Новий міні-гайд про те, як же перемогти ці ваші косплей-костюми, коли вони порушують будь-яку фізику цього життя і тримаються на божому слові? В цьому ілюстрованому туторі я хочу розказати про основні принципи, а не конкретно про тип крою. Знайти детальний урок побудови викрійки того чи іншого типу можна в декілька кліків, а от сам процес іноді може здаватися неочевидним, або нюанси - хоч і прості, - а все ж треба побачити, щоб почати застосовувати. В гайді я посилаюся на готові викрійки - варто згадати, що ви можете їх знайти як у профшвей, на просторах інтернету у відкритому/платному доступі, так і в виданнях тематичних журналів. Я рекомендую для тих, хто хоче шити - завести декілька різнопланових журналів burda. В них ви знайдете не тільки готові викрійки, адаптовані під різні розмірні сітки, а і тутори по специфічним деталям в пошиві, рекомендації тканин і тд (не реклама ахахах).Нагадую, я теж не шию професійно, але маю великий досвід, тому з радістю поділюся з вами💛#туторРепости вітаються✨
Найпопулярніші в косплей спільноті клеї і техніка безпеки роботи з ними.1. Клеї які безпечно використовувати в домашніх умовах:- Elmer s Purple School Glue. Я включила його в цей список оскільки його часто використовують в уроках по косплей макіяжу як засіб для заклеювання брів. Він офіційно визнаний нетоксичним. Проте він не тестувався як косметичний засіб. Тому всі застосування не за призначенням на свій страх і ризик. - Клей пістолет (побутовий або будівельний). Є безпечним для роботи дома з рекомендаціями провітрювати приміщення. Найбільшою небезпекою є опіки. Не використовуєм пальці, щоб допомогти собі. 2. Клеї, які умовно безпечні: - ПВА. Вважається не токсичним і не потребує захисту в роботі. Проте він опинився в цьому розділі, через його застосування в косплеї. А саме як дешева та проста альтернатива грунту. Якщо покрили деталь ПВА, а далі шліфуєм, треба захист від пилу (FFP2/3). Також при використанні будівельного фену, щоб клей швидше висихав на деталях, повертаємся до правил роботи з EVA і її нагрівання. - Клей Дракон. Для нетривалої роботи (одна проклейка раз в ніколи) достатньо приміщення з хорошим провітрюванням. Але якщо ви займаєтесь вкладанням перук і використовуєте його на постійній основі або для шоломної проклейки великих кількостях рекомендація придбати маску класу A1/A2 і працювати в рукавичках. - Клей момент (Ціаноакрилат). Оскільки його найчастіше використання точкове, в такому випадку достатньо приміщення з хорошим провітрюванням. На великій площі роботи і коли це тривала робота вимагає маску класу А2. А ще при контакті із бавовною (на приклад ватні палички) відбувається бурхлива хімічна реакція з виділенням тепла, що може призвести до сильного опіку або навіть займання. - Клеї для страз (на приклад B-7000). Якщо обʼєм роботи не велики, достатньо провітрювати приміщення. Проте, в разі масштабного проєкту є рекомендації щодо використання маски (А1/А2) і рукавичок. 3. Токсичні клеї, які вимагають захисту і не рекомендуються для використання в жилому приміщенні. - 88 контактний клей. Це буквально один з найпоширеніших матеріалів який використовується в косплеї. І є надзвичайно токсичним. Працювати з ним можна тільки в приміщенні з хорошою вентиляцією або витяжкоб. Не можна, щоб клей потрапляв на руки. В різних інструкціях є рекомендації до роботі тільки в рукавичках. Рекомендований захист для роботи маска з рівнем захисту A2. Клей є токсичним до повного висихання, треба дивитись до інструкції, але в мого вказано 48 годин. Тобто весь цей час крафт не має знаходитись з вами в жилому приміщенні. - Епоксидний клей (швидка епоксидка). Дуже хімічно агресивний і токсичний. Навіть якщо робота точкова на 5 хв, тільки в масці (захис А1/А2) і тільки в рукавичках. Краще не в жилому приміщенні і з провітрюванням.
