Статистика telegram каналу - @culturalproject

Культурний Проект

Subscribers: 2488
Photos: 887  Videos: 6  Links: 832 
КУЛЬТУРНИЙ ПРОЕКТ – онлайн-платформа, що створює освітні програми у сфері мистецтва, філософії, історії, літератури, кіно, музики та інших гуманітарних знань. Навчайтесь. Надихайтеся. Змінюйтесь. https://culturalproject.org
2021-10-19

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

2024-07-12
2023-09-11

Історія змін назви

Культурний Проект
2024-07-12
Telegram: Contact @culturalproject
2024-07-11
Культурний Проект
2024-04-14

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
#програмалояльності
Інвестуй у знання з культури та гуманітарних наук, а ми повернемо тобі 5% з кожної покупки.

Новий сайт — нова програма лояльності від Культурного Проекту:

📌Нарахування балів за покупки
З кожної вашої покупки ми автоматично нараховуємо бали у еквіваленті 5% від витраченої суми. Баланс балів відображається у вашому особистому кабінеті.

📌Конвертація балів у знижки
1 бал – це 1 гривня знижки на наступну покупку. Бали нараховуються на будь-яку оплачену покупку незалежно від вартості, поточної діючої знижки та формату освітнього продукту.

📌Використання та накопичення балів
Використати бали можна одразу на наступну покупку або накопичувати та використати згодом.
Фото до посту
#відкриталекція
Інколи порожнеча від зруйнованого дому може стати меморіалом (як у випадку зі «Зниклим домом» К. Болтанскі), а інколи порожнеча створюється спеціально, щоб підкреслити неможливість заповнити втрату в культурі, яка виникла через акт вандалізму. 

В 1933 році нацисти влаштували в Берліні акт спалення заборонених книжок. В 1993 році ізраїльський художник Міха Ульман створив меморіал «Порожня бібліотека» у вигляді підземної кімнати з порожніми книжковими полицями. Скляна пластина дозволяє зазирнути в “бібліотеку” з площі. Такий меморіал створений у жанрі “негативної форми” – художник зробив не матеріальний об’єкт, а порожній простір всередині площі.

Переглянути 7 лекцію курсу «Меморіальні проєкти про супільні втрати», присвячену цій темі, можна на нашому YouTube-каналі 👇
Фото до посту
#відеокурс
🖼Пропонуємо присвятити літо пізнанню мистецтва, різним способам його розглядання та розуміння.

З пакетом курсів «Твоє мистецьке літо» ви:

▫️навчитесь читати історії-послання, що зашифровані за зображеними у сюжетах картин;
▫️познайомитеся із різними методами розглядання й сприйняття мистецтва та матимете інструкцію взаємодії із ним;
▫️зрозумієте епоху Ренесансу та її відомі шедеври через занурення в історію інтриг, воєн, меценатів та тотальної зміни світогляду суспільства.

Пропозиція дійсна тільки у липні.

📌Також на нашому новому сайті тепер є можливість створити власний пакет курсів та план навчання. Обирайте відеокурси, які вам до вподоби, знижка нараховується автоматично при купівлі 2 та більше відеокурсів. Та навчайтеся у зручний для час і спосіб.
Фото до посту
#онлайнкурс
Друга лекція мистецького інтенсиву “Прогулянки Римом” присвячена скарбам середньовічного міста – величні храми, прикрашені мозаїками і зібрані з уламків язичницьких споруд, втілювали земний рай і притягували паломників з усього світу. 

Будемо говорити про мистецтво і архітектуру Рима від раннього Середньовіччя до раннього Відродження. Ви побачите наскільки нерозривним є зв’язок між різними епохами, стилями, жанрами і видами мистецтва.
Тож, якщо прагнете поглибити свої знання з мистецтва, архітектури і дизайну, а також плануєте подорож Італією або бажаєте впорядкувати вже набуті враження – запрошуємо на наш 3-денний інтенсив.

📅Лекції відбуватимуться 3 вечори поспіль: 23-25 липня о 20:00 у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість зустрічі — 2,5 години.

Лектор: Антін Проненко, художник та дослідник мистецтва і культури

До 21 липня діє ціна для ранніх пташок.
Фото до посту
#упошукахідентичності
На лекції «Культурна пам’ять: перемоги й досягнення, поразки й травми. Як з нею працювати?» говорили про механізми формування культурної пам’яті та методи роботи з нею, а також про стратегії збереження, відновлення та переозначення культурної пам’яті сьогодні. 

Запис лекції вже на нашому YouTube-каналі.

