Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Кримський Розслідувач
Додано 11 лют 2022

Кримський Розслідувач

@investigatorua
Кількість підписників: 3 886
Фото: 13,400
Відео: 1,510
Посилання: 12,500
Опис:
Кримська інформагенція "Центр журналістських розслідувань". Член Глобальної мережі журналістів-розслідувачів (GJIN). Пишемо про корупцію, старі та нові окуповані РФ території, воєнні злочини і санкції, колаборантів і пропагандистів війни.

👥 Кількість підписників

3 886
Середній/День:: +7
Середній/Тиждень:: +24
Середній/Місяць:: +190

👁️ Середній перегляд на повідомлення

870
Середній/День:: 566
Середній/Тиждень:: 465
ERR: 22.39%

📊 Кількість повідомлень на день

6.1
Останній день: 11
Середнє за тиждень: 7.4
Середнє за день: 6.1

Історія змін назви

Кримський Розслідувач 2024-07-04
Центр журналістських розслідувань 2022-06-30

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2022-05-25

Стіна

Статистика telegram каналу

На момент атаки через Армянськ рухались близько 50 вантажівок з паливом і боєприпасами. Частина з них — знищенаПро це повідомив командир Першого окремого штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла Дмитро «Перун» Філатов, передає Суспільне.За його даними, атакований 9 червня Чонгарський міст зазнав критичних пошкоджень: наразі по ньому не рухається ні вантажний, ні легковий автотранспорт. Споруда потребує комплексних робіт з відновлення.У відповідь росіяни змінили логістику й почали рухатись через Армянськ — перехід був атакований цієї ночі. «Через те, що був пошкоджений Чонгарський міст, противник сконцентрував велику кількість вантажівок з військовими вантажами, які рухалися саме через Армянськ. Відповідно, під час нанесення ураження, нам вдалося влучити по вантажівках, які везли паливо і боєприпаси. Там було приблизно 50 машин, і частину з них знищили», — розповів командир. Операція по Армянському мосту була спланована заздалегідь: у Силах оборони знали, що окупанти використають саме цей шлях.🔎Кримський Розслідувач
❤️‍🩹Каратисти з херсонських степів. Сільські діти, які під час війни стали чемпіонамиСело Михайлів настільки маленьке, що його назву можна побачити лише на збільшених мапах. Це і врятувало у 2022 році від окупації — росіяни населений пункт просто проминули. В селі постійно проживають близько 300 людей, тут немає школи і дитсадка. Проте другий рік діє спортивний клуб «Катана», де займаються карате мало не всі місцеві діти та підлітки.Згодом на тренування почали приїжджати та приходити учні з сусідніх сіл, долаючи пішки 14 кілометрів, бо рейсові автобуси тут не курсують.Вихованці «Катани» — хлопці та дівчата — перемагають на турнірах в Україні і здобувають медалі на міжнародних чемпіонатах.Зараз каратисти з маленького Михайліва представляють Україну на чемпіонаті Європи з карате у Польщі.Як посеред війни вдалось створити спортивний клуб і захопити дітей карате — у сюжеті Петра Коберника о 18:00 на нашому YouTubeПідтримати юних херсонських каратистів просимо за посиланням🔎Кримський Розслідувач
Пам’ятаєте програму 18–24? Ту саму, що має залучати в ЗСУ молодь? Так от, там є проблема. Справа в тому, що програма 18–24 працює з тими, хто підписав контракти після 12.02.2025. Їм виплачують мільйон гривень трьома траншами: після підписання контракту — 200 тисяч, 300 тисяч після завершення БЗВП і 500 тисяч наприкінці контракту. Усі ті, хто зайшов у бригади до 12.02.2025 — технічно теж підпадають під дію програми. За схемою: 30 днів на бойових = 166 тисяч грн. За півроку, проведених на бойових, можна отримати свій мільйон гривень.Головна проблема в тому, що для цієї другої категорії враховується лише період на бойових до 12.02.2025. У нас в батальйоні воює Крапка, яка підписала контракт у листопаді 2024-го у віці 22 років - ще до появи «мільйоних» контрактів. Вона вже півтора року служить у складі бойового екіпажу, але від держави нічого не отримає. Тому що до 12.02.2025 року в неї не набралося навіть 30 «бойових» днів (бо спочатку було БЗВП, а потім — фахове навчання). В результаті ті, хто заходив в ЗСУ за «мільйонним» контрактом, мають можливість піти на дембель із отриманими грошима. А наша Крапка, яка підписала контракт «до демобілізації», продовжить і далі воювати без будь-яких додаткових виплат. Цю проблему можна дуже просто виправити. Для тих, хто підписав контракти до 12.02.2025, дозволити враховувати час на бойових після 12.02.2025. Щоб усі добровольці віком 18–24, хто заходив в бригади без підписання «мільйонного» контракту, могли отримати ці виплати. Можна, звісно, нічого не виправляти. Але тоді держава ще раз надішле країні дуже простий сигнал: доброволець завжди програє. Першим бути погано. Той, хто веде себе відповідально - не може розраховувати від держави на взаємність. Якось так
