Ох зараз москалі покажуть що таке справжня бусифікація. Якщо серйозно, то оці перші проби пера в рф, що бачимо в Пермі, виглядають цікаво. В першу чергу з точки зору відповіді на питання чи це відлагодження процесу з прицілом на майбутнє, чи вже початок системної роботи. У нас панувало очікування, що жорстка мобілізація в рф може початися восени після імітації парламентських виборів, але аж ніяк не зараз. Тим більше, що навіть за нинішнього процесу закручування інформаційних гайок приховати такі речі буде майже неможливо (хоча побачимо). Отож є ще одне питання (особливо якщо це таки початок системного процесу тут і зараз) - чи є це свідченням того, що у росіян на фронті зараз така криза, що вони змушені починати жорстку мобілізацію вже зараз. Відповідно сприймають ризики її негативного впливу на імітацію виборів як такі, що є меншими за проблеми на фронті, які у них назрівають. Тут також варто розуміти, що реляції про можливий обвал фронту не мають особливих підстав. Москалі тиснуть далі. Тож мова може йти не стільки про запобігання обвалу, скільки про підтримку здатності тиснути і наступати далі, наповнювати новостворені підрозділи та компенсувати втрати в існуючих та наступаючих. Адже в їх розумінні катастрофою може бути саме втрата здатності проводити наступальні дії. Що ж, деякі відповіді ймовірно скоро дізнаємось.
Дехто з вас точно мав бачити, як міська божевільна директорка Нацрозвідки США Тулсі Габбард оприлюднила "карту біолабораторій" в Україні.Не те щоб не було нічого іншого, що варто було б коментувати (тим більше, що це маразм у стилі "бойових гусей"), але тема надто вже бородата і показова.Якщо не зраджує пам'ять, то російський фейк про біолабораторії США в Україні, на яких начебто ведуть розробку біологічної зброї, має вже добрих 15 років, якщо не більше. Коли у 2007 році хуйло виголосив свою знамениту Мюнхенську промову, яка поклала початок новій епосі російської агресії, почалася нова віха інформаційних операцій та когнітивної війни. Оновлена стратегія стала більш агресивною, і ця агресивність наростала з усіма відповідними наслідками аж до сьогодні. Десь у цей період і народився даний фейк.В інформаційній підготовці до вторгнення 2022 року росіяни цю тему теж тягали. Її ж тягали медведчуківські медіаресурси та інші іноземні медіа, афілійовані з росіянами.Тулсі Габбард — відома нам міська божевільна, яка отримала посаду через підтримку Трампа, — запам'яталася нам в Україні якраз особливо тим, що активно тягала цей фейк. Коли вона обійняла посаду, то якось цю тему підзабула. Можу помилятися, звісно, але здається, що так і було. Аж тут, коли на горизонті показалася відставка, вона різко видає "дембельський акорд", виваливши "карту лабораторій". Чому це прутня, звісно, пояснювати зайве, проте якість виконання неможливо обійти увагою. Київ на карті десь у Вінницькій області, неіснуючі топоніми... Все в найкращих традиціях безпросвітної тупості. І головне - не кажіть одеситам про сховище біологічної зброї. Хтозна які жарти їм можуть прийти в голову. Складно зрозуміти зрештою, чи то майори з ГРУ не змогли забезпечити якісною картою, чи то рукосракість виконавиці не може компенсувати жоден фахівець. Є щось в цьому садомазохістське - дивитися як західні корисні дебіли тягають бородатий російський фейк.Приєднуйтесь до чату.
СОУ уразили російський комплекс РЕБ, призначений для боротьби з нашими старлінкольотами. Власне спроби росіян глушити старлінки тривають вже не перший рік. Вони активно шукають рішення і зараз ці пошуки точно ведуть ще набагато більш активні. Адже ситуація із Українськими ударами по російській логістиці на Півдні та Донеччині стала для противника загрозливою. Французький аналітик Молін вже верифікував 400+ уражених [лише] вантажівок. Це не рахуючи інших цілей, таких як ППО, залізнична логістика, склади тощо. Тож росіяни поспішають з пошуком і розгортанням рішення, яке дозволить їм покращити логістичну ситуацію, ліквідувати паливну кризу на ТОТ та захистити свої логістичні артерії. Противник, як завжди, швидко адаптується і звісно ж вкладає в розробку та виробництво купу грошей. Якщо системи для глушіння старлінків будуть успішно застосовані, то це може потягнути за собою не тільки втрату ефективності наших дронів, які використовують систему, але й поставити питання про чергову спробу заглушити термінали на фронті. А це взагалі може перевернути ситуацію з ніг на голову. Тож знову актуальна концепція, що не треба зачаровуватися, а треба ще швидше бігти. Вікно можливостей з поточною кампанією проти російської логістики може скоро закритися.Приєднуйтесь до чату.
