Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Хроніки луцької шляхти
Додано 06 гру 2025

Хроніки луцької шляхти

@hronikiluckoislahti
Кількість підписників: 2 055
Фото: 415
Відео: 79
Посилання: 345
Опис:
Думаєте, вони всесильні злі генії? Ні! Луцькі багатії і недоолігархи - звичайні шахраї і брехуни. Просто більш везучі. А ще – дурні. Бо думають, що їхні безчинства ніхто не пам’ятає. Про гріхи луцької шляхти пишіть сюди: [email protected]

👥 Кількість підписників

2 055
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -2
Середній/Місяць:: -6

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 049
Середній/День:: 2,160
Середній/Тиждень:: 1,797
ERR: 99.71%

📊 Кількість повідомлень на день

0.7
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.9
Середнє за день: 0.7

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

❗️Призначення двох радників неіснуючого міського голови підсилює і до цього стійкі припущення, що Ігор Палиця таки кине партнерів по операції «заміна мера». Передусім – Покровського, «антиполіщуківську групу» всередині фракції «За майбутнє» та інші куплені дружні фракції. І не бачити Лучику, Надточій чи Роману Бондаруку посади заступників, як власних вух (а те, що вони на ці посади розраховували – знають навіть бомжі на ГПЗ).Ігор Петрович через Олександра Товстенюка (не буде ж сам до такого опускатися) передасть Свідомим і решті приблизно такий меседж: колеги, не час зараз призначати офіційно заступників, ми отако, на півшищкечки обійдемося радниками. Бачте, врем’я неспокійне, почекайте… Фігури Романа Кравчука (абсолютно товстенюкової людини) і Юрія Безпятка (слухняного виконавця) зайвий раз підтвердили тезу, яку розумні люди у цьому місті і так знають: Палиця нікому не віддасть і відсотка контролю над містом. «Це наша корова, і ми її доїмо»(Цікаво, що робитимуть Свідомі, аби не виглядати повними лохами? Хоча їм не звикати…) Підпишіться на Хроніки
7️⃣ СІМ ПРИЧИН, ЧОГО З ЛУЦЬКА ТРЕБА ВИГНАТИ КОМПАНІЮ CITY CARDЧитаю новину: міська влада та перевізники шукають компроміс щодо підняття вартості проїзду в маршрутках. У мерії кажуть, що «основною причиною перегляду тарифів стала цінова ситуація на ринку нафтопродуктів».Насправді транспортна сфера міста має де взяти додаткові кошти. І не які-небуть, а близько 50 мільйонів гривень на рік! Саме така сума надійшла за минулий рік на рахунки компанії CityCard. А могла б піти і приватним перевізникам, і - що ще більш важливо - Луцькому підприємству електротранспорту! А тоді б і тролейбуси частіше ходили, і ремонтувати їх можна було б краще, і ситуацію з корками вирішити, і загазованістю… Але давайте сьогодні поговоримо не про тролейбуси, а про CityCard.Цю контору вже давно треба прибрати з міста.І ось чому. Перше. Система окремих транспортних карток - морально застаріла. У більшості міст це вже замінили звичайними банківськими терміналами (Visa/Mastercard, Apple Pay/Google Pay), де гроші йдуть напряму перевізнику або місту, без додаткових комісій і «прокладок». Друге. CityCard не є необхідним для обліку пільговиків. Це базова функція органу соцполітики. У сучасних моделях облік ведеться через реєстри отримувачів пільг (ID, банківська карта або електронний квиток), а компенсації перевізникам рахуються автоматично. Тобто місто може контролювати, скільки реально поїхало пільговиків, без приватного оператора.Третє. Система не дає місту повної аналітики або вона не використовується. Немає відкритих і деталізованих даних: скільки людей їздить по кожному маршруту, в який час, скільки платних/пільгових поїздок. Без цього тариф формують, як сказала вчора сама Катерина Шкльода, «по аналогії з іншими містами», а не на реальних цифрах Луцька.