Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Пресслужба Чернігівської міської ради
Додано 14 лип 2024

Пресслужба Чернігівської міської ради

@chernihivrada
Кількість підписників: 3 012
Фото: 3,250
Відео: 52
Посилання: 1,240
Опис:
Офіційний Telegram-канал пресслужби Чернігівської міської ради

👥 Кількість підписників

3 012
Середній/День:: -8
Середній/Тиждень:: -20
Середній/Місяць:: +136

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 699
Середній/День:: 1,420
Середній/Тиждень:: 3,385
ERR: 56.41%

📊 Кількість повідомлень на день

3.3
Останній день: 5
Середнє за тиждень: 4.1
Середнє за день: 3.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Сьогодні, 1 жовтня, внаслідок ударів армії російської федерації по обʼєктах енергетики склалася складна ситуація в енергосистемі. 💡АТ «Чернігівобленерго» вводить графіки відключень електроенергії. Детальну інформацію про них компанія оприлюднила вже за посиланням: https://t.me/chernigivoblenergo/4123Стосовно ситуації в місті Чернігові 🚰Водопостачання та водовідведенняОб’єкти КП «Чернігівводоканал» частково працюють від автономних джерел живлення.Всі каналізаційні насосні станції запущені, відкачування стоків відбувається у штатному режимі.Тиск в системі подачі води задовільний. Пам’ятайте: електроенергія та вода зараз пов’язані. Будьте обережні та плануйте використання води відповідально.🏥 МедицинаВсі міські заклади охорони здоров’я забезпечені альтернативними джерелами живлення і завтра працюватимуть у звичайному режимі. Про зміни у графіках роботи буде повідомлено додатково. 🏫ОсвітаШколи переходять до кінця цього тижня (2, 3 жовтня) на дистанційний формат навчання. Дитячі садки не працюватимуть тільки завтра з метою підлаштування під графіки відключення світла. До кінця завтрашнього дня буде надана додаткова інформація. 🚎ТранспортВід завтра міський електротранспорт працюватиме у звичайному режимі.💡Вуличне освітлення та світлофориВуличне освітлення у місті й надалі не працюватиме. Світлофори функціонуватимуть лише там, де є безперебійне електроживлення.📢 Система оповіщенняПрацюватиме у звичайному режимі, оскільки забезпечена альтернативним джерелом живлення.🚔Безпека громадського порядку Патрульна поліція переходить у посилений режим патрулювання. Пункти незламності. Готуються до розгортання.
⚠️ Інформація щодо роботи систем водопостачання та водовідведення м. Чернігова станом на 8:00 27.09.2025💧 Ситуація залишається складною. Не всі об’єкти КП «Чернігівводоканал» підключено до централізованого електроживлення, частина продовжує працювати від альтернативних джерел енергії . Попри це, водопостачання в місті забезпечено .📌 Нагадаємо:⏱️ 26.09.2025 о 13:30 було відключено від електроживлення всіх об’єктів міста.👷‍♂️ Фахівці КП «Чернігівводоканал» оперативно підключили насосні станції каналізації від альтернативних джерел, щоб забезпечити відведення стоків.🚰 Після цього розпочалося поступове відновлення водопостачання.🕓 З 16:00 26.09.2025 у більшості будинків Чернігова на перших поверхах з’явилася вода.🚛 У районах з найбільшими труднощами було організовано підвезення та роздачу води до 21:00.⬆️ Увечері відбувалося підключення підвищувальних насосних станцій, і вода поступово надходила на верхні поверхи багатоповерхівок.🚨 Важливе застереження!Вночі 27.09.2025 у багатоквартирному будинку сталося затоплення 💦 через неперекриті крани у квартирі. Було пошкоджено кілька помешкань на різних поверхах. Наразі водопостачання в будинку відключене, управляюча організація займається усуненням наслідків.👉 Нагадуємо мешканцям:🚿 Якщо у вашій квартирі тимчасово немає води й ви залишаєте оселю — обов’язково перекривайте крани!📞 У разі виявлення витоків води на вулиці чи у дворі телефонуйте в аварійно-диспетчерську службу КП «Чернігівводоканал» — 0800 50 50 51.🛢️ Робіть запаси води, адже ситуація може змінитися дуже швидко.🙏 Дякуємо за розуміння та уважність!✍️КП «Чернігівводоканал»
