тим часом, путін на першій в історії зустрічі з султаном Оману, присвяченій 40-річчю встановлення дипломатичних відносин між державами, заявив, що хотів би зібрати засідання ЛАГ - Ліги арабських держав - з метою "знайдення нових партнерів" під час триваючої війни проти України та міжнародної ізоляції. Інша причина- падіння цін на нафту і,відповідно, прибутків кацапів. Тож тема ОПЕК+, куди входить росія, теж може фігурувати. З Оманом же кремль підписав домовленість про взаємне скасування віз, а також розвиток торгівлі, співпраці у медіа (читати, як поширення російської пропаганди у Омані), агро та енергетичній сфері. У Омані ж пройде і третій раунд перемовин з Іраном
Трохи зранку не про політику, а про зліт дубайського шоколаду завдяки TikTok 🇦🇪🍫Видання Financial Times пише, що зліт популярності смаколика з ОАЕ призвів до дефіциту фісташок і глобального зростання цін на ці горішки,, які є його начинкою. І все через TikTok, де шоколад і став раптово популярним.Дубайська молочна шоколадка була скромним місцевим смаколиком, з'явившись у 2021 році в бутіку FIX. Допоки у 2023 році про неї не зняли відео на 120 млн переглядів. Підробки посипалися, як з відра, тож компанія FIX не продає свій виріб за межі ОАЕ, а вдома виставляє на продаж лише на дві години в день.Тим часом, ціни на фісташки стрибнули з 7,65 доларів за фунт до приблизно 10,30 доларів за фунт. Це притому, що й сам шоколад коштує недешево, якщо він оригінальний еміратський. Потреба у фісташках настільки велика, що Іран - другий у світі експортер після США - продав до ОАЕ на 40% більше продукції за півроку (до березня 2025), ніж за весь минулий рік. З фісташок почали робити масло, олію, пасту. Але складно придбати не лише горіхи, але й подрібнене близькосхідне тісто катаїфі, потрібне для дубайського шоколадного крему. Тож світ, поки що, вимагає значно більшу кількість цієї смакоти, ніж може отримати, оригінальної чи ні
На фоні триваючої війни, Ізраїль має серйозні проблеми з комплектацією батальйонів.Чисельність батів Армії оборони Ізраїлю (ца-алю) коливається від 50% до максимум 70%. Стабільний показник, за менше ніж півтора року сухопутної операції в Секторі Газа - половина особового складу. На його зменшення також впливають бойові та небойові втрати, втома і виснаження. Все це дуже добре відомо і українським бійцям. Виклик на службу резервістів у Ізраїлі обов'язковий, але для багатьох він вже 4-й за 1,5 роки, тож все частіше можна почути дуже обґрунтовані підстави не з'являтися. Досвідчені командири батальйонів, зі свого боку, мають вагомі підстави не піднімати зайвий галас щодо тих, хто не з'явився на виклик: "Вони віддали все і билися 300 днів. Ми не можемо звинувачувати їх". Проблема в тому, що цілі війни жодним чином не досягнуті: армія Ізраїлю не контролює весь Сектор Газа, певна кількість заручників досі в полоні Хамасу, який досі далеко не переможений. Більше того, ці терористи вже відновили свою довоєнну кількість, хай і набором "тих, хто вижив" значно гіршої якості. Але це все одно десятки тисяч бійців. З війною, яка триває довше і довше, мотивація особового складу падатиме все нижче. Оскільки фокус з інтенсивних бойових дій переміщається на здебільшого охорону "коридорів" всередині Гази, утриманні постів в Лівані або ж антитерору на Західному березі, багато загартованих в бою резервістів відмовляються це робити. Таким чином, певні загони залишаються узагалі без командирів, а значить - і без дозволів на ротації для тих, хто все ж на виклик з'являється, жертвуючи навчанням, роботою, стосунками в родинах. Армія оборони Ізраїлю змушена викручуватися, застосовуючи пошук через соцмережі (здебільшого WhatsApp), фінансову винагороду і систему "тиждень в строю, тиждень вдома" до бойових підрозділів, хоча раніше вона вважалася виключно тиловою. Втім, дехто виступає проти таких фінансових заохочень. Ніби це перетворює "народну армію" Ізраїлю, засновану на сіонізмі, гордості та добровільності, на простих контрактників,які можуть мати гірший рівень підготовки та моральних якостей. Але командири, яких опитало видання Haaretz, готові з цим миритися, щоб хоч якось набрати людей. Втім, з бажанням Беньяміна Нетаньягу вести війну "до повної перемоги", невідомо, скільки ще протримається і ця система, поки ще більше військових відмовляться служити. Проблема могла би бути, принаймні частково, вирішена службою ультрарелігійних громадян з єшив (єшиботників), але більшість з них успішно уникають призову, спираючись на свої партії в уряді Нетаньягу, які погрожують вийти з його складу, якщо єшиботників змусять служити на рівні з усіма в країні