Роб Лі й Дмитро Путята днями опублікували аналіз російського центру "Рубікон". Об'ємна всебічна робота, яка містить очевидно значну частку розвідувальної інформації. Для себе виділив такі цікаві моменти. 🔺У квітні 2025 року існувало вісім загонів «Рубікон». Шість із цих загонів були сформовані в підпорядкуванні кожної з шести груп військ рф - "Північ", "Захід", "Південь", "Центр", "Схід", "Дніпро". Фактична чисельність загону коливалася від 120 до 141 особи, або в середньому 85% чисельності на той час. 🔺росіяни також сформувала загони «Рубікон-Резерв» та «Рубікон-ДМ» (Дистанційне мінування), які підпорядковувалися Об'єднаній групі військ на чолі з генералом Герасимовим, яка командує війною. Відтоді «Рубікон» значно розширився, налічуючи загалом 17 загонів, 2 батальйони безпілотних систем та шість рот.🔺Підрозділи, які були задіяні в Курській області, відіграли ключову роль у поверненні росією виступу, який утримували українські війська навколо Суджі. У квітні їх було передислоковано переважно до Донецької області, що мало негайний вплив на бойові дії в цьому напрямку. 🔺Підрозділи «Рубікону» відправляються для посилення пріоритетних напрямків. Враховуючи їхні можливості та ресурси, розгортання загонів «Рубікон» є яскравим свідченням пріоритетних напрямків наступальних операцій Росії. Протягом більшої частини літа та осені 2025 року кілька загонів «Рубікон» діяли на підтримку групи військ «Центр» (ГВЦ), зона відповідальності якої включає Покровськ, Мирноград та Добропілля. 🔺«Рубікон» збільшив не лише кількість бойових формувань, але й розмір своїх загонів. Завдяки збільшенню розмірів та різноманітності можливостей, загони тепер можуть діяти більш автономно та виконувати більший спектр завдань. Чисельність стандартного загону «Рубікон» збільшилася "по штату" зі 149 осіб на початку 2025 року до 474. 🔺Командний склад налічує 39 осіб, включаючи командира, заступників командира загону з операцій (S3), з логістики (S4), начальника служби зв'язку (S6) та заступника з озброєння/начальника матеріально-технічного забезпечення. Командування також включає штаб із 22 осіб, включаючи начальника штабу, заступника начальника штабу, двох помічників начальника штабу, інструктора, розвідувальне відділення та групу бойового управління з 14 особами.🔺Бойовий компонент загону налічує 245 осіб. ФПВ розрахунки - 106 осіб. 4 взводи. Три з цих взводів мають вісім розрахунків по три особи, а 4 -й взвод має шість екіпажів по чотири особи.🔺Також є група з ФПВ крилом (очевидно "Молнія") у складі 72 осіб. Це два взводи по 8 розрахунків. Розвідувально-ударна група налічує 69 осіб, включаючи чотири екіпажі Supercam та чотири Zala. Екіпажі по 7 чоловік включно з можлтвістю запускати "Ланцети". 🔺Група повітряної розвідки налічує 35 осіб, включаючи два екіпажі БПЛА Орлан-10. Загін має групу боротьби з бпла (29 осіб), екіпажі РЕБ/РЕР. Також є взвод зв’язку (15 осіб). 🔺На кінець березня 2025 року загальна чисельність «Рубікону» становила приблизно 1450 осіб (по штату 2500). Станом на весну цього року «Рубікон» мав приблизно 5000 (по штату 9000). Приблизно 175 осіб у штабі, 270 осіб у семи департаментах (включаючи науково-дослідний та дослідно-конструкторський відділ) та 700 осіб, задіяних у навчальних та допоміжних функціях. Решта особового складу перебуває у бойових частинах.
