Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Це AMES: коментарі, оцінки, погляди
Додано 14 лип 2024

Це AMES: коментарі, оцінки, погляди

@middle_east_review
Кількість підписників: 5 206
Фото: 3,350
Відео: 710
Посилання: 10,700
Опис:
Інформація, коментарі, оцінки, погляди від Українського центру близькосхідних досліджень у співпраці з Інститутом сходознавства ім. А. Кримського НАН України

👥 Кількість підписників

5 206
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -12
Середній/Місяць:: -76

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 519
Середній/День:: 2,470
Середній/Тиждень:: 1,931
ERR: 48.39%

📊 Кількість повідомлень на день

0.6
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Економіка ОАЕ зросте на 4,6% у цьому році - Світовий Банк 🇦🇪Економічні показники Об'єднаних Арабських Еміратів продовжують демонструвати найбільше зростання в Затоці. Все завдяки не нафтовим секторам економіки і скасуванню скорочення її видобутку у рамках ОПЕК+.У 2026-2027 роках зростання очікується на рівні 4,9% ,за даними Світового Банку. Для порівняння, головний друг-суперник, Саудівська Аравія, зросте лише на 2,8% у 2025. Країна розвиває технологічний сектор, а також туризм, виробництво, успішно торгує та створює інновації (наприклад, великий стрибок у розвитку штучного інтелекту). Не нафтові галузі економіки зростуть узагалі на 5,1% цього року. Якщо брати всі країни Затоки загалом (крім, мабуть, Ємену), то Світовий Банк прогнозує зростання регіональної економіки на 3,2% цього року, 4,5% у 2026 та 4,7% у 2027. Це завдяки більшому видобутку нафти, а також сфері послуг, виробництву та будівництву. Особливо в таких країнах, як ОАЕ, Кувейт, Бахрейн та Оман. Хоча Кувейт це ще та проблема, зважаючи на їхню перманентну кризу 🙈
Ізраїль таємно затвердив зведення 22 нових поселень на окупованому Західному березі річки Йордан 🇮🇱🇵🇸 На засіданні кабінету безпеки Ізраїлю минулого тижня, таємно затвердили план по зведенню 22 нових поселень на окупованому Західному березі ріки Йордан, передають єврейські ЗМІ. Ідею подали міністр оборони Ізраель Кац та міністр фінансів Бецалель Смотріч - обидва активно підтримують рух поселенців, який по факту є повзучою окупацією захопленої землі (згідно міжнародного права). В обмін на це, Смотріч погодився пустити 5 вантажівок з допомогою у Сектор Газа. 22 нових поселення мають постати на шосе 443 між Єрусалимом і Тель-Авівом. Частина шляху пролягає Західним Берегом Йордану. Їх побудують біля Мертвого моря, у Йорданській долині, на горі Хеврон та у Самарії. Поселення Гомеш та Са-Нур - які були закинуті у 2005 році під час роз'єднання та виходу Ізраїлю з Гази - будуть відбудовані. Причому це лише санкціоновані урядом розширення. А багато таких аванпостів та поселень з'являється стихійно та незаконно. Але, звісно, ніхто у владі Ізраїлю на це не реагує (а, скоріше, активно підтримує рух, бо його голоси тримають коаліцію при владі)
"Смерть арабам!" та "Хай згорить ваше село!" - скандал в столиці Ізраїлю на День Єрусалиму 🙈🇮🇱🇵🇸День Єрусалиму - ще те "свято" у Ізраїлі. Формально, це день, коли країна святкує перемогу у Шестиденній війні. Насправді ж святкують анексію Східного Єрусалиму - колишньої столиці Палестини, включно зі Старим Містом і воз'єднання двох частин під одним прапором (до створення Ізраїлю, ця земля узагалі належала Йорданії, чиї монархи досі опікуються мечеттю Аль-Акса на Храмовій горі). Зазвичай, у цю дату відбувається марш з прапорами з однієї частини Єрусалиму в іншу, що знаменує повний контроль Ізраїлю над містом. Так от, у мусульманському кварталі Старого Міста релігійні націоналісти вже почали харасмент місцевих жителів вигуками "Смерть арабам!" та "Хай згорить ваше село!". Друге має два значення: 1) Це алюзія на Накбу - Катастрофу у 1948 році, коли єврейські збройні загони силою змусили 750 тисяч арабів покинути свої будинки перед створенням Ізраїлю 2) Може бути й алюзією на спалені Хамасом кібуци Ізраїлю 7 жовтня 2023 року біля Гази, де були вчинені жахливі злочини, таке собі "побажання" пережити щось схоже
