Статистика telegram каналу - @medcorps

Логотип телеграм спільноти - MedCorp Dnipro 2022-01-04

MedCorp Dnipro

Кількість підписників:
1300
Фото:
1240 
Відео:
30 
Посилання:
155 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
MedCorp - це громадська організація медиків- волонтерів. Наша місія - пояснити людям принципи правильного алгоритму надання допомоги, розвіяти міфи та створити ком'юніті людей, які не бояться протягнути руку допомоги. Бот - http://t.me/MedicalCorps_bot

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

MedCorp Dnipro
2024-07-13
MedCorp Dnipro
2023-11-18
MedCorp Dnipro
2023-10-26
MedCorp Dnipro
2023-01-19
MedCorp Dnipro
2022-12-31
MedCorp Dnipro
2022-12-23
MedCorp Dnipro
2022-12-11
MedCorp Dnipro
2022-08-11
MedCorp Dnipro
2022-08-08
MedCorp Dnipro
2022-08-05
MedCorp Dnipro
2022-08-03
MedCorp Dnipro
2022-06-30
MedCorp Dnipro
2022-06-27
MedCorp Dnipro
2022-06-07
MedCorp Dnipro
2022-05-30
MedCorp Dnipro
2022-05-24

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала MedCorp Dnipro - @medcorps

🔥📲 LifesaverSIM вийшов у відкритий доступ на 🇺🇦 українських Apple App Store та Google Play! 👇
iPhone/iPad: https://bit.ly/LifesaverSim-ios
Android: https://bit.ly/LifesaverSim-android
🇺🇦 Підтвердіть українське громадянство через Дію і отримайте ПОВНИЙ ДОСТУП БЕЗОПЛАТНО!
Завантажуйте, тренуйтеся. Отримайте навички, які можуть врятувати життя. У сучасному світі з його війнами, злочинністю та нещасними випадками, навички порятунку життя потрібні кожному.
📣 Поділіться цією новиною з вашими друзями, побратимами та посестрами!
Instagram: https://www.instagram.com/lifesaversim/
Facebook: https://www.facebook.com/LifesaverSIM
YouTube: https://www.youtube.com/@LifesaverSIM
Вебсайт: https://lifesaversim.com/ua/
Наша команда створила перший навчальний курс для всіх військовослужбовців - ASM.
Працюємо над розширенням тренувальної програми та плануємо випустити курси, що можуть знадобитися усім — зупинка кровотечі (Stop the Bleed), серцево-легенева реанімація (CPR) та базова підтримка життя (Basic Life Support). Крім того, програма з тактичної медицини буде розширена курсами для провайдерів вищих рівнів — бійців-рятувальників (CLS) та бойових медиків (CMC). Фінансуємо розробку самостійно. Проєкту потрібна ваша допомога, щоб розвиватися.
💙💛 Підтримайте розвиток проєкту вашими донатами!
https://www.lifesaversim.com/ua/support-project-ua/
______________________
І ще раз коротко про проєкт:
LifesaverSIM — це перший мобільний ігровий симулятор для тренування навичок порятунку життя та допомоги пораненим в умовах бойових дій. Створений українцями для Сил оборони, а також для всіх, хто живе та працює в умовах війни і хоче навчитися надавати допомогу та рятувати життя.
👉 Перший навчальний курс для всіх військових ASM ми розробили у співпраці з досвідченими інструкторами та бойовими медиками. Він відповідає настановам Комітету TCCC та стандарту NATO і враховує усі важливі аспекти надання допомоги на полі бою:
🪖 дві фази надання допомоги — під вогнем (CUF) та в тактичних умовах (TFC);
🩸 контроль масивних кровотеч, приховані поранення, накладання турнікету,
тампонування ран та тиснучий бандаж;
🗣 відновлення прохідності дихальних шляхів, виявлення та усунення обструкцій;
🫁 травми грудної клітки та оцінка дихання, накладання оклюзійної наліпки та бампінг;
🫀 розпізнавання шокового стану та контроль критичних кровотеч;
🌡 попередження гіпотермії та підготовка до евакуації.
🔥📲 Завантаж LifesaverSIM і почни тренуватися вже сьогодні!
#LifesaverSIM #PlayToRescue #tccc #tc3 #simulationgames #tacmed #TacticalTraining
688
24-04-12 09:37