2/2 Недавно прочитав на каналі якогось офіцера, що результативність багатьох російських екіпажів бпла на фронті дуже низька. Хотілося б знати джерело даних, гадаю інфа про звіти ворожих підрозділів періодично "витікає". Звучить приємно, але якщо мова йде про якісь новоспечені підрозділи/екіпажі, то звісно це питання набуття спроможностей, а отже часу концентрованої практики. Тепер нагадаю, що дуже актвино займається навчанням і "підтягуванням" навичок в лінійних підрозділах займається той же "Рубікон". Також варто очікувати, що його досвід буде активно поширюватися на всі ВБС рф. Також не має сумнівів у тому, що російські інженери і тактики працюють над рішеннями, які будуть діяти дзеркально проти нас. Вони не обов'язково матимуть успіх, але можуть його досягти. Інженерні рішення, інтеграція досвіду, масштабування. Потенціал в них є. Звісно, хочеться вірити, що ми: по-перше, максимально використаємо нинішнє вікно і позбавимо противника певного обсягу можливостей; по-друге, швидше заскочимо на черговий виток прогресу і пе будемо чекати, поки у росіян знову буде ривок. Останнє, що треба зараз робити - це зачаровуватися, розслаблятися чи думати, що так буде завжди. Наступ росіян триває, скріше, ніж ми думаємо, постане питання як ми підготувалися до нової зимової кампанії бомбардувань тощо. Це лише нагадування, що треба бігти ще швидше.
3 АК заявив про ураження – КПП «Ізварине» на кордоні між Україною та рф на території окупованої Луганської області. Ця новна не лише гарна сама по собі, але й наштовхує на певні очікування. Неподалік проходить справжня дорога життя - траса М4. Це транспортна артерія, яка глобально має певно ще більше значення, ніж траса М14, яка забезпечує логістику через "Кримський коридор". М4 веде із самої Москви у бік Ростова-на-Дону повз кордон в Луганській і Донецькій областях. Це коридор і до Кавказу і до портів Чорного моря і до гілки, якою є М14. Від неї ідуть відгалуження, які забезпечують окрім Криму та окупованих територій на півдні, ще й Луганську область (через Міллерове та Кам'янськ-Шахтинський) та Донецька (через Новошахтинськ).Вздовж траси також іде залізнична дорога з кількома вузлами та відгалуженнями, які також ведуть на Український Донбас. Загалом ця траса напвно головна транспортна артерія росіян у цій війні. В ідеалі, якщо на цій трасі вдасться почати систематичне знищення логістики, це буде множення ефекту від ударів по М14 в рази. Вийде чи ні, поки питання відкрите. Проте, якщо від Ізвариного - це ще 20-30 кілометрів відстані, то гадаю це цільком можливо. В усякому разі, крім роботи по протяжності траси є два об'єкти, знищення яких може мати також дуже серйозний ефект - це два мости через Сіверський Донець в Кам'янськ-Шахтинському - автомобільний та залізничиний. Як раз неподалік Ізвариного.