Сововедмеді за кров! ❤️🦉🩸Вже наприкінці цього тижня християни західного, і наступного - східного обряду, будуть святкувати Пасху. Незалежно від вашого релігійного спрямування (або відсутності такого) — це час для добрих справ, які ви можете зробити для країни. Вже декілька років підряд я організовую місцеве (Львівське) ком’юніті для донорства крові та її компонентів до Пасхи. Цього року вирішив масштабуватися. Тому, якщо ви хочете такого чарівного сововедмедика, як на фото, вам потрібно зробити декілька простих речей:1. Завітати і здати кров в центр донорства (перелік центрів здачі крові — https://www.donor.ua/centers).2. Отримати довідку, та сфотографувати її.3. Написати @ViacheslavPastushuk :- Скинути фото довідки - Написати ПІП, телефон та адресу відділення Нової Пошти куди відправляти сововедмедика.4. Радіти сововедмедику і тому, що зробили хороше діло =).Ще декілька важливих речей:Для того щоб не поширювати ваші персональні дані, можете її замазати, однак лишіть якусь частинку довідки щоб її можна було ідентифікувати, і вберегтися від пересилань.Щодо підготовки до донації — ось тут максимально детально все розписано. https://www.donor.ua/pages/category/1. Якщо коротко - за добу не жріть нічого жирного, не бухайте, бажано утриматися від цигарок. Ініціатива діє з 31 березня до 11 квітня.Буду вдячний за поширення цього повідомлення.
🎬 Увага, учасники сценічних номінацій!Цього року ми запроваджуємо нововведення для всіх прийнятих сценічних заявок, які передбачають виступ на сцені.Під час всього вашого виступу на великому центральному екрані за вашою спиною транслюватиметься відеофутаж, який допоможе доповнити номер, підсилити атмосферу образу/образів та зробити виступ ще більш видовищним для глядачів.⏳До 20 травня (включно) в кожній прийнятій сценічній заявці необхідно обрати відеофутаж, який буде використано під час виступу.📩 Уся необхідна інформація для вибору відеофутажу буде надіслана координатором конкурсу в усі прийняті сценічні заявки коментарем на сайті: entry.fancon.uaМи підготували добірку відеофутажів у різних тематиках, щоб ви могли підібрати варіант, який найкраще пасуватиме вашому номеру, персонажу/персонажам або загальному настрою виступу:✨ Abstract — 37 футажів🕳 Anime — 7 футажів🏰 Castle — 5 футажів🌆 Cyberpunk — 15 футажів🔥 Fire — 18 футажів🌲 Forest — 5 футажів👻 Horror — 11 футажів⚡️ Lightning — 12 футажів💖 Romantic — 20 футажів👽 Space — 13 футажів⚠️ Звертаємо увагу: обирати можна лише із наданих організаторами відеофутажів.У 2026 році використання власних відеофутажів не дозволяється.Радимо не відкладати вибір на останній день та поставитися до нього уважно, адже вдало підібраний відеофутаж може суттєво підсилити загальне враження від виступу й допомогти краще передати його атмосферу.⚠️ Якщо до 20 травня включно відеофутаж не буде обрано, його самостійно визначить координатор конкурсу.🔒 Після 20 травня змінити обраний відеофутаж буде неможливо.Дякуємо за уважність та чекаємо на ваш вибір 💛🇺🇦 Cosplay Show FANCON 2026: Powered by Lenovo 🇺🇦