Четверте. Комісія. CityCard забирає 10 % із кожної поїздки. Це прямі втрати пасажирів. І ці гроші не йдуть перевізнику. При цьому підняття проїзду напряму вигідне компанії CityCard – просто тому, що вони стануть отримувати більшу суму з кожної поїздки. П’яте. Компанія СітіКард працює абсолютно непрозоро. Вони беруть 10 %, хоча зобов’язані тільки 8. Зарплату контролерам City Card’у платить КП «АвтоПаркСервіс». Її бенефіціари пов’язані з Російським центром науки і культури у Кишиневі, а фірма не платить податків в український бюджет. Фірма активно декларує збитки, невідомо на що беручи кредити… От тут про це все можна прочитати більше Шосте. Компанія СітіКард зарекомендувала себе як абсолютно негнучка, закрита, «дерев’яна» структура. За майже шість років роботи – жодного нововведення, технологічного покращення чи інновації. Заробляє мільйони, втім не інвестує в покращення ні копійки! Мобільний застосунок, щоб можна було обходитися без пластику? Ні, бо картки можна продавати і на цьому заробляти. Відеокамери для підвищення безпеки? - Ні, гроші ж треба тратити. Сьоме. Компанія СітіКард пов’язана зі «смотрящим» Ігоря Палиці у Луцьку – Олександром Товстенюком. За нашою інформацією, саме він лобіював її прихід у місто і отримує від її діяльності неофіційні доходи. Висновок простий: виженіть СітіКард - і матимете гроші для перевізників. Припиніть нарешті раптом що – в кишені лучан залазити! Підпишіться на Хроніки
От поки ви тут думаєте, як швидко Шкльода Палиці набридне, і він її ще на когось поміняє - треновані суслики Ігоря Петровича, вони ж «гаврики», вони ж ціла фракція ВО «Свобода» у Луцькій міській раді оприлюднили неперевешений зразок чи то важкої форми розумово-політичної відсталості, чи просто тупого інформаційного нахабства, чи тонкої самоіронії (бо 1 квітня на сайті мерії появилося).Називається Звіт фракції ВО «Свобода» у Луцькій міській раді за 2025 рікВони просто і нахабно пишуть: все, що сталося, це завдяки нам. 226 мільйонів на ЗСУ? Свобода. Купили дрони, РЕБи, старлінки? Свобода! Вулиці ремонтують, світло включили, розмітку намалювали? Свобода!!!Особливо смішно виглядає формулювання «підтримали всі пропозиції щодо виділення коштів на ЗСУ». Жодного особисто кимось з депутатів ініційованого проекту рішення, жодної позиції, жодного пояснення, що оце ми підняли, розробили, переконали, добилися - і тому змогли. Ні – просто список загальних «досягнень», передертих, як та розумію, зі світу міського голови.Максимум - «звернули увагу». Чи ось ще один шедевр: «розглянули більше ста звернень громадян». Оу! Благодєтєлі наші!!!...Насправді - максимально аморфна, тупа і огидна біомаса. Звісно, я не чекав чогось іншого від цих холуїв. Просто черговий раз здивувався: це ж треба вміти виглядати такими нікчемами навіть на фоні провладної цинічно-продажної більшості у Луцькій міській раді. 🤮 Підпишіться на Хроніки
📄 ЗАЯВАПрошу шановні контролюючі органи, якщо вони раптом не дуже зайняті, звернути увагу на одну цікаву дрібницю в декларації директора КП «Луцькводоканал» Віктора Гуменюка за 2025 рік.А саме на скромний дохід у вигляді роялті: якихось нещасних 4 мільйони 305 тисяч гривень, отриманих від ТОВ «Телеметрікор».Хотілося б, звісно, просто порадіти за успішного українського інтелектуала. (водночас посумувати, чому настільки творчий чоловік не може втілити свій талант до, скажімо, іржавих труб водоканалу, чи смердючих очисних... але сьогодні мова про інше)Виникає маленьке, чисто технічне питання:які саме геніальні об’єкти інтелектуальної власності генерують такі гроші і як вони пов’язані (або не пов’язані) з роботою комунального підприємства і його директора?Бо погодьтесь, не щодня керівники водоканалів отримують мільйони роялті. У зв’язку з цим було б непогано:☝️ перевірити, чи не занадто творчо ТОВ «Телеметрікор» підходить до формування своїх витрат, тобто чи не завищує воно їх, щоб платити менші податки?☝️ і чи не є ці роялті таким собі «високохудожнім» способом для Віктора Гуменюка оформлення його неофіційних доходів?Звісно, це не звинувачення. Це лише щира зацікавленість платника податків, який, на відміну від деяких, ще не придумав, як монетизувати свої ідеї на 4 мільйони. Підпишіться на Хроніки
