Дорогі жінки! Вітаю вас з Жіночим днем! 🎉Я дуже хочу, щоб ви відчували не лише сьогодні, а й кожен день – легкість, піднесення та передчуття чуда.Робота вимагає дисципліни, стосунки вимагають витрат часу та зусиль, діти також потребують вашої енергії, величезної її кількості. Часто ви повністю віддаєте себе близьким, і ця жіноча самовідданість завжди захоплювала та надихала мене.Головне в цьому процесі – не втратити ту легкість, спонтанність, невимушеність, щирий інтерес – те, що робить вас, жінок, такими живими, чарівними.Бажаю завжди зберігати смак до життя, до кожного її дня, і наповнювати їх здоров'ям, красою та енергійністю. На мій погляд, це найцінніше. І не забувайте в потоці життя про найважливіше – здоров'я.♥️ На честь свята я ділюся своєю ексклюзивною методичкою, яка доступна лише учасникам курсу: Антиейджинг: добавки для краси та збереження молодості".ПРОТОКОЛ в верху посту👆🏻Вивчайте на здоров'я, будьте прекрасними і пам'ятайте, що справжня краса завжди виходить зсередини, а вік – це лише цифра в паспорті💃🏻
Хороший лікар може скоригувати дефіцити та за потреби призначити антидепресанти. У них немає нічого поганого.Депресія — це збій у роботі мозку. Його потрібно лікувати і часто для цього потрібні препарати. Робота з психологом — це лише частина лікування, яка добре працює разом із медикаментами.Люди помилково думають, що антидепресанти — це погано, особливо ті, хто не розбирається в психіатрії.Антидепресанти — це ефективні препарати за грамотного застосування. І часто це єдиний спосіб налагодити роботу різних ділянок мозку, синхронізувати їх і таким чином покращити стан.При цьому БАДи (магній, вітамін D, залізо, вітаміни групи B, шафран, креатин), пептиди та ноотропи, покращують ефект антидепресантів і зменшують побічні дії. Комплексний підхід — основа всього. Якщо лікар різко заперечує все при одному лише слові «БАДи» — рекомендую змінити лікаря.І лише після кількох місяців прийому антидепресантів, коли відбудеться «синхронізація» і стан покращиться, можна змінювати звичне мислення та світогляд разом із психологом або психотерапевтом — хоча це також потребує роботи.⸻ПІДСУМОК.Якщо ви сильно втомилися, маєте поганий настрій, порушився сон і це триває давно — не зволікайте, зверніться до лікаря. Якщо болить нога — ви ж ідете до лікаря? Мозок теж може захворіти, просто без фізичного болю.P.S: Ви стикалися з депресією або погіршенням настрою? Що допомогло вам упоратися з таким станом?
Про ортопедичні крісла і збереження здорової поставиПостава — це сукупність багатьох чинників, серед яких робоче положення сидячи за столом хоч і робить відчутний внесок, але не є визначальним.Більшість ортопедичних крісел справді сконструйовані так, щоб підтримувати спину в S-подібному положенні, і це загалом непогано. Проте навіть на них люди інколи примудряються сидіти «в позі креветки», тому гарантією хорошої постави вони не є.Крім того, досить часто «правильна постава» ≠ відсутність болю в спині, хоча багато людей вважають ці поняття синонімами. Біль у спині часто пов’язаний із недостатнім тонусом різних м’язів спини, а це, своєю чергою, може виникати через те, що людина надто сильно покладається на спеціальні крісла у підтриманні свого хребта. Тому… я, загалом, не є великим прихильником цих крісел (олдфаги це знають), адже вважаю, що наш хребет мають підтримувати м’язи, а не спеціальні крісла. Тому в першу чергу потрібно зміцнювати мʼязи спини, а крісла - це додаткові примочкиР.S: Особисто я сиджу на звичайному кріслі, проте зі спиною проблем немає, по описаних причинах в передостанньому абзаці