Ондансетрнон знижує біль після накладання турнікету і ефективніше лідокаіна в 15 разів!
Цей пост скоріше для медиків, які як мінімум виконують внутрішньовенний доступ. Але всі знають що таке лідокаїн, а от про ондасетрон чули мало. З ним стикались майже всі, хто отримав контузію. Це протиблювотний препарат, який використовують при допомозі людям з акубаротравмою, а також при нудоті та блюванні.
І тут виникає питання, чому ми порівнюємо анастетик та протиблювотний препарат. Дослідження 2015 року показало, що на кінці спинного мозку ми маємо 5-НТЗ серотонінові рецептори, а ондансетрон якраз впливає на ці рецептори, має протизапальну, анальгетичну та анестезуючу дію. За своїм ефектом він в 15 разів ефективніше лідокаіна, а введення всього 4 мг ондансетрона повністю прибирають біль при в/в введенні пропофола.
Але саме цікаве - ондансетрон знижує біль після тривалого накладання турнікету. Чим довше турнікет знаходиться на кінцівці, тим сильніше буде біль через компресію нерву. Для зниження цієї болі пацієнтам зараз переважно вводять лідокаїн, а от додавання ондансетрону до лідокаїну в декілька разів знижує нейропатичну біль від стискання нерву. Дослідження дії цього препарату продовжуються, але сподіваюсь що його використання знизить біль нашим бійцям, у яких тривалий час були накладені турнікети на кінцівки.

3900
23-09-28 12:09

Турнікет не можна накладати на дві кістки, бо він не спрацює. Чи спрацює?
Думаю, ви напевно чули, що турнікет при затягуванні притискає судину до кістки, тим самим зупиняючи кровотечу. А там де дві кістки (передпліччя або гомілка) - він не спрацює. Я і сам раніше на тренінгах декілька разів так казав, визнаю😅
Але дослідження показують, що турнікет створює радіальний тиск по всій своїй поверхні, і таким чином стискає м'язи, які в свою чергу стискають судини. Тобто турнікет спрацює "на двох кістках". Єдине що варто пам'ятати - турнікет накладається на 5-8 см. вище поранення і не на суглоб. І це все в зоні тактичних умов (TFC). А в зоні під вогнем (CUF), або коли неможливо швидко визначити місце кровотечі - накладаємо максимально високо.
Демонстрація, що турнікет спрацює, у відео нижче.

1500
23-09-27 08:56
Чудова новина - Уряд дозволив переливання крові пораненим бійцям на догоспітальному етапі.
Тепер трансфузійну терапію зможуть виконувати бойові медики, які не мають медичної освіти. Але вони мають пройти відповідне навчання.
Чому це важливо? Зараз багато бійців гинуть саме від крововтрати. Навіть якщо зупинити кровотечу, в пораненого може розвиватись геморагічний шок (по простому органам не вистачає крові). А введення препаратів крові є найкращим методом попередження геморагічного шоку (бо солона водичка, або фізрозчин, нажаль не такий ефективний).
Медикам дозволили переливати кров O (I) Rh -. Це буде можливо на етапі медеваку, ще коли боєць не потрапив в стабілізаційний пункт.
Але слід пам'ятати, що є дуже багато нюансів, як то введення Транексамової кислоти чи кальцію, а також можливі алергічні реакції. Також кров має бути підігріта до температури 38°С. Тому навчання цьому процесу - обов'язкове.
1700
23-09-05 15:11

ITClamp чудово підходить для використання на первинному етапі і швидкого закриття рани, з можливістю переоцінки на наступних етапах. Але слід пам'ятати, що його заборонено використовувати для зупинки кровотечі грудної та черевної порожнини, а також ближче 1 см від орбіти ока. При використанні на шиї також слід стежити за прохідністю дихальних шляхів. Це не панацея, але чудовий засіб, який можна вдало використовувати.