Шановні мешканці Луцької громади!Сталося страшне.З такими зусиллями усунутий від влади підлий Ігор Поліщук, який свого часу втерся в довіру до Ігоря Палиці, і депутатів міськрадівської більшості і наробив стільки лиха прямо під носом нічого не підозріваючих депутатів – навіть після відставки робить так, аби гроші луцької громади витрачалися на чорт зна що!!!Не згірше, як Обама і Байден у росіян, які досі їм у під’їздах какають.Не далі як сьогодні на сесії міськради, де Поліщуком ніби як і не пахло, депутати виділили 10 мільйонів грн для Луцького національного технічного університету на ремонт скандального Музею науки.Я не бачу на це іншої причини, ніж таємний вплив Ігоря Поліщука. Ба більше – введення в оману чесних депутатів! Саме він, ймовірно, змусив усіх депутатів – і провладних, і опозиційних – забути слова ректорки ЛНТУ Ірини Вахович про те, що фінансування з бюджету її університет не потребує: Нині, за словами Ірини Вахович, університет не має необхідної суми для реставрації, тому шукає партнерів і благодійників, а також планує за змоги брати участь у конкурсах, щоб отримати грантові кошти.«Цього року ми заклали 10 млн грн на цей проєкт із коштів спецфонду університету. Вже ведемо перемовини з різними міжнародними організаціями та грантодавцями, щоб вони долучилися до фінансування. У нас є благодійний рахунок. Ми розмістили відповідний QR-код на слайдах із візуалізацією майбутнього простору. Таким чином теж акумулюватимемо кошти. Наступного тижня будемо зустрічатися з французами, норвежцями і поляками, з якими говоритимемо про цей об’єкт», – анонсувала ректорка ЛНТУ. І тут на тобі – перша ж сесія без Поліщука – і університету відвалюють 10 лямів! Ну тобто не так універистету, як сумновідомій фірмі Вельт Капітал...Зуб даю – то все козні Поліщука! Не дарма він досі головою наглядової ради числиться!Все, хватіт ето тєрпєть!Вношу свою скромну, але вагому лєпту в боротьбу зі злочинною минулою владою!Шановні депутати! Шановна Катерино Олександрівно! Шановний Ігоре Петровичу!Хай буде вам відомо (ви ж про це – ні сном, ні духом , я свято вірю!), що за останні роки контрольована Поліщуком структура під назвою ЛНТУ потратила ТІЛЬКИ НА РЕМОТНТИ – близько 550 мільйонів гривень.Ось тут чорним по білому про це написано. РЕМОНТИ!Не закупівля нового навчального обладнання.Не підняття зарплати викладачам.Шпаклівка, плитка і сантехніка!При тому, уявіть, шановні обранці, рівень наглості Поліщука! – половину цієї суми освоїла одна структура - ЦСТРІ «Енергія-І». Та все, як він любить: тендери з одним учасником, ціни завищені...Впевнений, після цієї інформації депутати точно створять спеціальну комісію, де переглянуть попередні рішення – і перестануть нарешті підтримувати маріонетку Поліщука – Ірину Вахович!Ну бо немає іншої причини такої нерозумної трати грошей, як підступна діяльність екс-мера. Чи все ж є?... 🤔🤔🤔І справа не в Поліщукові?...😱😱😱 Підпишіться на Хроніки
