Статистика telegram каналу - @energodar_ukr

Енергодар 🇺🇦

Subscribers: 7445
Photos: 4360  Videos: 895  Links: 3920 
Зв'язатись з адміністратором: @EnergodarContact_bot Канал створений для інформування енергодарців, які перебувають в окупації, про правдиві події в місті, Україні та світі.
2021-08-08

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-07-13
2024-07-11
2024-06-19

Історія змін назви

Енергодар 🇺🇦
2024-07-13
Telegram: Contact @energodar_ukr
2024-07-11
Енергодар 🇺🇦
2024-06-19

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-07-13
Акаунт Telegram
2024-07-11
Публічна группа чи канал
2024-06-19

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
💢 Били струмом, відбивали м’ясо від кісток: що пережили українські захисники ЗАЕС у полоні

20-річні військовослужбовці Степан та Володимир разом проходять курс реабілітації у Луцьку — поки це проміжне лікування. Те, що вони пережили у полоні, ще довго загоювати, кажуть медики.

Юнаки дружать з дитинства. І щойно Степан вирішив йти до армії, Володимир повернувся із заробітків і теж пішов на строкову службу. Коли почалося повномасштабне вторгнення, строковики були на Запоріжжі. Тож хлопці стали на захист місцевої атомної станції, а 4 березня 2022 року їх взяли в полон.

Товаришів розділили й декілька разів етапували російськими тюрмами. Упродовж 9 місяців вони переживали страшні тортури та знущання, їх били, морили голодом та переконували – в Україні вони нікому не потрібні. Медичної допомоги майже не отримували, рани, які починали гноїтися, полоненим просто вирізали.

📹 Докладніше – в інтерв'ю бійця Степана для телеканалу ICTV.

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
🧟 В енергодарський загін «народнава апалчєнія» вступили лише 15 осіб

Як стверджують у Центрі національного спротиву, у так званий загін набрали колаборантів залежних від росіян.

Окрім того, що зрадники патрулюватимуть вулиці, вони ще й здійснюватимуть тиск на місцеве населення, яке чекає ЗСУ. Проте головною ідеєю створення такого загону є пропаганда, адже це дозволяє російським брехунам розповідати про «народну підтримку окупації».

«Зауважимо, що загін з 15 осіб створили лише через два роки окупації, а місцевий добровольчий батальйон взагалі укомплектований з росіян та сербів», – наголошують у ЦНС.

Там додають, що так звані члени загону, давши присягу й отримавши зброю, стали законною ціллю для Сил Оборони, а при відступі росіяни їх лишать у місті як робили це з херсонськими колаборантами нижньої ланки.

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
⚠️ На тимчасово окупованій Запорізькій АЕС російські загарбники продовжують порушувати технічні вимоги експлуатації обладнання

Це стосується передусім енергоблоків №№ 2, 4 та 6 Запорізької атомної електростанції, хоча й на інших окупанти не дотримуються низки технологічних вимог, покликаних гарантувати безпечну та коректну експлуатацію обладнання.

Зокрема, фейкове керівництво ЗАЕС наказало використовувати мастило російського виробництва для резервної дизельної електростанції (РДЕС), не врахувавши, що при нагріванні саме це мастило починає інтенсивно пінитися. Це призводить до зниження тиску в системі й автоматичного відключення дизель-генераторів.

«Такі дії некомпетентного та нелегітимного «керівництва» ЗАЕС від росатома ведуть до неминучої деградації обладнання і систем, важливих для безпеки станції. Зрештою це може спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки – дизель-генераторів, із подальшим переходом в ядерну та радіаційну аварію. Після деокупації ЗАЕС всі, хто зараз свідомо виконує злочинні накази окупантів, порушуючи ліцензії українського регулятора, будуть відповідати за свої дії», – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Все вищезазначене разом зі спробами перевести енергоблоки Запорізької АЕС із безпечного «холодного» стану в «гарячий» є грубим порушенням вимог ядерного законодавства України та збільшує ймовірність настання радіаційної аварії.

‼️ Є лише один спосіб зупинити ядерну та радіаційну загрозу – якнайшвидша деокупація станції та її міста-супутника Енергодара і повернення контролю над найбільшим в Європі ядерним об’єктом його законному оператору – Енергоатому!

#ЗАЕС

Написати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW | IN | TH | EA
⚠️ Некомпетентні дії рашистів призвели до часткового блекауту на Запорізькій АЕС

14 листопада 2023 року через некомпетентність російських загарбників та працівників Росатома стався частковий блекаут. 

Відбулося знеструмлення на шостому енергоблоці ЗАЕС, в результаті чого запустились дизель-генератори і системи безпеки, які працювали 90 хвилин.

