Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Doc_endocrinologist
Додано 14 лип 2024

Doc_endocrinologist

@doc_endocrinolog
Кількість підписників: 6 694
Фото: 301
Відео: 233
Посилання: 258
Опис:
БІОХАКІНГ НА МКСИМАЛКАХ 💉💊

👥 Кількість підписників

6 694
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -25
Середній/Місяць:: -4

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 695
Середній/День:: 2,350
Середній/Тиждень:: 2,676
ERR: 40.26%

📊 Кількість повідомлень на день

0.7
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.7
Середнє за день: 0.7

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 3,020 25-11-19 16:30
Куркумін. Чому я не котирую цю добавкуЄ кілька досліджень, які показали, що в окремих користувачів підвищується рівень печінкових трансаміназ під час прийому куркуміну. Причини цього дві:По-перше, у деяких людей можуть бути специфічні поліморфізми генів, пов’язаних із ферментами CYP450 і таким людям куркумін загалом протипоказаний (випадок досить рідкісний).По-друге, інколи люди просто приймають занадто великі дози цієї добавки, оскільки вона має знеболювальний ефект. У літературі зазвичай фігурують цифри 4–8 грамів, що відповідає приблизно 8–16 таблеткам, а таке трапляється не дуже часто, але все ж буває.Є також деякі дані про те, що куркумін може проявляти прооксидантну активність, коли його комбінують із тим самим біоперином — що, до речі, доволі іронічно, враховуючи, як довго всі захоплено мастурбували на цю комбінацію.Загалом я не вважаю куркумін якоюсь шкідливою добавкою, особливо якщо приймати його в невеликих кількостях. Але беручи до уваги всі нюанси, я все ж прибрав його із загальних рекомендацій, тому що ті ж самі завдання можуть виконувати МСМ, босвелія або серрапептаза, і щодо них немає всіх цих додаткових «але».
👁 3,060 25-11-12 11:34
Чому не варто заганяти Секс-зв'язуючий глобулін (СЗГ/SHBG) в НУЛЬ (0)Спойлер: низький SHBG - це взагалі не ок і не норм☝🏻Не хочу вас, мої дорогі читачі, втомлювати зайвий раз, але варто спочатку пояснити про взаємозвʼязок між тестостероном, SHBG та кортизолом, тому трохи потерпіть. Поясню тезисно:Кортизол → знижує SHBG-Високий кортизол (через стрес або глюкокортикоїди) пригнічує синтез SHBG у печінці.-Також підвищує інсулін, який додатково знижує SHBG.Результат: менше SHBG → більше вільного тестостерону (на перший погляд “добре”), але…SHBG — це не просто «транспорт», це буфер, який тримає стабільну концентрацію активних гормонів у тканинах. Коли його мало, вільний тестостерон сильно коливається — “піки й провали”. Це провокує коливання настрою, дратівливість, посилене перетворення тестостерону в естрадіол і ДГТ (бо ферменти стають активніші при надлишку вільного Т) А дальше найцікавіше: через постійно високий рівень вільного тестостерон відбувається виснаження рецепторів. **Так, виснаження або десенситизація андрогенних рецепторів при високому рівні вільного тестостерону — можливе і підтверджене експериментально, механізм складний і багаторівневий, тому кому цікаво, може сам погуглити.Кортизол та тестостерон є антагоністами, обидва використовують частково спільні енергетичні ресурси. При стресі: ↑ кортизол → ↓ GnRH → ↓ LH → ↓ тестостерон → ↓ SHBG.