⚠️ До уваги мешканців Чернігова!Сьогоднішня ситуація в Чернігові вимагає від нас зробити деякі пояснення для жителів міста.Насамперед важливо розуміти: ❗️перш ніж відновити водопостачання, КП «Чернігівводоканал» зобов’язане забезпечити відведення стічних вод.У місті працює понад два десятки каналізаційних насосних станцій. Якщо вони не функціонуватимуть – стоки вийдуть на поверхню, і наслідки будуть катастрофічними. Саме тому першочерговим завданням є запуск системи водовідведення, і лише після цього – поступове відновлення водопостачання.Разом із тим складається враження, що в місті діють окремі люди чи навіть ціла «п’ята колона», які працюють на користь ворога. Вони, свідомо чи ні, сіють паніку, поширюють недовіру до комунальних підприємств, маніпулюють фактами. Наприклад, поширюються повідомлення, нібито водоканал має працювати «поза часом і простором» – незалежно від блекаутів у місті, без жодних технічних обмежень. Але це технічно неможливо. Навіть коли кожен із нас удома наповнює ванну, на це потрібен час. Є пропускна спроможність труби й є фізичні обмеження. А міські мережі – це не 250 літрів у ванні, а тисячі разів по 250 літрів. Наповнення труби діаметром 500 мм триває 5–6 годин і має відбуватися поступово. Різке включення призвело б до сотень поривів, гідроударів і колапсу системи. Після зупинки насосних станцій, усіх одночасно, система була повністю спустошена, і наповнення має відбуватися за певним алгоритмом.Крім того, переключення насосних станцій із централізованого живлення на альтернативні джерела – складний і небезпечний процес. Автоматично він не відбувається: виїжджають спеціалісти, проводять перевірки й виконують дії за протоколами та регламентами. Так сталося і цього разу: після знеструмлення міста близько 13:30 вже о 16-й годині почалося поступове відновлення водопостачання. Нині цей процес (станом на 20:00) завершується, але більша частина насосних станцій і досі працює на альтернативному живленні.Працівники «Чернігівводоканалу» не припиняють роботу навіть після завершення офіційного робочого дня – о 17:00. Вони залишаються на об’єктах і продовжують забезпечувати водопостачання та водовідведення з міста в надзвичайно складних умовах.📌 Важливо також розуміти: підприємство не може публікувати повну інформацію про всі технічні деталі своєї роботи. Ворог відстежує такі повідомлення. Саме на цій «тиші» й намагаються грати провокатори, які сіють недовіру й розбурхують людей.👉 Закликаємо мешканців Чернігова не піддаватися на провокації. Ті, хто свідомо поширює дезінформацію, фактично допомагають ворогу. Такі дії мають стати предметом уваги відповідних служб.Разом ми збережемо спокій і витримаємо ці випробування! 💙💛✍️ КП «Чернігівводоканал»
Організація навчального процесу в гімназіях і ліцеях Чернігова. Начальник управління освіти Василь Білогура: «Сьогодні ворог серед дня завдав жорстокого удару по цивільним, які займались гуманітарним розмінуванням!Тривалість повітряних тривог останніми днями бʼє антирекорди, і на жаль, все довше, і діти у садочках і школах усе більше часу проводять в укритті.Сьогодні провели нараду з керівниками закладів загальної середньої освіти, спільно шукали оптимальні рішення щодо організації освітнього процесу під час тривоги.Єдиного рішення не може бути!❗️Залежно від площі приміщення та кількості класів буде розглянуто можливість організації навчання в укритті.❗️Зважаючи на те, що кожен заклад має різну кількість класів на паралелі та враховуючи наявні площі та конструктивні особливості найпростіших укриттів, будуть розроблені алгоритми та прийняті рішення в кожному конкретному випадку. ❗️Прийняті рішення будуть доведені батькам.Дуже легко і просто розводити демагогію, і вказувати як, кому і що робити.Однак, коли мова йде про відповідальність, то ці «експерти» швидко її перекладають на освітян.Окрім навчання в укритті, ми маємо і розуміти питання організації харчування, на яке теж потрібно час і ресурс.Прошу всіх батьків проявити терпіння та повагу, у цей непростий час важливо шукати рішення, які допоможуть нам вистояти! В єдності наша сила».
📢 До уваги пасажирів! Тимчасові зміни на автобусному маршруті № 30❗️Від завтра, 14 серпня, частину транспортних засобів автобусного маршруту № 30 з вул. Кільцева буде скеровано до зупинки «вул. Курсанта Єськова».Такі зміни спрямовані на покращення транспортного сполучення мікрорайону «вул. Курсанта Єськова» на період ремонтних робіт та скорочення маршруту № 37.☝️Таким чином, половина автобусів на маршруті № 30, як і раніше, прямуватиме до кінцевої зупинки «Півці», інша половина — від зупинки «СГТ Ветеран» — прямуватиме до зупинки «вул. Курсанта Єськова».🚌 На транспортних засобах буде встановлено додаткові трафарети:автобуси, що прямують до кінцевої зупинки «Півці», — ПІВЦІ;автобуси, що прямують до мікрорайону «вул. Курсанта Єськова», — ЄСЬКОВА.👀 Переглянути схеми маршрутів та відстежити рух автобусів у режимі реального часу можна, скориставшись мобільним застосунком DozoR City або сайтом: https://city.dozor.tech/ua/chernigiv/city✍️Управління транспорту, транспортної інфраструктури та звʼязку
🚧 До уваги водіїв! Детальніше про тимчасове перекриття руху транспорту в центральній частині міста.📅 З 27 червня 2025 року з 08:00 перекрито рух транспорту по вул. Коцюбинського на ділянках:📍 від вул. Княжа до просп. Миру;📍 від просп. Миру до вул. П'ятницька. Зміни в русі по просп. Миру:📍 Рух транспорту по просп. Миру від просп. Перемоги до Красної площі, який був тимчасово перекритий, повністю відновлено в обох напрямках.📑 Причина перекриття: проведення робіт із реалізації Контрактної угоди CHE-1 "Заміна трубопроводів ЦТ на нові попередньо ізольовані труби на пр. Перемоги та вул. Коцюбинського".🇪🇺 Проєкт «Реконструкція трубопроводів централізованої системи теплопостачання КП "Теплокомуненерго" Чернігівської міської ради», реалізується в рамках програми «Відновлення об’єктів критичної інфраструктури, Компонент II, Україна», що фінансується European Union in Ukraine за підтримки Nefco in Ukraine, який виступає програмним менеджером програми ЄС.ℹ️ Просимо водіїв врахувати цю інформацію при плануванні своїх маршрутів. Дякуємо за розуміння!✍️КП «Теплокомуненерго»
Комунальні служби Чернігова вже ліквідовують наслідки нічної атаки армії РФУ ніч на 3 червня 2025 року Чернігів знову зазнав ворожої атаки з боку російської федерації. У результаті зафіксовано влучання та загоряння у двох районах міста — приватної житлової забудови та багатоквартирної.📍 Оперативне реагуванняОдразу після ударів на місцях подій розпочали роботу рятувальники, медики та поліція. У густонаселеному районі багатоповерхівок співробітники КП «Муніципальна варта» оперативно розгорнули штаб ліквідації наслідків, де нині правоохоронці приймають звернення громадян щодо пошкодженого майна.Станом на 9:30 ранку всі осередки загоряння ліквідовано. Надзвичайники та правоохоронні органи продовжують працювати на місцях. На жаль, внаслідок ударів постраждали п’ятеро осіб.🏚️ Пошкодження інфраструктури та майна: У районі приватної забудови: пошкоджено житловий будинок, господарчу будівлю, гараж; сім автомобілей та вісім будівель різного призначення. У багатоповерховому житловому районі: знищено одне авто, пошкоджено - ще п’ять; постраждала будівля магазину та мала архітектурна форма; вибито близько 200 вікон у 25 багатоквартирних будинках; пошкоджено три заклади освіти. 🛠️ Робота комунальних службКП «ЖЕК-10» та «Деснянське» вже проводять першочергові аварійно-відновлювальні роботи: прибирання уламків скла на прибудинкових територіях; закриття пошкоджених вікон плівкою та OSB-плитами.🚧 Обмеження руху транспортуУ зв’язку з ліквідацією наслідків удару тимчасово обмежено рух транспорту на ділянці, де зафіксовано падіння БПЛА.Внесено зміни до руху громадського транспорту:🔹Тролейбусні маршрути №7 та №9 — курсуватимуть до кінцевої зупинки «Міська лікарня №2»;🔹Автобусні маршрути №27 та №30 — об’їжджають пошкоджену ділянку по вул. Космонавтів у прямому та зворотному напрямках.Про відновлення звичного маршруту буде повідомлено додатково.✍️Робота міської комісії ТЕБ та НСУ Чернігівській міській раді вже проведено засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.Прийнято рішення щодо координації дій усіх служб, надання допомоги постраждалому населенню та ліквідації наслідків нічного обстрілу.
