Джерело
CryptoEnjoy 🍀 | ПОВНИЙ РОЗБІР СИТУАЦІЇ З $XPL на ХайперліквідВчора вночі на ХайперЛікв...
4 960 Охват/переглядів
2025-08-27 11:07
Повідомлення №4371
ПОВНИЙ РОЗБІР СИТУАЦІЇ З $XPL на ХайперліквідВчора вночі на ХайперЛіквід ( далі ХЛ) токен плазми ( XLP) почав люто пампитись, хоч там і так капіталізація була 5 мільярдів, вона виросла до 18 буквально за пару хвилин, давайте розберемо цей кейс повністю, чому так сталось, які наслідки та чим це може грозити ( спойлер це хуйовий знак)1. Сейл плазми був по ціні 0.05 баксів, але монета вийшла на бінанс і хайперліквід по 0.4 бакса, що вже 8 іксів, більшість інвесторів та моїх знайомих подумали: НУ НІХУЯ СОБІ? і хеджанули свою позицію по 0.4 бакса, як і будь які нормальні люди без завищених ризиків на першому плечі, адже фіг знає куди далі піде токен а так 8 іксів на сайз..2. Також багато людей фармили ФАНДИНГ він був близько 100% річних , якщо хеджуватись з бінансом, для прикладу, купили на 100к лонга на бінанс і 100к шорта на хайперліквід і лутаєте по 300 баксів в день ( без ризиків практично як тоді казалось, чисто з фандинга, з цією метою і люди хеджили саме на ХЛ)3. Виникає логічно питання якщо фандинг наскільки великий - значить хтось його оплачує, і є велика перевага лонгів над шортами, зараз це виглядає як прикормка, заднім числом, тоді це виглядало як кнопка бабло ( я так хотів на пампі заробляти, але зассав, швидкі гроші в моїй логіці це страшно)4. Джастін Сан ( точніше кошель звязаний з ним) набирав основну частину лонгів по TWAP ордерах ( ДЦА на фючерсах це TWAP) ты просто накопичував своъ лонги поступово, також це робили декілька інших великих кошелів.5. Коли поза була набрана TWAP ордери змістили на сильно швидкі, наприклад якщо раніше він набирали 10к пози в час то зараз в секунду, це визвало швидкий ріст адже стакани були ПУСТІ - тут важливо сказати, по маркету бити не можна було, адже маніпуляція не спрацює ( пізніше напишу чому)> Від цих швидких ордерів людей почало ліквідувати, це пішло далі в стакан, а так як хеджів і тих хто фармить фандинг було багато ( там 10+ мільйонів ліквіда) всі їх ліквіди - це купівля по ринку, ну і виходила смертельна петля ліквідацій -> памп -> нові ліквідації -> памп і т.д, суть зрозуміли , в моменті було 100к баксів щоб ціна була 30 баксів , тобто ліквідували би навіть якби ви зайшли на 1к і на балансі мали би 100к при 3-му плечі, всерівно би фулл ліквід на 100к> на цих ліквідаціях Джастін і кити закрили в профіт 10+ млн і виводять бабки з кайфом, работяги виєбані, шансів заробити було дуже мало> Якщо бити маркетом і зразу запампити на 20 баксів то всіх ліквідує не по маркету а по АДЛ ( тобто самі ордери поглотить ХЛ а не ринок) тому буде памп дамп і кити не зможуть закрити пози, по факту всіх ліквідне але кити не зароблять, показательні лілквіди нікому не цікаві, лише там де можна заробити..6. Далі хайперліквід пише - що нічого порушено не було, возврата не буде, типу ви не справились з волатильністю ринку - а значить це ваш косяк ( смс адмінів з діскорду) - виходить коли хайпер втрачає на маніпуляції ( вони роблять відкат, щоб не втратити бабок) а коли втрачають люди а вони лутають комсу - це проблеми людей.==================Найбільша проблема що вони написали що це законно, а це робив сам Джастін Сан ( власник $TRX та біржі HUOBI) і якщо люди це не осудили - це нормалізовує практику забирати бабки в рітейла через маніпуляції легально.> Думаю тепер можливо що всіх в DEFI протоколах де використовую ЛУПІНГ просто вибриють на всі бабки, люди з Лупінгом мають ціну ліквідації на ЮСДС та ЮСДТ, завтра джастін САН вдарить по стакану 1 млрд ЮСДС і 1 млрд ЮСДТ, уронить ціну до 0.85 за стейбл на СЕКУНДУ, та всі протоколи створені на базі ЛУПІНГУ будуть ліквідовані, бабки спізжені, всі займи на біржах виєбані, десятки мільярдів баксів буде пройобано у народу, надіюсь до цього не дійде, але якщо люди не осудили його дії на XLP - це можливий варіант, майте на увазі, я всюди убираю лупінги