Таким чином, стрес одночасно зменшує і тестостерон, і SHBG, а це дестабілізує систему.Ну і тепер відповідь на останнє запитання: Чому низький SHBG викликає багато побічних ефектів:1. Нестабільність гормонального сигналуSHBG діє як “губка”, яка поступово відпускає гормони. Без неї тестостерон різко коливається — клітини не встигають адаптуватися.2. Підвищене перетворення тестостеронуБільше вільного Т → більше ароматизації → ↑ естрадіол → набряки, гінекомастія, емоційні зміни.3. Підвищене утворення ДГТ (через 5α-редуктазу)→ жирна шкіра, акне, випадіння волосся, агресивність.4. Зміна рівня альбуміну й осмотичного тискуSHBG — частина загального білкового балансу плазми. Коли він низький, може зменшуватися “білкова подушка”, яка утримує рідину в судинах → набряки (разом із естрогеновими ефектами).5. Метаболічний синдромНизький SHBG часто пов’язаний із інсулінорезистентністю, ожирінням, високим кортизолом. Це все підсилює затримку рідини, запалення і втому.Тому, якщо вам якийсь черговий "експерд" (а таких на просторах інтернету чимало) буде говорити, що треба "обов'язково прибити СЗГ, бо вільний тестостерон - це наше все" то просто скиньте йому цю нотатку.P.S: І так, на курсі АС часто SHBG треба піднімати, а не знижувати Провіроном ) Ну але про це вже якось іншим разом. Піс ✌🏻
👁 2,990 25-11-06 10:48
Невеликий нарис про желатин і про те, чим він може бути корисним для нас у повсякденному житті.Розумію, що у когось зараз у голові можуть з’явитися думки на кшталт: «Заєбав, скільки можна, знову буде розповідь про те, як гліцин, пролін і серин мають протизапальні властивості».Але про це ви й так чудово знаєте з відкритих джерел.Справді, я говорив про це неодноразово й досі вважаю, що желатин у дозі 10–30 грамів на добу — це один із найкращих способів контролювати запальний процес.Сьогодні, втім, мова не про це.Розповім про те, як желатин здатний пригнічувати метаболізм триптофану і тим самим тимчасово знижувати серотонін:http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2705715/Так-так, ви не помилилися — таке дійсно можливо, і іноді це навіть корисно.Навіщо обмежувати доставку триптофану до мозку?Скажімо так: якщо у вас «романтичний настрій», а ви при цьому приймаєте антидепресанти, ніацинамід, інозитол чи просто надто нервуєте — 10–20 грамів желатину можуть добре допомогти “спрямувати енергію у правильне русло”.(Я не буду ще раз перераховувати, які препарати також можуть у цьому допомогти — ви все чудово знаєте самі.)Виходячи з цієї інформації, можна зробити висновок, що порція желатину перед тренуванням теж здатна покращити фокус і знизити сонливість, що набагато цікавіше й корисніше, ніж вживання предтреніки чи енергетики на основі кофеїну (хоча кофеїн сам по собі не є шкідливим якщо ним вміло користуватися і має ряд своїх дуууже цікавих метабрлічних ефектів, про це запишу відос) і ні він не "вбиває кортизол" як тут вчора один діяч видавав ) Я зазвичай просто розводжу його апельсиновим соком — 10–15 грамів на 300–400 мл.Для мене це універсальна відповідь на питання: «Що б такого корисного випити?»Я знаю, що це поєднання має справді добрий ефект. І вам теж рекомендую.P.S. Чомусь упевнений, що про ці властивості желатину тут майже ніхто не знав.
