Статистика telegram каналу - @lviv_meditation

Логотип телеграм спільноти - Український дзен 2024-07-14

Український дзен

Кількість підписників:
311
Фото:
43 
Відео:
 
Посилання:
32 
Категорія:
Психологія
Опис:
Український соборний дзен

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Український дзен - @lviv_meditation

Парадокс Стокдейла
Джеймс Стокдейл був американський летуном у В'єтнамській війні. Його літак збили у '65 і він став полоненим у найстрашнішій тюрмі північного В'єтнаму, яку саркастично звали "Ханой Хілтон". Стокдейла катували — напр повторно ламали ноги, викручували суглоби, били, тримали в камері де не можна випростатися. Як офіцер вищого рангу Стокдейл був в пріоритетних списках на обмін — але він відмовився виходити попереду інших і пробув у полоні 7 років.
Стокдейл казав що першими загиналися ті, що жили швидкими надіями: "я вийду за місяць", "ми переможемо до Нового року", "В'єтнам капітулює до Різдва", тощо. Звідси парадокс — щоб вижити, треба мати надію, але покладатися на себе. У книжці спогадів він пише "замість того щоб видивлятися світло в кінці тунелю, спробуйте обжитися в темряві".
Хороший спосіб обжитися в темряві — медитація. Якщо не хочете чи не вмієте — спробуйте практику вдячності. Зверніть увагу і назвіть 5 речей за які ви вдячні сьогодні. Ми нащадки песимістів, бо виживали краще ті, що бачили що зі світом не так. Це добре для виживання, але не для процвітання. Навіть у найгірший день життя точно буде щось хороше. Тому спробуйте цю практику; додаткові бали ідуть гравцям що виконують її у парі з партнером чи дітьми😇

110
24-11-20 09:55

З іншого боку цієї образної логіки стоять пігулки для довголіття. Як ви здогадуєтесь, їх робили з окису ртуті 💊☠️— ними мудреці древності вкоротили віку багатьом китайським вельможам і навіть одному імператору 🤴
Власне для мене однією зі спонук отримати магістра психології, було зрозуміти реальні процеси за древніми практиками щоб так би мовити не нажертися цинобри

250
24-10-17 10:07

Привіт, цього тижня буде День психічного здоров'я. Якщо просто зараз подивитися за вікно, можна побачити як стрімко погіршується ситуація з психічним здоров'ям. Прогноз ВООЗ каже що кількість розладів в Україні росте, а кваліфікованої допомоги далі небагато.
З сеї нагоди, моє улюблене місце роботи 4help.com.ua робить онлайн-конфу, де терапевти розказують усім зацікавленим чим собі зарадити. Внесок за участь 450, всі кошти підуть на ЗСУ.
Я вставлю п'ять копійок у вигляді доповіді про образ мудреця в старокитайських текстах як втіленні психічного здоров'я
Тут вся програма https://4help.com.ua/blog/den-psykhichnoho-zdorov-ia/
Тут форма реєстрації https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWFUjZhvgsYfqI24uWOW-0I8qcBi3NCDA6K0JMr2YBTc38tg/viewform

369
24-10-08 07:10

Мало не забув. Підчитуючи про етимологію емоцій, дізнався що авторитетний славіст André Vaillant у своїй "Компаративній граматиці слов'янських мов" 1950 року довів що і "страх" і "страждання" несподівано походять від індо-європейської основи *sra- . "На жаль, — пояснює француз, — немало піднесених слів часто мають вульгарне походження".

370
24-09-22 14:21

Сьогодні пояснював школярам емоційну регуляцію в когнітивно-поведінковій моделі через лоскоти і плакат з ОБЖ.
Школярі 7-8 класів ще не знають, що коли ми побоюємось людину, вона не може зробити нам лоскотно. Вони думали це суто фізіологічна реакція; насправді ж для неї необхідні ще й переконання (напр. "ця людина безпечна") і емоції (людина в горі не реагуватиме на лоскоти).
Тож емоційна регуляція — це як гасіння пожежі. Щоб вогонь вщух треба забрати або кисень, або паливо, або тепло. Щоб припинити емоційну пожежу, ми міняємо відчуття в тілі (20 хв інтенсивних вправ, релаксація Якобсона, тощо), оскаржуємо думки (навряд чи мене звільнять якщо я таки попрошу підвищення), робимо протилежну поведінку (коли не можемо припинити злитися на людину і це недоречно — робимо для неї щось хороше).
Люблю працювати з дітьми по спеціальності😇

Зображення до поточного посту у каналі "Український дзен" - @lviv_meditation
427
24-09-11 17:04

В силових тренуваннях є важливий концепт greasing the groove (GG)— змащувати жолоб, дослівно. Наприклад, ви хочете збільшити кількість підтягувань. Для цього є олімпіард протоколів, але GG полягатиме в тому щоб робити 10-15% від своїх можливостей, але часто: тобто щоразу як проходите перекладину в дверях пару разів підтягуєтесь. Дослідження показують що це дає значне покращення (сили, не об'єму м'язів якшошо), але без поту, сліз і крові. Причина в тому, що таким макаром ми тренуємо нервову систему — навик краще активізувати вже наявні м'язи ( через це при однаковому м'язовому об'ємі тренований атлет буде сильніший від нетренованого здоровила).
На курсах з медитації я даю GG для розвитку медитації. Спробуйте кілька разів на день робити лагідні але повторювані медитативні зусилля. Пройдіть 10 кроків повністю відчуваючи кожен контакт стоп з землею; або простежте 10 усвідомлених видихів; або пройдіться увагою по своєму тілу зверху вниз відчуваючи і називаючи кожен м'яз.
Хай це буде 3-4 рази на день. Кожна така мікро-практика — як дірочка для провітрювання. Дірочка за дірочкою в теплицю наших тривог просочується повітря притомності.