Приємного перегляду!
Фото до посту
Любов, її фізіологічні, психологічні й духовні прояви крізь епохи європейської культури — одна з тем онлайн-курсу «Історія понять: любов, смерть, праця, влада, гра».

Лариса Осадча, лекторка курсу: «Любов є ситуацією найвідвертішої взаємності та вразливості. За своєю суттю це неповторний, ні з чим незрівнянний життєвий досвід. Разом з тим, таким бажаним цей досвід став лише для сучасної людини.

Стародавні греки вважали закоханість божою карою, адже любов відбирає розум та знецінює те, що раніше вважалося вкрай значущим.

Середньовічна любов була піднесеною, святою та божественною, адже головна християнська заповідь – любити ближнього як самого себе. В той же час її світським втіленням стала любов куртуазна, лицарська відданість дамі серця.

В епоху Нового часу, коли переконливого домінування набрала світська культура, крім епітетів «пристрасного» та «піднесеного» до кохання застосовувалися й інші означення – «ніжне», «тривале», «спокійне». Любов уподібнюється до дружби».
#щочитати
Мислити логічно – це значить мислити послідовно, не допускаючи протиріч в міркуваннях, вміти бачити логічні помилки. Ці якості мислення мають неабияке значення в будь-якій професії та діяльності.

Напередодні курсу «Логіка: як мислити раціонально» пропонуємо підбірку літератури, яка допоможе зануритись у тему та підготуватись до майбутніх лекцій:

📘«Диванні експерти. Як необмежений доступ до інформації робить нас тупішими», Т. Ніколс
📘«Логіка: теорія та практика», Ірина Хоменко
📘«Правила мислення. Персональна інструкція на шляху до кмітливості, мудрості й щастя», Р. Темплар
📘«Сучасна логіка (класична та некласична)», А. Конверський
📘«Мистецтво стратегії. Посібник з теорії гри в житті та бізнесі», А. К. Діксіт, Б. Дж. Нейлбафф

Старт курсу 27 листопада.
#відкритаподія
Українська література може бути не менш захопливою, ніж світова – з пригодами та інтригами.

23 листопада у Культурному Проекті Ростислав Семків презентує свою нову книжку «Пригоди української літератури», на яку полюють зараз усі. Ця книга допоможе поглянути на українську класику під незвичним кутом та заново відкрити її для себе. Ви дізнаєтеся багато цікавих фактів як про відомих українських авторів, так і про тих, хто раніше залишався “поза програмою”.

🕐23 листопада о 19:00
📍Онлайн на платформі Zoom, посилання 
Посилання https://cutt.ly/jwYZeWME
Ідентифікатор конференції – 335 852 2708
Код доступу - 662572
🚪Участь безкоштовна
#онлайнкурс
Пейзаж, як правило, розглядають у двох значеннях: як стан самої природи або ж її зображення у різних формах та жанрах. Зображення пейзажу (“більш реального” чи цілком уявного) є конструктивним актом. Ось чому пейзаж завжди залишається ілюзорним та потребує глядача – того, хто дивиться на нього. Територія мережування людей (human) та не-людей (non-human) перетворює його на “політичний пейзаж”. 

Уперше цей термін застосував дослідник мистецтва і сам художник Ернст Фьорстер у 1849 р. Згодом термін використовував Йозеф Геббельс, який, щоправда, говорив уже не про природний, а про “політичний ландшафт”. Утім, така метафора не виникає нізвідки: згадаймо хоча б фронтиспис до “Левіафана”, де ми бачимо, як образ держави та державця виникає з пейзажу та ландшафту. Зрештою, “політичний пейзаж” стає предметом уважного і розлогого аналізу німецького історика мистецтва Мартіна Варнке.

Більше про історію цього жанру мистецтва ви дізнаєтеся на курсі «Історія європейського пейзажу».
#курстижня
Курс цього тижня – «Європейський авангард початку ХХ століття» Тетяни Огаркової.

Чого прагне авангард та чим він відрізняється від модернізму, ар нуво чи сецесії? Чому авангард – це не лише картини в музеях чи книги у бібліотеках? На чому ґрунтується філософія авангарду?  

Цей курс торкається різних епізодів європейського авангарду початку ХХ століття.  Ви дізнаєтеся про вплив філософських та релігійних ідей, адже авангард – це не лише нове мистецтво, але також нове розуміння людини і історії, нове проживання часу, простору та світу.

6 вебінарів у записі
Вартість: 2500 1875 грн

Пропозиція діє з 13 до 19 листопада включно.
#онлайнкурс
Вивчення логіки потребує зосередження і систематичного підходу. З новим курсом «Логіка: як мислити раціонально» ви:

отримаєте зрозумілі настанови для формування раціонально-аналітичного та критичного підходу до аналізу різноманітних явищ, процесів і реалій сучасного життя;
матимете ясну систему знань та інструментарій мислення, замість стихійно сформованих навичок і інтуїтивних уявлень про логічне мислення;
одразу пропрацюєте запропоновані у курсі логічні інструменти на завданнях, практикумах і кейсах.

А поки можна потренувати логіку, скориставшись наступними порадами:

▪️частіше грати у шахи, шашки, монополію, нарди або скрабл;
▪️розв’язувати ломиголовки, ребуси, анаграми, метаграми;
▪️вирішувати логічні задачі;
▪️придумувати по 5 способів використання будь-якого предмета або сітльки ж виходів з ситуацій;
▪️читати та дивитися детективи. Наприклад, новий серіал «Повний цикл» від Стівена Содерберга або класичну стрічку «Куб» (1997), перечитати «Талановитий містер Ріплі» Патриції Хайсміт.
#онлайнкурс
Досліджуючи історію ідей, ми краще усвідомлюємо своє місце в світі, вчимося робити розважливі вчинки та ставимося критично до себе та інших.

📘На семінарських заняттях нового курсу з історії філософії разом із Тарасом Лютим будемо читати, коментувати, розбиратися з труднощами інтерпретації та ставити наступні тексти в історичний і культурний контексти:  

▪️"Міф про печеру" Платона. "Держава", (Книга 6)
▪️"Проблема часу". Авґустин Блаженний "Сповідь", (Книга 11)
▪️"Похвала глупоті", Еразм Роттердамський 
▪️ "Міркування про метод", Рене Декарт
▪️"Так казав Заратустра", Фридрих Ніцше, (Частина 1)
 
Запрошуємо здійснити цю спільну подорож філософією крізь епохи, постаті та їхні ідеї. Розпочинаємо вже 20 листопада. До 15 листопада діє ціна для ранніх пташок.
#щочитати
На новому курсі Ростислава Семківа «Світова література: великі книги та їхні епохи» будемо говорити про найвизначніші твори різних часів. Готуючись до курсу, зібрали для вас найкращі екранізації деяких з них:
 
«Фауст» (1926), реж. Ф. В. Мурнау
Справжній німий шедевр веймарського кінематографу, що став класикою. Картина знята за мотивами «Народної книги», п'єси К. Марло та однойменної трагедії Ґете.

«Ромео та Джульєтта» (1968), реж. Ф. Дзефіреллі
Найкращий фільм про закохану пару за версією кінокритиків.

«Орландо» (1992) , реж. С.Поттер
Екранізація роману Вірджинії Вульф, з якої почалося визнання актриси Тільди Свінтон.

«Пані Боварі» (2014) , реж. С. Бартез
Приклад жіночого погляду у кіно на відомий твір, в центрі якого жінка.

«1984» (1984) , реж. М. Редфорд
Науково-фантастичний фільм-антиутопія, який символічно вийшов у тому ж році.

Початок курсу 28 листопада.
#онлайнкурс
Ще у XVIII сторіччі Іммануїл Кант зазначив, що людей варто вчити не думкам, а способам мислення. Людина повинна вміти розмірковувати, аналізувати, а не спиратися на завчені постулати. 

У цьому допоможе логіка як наука про закони та різновиди мислення. А наш новий курс «Логіка: як мислити раціонально» стане своєрідним «тренінгом для розуму». Ви не тільки  вдосконалите свою логічну культуру мислення, але й сформуєте раціональний та критичний підходи до аналізу різноманітних явищ, процесів та реалій сучасного життя. А також посилите ваш творчий та інтелектуальний потенціал.

Курс містить відеолекції та практичну складову: кейси з прикладами із сучасного дискурсу, а також 3 семінарські заняття з експерткою Іриною Хоменко.

Старт 27 листопада
#добірка
Нашу сьогоднішню добірку, в якій ви знайдете що послухати, почитати та подивитись, ми присвятили темі літератури:

📘Книги Ростислава Семківа:

▪️«Пригоди української літератури» 
Автор переконує: культура розвивалась не так просто, як нас навчали у школі.
▪️«Як читати класиків» 
Ця книжка про підкорення могутньої сили — сили літератури.