А давайте чесно: ну нічого ж не змінилося. Ігор Палиця вирішив поміняти формального керівника мерії. Був один залежний від Палиці. Стане хтось інший. Ото й усього. І далі будуть робити те, що їм скаже ПЕТРОВИЧ.За моєю інформацією Ігор Палиця сьогодні в Луцьку, влаштовує оглядини нових заступників. Певно і зуби дивиться, м’язи мацає. Як справжній феодал.Бо ситуація, яку ми бачимо - чистий феодалізм. Формальна влада держави відходить на другий план, а реальна зосереджується в руках окремих впливових осіб, які контролюють територію, ресурси і людей.«Власник території» визначає правила гри: хто отримує посади, доступ до грошей і можливостей, а хто - ні.Просто колишні феодали були землевласники, а теперішні - корупціонери і схемщики. Виключно грошові ресурси дають їм можливість впливати на призначення мера і депутатів, контролюють ключові рішення, формують залежну систему, де формальні інституції існують, але працюють в інтересах одного центру сили.Головне в такому феодалізмі 21 століття - не формальні повноваження, а залежність: посадовці, бізнес і навіть частина громади змушені орієнтуватися не на закон чи процедури, а на волю того, хто реально контролює ресурси і вплив. Формально це може виглядати як демократія, але по суті працює як персоналізована влада, де правила визначає не інституція, а конкретна людина.P.S. Поліщука, звісно, не шкода. Але цікаво, чи стане його приклад наукою для інших? Адже тепер і дитина повинна зрозуміти, що «команда Палиці» - це всього лиш зграя шакалів, які не їдять тебе тільки доти, доки ти їм потрібен Підпишіться на Хроніки
Ідеальний шторм для ПоліщукаДля луцького міського голови усе складається в дуже небезпечну комбінацію. По-перше, нависла реальна загроза стати фігурантом кримінальної справи. Корупційний скандал навколо Снігової королеви тягнеться з грудня, але дуже схоже на те, що НАБУ свого останнього слова ще не сказало. Скількох “непричетних” перетворять на свідків? А свідків - на підозрюваних? Чиї ще розмови записали? Чим далі - тим з'являється більше інформації (поки що - в статусі чуток, то ж не будемо її переповідати), що Поліщуку не уникнути відповідальності за голосування щодо Снігової королеви.По-друге, кажуть, частина чиновників мерії щоночі просинаються в холодному поту і кричать одне слово “АКТ!!!” (Ігор Ігорович ще й додає: “мамо, рідна, врятуй!”).Інспекція Держаудитслужби тривала у мерії з листопада минулого року, і схоже, домовитися з ревізорами вийшло не дуже. Чи справді там усе так жахливо, як кажуть Свідомі - не відомо, але бумажка таки створить проблеми очільнику установи на Хмельницького, 19.Над Поліщуком хмари згустилися максимально - це факт. Свідомі, як гієни, стали в рази радикальними у своїх заявах та інсайдах. До речі, щодо інформаційного поля, є маркер набагато переконливіший - Аверс. Найбільша інформаційна опора “режиму” повернула свої стволи проти своїх же, регулярно видаючи сюжети про земельні махінації у мерії. Ясно ж, що без команди Ігоря Петровича Палиці цього б не сталося. Інше питання, для чого це робиться - полякати чи добити? Адже напряму Поліщука Аверс досі не зачіпає. Втім, поспішати ставити хрест на Ігорю Ігоровичу я б не став. Ситуація ще може відкотитися назад, своє вагоме слово ще може сказати Саша Товстенюк. Отож, надалі можливі два сценарії розвитку подій Шанси їх я б розділив 50 на 50. Перше. Поліщук піде. Чи захворіє раптово, чи заяву змусять написати, чи “імпічмент” на сесії влаштують - варіантів може бути багато. Залежно від того, як домовляться “сохраніть ліцо”. Бо такий сценарій в будь якому випадку несе ризики для “команди Палиці” - і репутаційні, і втрати контролю, а відтак - і заробітків. Чи помістяться всі собаки, які захочуть повісити на Поліщука, попри його огрядну фігуру?..  