Несеться тема з приводу косплей-моделей. Я вчора глянула той подкаст, на який не планую кидати сюди посилання (хто хоче скине в коменти), і хочу обговорити трошки іншу тему. Дісклеймер: я щиро поважаю косплеєрів, яких запросили, за більшістю слідкую та регулярно шось відписую в коментах. І зараз висловлюсь з приводу _ОЗВУЧЕНИХ ТЕЙКІВ_ а не персоналій ні в якому разі. Хто шось погане про них напише в комах — бан без права амністії, тут не демократія! І вочевидь я підтримую думку, що принижувати косплеєрів за принципом "тримав ти гравер в руці" чи ні — повна хуйня. Взагалі принижувати людей (тобто не русню і не ИИИгаря з підслухано) — повна хуйня. До суті: поясніть мені, людині яка має медіа на укр авдиторію в нішевій темі, яким чином СММ/скіли ведення соц мереж це раптово... "косплейна" навичка? Ви можете бути (як представлені сабжі) І класним косплеєром І розвиненим блогером одночасно. Але блогінг чи СММ не зробить умовного Василія Пупенко класним косплеєром і ні в якому світлі не має визначати, наскільки ви особисто крутий жюря, крафтер, косплеєр, сантехник, вчителька молодших класів тощо... Навіть якщо у Василія Пупенко аж цілий блог по цій темі!Навіть якщо Василій Пупенко а) помаже попу кремом, б) піде качати сідниці в зал в) зробить чи не зробить фотосет о 5 ранку в холодній студії на Позняках. Популярний косплеєр не завжди = хороший/якісний косплеєр. Це ВІДОМІШИЙ косплеєр, можливо, так. Я почула думки з приводу "ми заслуговуємо місця в жюрі/визнання" бо:а) вживаємось в персонажаб) підбираємо персонажа під себев) можемо на собі поправити/підклеїти перукуг) розвиваємо свої соц мережі д) вкладаємось у фотосети студії костюми"Бро, ми (крафтери, хендмейдери) теж ВСЕ це робимо. Сіріуслі. При тому ще більше: замість пограти ввечері в шось і розслабитись після основної роботи (яка у нас є до речі також є) ... Колупаємо по-лоховські свої хендмейди. Але в жюрі певних заходів все одно досі саджають за цифєрки і "популярніші стають лише популярніше" + спрацьовує halo-ефект ) "Окей, ну будь на виду і тоді ти точно збереш авдиторію і все буде заєбісь"(с)Але ж... ми тут наче не дурнички і трохи розуміємо, що авдиторія, зацікавлена в крафті/вігмейкестві/пошиві (ще і україномовна) НАБАГАТО менша, ніж авдиторія яка прийшла пояпити з двох красивих геїв на фоні закату. Геї красиві, закат теж. А те як ти в трєніках жужжиш гравером на засраному балконі шоб зробити крафт на свого лицаря умовного сяючого місяця... ні. Тіко от на 1 кусок контенту з гравером і завершений крафт уходить ну два тижні спідран-режиму. А красивих геїв (яких я теж обожнюю і щиро ціную цей контент🖤) можна напостити по 1 на кожен день цих двох тижнів. І ну об'єктивно... скажіть мені, що фоткать цих красивих геїв складніше/муторніше чим колупать до фіналки той однесенький меч/бластер/жопу однорога.А потім жеж бачимо цю різницю в охопленнях, он у коллег буквально на сторінках можна подивитись приклади. Але ну я тупий крафтер у мене нема нетворкінгу смм щоб здешевити собі/зробити доступніше процес постінгу/монтажу/обробки хоч якось. Бо ми і тут не в однакових умовах всі знаходимось, несподівано. Про це широка авдиторія не хоче чути, цей їй не цікаво.Висновки:Я. Хочу. Курс. По тому як за рік набрати 20к в кожній соц мережі на одному крафті. На україномовний сегмент. Я серйозно, дайте. Я хочу щоб у нас в країні кожен крафтер, вігмейкер, майстер був ахуєть поважним і популярним, вся ця тєма просувалась і рухалась. Шоб кожен міг кинути основну роботу і при тому мати шо їсти. Мрію про це, плачу по ночам в подушку поки це не так.Дайте курс/поясніть розкажіть. Бажано безкоштовно (он тутори по крафту у мене всі безкоштовно теж лежать).Всі будемо дуже вдячні щиро. Миру між нашими косплейними "таборами" суворого режиму 🤝#лор_88
