Хочемо щиро подякувати всім, хто останніми днями допомагав чернігівцям, які постраждали внаслідок ударів армії рф по нашому місту.Злагоджена робота екстрених служб, міських комунальних підприємств і волонтерів дала змогу оперативно виконати аварійно-пошукові та першочергові ремонтні роботи на місцях надзвичайних ситуацій.Саме така єдність рятує життя людей і допомагає їм впоратися зі складнощами воєнного часу.Протягом 23, 24 та 25 грудня ворог завдав серію ударів по житловій забудові — трьом багатоквартирним будинкам. На жаль, є загибла та постраждалі. Пошкоджено понад дві сотні квартир і кілька сотень вікон.В першу чергу слова вдячності рятувальникам, медикам, правоохоронцям, газівникам — ви з перших хвилин робите все можливе, щоб врятувати людей і убезпечити їх.Паралельно з цим над ліквідацією наслідків працюють міські служби: розгортають пункти незламності, закривають вікна OSB-плитами, прибирають будівельне сміття, ремонтують мережі та виконують всі необхідні роботи для підтримки постраждалих. Часто це виходить за межі їхніх прямих обов’язків, але в час кризи головне — зробити все можливе, щоб допомогти людям.До робіт залучаються працівники: КП «Новозаводське», КП «Деснянське», КП «ЖЕК-10», «ЖЕК-13», КП «Зеленбуд», КП «Міськсвітло», КП «Чернівводоканал», КП «АТП-2528», КП «Муніципальна варта», КП «Теплокомуненерго» та АТ «ОТКЕ». Організацією харчування займається КП «Шкільне». Наприклад, спільно з управлінням освіти та керівництвом однієї зі шкіл 25 грудня в районі надзвичайної ситуації було організовано гаряче харчування для постраждалих і тих, хто ліквідовував наслідки удару.Щиро дякуємо всім, хто в умовах підвищеної небезпеки та напруги працює понаднормово. Тільки завдяки єдності екстрених і комунальних служб, а також волонтерів, допомога постраждалим стає швидкою та ефективною .
Минулий тиждень, як і попередні, КП «Чернігівводоканал» працювало в умовах відключень електроенергії. Водопостачання та водовідведення — це безперервні процеси, тому під час знеструмлень підприємство заздалегідь задіює автономні джерела енергії, щоб місто не залишилося без води, а каналізація працювала без зупинок.У періоди відсутності електропостачання ключові об’єкти підприємства переводяться на роботу від генераторів. Фахівці КП «Чернігівводоканал» цілодобово контролюють їхню роботу, забезпечують безперебійне постачання пального, оперативно реагують на аварійні ситуації. Саме завдяки цій роботі вдається зберігати подачу води споживачам і функціонування систем водовідведення навіть за відсутності електроенергії.🗓У період 15–21 грудня:🔸6 ключових об’єктів водопостачання працювали від альтернативних джерел живлення;🔸213 годин 49 хвилин інфраструктура функціонувала за рахунок генераторів;🔸606 331 грн склали витрати підприємства лише на пальне за один тиждень.🔴Важливо: ця сума не враховує витрати на заробітну плату персоналу, обслуговування обладнання та транспортування пального.КП «Чернігівводоканал» продовжує забезпечувати місто водою та водовідведенням, працюючи в умовах підвищеного навантаження та відповідальності.