МЕЛАНОТАН для засмаги. Наскільки він небезпечний Зразу скажу, я би тримався подалі від цієї субстанції, щонайменше через те, що знайти якісний меланотан — це вже саме по собі доволі складний квест, а правильно дозувати його так, щоб не отримати підвищену кількість родимок незрозумілого походження — це взагалі навіть не знаю, як зробити, чесно кажучи.Якщо вже дуже хочеться позасмагати, то, думаю, варто скористатися астаксантином у дозі 4–12 мг на добу, бажано разом із жирною їжею. Загалом це одна з найкорисніших добавок для різних сонячних процедур, якщо винести за дужки ризики та шкідливість тривалого перебування на сонці без сонцезахисного засобу.Дослідження досить чітко показують, що 5–10, іноді 15–20 хвилин перебування на сонці — це добре й корисно для нейротрофічного фактора росту та профілактики артритів, але все, що понад це, особливої користі вже не несе. Ось приблизно так. Звісно, є різні типи шкіри, але для більшості, якщо вже так дуже хочеться засмагати, то краще це робити без меланотану
Міноксидилу в таблетках, форма міноксидилу, яка на даний момент не має аналогів на ринку України Міноксидил — це засіб, що успішно зарекомендував себе як ефективний спосіб боротьби з випадінням волосся, а також стимуляції його росту, і вже багато років використовується трихологами по всьому світу.Найпоширеніша форма застосування міноксидилу — місцеве/локальне нанесення, однак мало хто знає, що пероральний прийом у рази ефективніший.Міноксидил забезпечить ріст усіх волосяних покривів на тілі, завдяки чому ви назавжди забудете про проблему випадіння або повільного росту волосся.Також він стане ідеальним рішенням для тих, хто давно мріє про густу та красиву бороду.⸻Ефекти☑️ стимулює ріст волосся☑️ активізує «сплячі» фолікули☑️ зміцнює структуру волосини☑️ зменшує випадіння волосся☑️ робить волосся блискучим і гладким☑️ а також сприяє зниженню артеріального тиску⸻Прийом1 таблетка ввечері за годину до їжі щодня.Рекомендована тривалість курсу — 6 місяців, потім 1 місяць перерви, після чого курс можна повторити.⚠️Згідно з клінічними дослідженнями, доза понад 5 мг на добу не є ефективнішою, але може призводити до проблем із тиском і серцево-судинною системою.⚠️Замовити можна написавши ✍️ адміністраторам каналу🤝
Про БОЛДЕНОН на курсі як інгібітор ароматази Питання від підписника:Якщо я сиджу на вітаміні Т і хочу контролювати свій естрадіол за допомогою прийому болденону, яку пропорцію мені потрібно використовувати в міліграмах? 1:1?Відповідь:На жаль, не існує жодної ідеальної формули або універсальної пропорції, коли йдеться про комбінацію стероїдних препаратів. 17-бета-гідроксиекземестан, тобто той самий метаболіт болденону, який працює як інгібітор ароматази, у різних людей проявляє різну ефективність.Переважна більшість людей для контролю естрадіолу використовує пропорцію 2:1 на користь тестостерону, і тим, кому це підходить, інколи взагалі залишають болденон у стеку на постійній основі. Менший відсоток застосовує пропорцію 1:1, і зовсім уже небагато людей доходять до схем 1:2–3.До слова, я взагалі не рекомендую використовувати великі дозування болденону, оскільки у більшості людей він надто сильно підвищує гематокрит. (Бомбелі привіт)Важливо пам’ятати, що коли ви експериментуєте зі складними комбінаціями препаратів, дуже часто більшість досліджень (навіть якісних) можна викинути в смітник, тому що майже всі теоретичні та практичні моделі будувалися на застосуванні препаратів соло, і з точністю спрогнозувати, як поведе себе метаболізм конкретної людини, неможливо.