Починаємо цикл матеріалів про процес у ВАКС про стягнення активів бенефіціарів VS EnergyГрупі досі належать 6 обленерго — на третій рік дії застосованих санкцій РНБО. Кінцевими бенефіціарами групи слідчі, прокуратура, уряд України, численні журналістські розслідування називають трьох росіян: ▪️Алєксандр Бабаков, віце-спікер Держдуми РФ.▪️Євген Ґінер, президент і співвласник ФК ЦСКА, партнер «Ростех», що має бізнес в окупованому Севастополі;▪️Міхаіл Воєводін, бізнесмен з паспортами РФ, Ізраїлю та Словенії, який в «зеленій» картці Інтерполу був вказаний як «злодій в законі». Це кубло з початку 2000-х агресивно розросталась злоякісною пухлиною у різних сферах економіки України, загрожуючи її національній безпеці. Завдяки корупції найвищого рівня, група не тільки вижила в умовах агресії РФ і після 2014-го, і після 2022-го, а й продовжує утримувати об’єкти критичної інфраструктури.У першому матеріалі нагадаємо ключові моменти історії у майже чверть сторіччя та її фігурантів🔎Кримський Розслідувач
⚠️💥 В районі Донецького аеропорту ракетами ATACMS та SCALP уражено місце зберігання, підготовки та пуску ударних БпЛА противника типу «Шахед» — Генеральний штаб ЗСУ СОУ оборони України атакували територію Донецького аеропорту, де росіяни розгорнули майданчик для запуску дронів-камікадзе типу Shahed. Зафіксовано масштабну пожежу та вторинну детонацію на оприлюдненому відео. Про те, що на території Донецького аеропорту окупанти облаштовували інфраструктуру для використання БПЛА типу «Шахед» і «Гербера» повідомляли КіберБорошно у серпні 2025 і публікували супутникові знімки. Крім того, у ніч на 7 березня СОУ уразили:🛑пункт управління БпЛА окупантів у районі Діброви (ТОТ Луганської обл.);🛑командно-спостережний пункт у районі Кругляківки (ТОТ Харківської обл.);🛑артилерійських засобах противника на вогневих позиціях: у районах Тавільжанки (ТОТ Харківської обл.), Воскресенки та Новопавлівки (ТОТ Донецької обл.);🛑райони зосередження живої сили противника у районах Новогригорівки, Залізничного (ТОТ Запорізької обл.), Торського (ТОТ Донецької обл.) та Сопича на Сумщині.Ступінь завданих збитків та втрати ворога уточнюються.ОsintFlow в інших соцмережах: 📱 YouTube 📱 Inst 📱Threads📱 X❤️‍🩹 Підписатися | Пошук росіян | Сайт | Зв'язок
Успішна боротьба з «тіньовим флотом» Росії – абсолютна брехня, пише Андрій Клименко, керівник Моніторингової групи санкцій і свободи судноплавства Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNewsЗа нашими власними підсумками січня 2026 маємо черговий абсолютний рекорд по морському експорту сирої нафти РФ з портів Балтійського моря – 12,7 млн тонн.Попередній рекорд був в жовтні 2025 – 11,8 млн тонн.Ще один рекорд – 47,7% обсягів перевезено танкерами, що перебувають під санкціями ЄС, США, Великої Британії і Канади.Ще один рекорд: кількість рейсів танкерів сирої нафти склала за січень 2026 року 106… В попередньому рекордному 10/2025 було 99 танкерів, далі – 87 в 11/2025, 88 танкерів – в 12/2025.Цифри обсягів по місяцях з попереднього жовтневого 2025 року рекорду виглядають так:– жовтень 2025 – 11,886,005 тонн– листопад 2025 – 9,988,078 тонн– грудень 2025 – 10,027,240 тонн– січень 2026 – 12,739,831 тонн.Ці наши цифри свідчать, що ефект переляку від санкцій Трампа по Роснєфті і Лукойлу був помітний в листопаді 2025, коли вони набрали чинності. В грудні 2025 покупці російської нафти все зроміли і почали наздоганяти. Ну а в січні 2026 – ви бачите, що переляк закінчився... Повний текст🔎Кримський Розслідувач