Допомога чернігівцям, чиє житло постраждало від збройної агресії РФ, та родинам загиблих Захисників і Захисниць — нові рішення виконкому.2 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради було ухвалено низку важливих рішень, спрямованих на підтримку мешканців міста, які зазнали втрат унаслідок збройної агресії РФ.🏚 Матеріальна допомога власникам приватних будинків:Ще 7 чернігівців отримають одноразову фінансову допомогу на загальну суму 44 600 грн. Загалом із початку дії Програми (2022 рік) підтримку вже отримали 2163 особи на суму 33,5 млн грн.🏢 Підтримка власників пошкоджених квартир:Схвалено виплати для 7 власників квартир на суму 100 000 грн. У 2025 році в межах цієї Програми допомогу вже отримали 45 осіб на 520 000 грн.🫂Допомога родинам загиблих Захисників і Захисниць:Одноразову допомогу на суму 466 667 грн отримають 9 членів сімей, які втратили рідних через війну. Загалом у 2023–2024 роках таку підтримку надали 518 особам на понад 27 млн грн, а з початку 2025 року — 125 особам на майже 5,9 млн грн.
🛑Щодо ремонту водопроводу на вул. О. Довженка. 👉29 січня внаслідок руйнації водопроводу та підмиванням асфальтобетонного покриття дороги, рух транспорту по вул. О. Довженка перекрили.👉30 січня «Чернігівводоканал» розпочало роботи з демонтажу асфальтобетонного покриття та ремонту водопроводу. 👉В результаті вимивання грунту, під дорогою утворилася пустота - під всіма смугами руху була величезна печера, склепінням якої було асфальтобетонне покриття.❗️Можна констатувати, що перекриття руху зроблено вчасно. Завдяки цьому вдалося запобігти тяжким наслідкам, які б мали місце у випадку руйнації асфальту під колесами авто.⚠️Причина аварії - тривале протікання розтрубу труби, в результаті чого було промито стінку самої труби, яку потім розірвало тиском води мережі.👉Станом на 18:30 год. 30 січня замінено пошкоджену ділянку і водопостачання відновлено. Стан труби - під контролем аварійної бригади.❗️31.01 - планується виборка уламків асфальту та засипання розкопки. ❗️01-02.02 - відновлення дорожнього покриття.
Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова та додаткове транспортне сполучення. Сьогодні на загальноміській нараді розглянули кілька питань, важливих, в першу чергу, для мешканців цього мікрорайону. Стосовно ремонту дороги. Необхідні роботи будуть виконані найближчим часом. Питання ремонту цього шляху неодноразово піднімалося в публічній площині і пояснювалося, що значна частина дороги знаходиться не на землі міста, а тому перш, ніж виділяти кошти з міського бюджету та ремонтувати, потрібно було отримати від власників землі дозвіл на тимчасове користування. Бюрократичні процедури зайняли стільки часу - скільки вони його вимагали. Додатково минулого тижня я провів зустріч з керівником структури, яка відповідальна за ці процедурні питання зі сторони власника землі. ❗️Сьогодні всі документи підписані і комунальники готові розпочинати роботи. Найгірші ділянки будуть відремонтовані і організовано безпечний рух цією дорогою. 🚌Ще одне питання цього мікрорайону - розширення транспортного сполучення. У зв'язку з відкриттям великого торговельного центру та звернень мешканців із проханням організувати сполучення мікрорайону з міською лікарнею №2, розглядаємо варіант запуску маршруту, який з’єднає цей мікрорайон із вказаними зупинками. Управління транспорту вже займається цим питанням.