Володимир ОмелянУ понеділок я щиро публічно пишався роботою НАБУ і САП, які довго розслідували побутову корупцію друзів Зеленського на 1 млрд грн і таки спромоглися назвати чинного віце-премʼєр-міністра Чернишова лідером злочинного угрупування, а не соромʼязливо белькотіти про якихось злих геніїв-невідомих чиновників середньої руки.Але від любові до огиди - один крок. У цьому випадку - робочий тиждень.Замість того, щоб надіти наручники на Чернишова у момент перетину ним державного кордону, коли журналісти вже показали і довели, що він зумисно продовжував відрядження за сприяння Банкової, аби уникнути неприємного для нього фіналу, прокурор САП у суді несе відверту «дічь» і просить лише відсторонити фігуранта від займаної посади і визначити йому заставу у 120 млн грн. Навіть не на вкрадений мільярд! Звісно, що для цього таваріща гроші не проблема.Тому, стає очевидним, що він повернувся після гарантій, що:а). Не запакують на кордоні;б). Оберуть «узгоджений» запобіжний захід, не повʼязаний з СІЗО;в). Може навіть від посади не відсторонять, бо «країна в небезпеці»;г). З часом все вляжеться;ґ). Слідство затягнеться на довго і всі забудуть, а запобіжні заходи в якийсь момент «забудуть» продовжити;д). Треба буде терміново відправити в Зімбабве міжнародне доручення, на тій підставі зупинити слідство на невизначений строк;е). Буде слухатись справа в суді за відпрацьованим вже підходом, тобто пиздець як довго, а «там побачимо»…Я не знаю, чи з радістю спостерігають творці антикорупційної реформи за розвитком власної «дитини», але, як на мене, цей експеримент з імітацією роботи треба давно припиняти. Керівник АМКУ, мирові з хабарниками і корупціонерами, стоп-листи тому вже давній очевидний доказ.П.С. Окреме звернення до тих чесних детективів і прокурорів, які, попри все, ще лупають цю скалу: не зупиняйтеся, Ваша робота вкрай потрібна!Грошей на фронт бракує насамперед тому, що їх банально вкрали.А те, як ці крадіжки благословили зрадники, мало б дати відповідь СБУ. Але там досі вистачає «лейтенантів баканових».
Зеленський втрачає відчуття реальності, знаходячись в оточенні своїх 5-6 менеджерів, які блазнюють перед блазнем, створюючи враження його геніальності і всемогутності.✍🏻 Тарас ЧорновілЦей неадекват навіть у публічних заявах визнає, що він узурпатор і організатор антиконституційного заколоту в Україні.Просто нагадаю, бо більшість уже й забули, що в нас парламентсько-президентська республіка. І уряд та прем'єр підзвітні лише парламенту. У президента є тільки ритуальні функції щодо внесення до Ради кандидатури прем'єра, яку йому надали загальні збори коаліції. Він зобов'язапний просто виконати волю коаліції й подати запропоновану нею кандидатуру не тпізніше 15 днів від отримання. Самостійно внести до Ради президент може тільки кандидатури міністрів оборони й закордонних справ.І президент , як і третина депутатів має лише право на ініціювання недовіри уряду (не прем'єру, неграмотний недоучко!) Недовіра уряду все одно голосується й ухвалюється виключно Верховною Радою. І повинна містити прямі й конкретні звинувачення, чим же цей уряд порушив закони, програму дій (її взагалі не було всі роки правління), завдав значної шкоди державі. А оте, що пробубнів цей мікро-сталінчик: "Я дуже задоволений прем'єром, але можу подумати про його заміну, просто не дійшли ще руки до цього", — це ознака закінченого тоталітаризму й остаточної відмови жити за Конституцією й вести країну до ЄС.Бо це вже расєя чи лукашенківська Білорусь. А воно про це собі так тупо й примітивно заявляє і всі оті і пазітівнєнькі, й ніби ще вчора апазіційненькі з мудрим видом обговорюють заяву, після якої єдиною темою мало б бути питання: чому досі не розпочато імпічмент?
