Двоє підарів🇷🇺 переодягнулися у форму українського зразка “піксель” та намагалися проникнути на позиції бійців 43-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, однак були виявлені та знищені.Про це повідомив командир 413-го мотопіхотного батальйону 43-ї омбр ЗСУ Роман Ковальов у своєму Facebook 9 червня.Він розповів, що ворожий план провалився ще на етапі ідентифікації.“У них не було жодних знаків розрізнення, форма виглядала підозріло новою, паролів не знали, а головне – мовний бар’єр. На запитання українською вони відповісти не змогли, видавши себе російською мовою, що остаточно допомогло зорієнтуватися нашим козакам.Коли ворогам наказали скласти зброю та лягти на землю, вони обрали відкрити вогонь. Рішення було миттєвим: противника було негайно знищено стрілецьким вогнем”. Міжнародним інституціям та всьому цивілізованому світові давно слід замислитись: ми маємо справу з тими, для кого поняття честі чи правил ведення війни просто не існує. Їхня тактика — це суцільне віроломство та ницість. Ми воюємо не просто з армією, а з ворогом, який систематично нехтує будь-якими правилами війни”, – наголосив Ковальов.П. С. Мова це більше ніж зброя❤️🇺🇦🫡
Давайте я для любителей «веселих картинок» поясню. Десь в невеликому містечку прорвало каналізацію. Приїхали служби, наче щось роблять, але типу чогось чекають. І тут хуяк на гелікоптері міністр розвитку громад і територій летить. А ну каже, розступться, бо ніхто краще мене латку на трубу не поставить. І лізе в яму накладати латку на порив. І всі такі вау, круто, лудший. А тепер про Харків. В музей прилетіло. Пожежа. Там все робили швидко? Як треба? Чи чекали поки лудший мер приїде щоб на відео три картини винести? Він же не випадково там був? Чи він там живе? Ні. Він для цього туди приїхав.І ще. Якщо мер міста мільйонника не зміг організувати кому виносити картини, то чим він в біса займається і чи на своєму він місці? Як пиляти гроші на набережній та квітках, парканах, ліхтарях, то усього вистачає. І грошей які у союзників беремо і робочих рук. А як для музеїв? Не кажучи що все ТРЕБА БУЛО 10 разів все вивезти і заховати/захистити. Вибачте, але з таким управлінням і організацією ваш кумир точно до мишей доїбеться.
Протидія FPV в піхоті починається з влучного пострілу особистою зброєю на 100 метрів. 151НЦ.На жаль, дуже багато людей які просувають і затверджують вправи на БЗВП по стрільбі по дронам, не мають ніякого уявлення про зону ураження, про уламки, про вторинні уламки. І звісно про інерцію падіння коли дрон не вибухає від влучання.Ці люди бачили фпв на стрімах і живуть з відтермінуванням у часі. І звісно вони ніколи не будуть на ЛБЗ з автоматом один на один з підарською фпвіхою.Тому вони вираховують "впевнений постріл" з максимально коротких відстаней в 25-20-15 метрів. Не розуміючи, що відкрити вогонь на 25 метрів, це зовсім не значить влучити і підірвати дрон на 25. А коли він вражається на 10- метрах, то це ой, якщо ти не уйобуєш від нього на машині.І тому, якщо впевнений стрілець починає працювати з 75-50 метрів, то це збільшує шанси в рази.І це доведено на ЛБЗ.Ми з початку 23 року ввели в 151 Навчальному центрі в БЗВП стрільбу по малорозмірним цілям з незручних положень з особистої зброї. Супротив всім перепонам та "діректорсько-чиновничим" намаганням нам все зіпсувати. І ще задовго до програми.