Джерело
Киянин | ️ КОРОТКО ПРО СИТУАЦІЮ В ОПЕРАЦІЙНІЙ ЗОНІ ОТУ "ДОНЕЦЬК" 05.06.2025 ⚠️П...
11 300 Охват/переглядів
2025-06-05 14:43
Повідомлення №2881
⚠️ КОРОТКО ПРО СИТУАЦІЮ В ОПЕРАЦІЙНІЙ ЗОНІ ОТУ "ДОНЕЦЬК" 05.06.2025 ⚠️Противник продовжує активні наступальні дії по всій лінії зіткнення, зосереджуючи зусилля на кількох ключових напрямках.Основні напрямки та дії противника: ✅ Новопавлівський напрямок: Ворог намагається вийти на рубежі: НОВОСІЛКА, ВІЛЬНЕ ПОЛЕ, ШЕВЧЕНКО, чим покращити своє тактичне положення, створити умови для захоплення "Шевченківського літієвого родовища". Також завершити захоплення КОСТЯНТИНОПІЛЬ, покращити своє тактичне положення в районі КОМАР.🟠 Залучені підрозділи: 5 А, 36 А, 29 А, 68 АК, 51 А.🟠 Артилерійські підрозділи військових частин 5 А отримали на озброєння 107-мм буксировані РСЗВ "Туре-63/75/81" (китайського виробництва) та північно-корейські 140-мм міномети. В смугах наступальних дій зазначених військових частин проводиться пошук та підготовка вогневих позицій для отриманих засобів, найближчим часом очікується їх застосування для забезпечення вогневої підтримки штурмових підрозділів.🟠 Для забезпечення вогневої підтримки активно застосовуватимуться засоби повітряного ураження, у тому числі КАБ з УМПК. ✅ Покровський напрямок: Противник відновив дії щодо виконання завдання по блокуванню логістики в ПОКРОВСЬК по автошляху Е-50 та створенні охоплення населеного пункту із заходу та сходу. Продовжує зосереджувати зусилля на досягненні адміністративної межі Донецької та Дніпропетровської областей в смугах оборони 72 омбр, 59 ошбр БпС.🟠 Залучені підрозділи: 51 А, 2 А, 41 А, 90 тд.🟠 Зменшено заряд бойової частини БпЛА літакового типу “Молнія-2” до 1,5 кг, що збільшило дальність польоту до 60 км (попередньо 30 км).🟠 Очікується прибуття підрозділів 22 обрСпП (як мінімум підрозділу БпЛА) для подальших дій на Добропільському оперативному напрямку, не виключно в інтересах штурмових підрозділів 1, 9 омсбр 51 А.o Відновлення боєздатності підрозділів 1 мсб 137 омсбр 41 А на військовому полігоні "Покровський" (СТЕПАНО-КРИНКА) триває до 10.06 п.р.. ✅ Торецький напрямок: На лівому фланзі операційної зони триває активна фаза наступальної операції УВ(с) "Південь" на Торецькому оперативному напрямку, по захопленню Костянтинівської агломерації.🟠 Залучені підрозділи: 8 А, 51 А, 68 АК. Загальна оцінка:Противник продовжує вести наступальні дії по всій лінії бойового зіткнення, з основним завданням завдати максимальних втрат військовим частинам ОТУ "Донецьк", витіснити їх за межі адміністративного кордону Донецької області. Для посилення зусиль на окремих напрямках здійснює перегрупування штурмових підрозділів з інших операційних зон та застосовує оперативні резерви. За рахунок маршового поповнення намагається підтримувати задовільний рівень укомплектованості штурмових підрозділів особовим складом.Слід очікувати збільшення інтенсивності наступальних дій та активного застосування мотогруп та ББМ для наближення до позицій ЗСУ.🇺🇦 Слава Україні! 🇺🇦