👁 3,010 25-10-31 20:50
Термінологічний Словник Зібрав терміни, які постійно зустрічаються у відео Євгена Богдановича на теми біохакінгуЗбережіть і надішліть друзям стане в пригоді для розуміння того, як працюють різні речовини/комбінації речовин.Основи:• Агоніст — активує рецептори • Антагоніст — блокує рецептори • Інгибітор — пригнічує активність Скорочення:• Моноаміноксидаза (МАО) — фермент, що руйнує надлишки моноамінів (дофамін, серотонін, норадреналін)• ІМАО-А / ІМАО-Б — інгібітори МАО (перешкоджають руйнуванню нейромедіаторів)• ІЗЗ — інгібітори зворотного захоплення • СІЗЗС — селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну• СІОЗН — те саме, але для норадреналіну• СІЗЗСіН — для серотоніну і норадреналіну в одному препараті🧬 Нейрохімія:• BDNF — нейротрофічний фактор мозку, підтримує виживання і ріст нейронів• NGF — фактор росту нервів, також із родини нейротрофінів• Нейротрофіни — особливі білки, що «живлять» і підтримують нейрони • Глутамат — одна з 20 амінокислот, але в мозку — головний збуджуючий нейромедіатор 📌Підтримує передачу сигналів інших нейронів — свого роду каталізатор для всіх процесів• ГАМК (ГАМК-А і ГАМК-Б) — головний гальмівний нейромедіатор 📌 Головний гальмівний нейромедіатор, антидот від надлишку глутамату в мозку, при якому клітини мозку можуть вмирати від ексайтотоксичності.——————————————Коли розумієш, які терміни вказують на який механізм дії, це формує загальне розуміння того, що і як впливає на тіло і розум (а якщо дуже добре розібратися, то можна і самому собі почати підбирати протоколиПрактично на всі механізми, описані вище, ви можете впливати за допомогою речовин про які я часто розповідаю
👁 3,680 25-10-30 14:49
БЕЗКОШТОВНИЙ БІОХАКІНГ: ПОРАДИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ РАНКОВОГО СВІТЛАРанкове світло без проблем замінить першу чашку кави (комбінувати теж ніхто не забороняє), підвищить рівень нейромедіаторів і допоможе прокачати продуктивність. Я вважаю, що поради з цього гайду мають стати частиною рутини кожного хто хоче вливатися в потік з турбонаддувом.Регуляція циркадних ритмівСвітло дозволяє контролювати гормони. Кортизол — природний пік вранці, а не ввечері. Ранкове світло підвищує рівень серотоніну і пригнічує мелатонін, таким чином ми отримуємо природну бадьорість. Згодом більш ранній вечірній підйом мелатоніну сприяє легкому засинанню.Також дослідження за участю 101 чоловіка показало, що взимку вироблення мозком серотоніну було найнижчим, але помітно зросло влітку. Швидкість вироблення серотоніну мозком була прямо пов’язана з переважною тривалістю яскравого сонячного світла.НейромедіаториДослідження показують зв’язок між тривалістю світлового дня протягом року і рівнем дофаміну у людей. Ранкове світло допомагає природно підвищувати вироблення дофаміну і норадреналіну, що логічно дає мотивацію, ясність розуму і концентрацію👍Підвищення рівня тестостеронуМелатонін гальмує роботу статевих гормонів. Вранці світло потрапляє на сітківку ока, мозок дає сигнал і організм припиняє виробляти мелатонін. Коли мелатоніну мало, гіпофіз активніше виділяє лютеїнізуючий гормон. Чим вищий ЛГ, тим більше тестостерону. Дослідження з плацебо показало збільшення вироблення ЛГ на 69,5% після впливу яскравого світла.Як використовувати світло максимально ефективно?У літню пору, можна просто вийти на сонце на 10 хвилин. За часом чим раніше, тим краще: перші 30-60 хвилин після пробудження - ідеально.Якщо потрібна лампа, то інтенсивністю близько 10 000 люкс. Тривалість світлотерапії залежить від лампи, оптимально 10-30 хв, але якщо світло слабше 10 000 люкс, то до 60 хв. Спектр краще обирати холодний білий, 5000-6500K, з піком у синьому діапазоні 460-480 нм.Також зараз на ринку є окуляри для світлотерапії: Luminette, Re-Timer. І світлові бокси, популярні: Beurer TL30, Philips EnergyLight.Є така крута штука, як будильники з імітацією сходу сонця, дають плавне пробудження без стресу, рекомендую)Ввечері важлива блокування синього світла. Підійдуть окуляри з жовтими лінзами: TrueDark, Swanwick, це допоможе захиститися від пригнічення вироблення мелатоніну. Червоне світло в 660 нм ввечері навпаки покращує засинання.