Ще коли це були в більшості свої мавіки, а не фвп.І знаєте, не зустрічав ні одного піхотинця, хто б з часом сказав, що це було зайве і це йому не знадобилось.Так, всі інші способи теж бувають ефективні в залежності від інструментарію та фахівців.Але база повинна бути з тою зброєю, що завжди з піхотинцем. До чого завжди є набої. З чим піхотинець спить в обіймах.І це особиста зброя. І вона "не може", а ПОВИННА БУТИ ЕФЕКТИВНОЮ.151НЦ. Ми і є стандарти НАТО. https://youtu.be/oY7iRbKhvL4
😡Суд призначив довічне ув'язнення чоловіку, через якого загинуло двоє військових та поранений ще один на Чернігівщині. Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. ❗️ За попередньою інформацією омбудсмана, засуджений мав підтверджені проблеми із психічним здоров'ям. Українські медіа повідомляють, що це 27-річний Богдан Кошель. Попри свій діагноз, він пройшов ВЛК, був визнаний повністю придатним, отримав у руки зброю та поїхав на навчання, де і вчинив жахливий злочин.🔥 «Суд ухвалив вирок безпосередньому виконавцю злочину... Але суспільство має отримати відповідь і на інші питання: де відповідальність тих, хто мобілізував цю людину і хто визнав її повністю придатною до служби? Саме тому я терміново направив звернення до Офісу Генерального прокурора, правоохоронних органів та командування Сухопутних військ ЗСУ із вимогою перевірити обставини мобілізації цієї особи», — наголосив Дмитро Лубінець.П. С. Сісти повинні всі, і ті хто його бусіфіцировав, включно з поліціантами і нач того тцк, і лікарі з ВЛК.
❗️УВАГА❗️Придбали для використання детектор відео дронів “Чуйка” і коли один з побратимів взявся протестувати її він помітив що те як всі ми зрозуміли інструкцію і те як Чуйка поводить себе фактично відрізняється. І відрізняється в гіршу сторону. Сам тест на цьому відео: https://youtu.be/jVO7WAmzeH8 Ну тобто в інструкції говориться “<...> наприклад при перегляді каналу з діапазону 5.8 GHz сканування відбувається тільки на діапазоні 1.3 GHz.”. І прочитавши “сканування відбувається” ти очікуєш від приладу інформації про те що в іншому (від того до якого відноситься відео з дрона) діапазоні з'явився сигнал. А жодної інформації про це Чуйка не покаже поки ти не вийдеш з режиму Монітор. Ну тобто:-інструкція вводить в оману-навіть якщо ти вирахував як працює Чуйка, реалізовано незручно тому що в бойових умовах потрібна постійна максимально можлива обізнаність — без того щоб виходити з режиму просмотру відео і повертатися. А ось приклад пристрою, у якого відбувається так як ми і очікували від Чуйки після прочитання інструкції: https://youtu.be/GuJUgmSj2ZcНі в якому разі не реклама — якщо дасте посилання на відео роботи інших приладів — велкам )ХТО ВЖЕ КОРИСТУЄТЬСЯ ЧУЙКАМИ МАЙТЕ ВСЕ ЦЕ НА УВАЗІ !До чого призводить якщо з меншою ймовірністю своєчасно перехоплюється відео з ворожих дронів думаю пояснення не потребує.Виробник Чуєк пообіцяв нам що інструкції на поточні Чуйки будуть перероблені і в функціонал нових Чуєк будуть внесені зміни (терміни будуть відомі пізніше). Чи можливо буде через апгрейд отримати оновлений функціонал на вже придбаних Чуйках поки що невідомо.*У нас Чуйка дводіапазонна “Чуйка 2.0”, але у “Чуйка 3.0” таке саме програмне забезпечення.
