Джерело
Кузьміна каже | Бета-рідерство — це дуже інтимний процес Це мій головний інсайт після ...
378 Охват/переглядів
2025-01-31 14:10
Повідомлення №164
Бета-рідерство — це дуже інтимний процес Це мій головний інсайт після того, як я отримала перші коментарі від анонімної бети. Багато моїх острахів справдилися. Тепер я намагаюся відійти від емоцій та піти в конструктив. А з вами поділюся правилами, за якими я надалі планую працювати з бетами:1️⃣ я маю сама обирати людей, які будуть давати коментарі 2️⃣ якщо це письменники_ці , то в ідеалі це мають бути колеги, чиї тексти мені подобаються 3️⃣ мені потрібні бети, начитані в жанрі, з яким працюють. Які знаються на кліше, тропах, технічних прийомах4️⃣ мені потрібні уважні бети (банально, але), які вміють гуглити й користуватися пошуком по тексту5️⃣ бети мають дотримуватися строків (або завчасно повідомляти, що не матимуть змоги дотриматися їх). Звісно, бувають форс-мажори, всі ми живі люди, але хотілося б так🙏6️⃣ я завжди маю давати ТЗ: конкретні запитання та моменти, яким прошу приділити увагу 7️⃣ і найголовніше: як каже мій гуру Сандерсон бети мають бути descriptive, not prescriptive: детально й розлого описувати свої враження, питання й сумніви, а не пропонувати власні рішення.А ще мені потрібні гроші, щоб колись почати за цю роботу платити💔Насправді, емоційно мене рознесло так, що я сьогодні так і не змогла заснути. О шостій ранку сіла опрацьовувати коментарі, щоб скинути редакторці. О сьомій вже допитувала колегу-письменника та судмедексперта, який мене консультує по всіх медичних питаннях, щоб переконатися, що одна сцена реалістична. Додала тону посилань, скріни з лекцій, картинку будови арбалету. Відправила редакторці. На черзі обговорення і друга бета👌#Кузьміна_пише