Когнітивні удари рф. В Україні раптом новими фарбами заграла тема когнітивної війни. Стаття групи авторів (першим вписали Сирського), де натякнули, що в нас може з'явитися окрема структура з перспективою в новий рід сил під когнітивні операції. Тим часом, у росіян ця сфера давно розвинена і має структури впливу за кордоном, які будували десятиліттями. Недавно на occrp вийшов матеріал з розбором чергової порції російських когнітивних операцій проти заходу. 👇У вересні 2025 року біля низки мечетей у Парижі знайшли закривавлені відрубані свинячі голови, кожна з яких була позначена словом «Макрон» синім чорнилом. З іншого боку, місцеві синагоги облили зеленою фарбою. З часом відбувся витік документів, які отримали журналісти з Delfi Estonia і які проливають світло на те, як підконтрольні росіянам структури планують та організовують подібні провокації в Європі та оцінюють їх потенційний вплив. Документи вказують на Агентство соціального дизайну (SDA) — російську PR-компанію, яка вже була санкціонована США, Великою Британією та ЄС за попередні кампанії впливу на суспільства цих країн. Також є дані про зв'язок компанії адміністрацією президента рф, посадовці якої контролюють її роботу. Витеклі файли також містять плани подібних провокацій, які або так і не здійснилися, або не стали відомі. Один із документів окреслює план осквернення паризького пам'ятника генералу Шарлю де Голлю від імені «українських націоналістів». Передбачаючи «високу ймовірність» арешту злочинців, документ містять «особливі вимоги» до виконавців, зокрема щоб вони самі були введені в оману щодо характеру операції.Презентація, знайдена у витоку, свідчить, що SDA стоїть за медіагрупою, активною в країнах, раніше окупованих ссср, під назвою SNG Media. Мета групи, йдеться в документі, — «компенсувати втрачені зв'язки між мешканцями країн пострадянського простору після розпаду ссср, що визнано однією з найбільших геополітичних катастроф у світі». Ви точно знаєте, що остання частина фрази - це основний наратив, з яким путін вийшов у світ, ознаменувавши політику, яка привела до теперішньої війни. Згідно з іншим проєктним файлом у витоку, SDA планувала використати один із цих ресурсів, erevan.one, для впливу на результати виборів у Вірменії.Ще одним джерелом впливу є витік чатів і файлів, які посилаються на спроби вплинути на громадську думку через західних публічних діячів. Зокрема витекло обговорення про кількість та зміст проєктів у США та Франції. Наратив, який має поширювати відставний генерал армії однієї з країн простий - "Україна програє, росіяни перемагають".Наступна часова мітка вказує, що це повідомлення було надіслано до 23 січня 2025 року. У квітні того ж року російське державне ЗМІ ТАСС дійсно опублікувало інтерв'ю з колишнім французьким генералом Домініком Делавардом, у якому він передбачив, що війна в Україні завершиться «за російських умов» до кінця 2025 року. Делаварде помер наступного місяця.Витоки документів також містять ініціативи на 2026 рік, зокрема у файлі під назвою «Проєкти 2026». У ньому перелічено проєкти, деякі з яких описані як частково розпочаті, зокрема:🔺 «Інтернет-ресурс», який, очевидно, мав впливати на західні аналітичні центри, описаний як вже запущений англійською, а також запланований німецькою, французькою та іспанською мовами. Скріншот, доданий до витоку, показує сайт під назвою Всесвітній центр стратегічних досліджень, зареєстрований 30 березня 2026 року і містить аналізи, опубліковані анонімними авторами. 🔺 Штучний інтелект — «самозаповнююча база знань», орієнтована на Німеччину, для якої «запущено сервери та створено веб-оболонки з базою даних вже понад 200 000 сторінок.»🔺 «База даних лідерів думок», створена для моніторингу майже 10 000 так званих акаунтів лідерів думок у соціальних мережах. Скріншоти схожого інструменту можна побачити у витоці.🔺 «Трекер думок», призначений для моніторингу 100 «найвідоміших французьких лідерів опозиції».🔺 Вебсайт під назвою «Російська хвиля», запланований до публікації французькою, німецькою та російською мовами.
Триває свято вирізання російської логістики на ТОТ. На глибині, про масове ураження на якій минулого року ми могли лише мріяти. Поки що складно оцінити точно, але навіть якщо це тимчасове вікно, яке з часом противник зможе нам закрити, наслідки будуть точно. Вони вже є, судячи з ниття зетників та мімікрії військового транспорту під цивільний. Очевидно, що такий прорив у можливостях стався не за один день. Відносно недавно була дуже палка дискусія про роботу на оперативній глибині. Хто має цим займатися і як. Через дуже короткий час бачимо прорив. Тут нема чого бути скромними. Востаннє схожий ефект дала мабуть поява Хаймарсів, поки росіяни не призвичаїлися та не навчилися протидіяти. Очевидно, робота в площині технологій і тактики велася до того, як виникла публічна дискусія на тему. Але це тільки підкреслило теперішній прогрес. Аж є спокуса нагадати фразу про те, що Крим буде або українським або безлюдним. Менш із тим, сподіваюсь, це свято триватиме якщо не завжди, то дуже довго… і «сухопутний коридор» до Криму стане для москалів «і нах… нє нужон».