Що приймати людині з аутоімунною тромбоцитопенієюЦе захворювання далеко не з найпростіших і будь-які дії тут потрібно здійснювати максимально обережно. Коли імунна система атакує власні тромбоцити й таким чином значно сповільнює згортання крові, ми часто можемо опинитися в ситуації, що становить загрозу для життя.Тому, якщо рівень тромбоцитів знижується до дійсно небезпечних значень (<100), без кортикостероїдів (зазвичай це преднізолон) обійтися неможливо.Водночас людям, яким вдається стабілізувати аутоімунний процес, зокрема за рахунок дієти (виключення всієї молочної продукції, глютену та пасльонових), можна підтримувати організм вітамінами — за умови регулярного контролю аналізів.Зокрема, вітамін K, а саме вітамін K1 (філохінон) у дозі 1–2 мг, може бути корисним, оскільки він впливає на згортання крові (комплексний вітамін K також доцільно приймати як фонову підтримку).Вітамін D у дозі 10–15 тисяч МО також може допомагати, адже за даними досліджень він чинить імуномодулювальний вплив і сприяє стримуванню утворення антитіл.ВАЖЛИВО: усі подібні кроки слід попередньо обговорювати з лікарем, який веде пацієнта. Усі ці методи є лише допоміжною терапією і під час загострень не замінюють медикаментозне лікування.
Як зберегти волосся на курсі АС. Про міноксидил, дієтичні інтервенції, фінастерид, вітаміни та мінерали Питання випадіння волосся під час курсу ААС — це завжди комплексна проблема, яка потребує комплексного підходу. Безумовно, додавання таблетованого міноксидилу може допомогти підтримати волосяні фолікули, але водночас доцільно також додатково вживати вітаміни групи B, цинк і мідь.Бажано харчуватися нормальною, необробленою їжею, оскільки фастфуд сам по собі може провокувати запальні процеси, а дефіцит калорій з точки зору здоров’я волосся також не завжди є корисним. (Люди які знаходяться на довгому дефіциті ккал, особливо жінки, части втрачають волосся без усяких анаболіків)Також важливо контролювати рівень пролактину та естрадіолу — неконтрольоване підвищення як першого, так і другого завжди негативно позначається на стані волосся. Водночас існують випадки, коли в людей загалом дуже чутлива до ДГТ шкіра голови і це означає, що при тривалих курсах або при ГЗТ волосся поступово все одно буде «відступати назад» (це зазвичай рідкість, якщо дотримуватися всіх описаних вище практик). У такому разі, якщо пріоритетом є збереження волосся, без фінастериду, найімовірніше, не обійтися.Повертаючись до початку оповіді, міноксидил у будь-якому разі покращує ситуацію, і досить часто люди на фінастериді разом із міноксидилом доходять до того, що дозу фінастериду знижують, а то і відміняють взагалі. Р.S: Ще у Євгена Богдановича є деякі перевірені лайфхаки, але про якось у наступний раз ✌🏻
Пробіотики для мозку🧠Перш, аніж перейти до основної теми, треба позначити деякі терміни. У нашому мозку є така штука як гіпокамп - це вбудована навігаційна система мозку та частина оперативної памʼяті.Завдяки йому ти можеш наливати собі воду з закритими очима, не забуватипочаток розмови, навіть якщо тема вже десять разів змінилася і орієнтуватися в просторі.Це не про логіку та планування — це про"утримання контексту". А тепер про пробіоти, (це як антибіотики, тільки навпаки, якщо ти не в курсі) Зараз все більше даних про звʼязок кишечника та мозку.У кишечнику, до речі, нейронів майже стільки ж, скільки у твоєї кішки у (томуне дивуйся, що вони іноді поводяться неадекватно)У публікації одна група людей приймала пробіотики, інша — ні. І при завданнях на памʼять, пробіотики показали себе якноотропи. Гіпокамп активніше включався при запамʼятовуванні.Це велика тема, різних бактерій багато,але ось що поки можна запам'ятати!Любіть кефір і кисломолочні продукти, ЯКЩО: Хочеш опосередковано підтримати МОЗОК- Хочеш підтримати кишечник після марафону дошиків з енергетиками - Пробіотики тема і вони є як добавки, (ми поки такого не виробляємо, до цього потрібно психологічно дійти - продавати бактерії)P.S: Важливо при виборі БАДів: дивіться, щоб у порції було 10-20 млрд цих бактерій, прийом тривалий. Поки без нюансів щодо самих бактерій)