У цей час окупаційне керівництво станції зʼясовувало причини знеструмлення та вирішувало, що робити з наслідками, до яких призвели своїми некомпетентними діями.

Ці дані підтверджуються інформацією інспекторів МАГАТЕ, які перебувають на майданчику тимчасово окупованої атомної станції.

Через цілковиту непрофесійність російських окупантів на Запорізькій АЕС постійно відбувається деградація основного обладнання та більшає небезпечних випадків його відмов. Водночас перебування рашистів на найбільшому атомному обʼєкті Європи загрожує ядерній та радіаційній безпеці.

‼️ Наголошуємо, Запорізьку АЕС необхідно негайно повернути під повний контроль законного оператора – НАЕК «Енергоатом», бо лише так гарантуватиметься дотримання ядерної та радіаційної безпеки об‘єкта.

Нагадаємо, від початку окупації Запорізької АЕС рашистами там сталося 7 повних блекаутів. Такі події загрожували всьому континенту, адже окупанти не несуть відповідальності за ядерну та радіаційну безпеку станції.

#ЗАЕС

Написати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW | IN | TH | EA
💪 Близько 800 працівників ЗАЕС не підписали контракт з Росатомом та продовжують забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку станції

Про це розповів президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ефірі національного телемарафону.

За його словами, окупанти продовжують чинити тиск на атомників, які залишаються на Запорізькій АЕС та не підписують ворожі контракти. Та попри тиск, близько 800 людей не погоджуються на співпрацю з рашистами. Це і є той висококваліфікований персонал, завдяки якому вдається забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку станції

Крім того, Петро Котін констатував, що російські окупанти набирають на станцію людей без відповідної кваліфікації, оскільки росатомівці їхати на ЗАЕС бажання не виявляють.

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
⚠️ Рашисти проводять чергову інформаційну операцію проти України

Оголосивши про «перегрупування військ» на Херсонщині, рашен пропаганден намагаються відволікти Сили Оборони України.

Щоб заплутати бійців та командування ЗСУ, яке проводить успішні дії на лівому березі Дніпра, рабсіяни спочатку кричать про вихід своїх військ із тимчасово окупованих територій Херсонщини, потім спростовують власну ж інформацію...

Але ми точно знаємо: «жест добрай волі» російських військ із Херсонщини – справа лише часу та зусиль наших доблесних воїнів.

Віримо в ЗСУ! Все буде Україна!
💙💛

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
🤷‍♂️ Загарбники деморалізовані та готові бунтувати, бо розуміють, що від ЗСУ їм не сховатися

Нещодавно у тимчасово окупованому Бердянську рабсіянин-командир застрелив рабсіянина-солдата, бо той «зіпсував йому настрій». Через це загарбники з підрозділу армії рф, в якому трапилася «утилізація», влаштували бунт. Про це розповів мер Мелітополя Іван Федоров.

За його словами, рашистам дуже боляче прощатися з ілюзією, що на території України у них є якийсь недосяжний для Сил оборони «глибокий тил». Усвідомлення, що сховатися на українській землі їм не вдасться, серйозно деморалізувало загарбників.

«Ворог раніше вважав, що такі міста, як Мелітополь, Бердянськ, Скадовськ, Генічеськ та навіть Енергодар, – це глибокий тил. А ми кажемо вже другий місяць про те, що в «глибокому тилу» ліквідуються вороги. Ми володіємо інформацією про те, що на лівому березі Дніпра щось відбувається. І це також вносить шалене сум'яття в настрій та дії ворога», – зазначив Іван Федоров.

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
📺 Міністр енергетики України Герман Галущенко та президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» розповіли про поточну ситуацію на Запорізькій АЕС.

#новини_компанії #ЗАЕС

Написати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW | IN | TH | EA
🚼 На тимчасово загарбаних територіях окупанти закликають жінок народжувати якомога раніше та навіть обіцяють за це давати автівки

Втрати рашистів на війні в Україні склали вже понад 300 тисяч осіб, а тому загарбники вигадують чергові заманухи, закликаючи, щоб «баби наражалі єщьо». Так, в новому законопроєкті за первістка пропонується видавати молодим сім'ям сертифікат «номіналом» мільйон рублів. Проте є нюанс.

Так, для отримання сертифіката подружжя має бути молодшим за 35 років. Але чим діти, народжені 35-річною жінкою, відрізняються від тих, яких народили 34-річні мами, – не пояснюється. Та й це ще не все. Умова, яку не обійдеш: один з батьків обов’язково повинен мати паспорт рф. Привіт, паспортизація...

Та й із тим самим мільйоном виявилося не все так просто. Витратити його можна виключно на авто, і тільки вітчизняного виробництва.