🇷🇺 Ворог просунувся біля Олександро-Калинового 🟡Ситуація навколо Костянтинівки продовжує бути однією з найгарячіших, а плани ворога на неї утворюють постійні загострення. Колись ми писали про населені пункти Олександро-Калинове і Катеринівка, які є важливими в районі Торецька, адже вихід кацапів до цих сіл може утворити загрозу логістиці на місто, взявши її під вогневий контроль. А також поставить в неприємне положення район утримання Щербинівки та Петрівки. 🏹 Наразі противник з Новооленівки намагається підібратися до Яблунівки, а із Зорі та Романівки постійно тисне в напрямку Катеринівки. Сили Оборони докладають зусиль, щоб не допустити просувань, але, на жаль, ефективна робота дронами противника та кількісна перевага піхоти дається взнаки. Одночасно з цим ускладнюється ситуація на північ від Торецька, в районі населених пунктів Дачне-Диліївка. Там ворог мав нещодавно просування та здійснює постійний тиск, з метою обійти місто. А вихід ворога на іншу Деліївку, ставить в неприємну ситуацію підрозділи, які утримують район біля Курдюмівки. Ця ділянка фронту потребує взагалі окремої уваги, адже кацапи провели там накопичення, штурмують без перестану позиції українських бійців, а у бригади, яка відповідає за цю зону має за досить довгий період служби великі проблеми і їм, як мінімум, потрібне посилення. ℹ️ Коротко про район населених пунктів Попів Яр та Малинівка. Перший для кацапів важливий, щоб в подальшому просуватися в глиб і завести пілотів для роботи по логістиці, яка йде аж в районі Дружківки. І у них вже були такі спроби роботи, от тільки вони змушені виводити свої екіпажі буквально на нуль. Малинівка — це шлях спочатку на Новоекономічне, яке може стати опорним пунктом для противника, а потім на Мирноград-Покровськ. Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
🚩 Інженерно-фортифікаційні споруди на Сумщині — є чи немає? [частина 2]🧱 В продовження теми про ІФС на Сумщині, ще одним важливим питанням є — вибудова оборони в прикордонній зоні області. Особливо актуальним є питання, чи можна було будувати оборону під час контролю території Курщини Силами Оборони.📍 Під час демонстрації ІФС на території, яка перебуває під контролем ворога, у нас виникла проблема — як продемонструвати те, чого немає? Тому ми вирішили показати супутниковий знімок за 25 квітня 2025 року, на якому можна побачити, що фортифікації на відтинку Журавка-Новеньке-Басівка повністю відсутні. І відсутні вони аж до лінії Хотінь-Писарівка-Кияниця-Храпівщина-Юнаківка, і кацапи про це прекрасно знають, тому і здійснюється відповідний тиск на цю ділянку великою кількістю піхоти.👤 У спілкуванні з військовими всі ці спостереження повністю підтвердилися. З усього набудованого були присутні лише позиції, які облаштовували для себе безпосередньо бійці, і які придатні для проживання та утримування своєї зони відповідальності. Це можна було також і бачити в публічних кадрах під час просувань противника біля кордону. На жаль, не було побудовано навіть інженерних загороджень у вигляді протитанкових ровів, тетраедрів (вони ж "зуби дракона"), єгози тощо. Так само відсутні і вибухові інженерні загородження у вигляді замінувань, які б мали стати перешкодою для противника. Мінуванням ділянок займалися вже безпосередньо бригади на місцях і це дало певні результати, які також можна було бачити в публічних кадрах, як мотоциклісти кацапів злітали у космос після наїзду на міни. ⚠️ Але ми вирішили врахувати ще один фактор, який міг завадити такій побудові вздовж прикордонної зони — постійні ураження дронами з боку ворога. Під час нашої поїздки на Курщину, кацапи активно застосовували "Ланцети" та інші засоби для ураження при пересуванні різноманітної техніки. Тому навіть на в'їзді ця ділянка була небезпечною. І постає питання — чи можна було будувати ІФС під час утримання території на Курщині. У спілкуванні з бійцями, вони дали відповідь, що можна, адже активність противника не була більшою ніж, умовно, зараз на межі Дніпропетровської та Донецької областей, а також увага кацапів була зосереджена на іншому в той момент, зокрема, на роботі по віськовій техніці, піхоті і відбитті наступу. Тому хоч якісь інженерні загородження, які б могли стати перешкодою для ворога, щоб затримати його, мали змогу будуватися.🟡У висновку можемо сказати, що обурення суспільства щодо побудови ІФС на Сумщині цілком виправдані і логічні. Ці проблеми кидають тінь на успішні результати побудови оборони на інших ділянках, а також продовжують вселяти недовіру суспільства до цих процесів. Отже, на Сумщину варто звернути увагу, бо зараз це є одним з прямих наслідків того, що сталося. Але також обов'язково хочемо зауважити, що це не основна і не єдина проблема, адже також є труднощі з людьми і про це ми неодноразово писали та із засобами ураження, зокрема, з FPV-дронами на оптоволокні.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
⚠️ КОРОТКО ПРО СИТУАЦІЮ В ОПЕРАЦІЙНІЙ ЗОНІ ОТУ "ДОНЕЦЬК" 05.06.2025 ⚠️Противник продовжує активні наступальні дії по всій лінії зіткнення, зосереджуючи зусилля на кількох ключових напрямках.Основні напрямки та дії противника: ✅ Новопавлівський напрямок: Ворог намагається вийти на рубежі: НОВОСІЛКА, ВІЛЬНЕ ПОЛЕ, ШЕВЧЕНКО, чим покращити своє тактичне положення, створити умови для захоплення "Шевченківського літієвого родовища". Також завершити захоплення КОСТЯНТИНОПІЛЬ, покращити своє тактичне положення в районі КОМАР.🟠 Залучені підрозділи: 5 А, 36 А, 29 А, 68 АК, 51 А.🟠 Артилерійські підрозділи військових частин 5 А отримали на озброєння 107-мм буксировані РСЗВ "Туре-63/75/81" (китайського виробництва) та північно-корейські 140-мм міномети. В смугах наступальних дій зазначених військових частин проводиться пошук та підготовка вогневих позицій для отриманих засобів, найближчим часом очікується їх застосування для забезпечення вогневої підтримки штурмових підрозділів.🟠 Для забезпечення вогневої підтримки активно застосовуватимуться засоби повітряного ураження, у тому числі КАБ з УМПК. ✅ Покровський напрямок: Противник відновив дії щодо виконання завдання по блокуванню логістики в ПОКРОВСЬК по автошляху Е-50 та створенні охоплення населеного пункту із заходу та сходу. Продовжує зосереджувати зусилля на досягненні адміністративної межі Донецької та Дніпропетровської областей в смугах оборони 72 омбр, 59 ошбр БпС.🟠 Залучені підрозділи: 51 А, 2 А, 41 А, 90 тд.🟠 Зменшено заряд бойової частини БпЛА літакового типу “Молнія-2” до 1,5 кг, що збільшило дальність польоту до 60 км (попередньо 30 км).🟠 Очікується прибуття підрозділів 22 обрСпП (як мінімум підрозділу БпЛА) для подальших дій на Добропільському оперативному напрямку, не виключно в інтересах штурмових підрозділів 1, 9 омсбр 51 А.o Відновлення боєздатності підрозділів 1 мсб 137 омсбр 41 А на військовому полігоні "Покровський" (СТЕПАНО-КРИНКА) триває до 10.06 п.р.. ✅ Торецький напрямок: На лівому фланзі операційної зони триває активна фаза наступальної операції УВ(с) "Південь" на Торецькому оперативному напрямку, по захопленню Костянтинівської агломерації.🟠 Залучені підрозділи: 8 А, 51 А, 68 АК. Загальна оцінка:Противник продовжує вести наступальні дії по всій лінії бойового зіткнення, з основним завданням завдати максимальних втрат військовим частинам ОТУ "Донецьк", витіснити їх за межі адміністративного кордону Донецької області. Для посилення зусиль на окремих напрямках здійснює перегрупування штурмових підрозділів з інших операційних зон та застосовує оперативні резерви. За рахунок маршового поповнення намагається підтримувати задовільний рівень укомплектованості штурмових підрозділів особовим складом.Слід очікувати збільшення інтенсивності наступальних дій та активного застосування мотогруп та ББМ для наближення до позицій ЗСУ.🇺🇦 Слава Україні! 🇺🇦
Костянтинівський напрямокВорог підібрався до Русиного Яру. Намагається зачепитися за околиці.У Поповому Яру почалися бої за село на південних околицях.Романівка окупована кілька днів тому. Тепер ворог просувається до Зорі ще й з заходу. Це село частково вже не контролюється, а воно вкрай важливе в системі оборони.Коротше, нашому гарнізону, який боронить залишки Старої Миколаївки та місцевість поруч - буде тепер втричі складніше.Знов і знов буде вихід в останній момент, коли вже по суті сформоване оточення... Скільки вже десятків разів так було? Питання риторичне.В Яблунівці тривають бої, все складається не зовсім на нашу користь.Якщо ворог захопить це величезне село, то можна буде константувати, що перша лінія оборони Констахи на цій ділянці прорвана.Далі або ворог масштабує прорив, або буде зупинений, або буде призупинений з величезними втратами за кожну сотню метрів просування.Все ж останній варіант виглядає більш реалістичним.З нашого боку оборона Констахи посилюється, хоч якійсь висновки все ж були зроблені.Легкої прогулянки у ворога там не буде.Шкода саму Констаху. Їй, очевидно, випаде доля нинішнього Покровська.Коли ворог захопити місто не може, а тому просто стирає його з лиця землі.🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦
Наступальні дії ворога на Сумщину були очевидними. Але не для деяких наших командувачів. Робити все в останню мить - схоже, наш девіз.У прикордонні Харківщини (вовчанський напрямок першочергово) ситуація дуже важка. І в першу чергу через те, що довгий час до тієї ділянки не приділялося достатньо уваги.Коли на Вовчанському напрямку основу оборони складала всього одна мотопіхотна бригада та окремі батальйони ТРО - то очевидно, що ворог цим рано чи пізно скористається.Те, що довго трималося, зараз ворог починає тупо обходити. Як ми тільки перемикаємо увагу на фланги - йдуть фронтальні піхотні штурми в стилі "таргани з усіх щілин".У підсумку - успіхи у ворога є і на флангах, і у фронтальній частині рубежа оборони.І це одночасно з масованим ворожим наступом на Донеччині.Чесно сказати, мені важко говорити про якісь перспективи в обороні. Дай боже, вдасться втримати Констаху та Покровськ. Це і буде головним маркером спроможності.Але які ресурси у нас після цього залишаться - невідомо. І чи вдасться це зробити - також невідомо.Коли замість поганого рішення приймаються найгірші - це вказує на те, що щось потрібно змінювати.Ну не може бути ручного управління на рівні взвод/рота з боку команудючих оперативно-тактичного рівня. А деколи - і оперативно-стратегічного🫠Немає делегування = немає довіри. Якщо командувач не вміє делегувати та довіряти - потрібно замислитися над його компетенціями.Хочеться ще багато чого написати, але не буду. Не хочу згущувати фарби. Все не так погано, але і не добре точно. Просто багато чого можна було б запобігти завчасно. Або хоча б зменшити негативний вплив.🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦
Убийство Портнова. Версии.Первая - русские спецслужбы. Портнов относился к крылу Ермака-Татарова, которые в РФ замыкались на Козака и Рапопорта. 06.02.18 прокуратура АК Крым начала следствие в отношении Портнова и Тупицкого (к/п 42018010000000022) по ст.111 ККУ “держзрада”, в рамках этого дела исследовались записи разговоров Портнова с помощником Путина Рапопортом о подготовке референдума по отделению Крыма от Украины. Адвокатом Портнова в этом деле выступал Олег Татаров. В начале 2019 года Зеленский вел контакт с Кремлем через другую группу - Шойгу, Герасимов, Костюков, Сивкович. От имени Зеленского контакты вел Иван Баканов, через Сивковича. Это не устраивало Ермака, которому удалось отстранить Баканова от этого процесса после начала войны, интегрировав на место главы СБУ татаровского пристегая Малюка. После этого Татаров и Малюк начали активно бороться с Сивковичем, связанным с начальником ГРУ ГШ РФ Костюковым.Костюков - появился 15 мая в Стамбуле. 18 мая дело Сивковича передали в суд (татаровско-портновкий ДБР).21 мая Портнова, как ключевого куратора судов и судей ОП - застрелили.Вторая версия - бизнес-разборки. Портнов курировал от имени ОП ключевые суды в Украине: Шевченковский, Печерский, Киевский апелляционный, Верховный суды. Мартынов (ШРС) - ставленник Портнова, также как и Головачев (КАС) и Кравченко (ВСУ). Будучи судебным решалой, Портнов организовывал ряд решений в судах в интересах кошелька Татарова экс-полковника ГУ Минюста в Крыму Сергея Коровченко. Коровченко - сожитель бизнесменши Влады Мартыновой, на которую оформлены активы Татарова в стройкорпорации “Столица”, сети “Novus” и “Billa”, активы банка “Аркада”, “Киевгорстроя”, а также корпорации “Укрбуд”. Ликвидация Портнова могла быть следствием организованных им в интересах Коровченко/Татарова решений по рейдерскому захвату имущества. Также люди Татарова стали владеть активами Медведчука, интересы которого ранее представлял Портнов.Версия третья. Зачистка свидетелей. Все заказные решения Печерского, Шевченковского, Киевского апелляционного и Верховного суда по: а) крупным активам, б) политическим репрессиям, в) санкциям СНБОУ - решались через Портнова. Он консолидировал все заказы по судам, которые поступали от ОП: Зеленского, Ермака, Татарова, а также их партнеров. Также Портнов напрямую координировал деятельность ДБР по нужным ОП расследованиям. Его смерть разрывает цепочку, которая вела от исполнителей - к заказчикам судебных преследований и рейдерства.