Саудівська Аравія дозволить продаж алкоголю у спеціально визначених зонах з 2026 року 🇸🇦🍷Це серйозна політична зміна, оскільки до цього, мусульманська країна забороняла продаж та вживання алкоголю узагалі. Втім, через бажання привабити туристів, змушена йти на певні послаблення релігійних заборон. А також у світлі підготовки до всесвітньої виставки-2030 та Чемпіонату світу з футболу-2034. Відтак, з 2026 року, хмільні напої продаватимуть у 600 місцях по всьому Королівству. А саме пиво, сидр та вино. Міцність не має перевищувати 20%. Продавати (і подавати) можна буде лише у 5-зіркових готелях, курортах, туристичних локаціях (Червоне море, Неом), місцях компактного проживання іноземців, посольствах, під час культурних та бізнес-подій. Але за їхніми межами, міцне питво буде так само заборонене, включно з магазинами та приватними будинками. Не останню роль у цьому рішенні зіграв і позитивний досвід сусідніх ОАЕ та Бахрейну (куди саудівці все одно тікали розважитись), де алконапої дозволили набагато раніше, що привабило більше туристів. Цим рішенням, Сауди хочуть створити нові робочі місця у сфері послуг, готельного та івент-бізнесу, привабити світові готельні мережі
Єменські Хусити запустили 3 балістичні ракети на Ізраїль за менш ніж 24 години. Всі були успішно збито, але тепер країна опинилася на роздоріжжі: а як саме краще покласти край цій загрозі? Опцій небагато і жодна не дасть швидкого результату 🇮🇱🇾🇪Ємен далеко від Ізраїлю, це немаленька держава зі складним, гористим рельєфом і сотнями сховків для зброї та ресурсів. Це не Газа, де все видно, мов на долоні. Опція 1: збирати розвіддані, ліквідувати ключових лідерів та активи - без наземної агентури це практично неможливо, а знання про Ємен в Ізраїлю обмежені. Побудова таких зв'язків займе час, якого немає Опція 2: знайти собі союзника серед фракцій, які ворожі Хуситам, тренувати та озброювати його - знову ж таки, потрібен час, агенти на землі, багато грошей. Без жодної гарантії успіху, варіанти вибору обмежені. Варіант для опції 2: "Бригади Гігантів" - проксі-сили ОАЕ, що діють на півдні Ємену + посилення Угод Авраама Опція-3: бомбити Воронєж Іран, сподіваючись, що перси накажуть Хуситам припинити запуски - жодної гарантії на успіх, бо Хусити хоч і отримують від Ірану збройну допомогу, але зберігають високий рівень автономії (вищий, ніж у Хамасу та Хезболли) через віддаленість і відбитість . Може призвести до нового раунду ескалації Опція 4: Бомбити сам Ємен - ще більша гуманітарна катастрофа у й так розваленій країні, численні підземні сховки, незрозуміло, чи ефективно у плані послаблення самого рухуНаразі, самостійно Ізраїль цю загрозу не ліквідує, як сталося з Хамасом та Хезболлою. Але є варіанти для ситуативної кооперації із США та сусідами - Еміратами та Саудами. Була б лише воля та бажання (яких нема, бо гордість)