Втім, подібну «щедрість» українцям не оцінити, на це здатні лише мокшанці на болотах!

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
Ворог планує знизити зарплату колаборантам

У кремлі вирішили прибрати надбавку для робітників окупаційних адміністрацій за роботу у «складних умовах».

Тепер зарплата деяких «посадовців» знизиться у півтора рази, при цьому зміни стосуються саме колаборантів. Відрядженні росіяни будуть й надалі отримувати доплати, адже їх у москві цінують більше.

Зауважимо, що на ТОТ стрімко зростає безробіття й борги за виплати зарплати. Зокрема борги є навіть перед сами працівниками окупаційних адміністрацій. Відтак колаборанти стали заручниками ситуації за яку самі несуть відповідальність.

Й відповідальність вони понесуть незалежно від їх бажання, адже Рух опору знае де вони й чим займаються.
🇺🇦 Так виглядають міста Запорізької області в мініатюрі

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
ЗАЕС – це Україна!

💙💛
🤬 Окупанти експлуатують школярів на потреби російської армії

Начальник Луганської ОВА Артем Лисогор розповів про непоодинокі випадки насильницької експлуатації дітей рашистами на тимчасово окупованих територіях.

«В Кадіївці, в Довжанську... Батьки поставили питання шкільному керівництву одного із закладів, чому абсолютно всі діти, починаючи з нового навчального року, повертаються після уроків брудними?», – повідомив Артем Лисогор.

За словами очільника, замість навчання діти плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки для російських військових. Не відвідувати ці заняття можна лише з поважних причин.

Такі дії окупантів є яскравим свідченням їх ставлення до підлітків: безоплатна робоча сила, не більше.

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
🤝 ЄС схвалив плани передавати Україні прибутки від заморожених активів рф

Заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра зазначила, що західні партнери розглядають можливість використання активів рф задля отримання від них доходів, які будуть спрямовуватися на проєкти відновлення нашої країни. Юридичні пропозиції Єврокомісія збирається оприлюднити в грудні.

Це не ті кошти, зазначає Ірина Мудра, що належать рф: юридично – це «неочікуваний дохід», який не був би отриманий, якби не санкційні заходи через розпочату росією війну в Україні. Чиновниця наголосила, що українська сторона наполягатиме на конфіскації всіх російських активів, а не лише доходів від них.

Внаслідок західних санкцій було «заморожено» $300 млрд, що належать російському Центробанку. Переважна більшість цих коштів – 180 млрд євро – зберігається в Euroclear, який має штаб-квартиру в Брюсселі та є найбільшим у світі депозитарієм цінних паперів.

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який наводив російські «Гради» на Нікополь

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один агент фсб. Він коригував ракетно-артилерійські та дронові удари рф по прифронтовій території на півдні Дніпропетровщини.

Саме за його координатами агресор намагався знищити портову інфраструктуру Нікополя та місцеві судноплавні засоби.

Крім того, серед основних завдань, які йому ставив ворог, було встановлення локацій підрозділів ЗСУ поблизу акваторії р. Дніпро.

Втім, військові контррозвідники СБУ своєчасно викрили зловмисника, задокументували його злочинні дії і затримали. Це дозволило провести комплексні заходи для убезпечення Сил оборони від обстрілів з російських «Градів», ствольної артилерії та дронів-камікадзе.

За матеріалами української спецслужби суд призначив зраднику 15 років тюрми з конфіскацією майна.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився військовослужбовець, який проходив службу в одній з військових частин ЗСУ.

Після початку повномасштабного вторгнення рф його дистанційно завербував кадровий співробітник фсб.

До «уваги» агресора військовий потрапив через свою матір, яка проживає у тимчасово окупованому Енергодарі і контактує із російською спецслужбою.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).

Заходи проводили співробітники СБУ в Дніпропетровській області за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.
⚠️ 3 листопада радіаційний фон у зоні спостереження ЗАЕС у межах чинних норм, рівень води у ставку-охолоджувачі – стабільний

©️ Енергоатом

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
⚠️ 2 листопада радіаційний фон у зоні спостереження ЗАЕС у межах чинних норм, рівень води у ставку-охолоджувачі – стабільний

©️ Енергоатом

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
⚠️ 31 жовтня радіаційний фон у зоні спостереження ЗАЕС у межах чинних норм, рівень води у ставку-охолоджувачі – стабільний

©️ Енергоатом

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
⚠️ 30 жовтня радіаційний фон у зоні спостереження ЗАЕС у межах чинних норм, рівень води у ставку-охолоджувачі – стабільний

©️ Енергоатом

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною
💥 Біля Вербового бійці 65 ОМБр ЗСУ майстерно знищили російський танк Т-90М! Слава Україні!

Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною