Джерело
БудМайдан | Кодифікація мала б стати прерогативою законотворців, але ніт, спостері...
790 Охват/переглядів
2025-01-17 11:39
Повідомлення №586
Кодифікація мала б стати прерогативою законотворців, але ніт, спостерігається тенденція до декодифікації, зокрема скасування Житлового та Господарського кодексів. 🤏Якщо коротко то Житловий кодекс - скасували через його радянське коріння, а Господарський - через несприйняття можновладцями дуалізму приватного права. Скасування ЖКУ оголить питання переведення з житлового в нежитлове, перепланування.Скасування ГКУ залишило неврегульованим питання капітального будівництва, зокрема щодо залучення генпідрядника та субпідрядників, прав замовника, відповідальності, умов укладання, виконання договорів тд.Бачимо що вектор політичної волі направлено на скасування системних законодавчих актів - кодексів, у зв'язку з чим виникає риторичне питання про розробку Містобудівного, першу редакцію якого ми мали б побачити ще восени 2024. Оскільки закон про скасування Господарського кодексу ще не підписаний Президентом, а про скасування Житлового кодексу тільки у першому читанні, є надія на перемогу здорового глузду.🖖