Прийом вітаміну Д3 у дозі 2000 МО посилює ефект. Що знову наводить на думку про "страшну шкоду" цього вітаміну. До речі, ви знаєте де його і не тільки можна знайти 👉 https://t.me/EVNevolutionРекомендації щодо світла — така сама база, як сон, харчування і фізична активність. І в мене навіть є сюжет на цю тему, там до речі є готовий рецепт як можна наростити нові мітохондрії за допомогою світлотерапії, що як би дуже і дуже круто, на замітку людям, які просинаються вже втомленими ☝🏻Якщо ігнорувати світлотерапію, можна збити циркадні ритми, що погіршить сон. Знизиться вироблення дофаміну, що вб’є мотивацію. Через збиті циркадні ритми підвищується ризик інсулінорезистентності і прискорюється процес старіння мозку і це не страшилка Євгена Богдановича
👁 3,170 25-10-19 18:00
Сарми Rad140, S4, та протекція передміхурової залози.Ні для кого вже не секрет, що сарми — це не іграшки і ставитися до них потрібно досить серйозно. Навіть попри те, що з точки зору токсикологічного профілю вони менш небезпечні, ніж класичні ААС (анаболічні андрогенні стероїди), але усе ж мають свій набір побічних ефектів.Втім, існують певні сценарії, у яких їхні унікальні метаболічні ефекти проявляються просто чудово — і сьогодні я поділюся кількома думками на цю тему.Є два сарми — зокрема S4 та Rad140 — які мають потенціал не лише гальмувати ріст простати, але й навіть дещо зменшувати її.Докази ось тут і тут (автор мав на увазі посилання). Це, власне, надзвичайно важливо, зважаючи на те, що такий ефект зазвичай досягається лише прийомом фінастериду або дутастериду (до речі, фінастерид навіть є у порівняльних дослідженнях).Так, звісно, ці речовини існують відносно недовго і більшість статистики — це досліди на щурах. Але це не така вже й біда, з огляду на те, що:а) ніхто не приймає сарми у надвисоких дозах;б) всупереч заявам «великих учених» з інтернету, перенесення результатів досліджень із гризунів на людей становить не 1%, а десь близько 40%.Особисто я у своїй практиці нікому простату не вимірював, але під час прийому S4 регулярно помічав, що у людей знижується рівень ПСА (простат-специфічного антигену).Чому це так важливо?Тому що простата у чоловіків, загалом, росте протягом усього життя і якщо вам пощастить дожити до 90 років — з великою ймовірністю у вас буде хоча б доброякісна гіперплазія простати.Кілька років тому я припускав, що чоловікам старше 60 років, можливо, є сенс постійно приймати мікродози фінастериду (за умови замісної гормональної терапії, ГЗТ). Але зараз я вважаю, що, ймовірно, S4 впорається з роллю «охоронця простати» навіть краще.Довгострокові дослідження, звісно, розставлять усі крапки над «і».Власне, цей пост не є закликом усім гуртом терміново приймати сарми в ім’я захисту простати, але все ж варто замислитися: якщо ви перебуваєте на ГЗТ і розмірковуєте про те, щоб «струсити старину» і пройти якийсь силовий цикл — ця група препаратів чудово підходить під такі цілі.P.S. Ще 1–2 пости кину про сарми — і вважатиму тему закритою на цей рік. Р.Р.S. І, до речі, S4 (Андарін) є у нашій лінійці продукції https://t.me/EVNevolution ☝🏻
👁 3,020 25-10-17 14:24
В продовження теми сорбентів, яку я вчора підняв, прилетіло цікаве питання від підписника, відповідь на яке хочу опублікувати тут, можливо комусь знадобиться"Чи можна приймати ентеросгель або полісорб тривалий час без шкоди для мікробіому?"Думаю, насамперед потрібно визначитися, що саме мається на увазі під словом «тривало». Якщо йдеться про 1 місяць, то, очевидно, жодної навіть гіпотетичної шкоди не буде.А от якщо ми говоримо про 3–6 місяців або подібні терміни, то можна поміркувати про потенційний дефіцит деяких вітамінів.На мій погляд, це не є катастрофою, оскільки дефіцит вітамінів легко компенсувати, а якщо людина вже взялася за тривалий курс сорбентів, то, ймовірно, для цього були вагомі причини.Щодо ентеросгелю, маємо дослідження тривалістю понад 8 тижнів, де у людей із синдромом подразненого кишечника спостерігалося покращення симптоматики, і жодних побічних ефектів не виявлено.Я особисто зазвичай не рекомендую приймати сорбенти довше, ніж 4–6 тижнів, тому що зазвичай цього цілком достатньо для вирішення поставлених завдань. Однак, вважаю, що подовжити курс удвічі було б не шкідливо, особливо якщо людина почувається краще на такій терапії.