458
23-09-03 10:35

Типові помилки при використанні турнікетів.
Хочу зупинитись на деяких з них. Перша і дуже поширена - це "ненакладання турнікету, коли його слід накласти".
Коли наліпляють велкро-стрічку не повністю, а також коли роблять недостатній первинний натяг турнікету. Чим сильніше ми затягнемо стрічку турнікету на початку, тим менше обертів доведеться зробити для зупинки кровотечі.
Не достатньо закручують сам турнікет. Він має зупинити кровотечу та усунути дистальний пульс.
Часто не використовують другий турнікет, коли це треба, і намагаються витиснути з першого максимум, навіть якщо він не може зупинити кровотечу. Зрештою другий турнікет накладають, але іноді - запізно.
накладання максимально високо на кінцівку. Якщо ми можемо визначити джерело кровотечі - турнікет можна накласти на 5-8 см вище поранення, але не на суглоб. Але в зоні під вогнем, як правило, турнікет накладається максимально високо, а вже потім переоцінюється в безпечній зоні.
Послабляти турнікет може тільки медик або навчена людина.

502
23-08-29 07:09

Ми маємо накладати турнікет як можна вище по кінцівці, коли не можемо визначити місце поранення, поранень багато, або треба все зробити швидко. Тоді турнікет накладаємо максимально близько до тіла. Якщо ж джерело кровотечі чітко візуалізується - можна накласти турнікет на 5-8 см вище поранення, але не на суглоб. Також в зоні тактичних умов (TFC) або евакуації можна зробити переоцінку, і замінити накладений максимально високо турнікет на нижчий, або тампонаду чи засіб тиску.
Приклад 1: боєць отримав поранення в ногу в районі гомілки, що при переоцінці дозволило б накласти турнікет на 5-8 см вище. Але турнікет був накладений максимально високо і знаходився на кінцівці понад 6 годин, тому ногу повністю ампутували.
Приклад 2: інший боєць отримав уламкове поранення м'яких тканин плеча. Це значить що можна спробувати виконати тампонаду поранення, і потім послабити турнікет (про послаблення і як його правильно робити це теж окрема історія, бо турнікет не можна просто розкрутити). Але турнікет був накладений максимально високо, і також знаходився на кінцівці понад 6 годин, не був замінений на інший засіб зупинки кровотечі, тож руку ампутували.

550
23-08-26 10:03

В день медика хочемо нагадати про важливе.
Частка вузлових кровотеч серед усіх летальних кровотеч становить у середньому 20 %
Вузлові (тазові) турнікети рятують життя, яке висить на волосині
Тому оголошуємо невеликий збір на турнікети для бойових медиків
Привітати медиків: https://send.monobank.ua/jar/86LNwdFGP4

581
23-07-27 13:06

Міфи та факти щодо накладання турнікету.
МІФ -"Турнікет слід накладати як можна вище на кінцівку"
ПРАВДА - турнікет накладається як можна вище, коли ви знаходитесь в зоні під вогнем (Care under Fire), коли складно визначити джерело кровотечі, або кінцівка має декілька поранень. В інших випадках, коли у нас є змога визначити місце кровотечі, турнікет можемо накласти на 5-8 см вище поранення, але не на суглоб.
МІФ - "Якщо наклали турнікет - він лишається надовго".
ПРАВДА - Турнікет, накладений в зоні CUF, треба перевірити в зоні тактичних умов (укриття), і, за можливості, виконати конверсію (заміну) турнікета.
МІФ - "Турнікет може заміняти або знімати лише хірург"
ПРАВДА - комітет ТССС каже, що замінити турнікет на інший, який знаходиться нижче по кінцівці, або на тампонаду чи тиснучий бандаж може той, хто навчений це робити. Тобто навіть бойовий медик може це зробити, якщо вміє (а він має це знати і вміти).

889
23-07-10 08:12
Дніпро, запрошуємо на вишкіл!
Нагода поспілкуватися з бійцями Третьої штурмової бригади та дізнатися більше про службу у наших лавах й бойову підготовку наших військових.
Разом відпрацюємо тактику переміщення, вогневу підготовку, а також тактичну медицину.
Для участі заповнюй анкету за посиланням.

Усіх охочих чекаємо 7-го липня, о 9:00. Місце збору — паркувальний майданчик біля цирку.
Не зволікай — вривайся!
3ОШБр | Instagram | Facebook | YouTube | ab3.army | SupportAZOV🇺🇦
515
23-07-03 13:52