Саудівський принц у Ірані і можлива наземна операція проти Хуситів у Ємені 🇸🇦 🇮🇷 Міністр оборони Саудівської Аравії, принц Халід бін Салман Аль-Сауд прибув до Тегерану для перемовин з іранським колегою. Це ектраординарний візит, перший такий за багато років. Посадовці настільки високого рангу до недружньої країни зазвичай не їздять. Саудія та Іран бачать одна одну, як головних супротивників у Перській затоці і вже довгий час ведуть гібридне протистояння за регіональне домінування. Ер-Ріяд і Тегеран займали різні позиції під час війни у Сирії та Ємені. Але зараз США намагається передомовитись з іранцями, тож залучає для цього всіх партнерів. Далеко не факт, що з цього щось вийде, але новина знакова. 🇾🇪 До речі, про Ємен. Останніми днями йдуть розмови про можливу наземну операцію проти руху "Ансап Аллах", вони ж - Хусити. Американські авіаудари послабили місцевих повстанців, тож з'явилася можливість завдати по ним вирішального удару. Планування та погодження ще на ранній стадії, але головна ціль вже оголошена - відбити порт Ходейда на західному узбережжі Ємену. Звідти вже можна рухатись далі на столицю Сану, яка під контролем проіранських Хуситів вже з десяток років. Ядром наступу має стати армія Ємену, яка контролює південні регіони країни, хоч і частково, за підтримки арабських монархій (перед усім, Саудівської Аравії та можливо ОАЕ на землі) та США - з повітря. Складність операції полягає у тому, що Хусити здатні значно посилити атаки на цивільний флот у Червоному морі та затоці Аден і ракетні обстріли Ізраїлю і, можливо, Саудівської Аравії. Також, складний рельєф Ємену дає переваги Хуситам у плані засідок, не гірше, ніж талібам у Афганістані. Успіх залежатиме від координованих дій на землі, у повітрі і на морі. У 2015 році, Саудівська Аравія вже намагалася провести операцію по викоріненню Хуситів, але була змушена згорнути її через міжнародний тиск, великі жертви серед простих єменців і ракетні обстріли своєї нафтової інфраструктури
США планують значне скорочення своїх сил у Сирії: чим це обернеться для країни та регіонуПісля повернення до Білого Дому Дональда Трампа, тема скорочення військової присутності США по всьому світу є однією з головних. Нова-стара адміністрація у Вашингтоні, як відомо, не є прихильною до альянсів та підтримки союзників. Принаймні, якщо не заробляє на цьому. Не обійшла ця хвиля й Сирію на чолі з новим лідером Ахмедом Аль-Шараа. За останніми повідомленнями, США планують скоротити сирійський контингент більш ніж на 50%. Виведення сил спеціальних операцій із бази у Дейр-ез-Зорі до Іраку вже почалося. Штати мали невеликий загін у цій досі проблемній державі: усього 2000 солдатів на кількох базах, здебільшого на північному сході, на території сирійських курдів. Після знищення бойових загонів і Халіфату "Ісламської держави", американські солдати здебільшого охороняли газові родовища та тренували сили Курдистану в Іраку та Сирії. Але таке серйозне одномоментне скорочення контингенту може мати геополітичні наслідки для кількох гравців: 🇮🇱 Ізраїль втратить союзні сили у ворожій країні, які могли б допомогти у випадку прямого зіткнення з силами Туреччини або й загонів самого Аль-Шараа, які ще не повністю інтегрувалися до сирійської армії і вважають Ізраїль ворогом 🇹🇷 Туреччина, маючи бази та окуповану територію на Півночі Сирії, зможе розширити зону операцій проти курдів, скористатися з безпекового вакууму в погрожувати Ізраїлю. І все це у момент, коли сил США може й не вистачити, щоб втрутитись і загасити конфлікт між Анкарою і Тель-Авівом. Незважаючи на перемовини, які тривають у ці дні, ризик "війни за Сирію" залишається високим, позаяк обидві держави мають у Сирії незакриті питання 🇷🇺🇮🇷 Відхід сил США також стане перемогою для пропаганди у Тегерані та Москві. Обидві країни все ще мають доволі сильний вплив у Сирії та на її владу і одночасно задіяні у перемовинах щодо іранської ядерної програми. росія і досі контролює свої прибережні бази та покращує відносини з режимом ісламістів Аль-Шараа. Тоді як Іран спирається на силу власних проксі в Сирії та Іраку, щоб і надалі дестабілізувати регіон, використовуючи це, як свій козир на перемовинах. Наприклад, силами нової міліції під назвою "Ісламський фронт спротиву у Сирії" (Улі Аль-Баас). 🏴 Вихід половини американських сил із Сирії може призвести до нового посилення "Ісламської держави". Без американських військових, які допомогають курдам охороняти в'язниці у Курдистані, ІДІЛ може звільнити тисячі досвідчених і загартованих у боях бійців. А зважаючи, що курдські сили все частіше відволікаються на атаки з боку Туреччини, завадити посиленню ІДІЛ може бути банально нікому