- Вабщє ахYєлі… Джексон, давай сюди бігом!Я хватаю гвинтівку і біжу на СПшку, де чергував Кіса. Бачу - дійсно ахYєлі… Сіряк вже пройшов, уже яскраво світить сонце, і саме зараз ру$ня, що зайняла позицію в хаті за озером вирішила провести ротацію. Четверо під@рів йшли в повний зріст по відкритому полю десь за 250-300 метрів від нас.Через пару секунд до нас прибіг ще і Музика який до того спав в бліндажу. Я прицілився.- Всі разом, по команді… Вогонь!Рузьки встигли зрозуміти, що їх вбивають. З першими пострілами двоє впали… Впали так, як не падають живі або поранені - завалились на спину, широко взмахнув руками, випустивши зброю. Решта спробували відстрілюватись. З хати їх намагався підтримати кулемет - кулеметниця гатила по нашій посадці наобум, не розуміючи звідки ми стріляємо. В якийсь момент їй майже пощастило - в широку амбразуру, скоріше навіть вікно СПшки, звідки стріляли ми з Музикою, залетіла куля, просвистівши між нашими головами. Проте за декілька секунд все було кінчено. Я ще зробив пару контрольних, поки Кіса не крикнув:- Джексон, досить!Кулеметниця все ще шукала нас, поливаючи свинцем нашу посадку. Але випустивши пару довгих черг, ворожий кулемет замовк. Бій закінчився, наступила тиша.Музика сів на землю, дістав цигарки, закурив. Руки трохи тремтіли. Він глянув на дірку від кулі, що залетіла всередину СПшки, ледь на зачепивши нас, повернувся до мене:- Джексон, ти якусь молитву знаєш?- Ага...Я продовжував дивитися в приціл, шукаючи якийсь рух в залишках будинку по той бік озера.- Так прочитай… У мене щось все з голови вилетіло…Побачивши що Кіса також веде спостереження, я сів поруч з Музикою. Взяв у нього цигарку, затягнувся…- Отче наш, іже єсі на нєбєсі…Традиційно всі позивні змінені, всі співпадіння випадкові. Фото з іншої СПшки.©Евген Шароваров ❤️🇺🇦🫡
Визначний державний діяч часів Перших визвольних змагань, головний отаман військ Української Народної Республіки, голова Директорії УНР Симон Петлюра буде перепохований в Україні, слідом за Андрієм Мельником та Євгеном Коновальцем.Про це 20 травня пише в соцмережі лідер ОУН, перший заступник голови Держтелерадіо Богдан Червак.За його словами, Андрій Мельник і його дружина Софія “будуть поховані у Пантеоні героїв, рішення про будівництво якого буде оформлено законом України. Коновалець і Петлюра повернуться незабаром. У короткому часі”.Варто зазначити, що після ексгумації в Люксембурзі 19 травня експровідник ОУН Андрій Мельник, за офіційними повідомленнями, має бути спершу похований на Національному військовому меморіальному кладовищі під Києвом. Чин похорону відбудеться в неділю, 24 травня.До процесу залучені ОУН (Мельника), МЗС та офіс президента України.19 травня президент Володимир Зеленський також заявив, що готуються рішення щодо перепоховання в Україні першого лідера ОУН, полковника Січових стрільців Євгена Коновальця (який похований у Роттердамі) “та інших сильних історичних постатей”.Симон Петлюра був убитий 100 років тому, 25 травня 1926-го, у Парижі та похований там на кладовищі Монпарнас.Пантеон:Нагадаємо, влада проводить роботу щодо створення Пантеону видатних українців: у березні 2026 року керівник ОП Кирило Буданов провів нараду щодо перепоховання на рідній землі відомих осіб, які спочили за кордоном.Після того історик Вахтанг Кіпіані розповів про роботу ОП зі створення Пантеону видатних українців: має бути окремий меморіал у центрі Києва.
Перша українська КАБ готова до бойового застосування — ФедорівПродовжуємо розвивати українські high tech-рішення для фронту. Учасник Brave1 створив першу українську керовану авіаційну бомбу, яка вже пройшла необхідні випробування та готова до бойового застосування.Розробка тривала 17 місяців. Українська КАБ має унікальну конструкцію та створена з урахуванням реалій сучасної війни. Це не копія західних чи радянських рішень, а власна розробка українських інженерів для ефективного ураження укріплень, командних пунктів та інших цілей ворога на десятки кілометрів углиб після пуску.Бойова частина — 250 кг. Міноборони вже закупило першу експериментальну партію. Зараз пілоти відпрацьовують бойові сценарії та адаптують застосування нового засобу в реальних умовах війни.Україна переходить від імпорту окремих рішень до створення власної high tech-зброї, яка системно посилює Сили оборони та дає технологічну перевагу на полі бою.Незабаром українські КАБи працюватимуть по цілях ворога. Масштабуємо рішення, які збільшують дальність і точність ураження та змінюють правила сучасної війни.