Друге. Турбулентність закінчиться, борт полетить далі. Звісно, принесуть в ритуальну жертву якогось Веніаміна Туза, когось з “партнерів”-депутатів, а може й саму Чебелюк. Кількість цих жертв і спосіб “вбивства” буде залежати від подальших планів НАБУ і Держаудитслужби. Але Ігор Ігорович залишиться чистим і неушкодженим. До речі, бачу логіку такого розвитку подій ще в одному. Ця “утряска” допомогла виявити потенційних “зрадників”. Ви ж не сумнівайтеся: як тільки запахло смаженим - до Палиці, Товстенюка, а то й до Покровського зі Шкітером побігло чимало охочих залишитися “в обоймі”. Не підставили плече Ігорю Поліщуку у важкий момент. А правило мафії незмінне, його ще Джимі Конвей у Славних хлопцях озвучив: “Never rat on your friends and always keep your mouth shut” («Ніколи не донось на друзів і завжди тримай язик за зубами») Який сценарій втілиться в життя - уже невдовзі зрозуміємо. Підпишіться на Хроніки
Цікаво спостерігати за новими тенденціями в інформаційно-політичному просторі нашого рідного міста.Сьогодні скажу про дві з них.Перша – Аверс «раптом» почав один за одним видавати сюжети, які критикують роботу луцької міської ради. І то – саме у земельних питаннях.Друга – радикалізація позиції Свідомих. Тут «каналом зливу» назначили депутата Хаймика. Він то підозру Поліщуку вангує, то інсайдами про акт Держаудитслужби поділиться (мовляв, капєц там повний, порушень нємєряно, Поліщуку і компанії треба сухарі сушити), то зіллє історію про землю на Гордіюк, яку Величко ніби як «комусь із мерії» продати хоче…Вчора Свідомі знову рубанули: мовляв, виявляється (ну, Свідомі ж до цього не знали, ото тільки зараз дізналися) – у мерії діє ціла «будівельна мафія», і (далі обережно, натяками) за цим «ніби як» СТОЇТЬ МЕР ПОЛІЩУК. Дякую, просвітили.А якщо серйозно, то припускаю, що таким чином ми з вами стаємо свідками реалізації сценарію «царь хороший, боярє погані». Царь у цьому випадку – Ігор ПалицяБоярє – Поліщук і його наближені. Хоча НАСПРАВДІ усе трохи інакше, шановні наші свідомі, і не дуже борці зі свавіллям міської влади. І Поліщук, і депутати більшості, і керівники виконавчих органів мерії - плоть від плоті ОДНІЄЇ, цілісної, колись навіть монолітної структури. Забравши емоції, назвемо її «команда Палиці».Не міг і не може Поліщук нічого у місті робити без відома Ігоря Петровича Палиці і його смотрящого – Олександра Товстенюка. Усі схеми розкрадання бюджету, протягування через тендери своїх фірм, продажу електроенергії, земельних оборудок і іншого блядства, яке творить Луцька мерія – усе це робиться не просто з відома, а ПІД КОНТРОЛЕМ, з БЛАГОСЛОВІННЯ І З МАТЕРІАЛЬНИМ ІНТЕРЕСОМ Ігоря Палиці. Тому, читаючи подальші сенсаційні і не дуже «викриття» чи то Хаймика і Лучика, чи то Московки і (не знаю хто там ще), чи то інших раптових опозиціонерів – пам’ятайте одне: Поліщук - шавка Палиці. І не більше. А далі – причинно-наслідкові зв'язки простежуються дуже легко. Підпишіться на Хроніки
Поки рідний округ Палиці – місто Луцьк – латає дірки в асфальті, наш нардеп, схоже, всерйоз цікавиться хіба Карпатами. Поблизу Говерли, у селі Лазещина Рахівського району, планують реалізувати один із найдорожчих туристичних проєктів в Україні за останні роки — курортне містечко преміумкласу Kryla Karpaty. Його зводить компанія Edem Family, яка належить бізнесмену і фінансовому донору партії «Свобода» Ігорю «Пупсу» Кривецькому - давньому партнеру Палиці, про партнерство яких, попри це, мало хто знав. Загальний обсяг інвестицій у проєкт оцінюють приблизно у 200 мільйонів євро. Першу чергу планують ввести в експлуатацію до кінця 2026 року.Те, що будують Kryla Karpaty відразу поряд з «Буковелем» - черговий раз доводить, що співпраця Пупса і Палиці стає все більш активною. Як відомо, до цього зафіксована як мінімум один факт спільної роботи - компанія Коррент», якій належить офісний центр LvivTech.City у Львові. Серед її засновників – Кривецький і кіпрська структура Vensimars Management Limited, кінцевим бенефіціаром якої вказана Оксана Палиця.Не можу тут не згадати також недавніх чуток про те, що Палиця купив у Кривецького телеканал. А якщо додати до цього чутки про роботу Палиці і «Пупса» над новим політичним проектом – можна стверджувати, що Ігор Петрович нарешті почав готувати собі базу для власної безпеки у разі, якщо в країні зміниться політична ситуація.Дивовижно живучі створіння! Ще й з по-хижацьки розвиненим нюхом… Підпишіться на Хроніки