Бо моя позиція така, що ділитись якимись надбаннями це біг піпіндра енерджі, і що ріст будь-кого з нашої спільноти є одночасним ростом всієї індустрії Бо не знаю як ви, а мені не дуже прикольно сидіти у в болоті та жопою накривати якісь умовні надбання. Типу їх все одно триста раз як до мене вигадали, люди все одно про них дізнаються, тож сенс їх там якось берегти? Звісно є момент того, що у мене не завжди є ресурс десь це безкоштовно розписувати, але гарантую вам, якщо ви бережете якийсь ВЕЛИКИЙ СЕКРЕТ УНІКАЛЬНІ ЗНАННЯ Я НІКОМУ НЕ СКАЖУ ВСІХ ЗАБАНЮ НАХУЙ то інфа сотка що секрет все одно віднайдуть, тільки без вас, і ви лишитесь зайвим на цьому святі життя. Звичайно ніхто не відміняє момент знецінення та присвоєння. Ніхто не застрахований від того, щоб поділитись і пізніше почути, що це нічого не значить, що взагалі все вигадали самі, а ви тут просто так притусувались. Так, це буває, і це неприємно. Але на кожен такий випадок приходяться не одна і не дві людинки, які будуть памʼятати хороше, і будуть готові ділитись своїми надбаннями. Звісно є те що не передаш. Бо як не єбись, а ти не зможеш скульптити так само як Тур чи там дизайнити як Ірина Полонська - це вже їхній талант, його можна копіювати, але це буде не те. Але можна відтворити свій власний стиль, і можна ділитись своїми надбаннями. І повірте, люди у більшості своїй у відповідь будуть ділитись з вами. Люди в принципі хочуть кращого іншим людям. Просто роблять це так як уміють.
Про ціноутворення у косплеї давайте поговоримо Сьогодні хочу поговорити конкретно про створення костюмів, про інше давайте наступним разом. Колись я вже розписувала своє бачення на цей процес, проте це було давно і записи не збереглися, ггггПроставити ціну за свою роботу буває важко. Особливо якщо проект індивідуальний, а таких у майстрів переважна більшість. На практиці серед майстрів-початківців ходять три популярні практики по тому, як порахувати вартість проекту:• піти подивитись вартість проектів на умовному етсі (а іноді навіть на аліку)• попитати своїх друзів, скільки вони платили або брали за подібні замовлення • взяти умовну вартість матеріалів та помножити її на певний коефіцієнт, від двох до нескінченності • бахнути ціну по відчуттям ✨Не буду казати, що якийсь з цих методів неправильний, у кожного своя правда. Але у нашій роботі ми користуємось розрахунком робочих годин. Бо саме людська робота є самим дорогим аспектом у створенні костюмів. Отже, як умовно розраховується робота над проектом: 1. Ви рахуєте вартість вашої години як спеціаліста. Для цього можете взяти свій умовний заробіток за місяць (заробіток, не дохід!), поділити його на кількість робочих днів (у нас це 22, можете взяти 21) та поділіть на вісім. Далі подивіться на отриману суму і за необхідності збільшіть або зменшіть. Це і буде ваша погодинна ставка як спеціаліста.Так наприклад при зарплаті у 30 000 ваша погодинна ставка становитиме десь 170 гривень на годину.Деякі рахують не години, а дні, і я не раджу це робити, бо день це дуже субʼєктивна цифра. Бо три дні по вісім годин і три дні по 12 годин це дві дуже різні історії. 2. Ви оцінюєте проект та закладаєте на його роботу певну кількість годин. Наприклад 50 годин роботи. 