1200
24-09-02 08:54
Медитація співчуття
Вчора ми почали медитацію співчуття. Ми брали наше побажання добробуту
Нехай усі істоти живуть у спокої
Нехай усі істоти живуть у щасті
Нехай усі істоти живуть у злагоді
Нехай усі істоти живуть у безпеці

і заміняли "усіх істот" на "я": "нехай я живу у спокої" і тд. Причому називаючи "спокій", "щастя" і тд. ми робили паузу на кілька вдихів щоб справді відчути що стоїть за цими словами. Як було сказано під час обговорення, декому легко побажати добробуту іншим, але не собі; хтось не може відчути відповідну емоцію; ще комусь важко навіть 5 хвилин робити цю практику, такою безглуздою вона видається. Чому нам так важко побажати собі щастя?
Коли перші азійські вчителі почали навчати на Заході у 60-х рр, вони були дуже здивовані реакцією учнів. У тих дуже швидко починалися докори і нагінки на самих себе – за брак поступу, за неналежну увагу, за "нездатність медитувати", тощо. Для вчителів це була нова проблема.
На одній із тих конф де Далай лама говорить з науковцями, це намагалися пояснити через різний тип сім'ї. На Сході ще донедавна це була велика родина, що мешкає в одному місці. Під час непорозуміння з батьками, дитина може втекти переночувати деінде, і все одно буде оточена турботою і в безпеці. Не так в західній нуклеарній сім'ї, де батьки єдине джерело любові й опіки — і як тільки у них псується настрій а вони зриваються, дитина переживає паніку від розриву.
Відтак і в медитації такі люди починають з досягання результатів щоб закінчити самодокорянням. Антидотом до цього є практика співчуття до себе.
354
24-08-24 09:00

Мій переклад з класичної китайської "Джвандзи" будуть перевидавати, бо попередній наклад розкупили.
"В тридцяти трьох розділах містяться притчі, роздуми, історії, анекдоти, перекази давніх хронік та записи містичних осяянь. Але попри тематичне різноманіття, усіх їх об’єднує тема людської гідності та пошуків смислу життя.
«Джвандзи» є одним з основних першоджерел вивчення класичної китайської філософії. Як сказав видатний історик китайської філософії Фен Ю Лань, «без цього твору неможливо зрозуміти китайську культуру». Хоча пізніше «Джвандзи» стане, разом із «Даодедзін», канонічною книгою даоїзму, без нього не уявити ані буддизм, ані конфуціанство такими, як ми їх знаємо сьогодні"
Тут передзамовлення https://safranbook.com/catalog/zhuangzi/

Зображення до поточного посту у каналі "Український дзен" - @lviv_meditation
410
24-08-05 10:35
Є релігійні підходи і є підходи наукові.
Релігійні підходи наділяють якісь речі безумовною силою і корисністю. Їхній плюс в тому, що тоді ці речі — молитва, свята вода, жертвоприношення — можна рекомендувати всім у всіх випадках; їхній мінус в тому, що вони не працюють.
Наукові підходи з'ясовують причину і наслідок. Їхній мінус, що там лише деякі речі в певній кількості в особливих умовах дають приблизно бажаний результат. Їхній плюс в тому, що це працює.
Що стосується буддійської медитації, в якій я спеціалізуюся, то відпочатку там був оцей причиновий підхід. Як сказав Будда в одній з сутр, "я не вчу нічого окрім причини та наслідку". Це не вадить багато кому підходити до неї релігійно – тобто пропагувати всім і завжди.
По-перше, це суперечить духові цієї справи; ще 2500 р. тому була вимога щоб люди що починають професійно медитувати, поправили своє фізичне і психічне здоров'я. По-друге, це деколи просто шкодить.
Зображення до поточного посту у каналі "Український дзен" - @lviv_meditation
436
24-07-30 17:46

Добрий день. Як ми знаємо з медичних досліджень і народної мудрості, чим більше ми в контакті з реальністю, тим ми спокійніші, ефективніші і щасливіші.
Спокійніші — бо наш тривожний розум завжди буде перебільшувати загрозу; контакт з реальністю дає побачити, що не такий страшний чорт, як його малює мигдалевидне тіло. Ефективніші — бо краще бачимо складові проблеми і шляхи вирішення. І щасливіші з тієї ж причини — і велике щастя, і маленьке — воно завжди тут; якщо ми не тут, то ми вже розминулися.
Чим більший розрив між нами і реальністю, тим ми нещасніші, стурбованіші і безпорадніші.
Тому практика медитації — це процес зшивання зазору між нами і реальністю. Будь-що можна використати як нитку — це може бути ваш подих, контакт ніг з землею, смак чаю, звуки музики чи розмови. Дуже важливо вибрати що буде вашою ниткою і приділити кілька хвилин на день щоб зшити своє життя докупи — за їжею, кавою, каліграфією, бігом, співом, сидячою медитацією. Так ми помагаємо і собі і людям навколо.
Було б цікаво, якби ви поділилися в коментарях які способи неформальної медитації вам помагають триматися реальності :)

422
24-07-23 11:25