Кілька днів тому до Луцька приїздив заступник очільника Офісу Президента Віктор Микита. Оглядав разом з мером хід будівництва ветеранського простору на Конякіна.Дивно, але столичний гість якось зразу «забув» про цей обʼєкт. Звітуючись на офіційних сторінках про роботу поїздку на Волинь, розповів про шкільну їдальню у Льотничому і вітропарк на Іваничівщині. Про ветеранський простір у Луцьку від заступника Буданова - ні слова. Хоча про такий же проект в Ужгороді, куди Микита поїхав після Луцька, його соцмережі писали багато і з захопленням.Чого б це?Може справа - у зашквареності цього проекту, яка ось-ось вилізе нагору і стане очевидна всім? І Микита не хоче обляпатися?Ну бо дивіться, що коїться навколо луцького ветеранського простору. По-перше - тендер.Умови були виписані так, щоб ніхто не подався. Вірніше, подався б тільки той, з ким перед тим домовилися.💣Втілити з нуля складний будівельний проєкт, освоївши більше 80 мільйонів гривень, за умовами тендеру, треба було за 1,5 місяця. 💣Фінансові спроможності виконавця теж мали бути чималенькі: сума річного офіційного доходу (виручки), яку підрядник швиденько (зважаючи на стислі строки тендеру) мав підтвердити документально - мала сягати близько 65 мільйонів гривень. Усе виписували під одного учасника-переможця. Ним виявилося підприємство «Волиньекобуд», зареєстроване в селі Смідин.(Саме підприємство - теж зі смердючим шлейфом, але про це - у наступних постах)Про те, що умови тендеру були штучними - стало ясно відразу після підписання договору 15 жовтня минулого року.В тендерній документації не було передбачено авансу (ніби логічно - від підрядника вимагалася висока фінансова спроможність), але після підписання основного договору додаткові угоди стали зʼявлятися, як гриби після дощу. Вже 20 жовтня виявилося, що треба аванс в розмірі 30% від суми договору, а саме 24,545 млн грн. А перед тим дію договору продовжили на місяць.Уже в грудні суму авансу чомусь збільшили до 58,545 млн грн. А потім взагалі - до 64,76 млн. До того ж дату закінчення робіт перенесли аж на 30 квітня 2026 року.Ще одна річ, яка робить проєкт ветеранського простору вибухонебезпечним - завищені ціни на матеріали. (Ага, все по класиці - треба ж з чогось відкати платити?!)Приміром, СІП-панелі - готові стінові блоки, які справді пришвидшують процес будівництва. Їх ще називають сендвіч-панелями.У загальному кошторисі проєкту вони займають пʼяту частину. І хоч їх технічна специфікація у документації детально не описана - з усього видно, що їх вартість у проекті суттєво завищена. Найдорожчі, що ми знайшли на ринку - призначені для холодильних приміщень, тобто з покращеною теплоізоляцією - коштують на 20 % дешевше за вказану «Волиньекобудом» ціну ( і це при тому, що в угоді ціна вказана, скоріш усього, без ПДВ…)Чи, приміром, вуличні лавки, які закуповують по 12 тисяч грн за штуку, хоча на ринку запросто знайти і по 8, і по 7 тисяч.В середньому завищення цін по проєкту, за нашими оцінками, коливається між 20 і 50 %.Передаємо привіт держаудиторам, які там десь все ніяк звіт перевірки міськради оприлюднити не можуть. Може ціну панелей перераховують? Чи чекають, поки Микита змусить Поліщука фото з ним повитирати з фейсбуку… Підпишіться на Хроніки