3. Далі вашу ставку ви множите на кількість годин. Наприклад 170 ми множимо на 50 годин, отримуємо 8500 гривень.4. Далі до отриманої суми ми додаємо вартість матеріалів. Уявимо що це 3000 гривень. До 8500 додаємо 3000, отримуємо 12500 гривень. Це по факту собівартість проекту.5. А тепер УВАГА!!! Отриману суму нам треба помножити на певний коефіцієнт. У легкій промисловості це може бути близько чотирьох, у нашій ну, скільки не зажлобитесь, від 1,5 до нескінченності. Це ваша маржа. У маржу ми закладаємо всі супутні витрати, які ідуть по ходу створення проекта. Це і ваша комунікація з клієнтом, і оренда майстерні (так, навіть якщо ви крафтите вдома), і логістика (ваші поїздки на пошту, в епіцентр, у магазини тканин, на чінбар єбаний), і амортизація (бо на щось треба купувати інструмент, ремонтувати його, оновлювати інструментарій тощо). Все це ми по факту закладаємо у наш коефіцієнт. І якщо у вас є спокуса поставити нижчий коефіцієнт через високу собівартість, то знайте, що у легкій промисловості на кутюр можуть ставити маржу і в 2000 відсотків за рахунок ексклюзивності. Аби це було кому продати :) Так наприклад нашу собівартість ми множимо на два та отримуємо 25 000 гривень.По хорошому до отриманої суми ми маємо додати комісії банків та платіжних систем, а також ПОДАТКИ, але я не буду зараз вас глибоко у це занурювати. Але навіть якщо ми візьмемо умовні 25 000, то в Україні від них треба буде відняти близько 2% банківської комісії. Це за умови, що ви приймаєте оплату в чорну, на картку. Про ФОП давайте вже наступним разом.Така от система. Вона спрощена у порівнянні з нашою системою, але можливо комусь вона трохи допоможе розібратись з оцінкою вартості. Насправді цікаво, наскільки оцінка ✨по відчуттям✨ у вас співпадає з наведеною формулою.Якщо вам сподобався лонгрід, то з вас цьомик, реакція, комент та репост мамі. Це допоможе мені зрозуміти, чи варто продовжувати писати про бізнес у косплеї.
Косплей - це хоббі. Створення Покемону - це дуже коштовне по грошам хоббі. Коли косплеєр робить костюм власноруч, він не очікує, що йому хтось напише, що його костюм поганий - бо це ж хоббі - самовираження, приємно проведений час. Створюючи Покемон, вся наша команда залишається волонтерами - ми всі працюємо на інших роботах, але після роботи, у вільний час (вільний?) півроку займаємося спільною справою - робимо фестиваль - створюємо простір для косплеєрів, друзів, приятелів, знайомих. Це, по суті, ніби ми готуємо застілля для любих людей та запрошуємо в гості. Ще й даруємо подарунки, так - номінація Гранд Майстер завжди спонсорується мною та Андрієм. Ми нервуємо і стараємося все зробити на максимум, щоб вам було затишно та приємно у нас в гостях. Три доби перед подією ми навіть не маємо часу, щоб поспати чи поїсти. (І точно не маємо часу поїсти на фестивалі).Нас всього 11 людей, які роблять купу роботи впродовж 6 місяців до фесту - (17 сторінок обов`язків) БЕЗКОШТОВНО і багато чого за власний рахунок. А я потім ще і купу часу монтую відео (тепер вже абсолютно не знаю для чого).І так, особисто мені боляче, коли на людей з нашої команди пишуть зовсім не приємні речі, розкидуючись приниженнями. Я вже зрозуміла, що ми, чомусь, не маємо права на помилку. Покемон - це повністю фанатський захід, те, що нам вдається залучити на нього ще й якісь грантові кошти свідчить лише про те, що ми маємо ще два місяці додаткової нічної роботи над проєктом.Це не все, що я хотіла сказати, але досить