🇮🇱🇨🇮🇬🇧Велика Британія звинуватила популярний ірландський гурт Kneecap і конкретно репера Ліама Охану (сценічний псевдонім Mo Chara) у підтримці тероризму через показаний на концерті прапор "Хезболли" - забороненої у Британії проіранської організації. Музиканту висунуто офіційне звинувачення за такі дії у Лондоні у листопаді 2024 року. Поліція вважає, що "Охана демонстрував прапор таким чином, щоб обґрунтовано підозрювати його у прихильності до "Хезболли"". Тепер репер має з'явитися у суді Вестмінстеру 18 червня. Гурт Kneecap заявив, що прапор нібито "кинули на сцену, от ми його і показали. І узагалі, це переслідування свободи вираження артистів" 🙈😄 Та якби це був перший раз: на фестивалі Coachella у квітні, гурт теж відзначився підтримкою Палестини, зіткнувшись з негативною реакцією. І це є відображенням політичного курсу Смарагдового острову. Нагадаємо, що Ірландія (хоча сам гурт якраз з Північної Ірландії, яка входить до Великої Британії) наразі вкрай погано ставиться до Ізраїлю і звинувачує його у геноциді населення Гази, підтримуючи позов Південної Африки у Міжнародному кримінальному суді. Єврейська держава закрила там своє посольство у грудні минулого року, закинувши Дубліну "вкрай антиізраїльську політику"
Як стало відомо, Трамп попросив президента Сирії Ахмеда Аль-Шараа зробити кілька кроків у відповідь на зняття санкцій з його країни. Давайте глянемо на них 👇🇺🇸🇸🇾1) Приєднатися до Угод Авраама - не дуже зрозуміло, наскільки це можливо прямо зараз, оскільки другою стороною рівняння є Ізраїль, який окупує частину території Сирії та принципово вороже ставиться до Аль-Шараа 2) Попросити іноземних терористів покинути Сирію - легше сказати, ніж зробити, оскільки багато з них афілійовані з певними країнами та воюють у складі їхніх проксі-сил - Ірану, Іраку, Туреччини, росії3) Депортувати палестинських терористів - можна, але куди? В Газу, на Західний берег, в Ліван? А може, відразу в Лівію? Де б вони не з'явилися, вони не перестануть бути терористами й увіллються у місцеві фракції, підвищуючи рівень небезпеки 4) Допомогти США зупинити відновлення "Ісламської Держави" - для цього не треба було виводити армію США з баз на сході країни. Штати можуть долучатися з Іраку, але це все одно логістично (та й політично) складніше, зважаючи на напруженість між Дамаском та Багдадом 5) Перейняти відповідальність за табір ІДІЛ на північному сході Сирії - ймовірно, мова йде про сумнозвісні "Аль-Холь" та "Родж". Побудовані спочатку, щоб там жили вдови, дружини та діти бійців ІДІЛ, табори скоро стали головним місцем вербування, проституції та злочинів, заслуживши славу "найнебезпечнішого табора біженців у світі". А після зупинки фінансування USAID, там тим більше хаос. Як бачимо, більшість вимог наразі виконати неможливо, хіба що окрім двох останніх
Відносини США та Ізраїлю відчутно погіршуються перед продовженням війни в Газі та візиту Трампа на Близький Схід 🇮🇱🇺🇸Під час візиту до США міністра по стратегічним питанням Ізраїлю Рона Дермера, йому було повідомлено, що спілкування між Трампом та прем'єром Нетаньягу буде зупинено, передає Армійське радіо Ізраїлю. Нібито через те, що "Нетаньягу ним маніпулював". Що цілком можливо, зважаючи на характер Бібі. А Дермер, своєю чергою, "зухвало заявляв американським чиновникам, що має робити їхній президент". А сьогодні стало відомо, що й міністр оборони США Піт Гегсет скасував візит до Ізраїлю. Такі авіакомпанії,як American Airlines, Delta та United скасували всі рейси в Ізраїль до кінця наступного тижня. Дуже ймовірно, що не останню роль зіграли два рішення Ізраїлю: 1) продовжити та розширити війну в Газі, яку Трамп дуже хоче закінчити. Проблема в тому, що Нетаньягу бажає виключно "тотальної перемоги" 2) контролювати допуск їжі та гуманітарної допомоги в Газу, прирікаючи її жителів на голод та хвороби перед новою фазою війни Обидві ідеї зіграли не на користь Ізраїлю, що зрештою і призвело до жорсткої реакції з боку Вашингтону. Там вирішили не чекати, поки Ізраїль зробить відповідні кроки. Дуже ймовірно, що далі США будуть рухатись без врахування думки Ізраїлю, як це вже відбувається із Саудівською Аравією. А це, своєю чергою, підірве амбіції Єрусалиму на регіональне лідерство