151НЦ. 12 калібр. ІМЗ. Протидія БПЛА. Вогнева підготовка. Приблизно пів року тому ми написали програму Базової Загально Військової Підготовки Сухопутних Військ.Чотири місяці інструктори з визначених НЦ проходять відбір, допідготовку та стажування в 151 НЦ для викладання БЗВП СВ.Зараз в шести НЦ програма БЗВП СВ працює в рамках пілотного проекту. Десь по одній, десь вже дві навчальні роти, десь по три. Не враховуючи сам 151. На початку квітня В одному з НЦ проходило вже друге КТЗ по новій програмі. Там навчальними відділами центрів де адаптується БЗВП СВ, були надані пропозиції по трьом вправам. Одна з яких "протидія БПЛА" з використанням рушниці 12 калібру.І хоча є думка, що треба формально вважати таку вправу основною (на папері, типу навчили стріляти по дронам з дробовика), для того щоб програма виглядала типу "сучасною", ми вважаємо цю вправу ознайомчою. Бо не можливо навчити людину яка не дуже впевнено стріляє з особистої зброї, навчити стріляти витративши аж 5 набоїв. Навіть 10. На моє глибоке переконання, такі навички повинні напрацьовуватись вже після БЗВП. В БЗВП просто не влазить. Бо термінам. Та і з набоями бідулька. Коли будуть сталі навички стрільби, можна розширяти номенклатуру. А до цього треба робити упор на особисту зброю. Дробовики, кулемети, гранатомети, це ознайомчі вправи які потребують окремого навчання. Коротшого, але окремого.Але зараз не про це. Менше ніж за місяць пропозиції були враховані, внесені зміни в програму, та проведені ІМЗ (інструкторсько-методичні збори) по роботі з цією зброєю. Це дуже важливо. Бо зазвичай зміни до програм носять формальний характер. Бо нема як набою списати, нема того, нема сього. А один з головних принципів 151НЦ, який ми намагаємось поширити - ІНСТРУКТОР ПОВИНЕН САМ ВМІТИ ТЕ, ЧОМУ НАВЧАЄ РЕКРУТА.Тому знову зробили "не по людськи" за версією ретроградів. На ці ІМЗ було відповідне розпорядження командувача СВ.Три тижні між озвученою пропозицією, внесенням змін в програму, затвердженням, проведенням ІМЗ і впровадженням в НЦ.До речі, всі вогневики які викладають на БЗВП СВ будуть отримувати набої щоб стріляти раз в тиждень і підтримувати свій рівень. Підстава списувати набої є. Бо всі навички (а особливо стрілецькі) треба постійно підтримувати.151НЦ. Ми випереджаємо стандарти НАТО.https://youtu.be/O9f1it2_c5I
Увага! Для тих кого тільки бусифікували і для їх родичів. А також для тих кого бусифікують завтра і післязавтра. І до кінця місяця. Для вас нова послуга - "дзвінок другу". Послуга вирішує певне коло ваших проблем. За умови відповідності до умов та сумління.Послуга абсолютно безкоштовна. На відміну від всяких рєшал і адвокатів стерв'ятників. При всій повазі до нормальних адвокатів.Послуга працює - Харківська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька області.Виключно із осіб віком старше 50 років;придатні до військової служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах) медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення охорони.Один з найкращих навчальних центрів. Служба в тилу. Роботи багато, але відношення людяне. Так, грошове забезпечення нижче ніж в штурмових військах. І навіть нижче ніж в механізованих. Але є нюанс. Думаєте не беруть обмежено придатних і 50+? Ми не рекрутуємо. Не вмовляємо. Це для тих хто вже в бусику, або для тих за ким вже виїхали.Ми не всиновлюємо, не кладемо на посади, не "рішаємо". Взаємо вигідне співробітництво. Від вас сумлінна праця і тверезий образ життя, від нас гідні умови служби і побуту.Ватсап, Сігнал+380 50 650 72 37+380 96 805 82
[email protected]