Командир батальйону 47 бригади ЗСУ, відомої як «Магура» - Олександр Ширшин подав рапорт на звільнення і зробив цей процес публічним. Чому він так діє пояснює його пряма мова:"Дебільніших задач, як на поточному (Курському - ред.) напрямку я не отримував. Колись розповім деталі, але тупорила втрата людей, тремтіння перед бестолковим генералітєтом окрім як до провалів не приводить ні до чого. Все, на що спроможні, - догани, розслідування, накладання стягнень. Ідуть всі в с*аку. "Політичні" ігри і оцінка реального стану справ не відповідає ні дійсності, ні можливостям. Загралися".На фоні скрутного становища на лінії зіткнення, процеси описані Олександром є загрозливими для вдалого захисту країни, і жодним чином не сприяють підняттю бойового духу солдатів. Ширшин, як командир, що переймається за життя своїх солдатів, не в змозі гарантувати, що такі ж цінності має діюче політичне керівництво країни. Повністю підтримую Олександра, що, потрібно оприлюднювати існуючі проблеми заради збереження життів простих солдатів, тому що на власному прикладі переконався, що сьогоднішні політичні лідери використовують війну для особистого піару, а також для знищення опонентів - і такий процес їм вигідний в майбутньому. Зможемо перемогти ворога лише тоді, коли кожен солдат буде довіряти своєму командиру своє життя - однак цю довіру знищуюють непрофесійністю командири, які замість реальної картини малюють переможні картинки для політиків, що призводить до величезних втрат через неусвідомлені рішення.
Ситуація в ОТУ "Донецьк" ⚔️Протягом останніх днів змін у складі військ противника не зафіксовано. Проте, обстановка залишається напруженою, тривають активні дії противника на різних напрямках.Деталі з фронту: 📍Вугледарський напрямок:У районі Великої Новосілки зафіксовано радіообмін корейською мовою. Можливо, це пов'язано із застосуванням росіянами 170-мм САУ М-1989 "Коксан". Є припущення про залучення громадян КНДР до російських штурмових підрозділів. Російські розвідгрупи діють в районах Привільне та Бурлацьке. Біля Рівнопілля помічено позиції мінометів та БпЛА. Очікується посилення наступу РФ в цьому напрямку. Триває підготовка російських військових на полігоні "Артемівський". Росіяни перекидають особовий склад для посилення наступу. Планується застосування великої кількості мототехніки з боку РФ. Завершення підготовки штурмової роти очікується 11.04.25. Район Роздольне та Костянтинопіль:Уточнені дані щодо підрозділів РФ, що ведуть наступ у цих районах. Бої в західній частині Розлив ведуть до 50 осіб. Південніше Розлив наступають до 20 осіб. Штурм Костянтинополя здійснюють до 60 осіб за підтримки розвідників. Росіяни перекидають додаткові сили для закріплення в Костянтинополі. Напрямок Великої Новосілки:Росіяни намагаються покращити своє тактичне положення на захід від Великої Новосілки. В районі Бурлацьке також тривають бої. Очікуються подальші спроби наступу РФ в напрямку Времівка, Бурлацьке. Найближчим часом можливі атаки з використанням бронегруп. У разі успіху, росіяни планують відновити наступ у напрямку Рівнопіль, Вільне Поле. Інші напрямки:Тривають бої в напрямках Времівка, Веселе. Росіяни планують операцію із захоплення Комар. Росіяни збільшили кількість боєприпасів для артилерії в районі Шевченко. Підтверджено використання північнокорейських артилерійських систем поблизу Одрадне та Дачне. Росіяни використовують розвідувальні та ударні дрони для знищення українських БпЛА. Додаткова інформація ℹ️:Триває підготовка російських штурмових груп. Росіяни активно перекидають живу силу для поповнення втрат. Є проблеми з укомплектуванням особового складу в російських підрозділах. У 430 мсп 29 А працює комісія штабу армії РФ. Висновки:Ситуація на Донеччині залишається напруженою. Російські війська продовжують активні наступальні дії на багатьох напрямках.