Сьогодні День енергетика!Щиро дякуємо кожному працівнику енергетичної галузі за вашу важливу працю. В умовах повномасштабної російсько-української війни енергетична інфраструктура стала однією з головних цілей ворога, і ці удари відчуває вся країна. Протягом останніх пів року під посиленими обстрілами опинилася й енергетика Чернігівської області.Цієї осені Чернігів неодноразово занурювався у повний блекаут. Та щоразу завдяки безперервній і самовідданій роботі енергетиків світло поверталося в оселі містян, відновлювалася робота об’єктів критичної та соціальної інфраструктури.Окремої вдячності заслуговують фахівці, які працюють на прикордонних територіях. Виконуючи ремонтні роботи під загрозою обстрілів, вони самі ризикують стати мішенню для ворога, але продовжують виїздити на пошкоджені об’єкти, аби люди мали світло.Слова подяки і тепловикам, які забезпечують теплопостачання в домівках, лікарнях і школах. В умовах холодної пори року їхня праця — це щоденна боротьба за тепло й безпеку людей.Дякуємо вам за те, що робите для людей і для країни.Вічна пам’ять тим енергетикам і тепловикам, які загинули, виконуючи свою роботу.
🚨 Увага, чернігівці! Масани ледь не залишилися без води.Цього тижня район Масани був за крок від повного відключення водопостачання та водовідведення.Причина шокуюча — вологі серветки, які недобросовісні споживачі з Масанів масово викидають в унітаз.❗ ЩО СТАЛОСЯ? На перехресті вул. Глібова — Красносільського працівники виявили:🔴 Каналізаційний колектор 1000 мм повністю забитий серветками.🔴 Стоки почали загрожувати витоком у мережі.🔴 У разі прориву довелося б повністю відключити воду в усьому районі Масани.👷 Працівники вручну дістали вже понад 20 м³ серветок — і роботи тривають.❗ ЧОМУ ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО? Вологі серветки не розчиняються. Вони збиваються у величезні грудки та закупорюють труби. Достатньо дій кількох тисяч недобросовісних мешканців, щоб заблокувати цілий колектор.🚛 ЩО ВРЯТУВАЛО СИТУАЦІЮ? Спеціалізований каналопромивний автомобіль, отриманий завдяки європейським партнерам, пробив затор і зняв критичне навантаження з мереж.🚫 НЕ ВИКИДАЙТЕ В УНІТАЗ:❗️Вологі серветки❗️Ватні диски, палички❗️Підгузки, прокладки, тампони❗️Маски, рукавички❗️Ганчірки, нитки, волосся❗️Залишки їжі, жир❗️Пакети, поліетилен❗️Медикаменти❗️Будівельне сміття❗️Пісок, землю, цемент✍️КП «Чернігівводоканал»
Наявність води у ваших кранах під час відключень електроенергії — результат постійної роботи та великих зусиль КП «Чернігівводоканал». Чернігів продовжує функціонувати в умовах постійних відключень електроенергії. Щоб у домівках мешканців була вода та працювала каналізація, об’єкти «Чернігівводоканалу» також мають бути постійно заживлені. Однак низка об’єктів підприємства також включена в графіки відключень і тому працює на альтернативних джерелах живлення. Це створює додаткові витрати для підприємства, зокрема на пальне.За період із 1 по 7 грудня 2025 року об’єкти «Чернігівводоканалу» працювали 217 годин на альтернативних джерелах живлення.Сума витрат на пальне для забезпечення безперервної роботи насосного обладнання протягом минулого тижня склала 613 876 грн. При цьому це не повні витрати, адже вони не включають технічне обслуговування обладнання, заробітну плату персоналу, транспортування та інші супутні витрати, необхідні для функціонування системи водопостачання в умовах енергетичних викликів.