"Кримський коридор" + Донецьк. 2/2Далі автомобільні шляхи. 👇🔺Ключова артерія - М14. Веде з Ростова повз Таганріг на Маріуполь, повз Бердянськ на Мелітополь і далі на Херсон. 🔺Тут Мелітополь ключовий вузол, де також проходить М18 (із Запоріжжя в Крим). Токмак - перехрестя шляхів із Василівки на Бердянськ і з Пологів на Мелітополь. 🔺Василівка і Пологи - окуповані прифронтові міста, важливі для росіян в організації оборони в цих районах, та слугують опорними пунктами для організації наступальних зусиль. Також є пряма дорога із Запоріжжя в Маріуполь через Оріхів і Пологи, яку ми перерізали під час наступу 2023 року в районі Мала Токмачка - Роботине. 🔺Ну і звісно М20, що з'єднує Донецьк та Маріуполь і де відбувається дуже продуктивна робота по ворожій логістиці. Удари по вантажівках зосереджені по найбільш активних трасах. Хоч південна магісталь під ударом також, але з верифікованих даних видно, що більше всього страждають околиці Донецька і траса з Донецька на Маріуполь. Щодо ударів по складах, то левова частка прив'язана саме до залізничної інфраструктури, що цілком логічно.Тепер змінимо перспективу. Частково наші сили, які обороняються від наступу з півдня та зі сходу, знаходяться в центральній позиції до противника. Поки що Донецький напрямок більш продуктивний, але якщо південний вийде на той же рівень, то можна буде з часом говорити про те, що "кримський коридор" з його транспортною інфраструктурою поступово втрачатиме свою попередню користь для росіян.Звісно варто бути обережним з такими прогнозами. Крім того, противник очевидно шукає рішення проблеми і багато залежить від того, чи знайде його. Якщо ж ні, то далі постає питання власне Криму, по якому також здійснюються удари, й ого інфраструктури. В першу чергу Керченського переходу.
Вирішив розширити тему ударів СОУ по "Кримському коридору". 1/2Це важливо з багатьох причин. 👇По-перше, нещодавня дискусія про відповідальність за мідлстрайки нині перейшла в практичну площину з відчутними результатами. По-друге, ці самі результати вже є не тільки у вигляді підтверджених уражених цілях, а й у визнанні противника. Це підтверджується деякими новинами крайнього часу:🔺 окупаційна адміністрація Херсонщини починає вводити обмеження на пересування територією півдня Херсонщини у напрямку Криму;🔺 є підтвердження про проблеми із забезпеченням населення паливом у окупованому Криму (причиною можуть бути як удари по логістиці, так і результати атак на нафтову інфраструктуру). Якщо хочете швидко побачити візуалізацію основної маси ударів по логістиці на окупованому Півдні включно з Донецьком-Маріуполем, то як завжди чудову роботу провів Clément Molin. Я вирішив заглибитися в питання того як виглядає цей коридор з точки зору логістичних шляхів. А Молін дав мені створені ним шари з геолокованими ударами, які мені допомогли з цим. https://x.com/clement_molin/status/2057804287682511006?s=20 👇Почнемо з залізниці, адже вона дає можливості перевозити великі вантажі. Одна справа тягати один танк чи 2 ББМ трасою, а зовсім інша - ешелонами возити десятки одиниць. Швидко захопивши "кримський коридор" росіяни отримали мережу залізничних доріг. Вони з'єднують ТОТ, зокрема Крим, з росією і з окупованим Донецьком. Ця мережа дала росіянам можливості перевозити сили і засоби вздовж фронту для забезпечення своїх операцій та оперативно перекидати їх між секторами. На карті червоними цятками помічено точки ударів по залізничній логістиці. Чорні лінії - це мережа колій. Зверніть увагу на низку вузлових ділянок. Наприклад Верхній Токмак, як перехрестя чи Токмак на шляху до Мелітополя. Якби їх вдалося перерізати влітку 2023 року, хто-зна чи ситуація зараз була б кардинально відмінна, але вплив на логістику це мало б значний. Удари по залізничній логістиці йдуть по гілці від Волновахи до Токмака і західніше.