Костюм від "середнього" селера по ціні (бо розмірна сітка з запасом)На момент замовлення я не знала, наберу вагу чи скину, тому бралось з розрахунком "ушити/доробити" І це випадок, коли я рада що не повелась на рекламу від увово/докі (там неймовірно всраті оці блискучі візерунки на накидці, це тіпа норм для китайських фд, але тут... Квешнбл).Мінус: - ціна 200 баксів і дорога доставка (бо вага) - треба підганяти під себе- візерунки на накидці не вишиті/не зі шкірзаму (таких в Китаї не роблять, треба самому дороблять)- весь крафт: рукавиця, патч, гудзики бажано друкувати/переробляти- кофта під костюм іде синтетична, треба замінювати на бавовняну футболку з секонда шоб не смердіти через 5 хвилин (хоча це канон але ні дякую пхпх)Але на цьому мінуси все. Плюси: - матеріали імхо краще ніж у докі- підкладка- нормальне пакування - якщо вам не принципова якість рукавички вона "домалювати і норм"-... те ж стосується візерунку на накидці- сумка прийнятна, ірл б я хз чи носила б, але везеріти/робити розфарбовку поверх буде приємно - металевий годинник- на щастя всратого "люміна-конвертера" не доклали, я ригаю від нього у них - вишивка на пов'язці, хоча вона на мій погляд сильно мала і скоріше підходила б для МаельДоробок тут багатенько, але костюм в цілому не сороміцький і матеріали в більшості(!) прийнятні по якості. #лор_88
Дуже важкий рік, у мене дуже мало друзів/знайомих, у кого він не почався з горя, важкої хвороби, втрати роботи, втрати житла чи смерті близьких. Я теж не виключення.Не знаю, чому і "за що" така статистика. Ми цього не заслужили, це точно. Думаю, конкретно вас можу і так не закликати до якоїсь базової підтримки один одного. Ви у мене розумні і базовані: донатите на збори, не пишете токсичного лайна в інтернеті, пишете підтримуючі коментарі тощо.А ті, кому б це треба почути, і так на мене не підписані. Тому я топлю і топила за те, щоб люди, кому позиція активної(!) взаємо-підтримки "крінжова"/"ту мач" десь на їх недосяжному рівні професійного чсв, були трошки подалі від нас з вами.Не від доброти душевної, а з суто практичної точки зору: доступ до інформації, технік, можливостей це і справді привілей. Завжди ним був і буде. На мою особисту думку він має триматись в руках тих, хто підтримує і просуває цінності нашої з вами арт-спільноти: допомагає іншим на фестивалях, робить можливими адекватні та ціннісні заходи, створює збори, просуває нас на міжнародні конкурси, підтримує "конкурентів" та суддів ігноруючи власне дохуя цінне(ні) его, щиро та ставиться з повагою до новачків.Я все це бачу і все чую. Як чую і те, хто і що розповідає в гримерці про своїх коллег, хто провокує інших на срачі та атакує анонімки щоб прибрати "конкуренцію". Ви здивуєтесь, наскільки це легко викривається. Ці люди НЕ гідні нашого часу і підтримки, і ще: Ніхто з тих, хто реально конкурентоспроможний на конкурсах/вагомих заходах НЕ займається такою дікухою. Якщо у вас закрадається думка доксити коллег/почати підривати їх ментальний стан інакше аби розчистити собі дорогу до грамотки і кружечки... погана новина, ви і так не були гідні перемоги і тої грамоткикружечки. Тому і мої "безкоштовні швидкі консультації" в приватних/войсі НЕ поширюються на людей, які роблять дікуху. Якщо комусь це "елітизм"/"гейткіпінг" — саме так, все правильно. В моєму світобаченні адекватні люди/мої підписники це культурна еліта, або рекламодавці та роботодавці косплеєрів (теж на мене підписані, дякую вам🖤), інвестувати свій якісний час в решту я не готова.Всім безпечного дня, здоров'я близьким і вічних пекельних мук для русні 🫶#лор_88