Останнім часом у соціальних мережах поширюються повідомлення про нібито повну відсутність палива для генераторів у закладах освіти, через що, мовляв, школи та дитячі садки не можуть ними користуватися під час відключень електроенергії. Ця інформація не відповідає дійсності й потребує спростування.1️⃣Заклади освіти забезпечені генераторамиУсі дитячі садки та школи Чернігова забезпечені генераторами — загалом 164 одиниці (стаціонарні і мобільні). ❗️Вони підключені, технічно справні та перебувають в експлуатації. Варто зазначити, що потужності цих генераторів достатньо виключно для забезпечення електроенергією укриттів під час повітряних тривог, а не всіх приміщень закладу. Про що неодноразово наголошувалося. 2️⃣Пальне для генераторів завжди наявнеУправління освіти з 2022 року безперервно закуповує паливо й передає його у заклади освіти. На ці потреби вже спрямовано 3,6 млн грн з бюджету Чернігівської міської територіальної громади. Видатки передбачені щороку, а забезпечення пального є плановим процесом.3️⃣Рух до енергонезалежностіРазом з тим, розуміючи виклики воєнного часу, міська рада та управління освіти системно працюють над впровадженням сучасних рішення для підвищення автономності закладів освіти. Уже ❗️14 з них обладнані сонячними станціями. Водночас варто розуміти, що навіть така система не може гарантувати повного та стабільного забезпечення електроенергією: у похмурі дні виробіток є мінімальним, а можливості акумуляторів — обмежені.Шановні чернігівці! Цей навчальний рік справді непростий для всіх — і для дітей, і для педагогів. Тривалі повітряні тривоги впливають на формат навчання, а відключення електроенергії створюють додаткове навантаження на освітню систему. ❗️Ці труднощі виникають, в першу чергу, через воєнні події, які впливають на всю країну.❗️У такий час особливо важливо не піддаватися на інформаційні маніпуляції, що спрямовані на дестабілізацію настроїв у місті. Тому ще раз підкреслюємо: інформація про повну відсутність палива для генераторів у закладах освіти не відповідає дійсності. У кожному закладі є генератори й необхідний запас пального для роботи укриттів під час повітряних тривог.
7 листопада 2025 року відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання заслухано керівника регіонального підрозділу державного підприємства, який поінформував про хід стабілізаційних робіт на об’єкті критичної інфраструктури в центральній частині Чернігова.Нагадаємо, 29 жовтня 2025 року армія російської федерації двічі за добу атакувала об’єкт критичної інфраструктури в центрі міста. Внаслідок повторного удару конструкція зазнала пошкоджень. 30 жовтня міська комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення тимчасово обмежити пересування в радіусі 200 метрів від пошкодженої ділянки — ❗️для забезпечення безпеки населення та запобігання можливим надзвичайним ситуаціям. Термін дії обмежень було визначено до 7 листопада, ❗️протягом якого тривали стабілізаційні роботи.Сьогодні після заслуховування чергової доповіді представника підприємства члени комісії вирішили продовжити дію обмежень до отримання від нього офіційного повідомлення про завершення робіт.❗️Обмеження буде знято одразу після надходження такого підтвердження. Про що буде повідомлено невідкладно.
❗️Чернігівська міська рада виконала всі необхідні дії для оперативного та всебічного інформування громадян щодо обмеження руху в зоні пошкодженого об’єкта. Уся інформація була публічно доступною й містила чітке зазначення терміну дії обмежень — до 7 листопада.✍️Сьогодні в соцмережах з’явилися публікації та відео з наріканнями, що міська рада нібито не поінформувала людей про терміни обмеження перебування в радіусі 200 метрів біля об’єкта критичної інфраструктури в центрі міста.Проте факти свідчать про інше: інформація була доведена відкрито, офіційно та різними каналами — через ЗМІ, соціальні мережі, особисті попередження та письмові оголошення.🔴29 жовтня 2025 року армія російської федерації двічі за добу завдала ударів по об’єкту критичної інфраструктури в центрі Чернігова. Внаслідок повторного обстрілу конструкція зазнала пошкоджень.🟠30 жовтня відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За його результатами ухвалено рішення обмежити пересування та перебування людей у радіусі 200 метрів від пошкодженого об’єкта до 7 листопада. ❗️Такий термін визначено для проведення стабілізаційних робіт і забезпечення безпеки мешканців.Того ж дня ввечері мешканців міста поінформували через офіційні сторінки Чернігівської міської ради в соціальних мережах і через засоби масової інформації.Крім того, у той самий час представники КП «Муніципальна варта» спільно з поліцією та працівниками КП «Новозаводське» особисто попередили мешканців будинків, представників підприємств і організацій, розташованих у 200-метровій зоні навколо об’єкта. Зокрема — ❗️дирекцію Центрального ринку, яка мала донести інформацію до підприємців, що працюють на його території.🎥На кадрах сюжету «Суспільного», відзнятого 31 жовтня, зафіксовано, що на воротах Центрального ринку було розміщено оголошення про рішення комісії ТЕБ та НС із чітко зазначеним терміном дії обмеження — до 7 листопада. Також начальник охорони ринку попереджав підприємців про тимчасові заходи безпеки (фрагмент сюжету).Ще раз наголошуємо: усі обмеження були введені виключно з міркувань безпеки мешканців. Міська рада діяла в межах своїх повноважень, відкрито й послідовно, забезпечивши належне інформування всіх сторін.❗️Будь-які твердження про «відсутність інформування» не відповідають дійсності, а ті, хто поширюють подібні заяви, ймовірно, роблять це свідомо, створюючи підґрунтя для маніпуляцій та дестабілізації суспільних настроїв.