США погодили ядерну програму Саудівської Аравії без умови нормалізації відносин з Ізраїлем - Reuters 🇺🇸🇸🇦Варто зазначити, що Королівство було і є однією із "сплячих ядерних держав". Тобто таких, де за сприятливих умов, ядерна програма може з'явитися доволі швидко. Втім, Сауди хочуть збагачувати уран, як сусідній Іран. А це, потенційно, дорога до ядерної зброї і загроза для системи світового ядерного нерозповсюдження. Якщо Іран зробить бомбу,то ніхто не зупинить саудівців. Втім, наразі програма заявляється, як цивільна, направлена на зменшення залежності країни від нафти. Але от продавати Сауди тоді зможуть значно більше. Політично, така домовленість із США могла статися через продовження і розширення війни Ізраїлю у Секторі Газа. Що зробило трек нормалізації з Ізраїлем дуже токсичним для Саудії. Бо він був зав'язаний на створення для палестинців окремої держави.Це серйозна поступка з боку Вашингтона, який є головним союзником та продавцем озброєння для Ер-Ріяду та Єрусалиму. Втім Трамп, як і в перший термін, віддає перевагу Саудам. Хто стає "першою дружиною" показує і те, що Ізраїль не входить в плани близькосхідного турне Трампа. Якщо ця новина від Reuters - правда, то статус Ізраїлю буде понижено, а Угоди Авраама опиняться під питанням. Нагадаємо, що в їхніх рамках Ізраїль встановив відносини із ОАЕ, Бахрейном та Марокко. Але подальше розширення зіткнулося з жорстокістю Ізраїлю у Газі
Ракета Хуситів, що впала біля терміналу аеропорту Бен-Гуріон? Ймовірно, такого буде більше 🇮🇱🇾🇪Ракета Palestine-2 з Ємену впала у 350 метрах від міжнародного терміналу Бен-Гуріон. Можна сказати, дуже пощастило. Але з розширенням операції в Газі подібних спроб буде більше - Хусити тепер мають успішний приклад, як саме варто це робити. І не сказати, що Ізраїль десь помилився. За інформацією місцевих ЗМІ, найкраще ППО країни - комплекси "Стріла" і THAAD (американська система для збиття ракет у найвищій точці польоту) активували відразу після запуску з Ємену. Саме вони відповідають за ліквідацію балістичної загрози. Електронний радар "Зелена сосна" розрахував траєкторію і виявив, що ракета летить буквально на аеропорт. І лише після підтвердження цілі була дана команда збивати (якщо ракета не становить загрози людям чи інфраструктурі, зазвичай їй дають впасти). Але цього разу щось пішло не так: випущений системою "Стріла" перехоплювач "Хец" не зміг досягти мети, нібито через поломку... тоді як THAAD банально не влучив в ціль, тож стався "прильот" і шестеро поранених. Щось подібне сталося у грудні минулого року: з кількох надзвукових балістичних ракет, націлених на Тель-Авів, одна пробилася крізь захист, поранивши 16 людей на гральному майданчику. Щодо можливості завдати удару у відповідь, опції Ізраїлю доволі обмежені: у них майже нема інформаторів на землі, наземну операцію вони самотужки не потягнуть, рейд командос - занадто ризикований; авіаудари мають свій ефект, але не дуже ефективно стримують Хуситів - вони легко ховаються в пустелю або гори. Отже, чи не єдиний варіант сильної та влучної відповіді - удар по Ірану, хоча тут існують ризики нарватися на гнів США, які пробують вести з іранцями нові перемовини