Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Пресслужба Чернігівської міської ради
Додано 14 лип 2024

Пресслужба Чернігівської міської ради

@chernihivrada
Кількість підписників: 3 012
Фото: 3,250
Відео: 52
Посилання: 1,240
Опис:
Офіційний Telegram-канал пресслужби Чернігівської міської ради
Джерело

Пресслужба Чернігівської міської ради | ️ До уваги мешканців Чернігова!Сьогоднішня ситуація в Чернігові вимага...

Логотип телеграм спільноти - Пресслужба Чернігівської міської ради Пресслужба Чернігівської міської ради @chernihivrada
387 Охват/переглядів 2025-09-26 17:54 Повідомлення №2475
⚠️ До уваги мешканців Чернігова!Сьогоднішня ситуація в Чернігові вимагає від нас зробити деякі пояснення для жителів міста.Насамперед важливо розуміти: ❗️перш ніж відновити водопостачання, КП «Чернігівводоканал» зобов’язане забезпечити відведення стічних вод.У місті працює понад два десятки каналізаційних насосних станцій. Якщо вони не функціонуватимуть – стоки вийдуть на поверхню, і наслідки будуть катастрофічними. Саме тому першочерговим завданням є запуск системи водовідведення, і лише після цього – поступове відновлення водопостачання.Разом із тим складається враження, що в місті діють окремі люди чи навіть ціла «п’ята колона», які працюють на користь ворога. Вони, свідомо чи ні, сіють паніку, поширюють недовіру до комунальних підприємств, маніпулюють фактами. Наприклад, поширюються повідомлення, нібито водоканал має працювати «поза часом і простором» – незалежно від блекаутів у місті, без жодних технічних обмежень. Але це технічно неможливо. Навіть коли кожен із нас удома наповнює ванну, на це потрібен час. Є пропускна спроможність труби й є фізичні обмеження. А міські мережі – це не 250 літрів у ванні, а тисячі разів по 250 літрів. Наповнення труби діаметром 500 мм триває 5–6 годин і має відбуватися поступово. Різке включення призвело б до сотень поривів, гідроударів і колапсу системи. Після зупинки насосних станцій, усіх одночасно, система була повністю спустошена, і наповнення має відбуватися за певним алгоритмом.Крім того, переключення насосних станцій із централізованого живлення на альтернативні джерела – складний і небезпечний процес. Автоматично він не відбувається: виїжджають спеціалісти, проводять перевірки й виконують дії за протоколами та регламентами. Так сталося і цього разу: після знеструмлення міста близько 13:30 вже о 16-й годині почалося поступове відновлення водопостачання. Нині цей процес (станом на 20:00) завершується, але більша частина насосних станцій і досі працює на альтернативному живленні.Працівники «Чернігівводоканалу» не припиняють роботу навіть після завершення офіційного робочого дня – о 17:00. Вони залишаються на об’єктах і продовжують забезпечувати водопостачання та водовідведення з міста в надзвичайно складних умовах.📌 Важливо також розуміти: підприємство не може публікувати повну інформацію про всі технічні деталі своєї роботи. Ворог відстежує такі повідомлення. Саме на цій «тиші» й намагаються грати провокатори, які сіють недовіру й розбурхують людей.👉 Закликаємо мешканців Чернігова не піддаватися на провокації. Ті, хто свідомо поширює дезінформацію, фактично допомагають ворогу. Такі дії мають стати предметом уваги відповідних служб.Разом ми збережемо спокій і витримаємо ці випробування! 💙💛✍️ КП «Чернігівводоканал»