💧 Стосовно ситуації з водопостачанням та водовідведенням у місті.Сьогодні, 22 жовтня, спостерігається дуже низька напруга в електромережі, через що насосне обладнання автоматично зупиняється.Практично всі об’єкти КП «Чернігівводоканал» працюють на альтернативних джерелах живлення.Попри це, працівники підприємства намагаються підтримувати максимальний тиск у водомережі, аби вода надходила до споживачів.Підвищувальні насосні станції у різних районах міста зараз працюють у нестабільному, аварійному режимі — постійно зупиняються та запускаються. Так триває весь день.⬆️Найвищий тиск у водопровідній мережі забезпечується у ранкові години — з 6:00 до 10:00 та у вечірні — з 18:00 до 22:00.Саме в ці періоди вода подається найстабільніше, тому рекомендуємо мешканцям робити запаси води саме в цей час.👷♂️ Працівники Чернігівводоканалу роблять усе можливе, щоб система водопостачання та каналізації працювала безперебійно.Колектив підприємства вже другу добу працює у перевантаженому режимі, залучаючи кваліфікованих фахівців, які оперативно реагують на всі виклики, пов’язані з енергопостачанням і подачею води.🟦Ті, хто був у Чернігові у 2022 році, пам’ятають, як важко було забезпечити місто водою.Зараз ситуація краща з технічного боку, але гірша з точки зору стану інфраструктури.Тож усім нам потрібно пристосовуватись до реалій і підтримувати одне одного.
📢 До уваги пасажирів! Тимчасові зміни в роботі маршрутів №1, 26 і 27Відзавтра, 14 жовтня, у звʼязку з перекриттям вул. Самоквасова через ремонтні роботи, вносяться такі зміни до руху громадського транспорту:🚎 Маршрут №1Тимчасово змінює кінцеву зупинку.Замість зупинки «Мікрорайон Шерстянка» тролейбуси курсуватимуть до зупинки «Міські електромережі».🚌 Маршрут №26У напрямку кінцевої зупинки «Мікрорайон Айстра» від зупинки «Завод металоконструкцій» рух автобусів буде спрямовано по вул. Народного Руху, далі — за звичним маршрутом.У зворотному напрямку — від зупинки «Міські електромережі» по вул. Народного Руху з поверненням на маршрут по вул. Степана Бандери.🚌 Маршрут №27У напрямку від кінцевої зупинки «Міська лікарня №2» після зупинки «Міські електромережі» автобуси рухатимуться по вул. Народного Руху до кінцевої зупинки «вул. Народного Руху», а потім — за аналогічним маршрутом у зворотному напрямку.⛔️ Звертаємо увагу!Зупинки «Мікрорайон Шерстянка», «вул. Д. Самоквасова», «Дитячий садок №5», «вул. Текстильників», «Міська лікарня №4» тимчасово не обслуговуватимуться громадським транспортом.