🛢🛰 Супутниковий знімок наслідків удару по нафтобазі в порту Тамань 🗣Російська служба «Радіо Свобода» опублікувала сьогодні супутниковий знімок від 22 січня 2026 року. На знімку помітно, що на території нафтоналивного термінала в порту Тамань у Краснодарському краї було серйозно пошкоджено щонайменше два резервуари з паливом, ще два мають сліди пожежі.Про чотири пошкоджені резервуари заявляв губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв у своїй публікації.🔱Генеральний штаб ЗСУповідомляв сьогодні , що в ніч на 22 січня підрозділи Сил оборони України завдали ураження по нафтовому терміналу «Таманьнефтегаз», який задіяний у забезпеченні російських збройних сил. 🗣«Укрінформ» та низка українських ЗМІ повідомили з посиланням на власні джерела, що безпілотники Центру спецоперацій «Альфа» Служби безпеки України завдали удару по інфраструктурі нафтового терміналу «Таманьнефтегаз» у Краснодарському краї Росії.За даними спецслужби, внаслідок атаки були пошкоджені технологічні трубопроводи на причалах. Також ушкоджено низку резервуарів із вакуумним газойлем та резервуари з мазутом. Зокрема, в них зафіксовано пошкодження запірної арматури, що призвело до витоку нафтопродуктів із подальшим загорянням. Загальна площа пожежі становила близько 7 тисяч квадратних метрів. Орієнтовні збитки, за попередньою оцінкою, становлять близько 50 млн доларів.❤️‍🩹 Підписатися | Пошук росіян | Сайт | YouTube | Зв'язок
🇫🇷🇬🇧Деталі затримання російського танкера в Середземному моріОфіційний обліковий запис Генерального штабу Збройних сил Франції на своїй сторінців 📱 поділилися деталями операції перехоплення р російського танкера:🛑Операція проводилася спільно з 🇬🇧Permanent Joint Headquarters, PJHQ(оперативним командним центром Сполученого Королівства, який відповідає за нагляд та управління спільними військовими операціями по всьому світу) у рамках Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права (стаття 110 UNC).🛑Операція у відкритому морі була проведена з метою перевірки державного прапора нафтового танкера GRINCH IMO 9288851 під прапором Коморських Островів. Судно знаходиться під санкціями — детальніше на порталі War&Sanctions.🛑У пресрелізі, який опублікувала на своїй сторінці в 📱 Морська префектура Середземномор'яйде мова, що нафтове судно GRINCH прямувало з Мурманська. Операція, мала на меті перевірку національної належності судна, яке підозрювалося у використанні фальшивого прапора.«Після підйому на борт оглядової групи перевірка документів підтвердила сумніви щодо законності прапора, під яким ходило судно. Про це було повідомлено прокурора Республіки в Марселі, компетентного у справах морського судочинства.Відповідно до міжнародного права та на вимогу прокурора Республіки судно 22 січня було відведене та наразі супроводжується силами ВМС Франції до місця стоянки на якорі для продовження перевірок.» — йдеться в повідомленні ❤️‍🩹 Підписатися | Пошук росіян | Сайт | YouTube | Зв'язок
США взяли на абордаж танкер Marinera під російським прапором та не зважили на російський флот порядТанкер рухався у бік Мурманська від Венесуели та супроводжувався понад два тижні. Про його захоплення з опорою на власні джерела повідомляє Reuters, пише Defense Express.Ця операція була проведена попри те, що РФ направила на захист цього танкера свої кораблі, включно з підводним човном. А також попри дуже наполегливі заяви Кремля, який попереджував не чіпати цей танкер.Історія навколо танкера Marinera виглядає доволі напруженою, а залучені сили не відповідають тому, що мова йде про, офіційно, пустий старий танкер.Ця історія почалась ще 20 грудня 2025 року, коли берегова охорона США у Карибському морі спробувала перехопити цей танкер, який тоді йшов пустим до Венесуели під назвою Bella 1 та без прапора.Це судно знаходилось під санкціями за перевезення іранської нафти й мало стати вже черговим танкером, який брали під свій контроль американці у межах блокади Венесуели.🔎Кримський Розслідувач
⚠️💥Порт в російському місті Темрюк повторно відвідали добрі дрони У ніч на 25 грудня оперативний штаб Краснодарського краю повідомив про атаку БПЛА на порт в місті Темрюк. Згідно з повідомленням, через атаку БПЛА зайнялися два резервуари з нафтопродуктами. Загальну площу пожежі оцінювали у близько 2 тисяч квадратних метрів. Перед тим штаб повідомляв про пошкодження будівель та сільськогосподарської техніки через атаку дронів у Щербинівському районі.🔥Супутники NASA-FIRMS зафіксували пожежу в порту. Міністерство оборони рф заявило вранці про знищення/перехоплення 141 безпілотника протягом ночі на 25 грудня, з них 7 – над територією Краснодарського краю.🔱Нагадаємо, що 5 грудня 2025 року Генеральний штаб ЗСУ повідомляв про ураження інфраструктури Темрюцького морського порту (Темрюк, Краснодарський край, рф). Цей порт, зокрема, здійснює відвантаження генеральних, наливних (зріджений природний газ і хімічні вантажі), навалочних та насипних вантажів. Задіяний у забезпеченні російської окупаційної армії.❤️‍🩹 Підписатися | Пошук росіян | Сайт | YouTube | Зв'язок