👁 3,230 25-10-14 18:41
Багато зустрічав тезисів на тему того, що Ашваганда може посилювати імунну відповідь при аутоімунних захворюваннях. Наскільки це небезпечно? Заразаз дам коротку пояснювальну запискуАшваганда справді може робити імунітет дещо більш реактивним і деяким людям варто це враховувати. Але водночас потрібно зважати на кілька моментів:По-перше, її вплив на імунітет не настільки сильний, щоб усе кардинально змінювати на 180*. Я зустрічав багато людей із АІТ (аутоімунним тиреоїдитом), які приймали її у стандартних дозах і це жодним чином не впливало на них негативно.По-друге, більш активна імунна відповідь загалом — це непогано для людей, які не мають аутоімунних захворювань. Тому для більшості користувачів додавання ашваганди до осінньо-зимового комплексу добавок, швидше за все, буде корисним, а не шкідливим.Підсумовуючи, потрібно знати свої діагнози та поточний стан здоров’я перед тим, як щось приймати. Залежно від рівня розуміння або нерозуміння, можна зробити собі як краще, так і гірше. Це елементарний здоровий глузд, але зайвий раз нагадати про це не завадить.
👁 3,740 25-09-10 16:16
Коротка довідка по озвучених препаратах і їх комбінаціях. На початку відео згадувалося про блокатори нутрійнетів, проте не озвучив у яких випадках їх резонно використовувати, так от, їх можна використовувати (орлістат, метформін) у ситуації #2, орлістат достатньо 1 раз в день, а не 3 як рекомендують, є ризики спонно обісратися не добігти до унітазу. Окремо ще скажу за метформін, його можна використовувати (навіть треба) коли обʼєм талії перевищує 95смP.S: Дозування не писав, бо вони будуть дуже відрізнятися від людини до людини, а також комбо препаратів може бути різним в залежності від пургентної ситуації. Єдине правило для всіх: всі медикаменти потрібно починати юзати з мінімальних дозувань і тільки при потребі можна дозування збільшувати. І памʼятайте, що такі препарати як (кленбутерол, йохімбін, кофеїн, тироксин, потрібно використовувати курсами не довше 3-5-ти тижнів. Все решту можна довше, в залежності від ситуації (3-6 місяців) Що можна на постійній основі приймати, так це Карнітин ☝🏻P.P.S: Прошу вибачення за звукові ефекти, не врахував поправку на вітер, який брався буквально нізвідки, думаю що всі все почули )
👁 3,430 25-09-04 10:21
Як я ще використовую кокосовою олією☝🏻Де ж кокосова олія у поширених сценаріях є беззаперечним лідером? У здоров’ї ротової порожнини. Так, у роті теж є свій мікробіом і він також покращується, коли ми полощемо рот тригліцеридами середнього ланцюга.Це було доведено в багатьох ґрунтовних дослідженнях. Наприклад:https://link.springer.com/article/10.1007/s00784-025-06267-8https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC5654187/https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC4382606/Список проблем, які це допомагає вирішити, досить великий: від боротьби з надлишком зубного каменю до профілактики пародонтозу. Навіть неприємний запах з рота усувається цим «пулінгом». На мою думку, це працює відчутно краще, ніж той самий Лістерін і крім того позитивно впливає на загальний імунітет. Так, нагадую, кокосова олія була показана і при ковіді.Робиться це дуже просто: чайна ложка зранку або після сніданку (я б не робив одразу після чищення зубів) — кладемо в рот і «ганяємо» олію навколо зубів протягом 3–5 хвилин. Ковтати, звісно, не треба. Найкраще в цій звичці те, що вона легко інтегрується у будь-який режим гігієни зубів. Потрібна саме VCO — virgin coconut oil, тобто олія прямого віджиму, білого кольору. Дістати її нескладно. Спробуйте і користуйтеся — успіхів!P.S. Якщо що, старі рекомендації щодо вживання чайної ложки кокосової олії для покращення вуглеводного обміну 1–2 рази на день також залишаються актуальними і можуть застосовуватися.