В продовження теми про енергетики, скажу Трохи про кофеїн і антидепресанти.Як багато хто тут знає, раніше я категорично негативно / скептично ставився до кофеїну в усіх його формах, окрім шоколаду (просто тому, що він смачний — йому робилась поблажка). Переважно це було пов’язано з «запиленим» поглядом, який був мені притаманний у цьому питанні через те, що я постійно працював із гіпертоніками та спортсменами, які відверто з ним перебирали.Але з часом я став трохи спокійнішим, і значною мірою це сталося тому, що ця речовина має надто велику кількість цікавих метаболічних ефектів. При цьому я зараз не маю на увазі «аденозиновий шлях» — тут насправді значно цікавіше те, що відбувається з цитохромами, а також із норадреналіном і серотоніном.По суті, кофеїн сам по собі працює як слабкий СІЗЗСН (селективний інгібітор зворотного захоплення серотоніну та норадреналіну). Принаймні, якщо виходити з деяких даних: http://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36845051/Насправді це не якась надсекретна інформація — вона вже досить давно є у відкритому доступі. Нас же тут цікавить інше, а саме — яким чином прийом кофеїну може впливати на ефекти СІЗЗС, тобто антидепресантів. І тут виходить доволі цікава картина.Кофеїн може як змінювати фармакокінетику (ППВ) деяких антидепресантів, так і давати певний синергізм з точки зору серотонінергічного ефекту. Пишуть, що все відбувається лайк зис: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4715838/https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35345760/І так, я чудово розумію, що кейс-репорти та дослідження на мишах — це так собі доказова база з позицій доказової медицини, але тим не менш тут можна спробувати вибудувати певні теорії.По-перше, з огляду на те, що ризики серотонінового синдрому (стану, за якого, грубо кажучи, ми отримуємо ефект, протилежний бажаному) при спробах запивати антидепресанти кофеїном об’єктивно зростають, ми з великою ймовірністю можемо сказати, що одночасний прийом — це погана ідея.По-друге, враховуючи, що серотоніновий синдром зазвичай є результатом надмірно сильної стимуляції серотонінергічної системи, можна також припустити, що кава + СІЗЗС, прийняті в різний час доби, можуть давати виражений антидепресивний ефект у коротші терміни. І це добре.Власне тому загальні гайдлайни щодо прийому кофеїну та СІЗЗС переважно зводяться до того, щоб розносити час їх прийому на 8–12 годин один від одного. Це загалом цілком реально, зважаючи на те, що каву має сенс пити лише зранку, а більшість антидепресантів так чи інакше приймаються у вечірній час (а флуоксетин, мені здається, взагалі всім уже варто забути як страшний сон, який хіба що допомагає трохи довше протримати статевий акт).Те саме стосується і таких речей, як ніацинамід та інозитол. Їх також варто залишити на вечір — так усе працюватиме трохи краще.Важливо: ця нотатка призначена для тих, хто вживає серотонінергічні речовини і замислюється, як при цьому бути з кофеїном. Якщо ви просто п’єте каву, то не треба додумувати, який би антидепресант собі виписати. Серйозно, це буде зайвим.P.S. Ні, будь ласка, не біжіть купувати флуо в аптеки — той самий інозитол або B3 також можуть допомогти з цим завданням. У крайньому разі вже краще використати флувоксамін — хоч якась користь буде.