🎵Новий літературний подкаст «Запах слова» на каналі hromadske.зміст з Євгенієм Стасіневичем та Сергієм Чирковим:

▪️«Шкільна програма, Хвильовий, емансипація»
▪️«Книжки для самоосвіти, Дейл Карнегі, стоїцизм»

🎥Свіжі екранізації книжок:

▪️«Падіння дома Ашерів» (2023), реж. М. Фленаган
Адаптація однієї з новел Едгара Аллана По про будинок, мешканцям якого не дають спокою потойбічні сили.
▪️«Великі сподівання» (2023), реж. Б. Худ, С. Радсі
Нова кіноверсія роману Ч. Дікенса про сироту Піпа, який несподівано отримує квиток до вищого світу.

Зображення: Рене Магрітт «Покірний читач» (La Lectrice Soumise)
#онлайнкурс
Друзі, на листопад та грудень ми запланували 5 онлайн-курсів, а саме:

«Історія філософії: епохи, мислителі, ідеї»
Курс знайомить з основними філософськими ідеями західного світу різних часів. 

«Логіка: як мислити раціонально»
На курсі, використовуючи інструменти логіки, будемо вчитись відкидати емоції та розв’язувати задачі на раціональному рівні.

«Світова література: великі книги та їхні епохи»
Цей курс розставляє орієнтири у майже 3000-літній традиції художнього письменства. Семінарські заняття з експертом посилять аналітичні навички та здатність аргументовано висловлювати свої думки.

«Історія понять: любов, праця, влада, смерть та гра»
Мета курсу – познайомитися з 5 філософсько-культурними поняттями та процесом їх еволюції, навчитися аналізувати культурні явища та процеси.

«Історія європейського пейзажу»
На курсі розглянемо цей жанр як штучно сконструйований простір, який засвідчує економічні та духовні процеси суспільства або ж підтримує памʼять про них.
#стипендіальнапрограма
Шановні освітяни, викладачі українських навчальних закладів будь-яких рівнів, а також працівники музеїв! До кінця грудня цього року у Культурному Проекті діє стипендіальна програма для вас. Обирайте курс або дисципліну на нашому сайті, заповнюйте заявку та долучайтесь до спільноти Культурного Проекту.

Як отримати стипендію?
Заповніть форму заявки, запишіть та надішліть нам коротке мотиваційне відео з інформацією про вас та заклад, у якому ви працюєте. Також у відео розкажіть нам, які дисципліни та теми вас найбільше цікавлять і чому.
#відкриталекція
Запис лекції, присвяченої Миколі Лисенку, вже доступний на нашому Youtube-каналі

Лекторка: Катерина Антонова-Колесник, кандидат мистецтвознавства (2019), лисенкознавець.

Приємного перегляду!
#журналкультурногопроекту
Щорічний фестиваль класичної музики d'Aix-en-Provence у французькому містечку Екс-ан-Прованс — одна з головних подій в світі опери. Він заснований ще у 1948 році і з того часу зарекомендував себе як місце для інновацій, що знайомить публіку з новими мистецькими формами та митцями. У фокусі фестивалю — створення нових оперних постановок та організація високоякісних концертів. Першорядні артисти, режисери, оркестри, диригенти і найвидатніші сучасні композитори світу раз на рік зустрічаються в Провансі на цю велику музичну подію. 

Цьогоріч через повномасштабне вторгнення відвідувачів з України майже не було. Українська музикознавиця та лекторка Анна Гадецька та засновниця “Культурного Проекту” Наталія Жеваго спланували свою подорож так, щоб встигнути відвідати найочікуваніші оперні події та поділитись враженнями.

Зображення: Кадр з постановки фестивалю
#онлайнкурс
У 2008 році Роджер Еберт написав есе «Як читати кіно», у якому розповів про переваги стоп-кадру і те, як він може допомогти інтерпретувати той чи інший фільм. Бо кожна деталь кінострічки має певне послання. Якщо навчитися “зчитувати” їх, можна довідатися про фільм досить багато та глибше зрозуміти його.

Курс про кіно Ганни Дацюк, що розпочнеться 31 жовтня, був створений на основі ідеї Еберта. На курсі ви почуєте про основні засоби подачі сюжету, представлення персонажа, стилю через різноманітні прийоми в монтажі, операторську роботу, звукове оформлення та інше. А на практичних семінарах матимете змогу подискутувати з лекторкою, поставити питання та закріпити набуті знання.

23 відеолекції, 3 семінари
Початок: 31 жовтня
До 28 жовтня діє ціна для Ранніх пташок 

У нашому інстаграм-акаунті ви можете переглянути відгуки слухачів цього курсу попередніх наборів.